Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
762 posty 4878 komentarzy

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Dlaczego PiS przegra[ł] bój o SN i Krajową Radę Sądownictwa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydowski działacz syjonistyczny i poseł mniejszożci żydowskiej do Sejmu I, II i III kadencji II RP, jeden z sygnatariuszy deklaracji niepodległości Izraela powiedział: Wiekszośc, może zawsze wszystko przegłosować, ale nie zawsze ma rację.

 

Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził w swojej opinii, że:    

„sposób powoływania członków KRS (Krajowej Rady Sądownictwa) ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych”.

Opinia rzecznika TSUE jest wstępem do wyroku w sprawie zgłoszonej przez Sąd Najwyższy przeciwko ustawie polskiego Sejmu o KRS i Sądzie Najwyższym.

Celem Sądu najwyzszego i mniejszośc sejmowj w sporze z większością jest udowodnienie, ze polski Sejm nie ma racji, pomimo tego, ze ma wiekszość, ... i mniejszość ta wygra, bo udowodni, ze ustawa o KRS, a w konsekwebcji działalność KRS, jest niezgodna z Konstytucją RP, a co za tym idzie, mniejszość ta udowodni, ze wybór sędziów Sądu Najwyzszego i sądów powszechnych, wskazanych przez KRS, nie spełnia warunków praworządności EU , bo nie jest zgodne z polską Konstytucją.

Bo nie liczy się to, ze w innych krajach Uni sędziowie są powoływani w sposób "gorszy" niz w Polsce. Jest tak bo inne kraje Unii mają inne, "gorsze" od Polski Konstytucje. 

To ze w inne kraje "mogą" wybierać swoich sędziów w sposób gorszy niz Polska, a Polska nie, nie jest podstawą prawną. 

Podstawą prawną jest to, ze w innych krajach są inne Konstytucje, a w Polsce jest polska Konstytucja, która jest sukcesywnie łamana, nawet przez Trybunał Konstytucyjny, który powinien badać zgodność ustaw z Konstytucją, a tego nie robi, ... bo bada zgodność ustaw z wskazanym przez wnioskodawców WYBRANYM fragmentem Konstytucji, a nie całą Konstytucją, ... co samo w sobie jest niezgodne z Konstytucją.

Gdybyśmy wnieśli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie, czy kolor biały jest biały, ... wyrok Trybunału Konstytucyjnego byłby [wbrew Prezesowi] oczywisty: białe jest białe. 

Badając konstytucyjność ustawy o KRS badano rzecz oczywistą, nie będącą przedmiotem kontrowersji.

1. Konstytucja stanowi, ze wybór 15 sędziów członków KRS określi ustawa

2. Sejm wybrał 15 sędziów członków KRS na podstawie PiS ustawy o KRS, w której PiS ma większość

We wniosku do Trybunału Konstytucyjnego Krajowa Rada Sądownictwa i senatorowie PiS wnieśli o zbadanie czy na podstawie o KRS wybrano 15 sędziów zgodnie z pkt.1 jak wyzej.

Wyrok Trybunału był oczywisty: wybór 15 sędziów członków KRS był zgodny z pkt. 1 jak wyzej.

Problem PiS polega na tym, ze skład KRS reguluje więcej przepisów niz ten, zawarty w pkt. 1 

Z wyjątkiem spornej, mającą być przez kogoś wybraną, "parszywej 15-stki",  Konstytucja reguluje kto, z mocy Konstytucji, jest członkiem KRS [I Prezes SN / Prezes NSA / osoba wskazana przez Prezydenta] i kogo na członka tej KRS wybiera Sejm i Senat.

Konstytucja mówi, ze Senat ma prawo wybrać dwuch członków KRS spośród senatorów, a Sejm czterech członków KRS spośród posłów

TYMCZASEM SEJM WYBRAŁ "CZTERECH" 

 + "PARSZYWĄ 15-STKĘ"

Jaki musiałby być wyrok Trybunału Konstytucyjnego, gdyby Trybunałowi Konstytucyjnemu zadano pytanie: 

Czy Sejm miał prawo wybrać tę "parszywą 15-stkę", ... jeśli Konstytucja mówi, ze Sejm wybiera czterech członków KRS spośród posłów?  

* Wieści dla PiS nie są dobre: "Większość moze zawsze wszystko przegłosować, ... ale nie zawsze ma rację."

 Taki wyrok ogłosi TSUE.

PiS ma dwa wyjścia: albo znowelizuje ustawę o KRS w taki sposb, ze ani "Nadzwyczajna Kasta", ani PiS  -  tylko ktoś inny  -  dokona wyboru 15 sędziów członków KRS, .... albo PiS wejdzie w długą i wykańczającą Polskę wojnę z Unią Europejską dając "Totalnej Opozycji" "konstytucyjnie uzasadnioną amunicję" do walki z Polską

Rozwiązaniem jest wybór "parszywej 15-stki" w wyborach powszechnych: pytaniem jest tylko, czy to "twarde stanowisko" PiS to tylko nieudolność, czy jest raczej to raczej "celowa robota"? 

KOMENTARZE

 • Uchwała KRS ws. opinii rzecznika TSUE.
  Krajowa Rada Sądownictwa wydała uchwałę w związku z opinią Rzecznika Generalnego TSUE Evgeniego Tancheva dot. Izby Dyscyplinarnej SN >> https://wpolityce.pl/polityka/452779-tylko-u-nas-uchwala-krs-ws-opinii-rzecznika-tsue

  Karski / PiS: To bardzo ciekawa opinia. Gdyby pójść tym tokiem rozumowania, okazałoby się, że systemy sądownicze wszystkich w zasadzie państw unijnych zostały w ten sposób zakwestionowane.

  Załóżmy, że TSUE powiela tę opinię w wyroku, wówczas będzie ona miała też skutek perswazyjny wobec innych niż Polska państw członkowskich. To jest całkowite przeoranie europejskiego systemu sądowego. >> https://wpolityce.pl/polityka/452654-tylko-u-nas-karski-mocno-o-opinii-rzecznika-tsue

  I O TO WŁAŚNIE CHODZI / CHODZI O ODDANIE EUROPEJSKIEGO SYSTEMU SĄDOWEGO SĘDZIOM.

  Polska moze to zablokować oddając polski system sądowy Polakom, co moze stać się WZOREM dlacałej EUROPY / PiS może zmienić Europę: tylko czy chce?
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 00:05:44
  No właśnie, PiS może podjąć próbę zmiany europy,

  ale aby to osiągnąć musi przejść na skuteczną debatę publiczną, tak aby przekonać i Polaków, i wszystkich myślących w Europie.

  Ale PiS nie chce, bowiem się zdegenerował jako kółko wzajemnej adoracji bez dopływu świeżej krwii.
 • Autor
  Zażydzony pis pokazał ze ma w dupie naprawy sądów i wraz z Dudą zrobili cyrk i parodie dla ludków co do ustaw o sądach, by dalej było ja k było. Przecież kruk krukowi oka nie wykole, żydzi dla żydów, ot co
 • @Pyra z Wildy 16:33:10
  Dokładnie tak. Siłowo dało się poprzepychać ustawy nie dopuszczając opozycji do głosu jak w sali kolumnowej ale takie przewały nie przejdą a będą \Polskę dużo kosztowały

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY