Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
762 posty 4878 komentarzy

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Zagadki historii: Hitlerowskie aktywa i smierc Jaroszewicza?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 1945 r. Armia Czerwona odkryła duży zbiór dokumentów w Wilkanowie, wiosce na Śląsku. Dokumenty te pochodziły z archiwum Centrali Służb Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA). - W lutym 1990 r. stalo sie o tym glosno.

CIAG DALSZY W KOMENTARZACH 

KOMENTARZE

 • – Jaroszewicz sugerował, że wie więcej, niż mówi.
  Jest czerwiec 1945 r., III Rzesza chyli się ku upadkowi. Niemcy są zaskoczeni tempem, w jakim na zachód poruszają się Sowieci. Walter Schellenberg, szef wywiadu politycznego SS polecił wywieźć hitlerowskie skarby do Radmeritz, które niedługo miało zmienić nazwę na Radomierzyce. Jeśli wierzyć, plotkom w barokowym pałacu wylądowało 300 tys. teczek tajnych dokumentów, po 250 stron każda. Dotyczyły m.in. kolaboracji Francuzów z Niemcami.

  Na archiwa jako pierwsi mieli się natknąć trzej żołnierze Ludowego Wojska Polskiego: Piotr Jaroszewicz, Jerzy Fonkowicz (†75 l.) i Tadeusz Steć (†67 l.). Co ich łączy? Wszyscy zginęli w latach 90., a morderców nigdy nie złapano. Jako pierwszy został zamordowany Jaroszewicz - w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku. Tuż po nim zginął Steć – w styczniu 1993 r. ktoś zabił go w jego mieszkaniu. Najwięcej szczęścia, jeśli w ogóle można tak powiedzieć, miał Jerzy Fonkowicz. Pożegnał się ze światem 7 października 1997 r. Ktoś zamordował go w jego domu, w Konstancinie-Jeziornej. Torturowano go przed śmiercią podobnie jak Jaroszewicza.
  >> https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kulisy-smierci-piotra-jaroszewicza-i-alicji-solskiej-jaroszewicz/e6w5yvp

  CZY W ZWIAZKU Z PONIZSZYM?

  W 1945 r. Armia Czerwona odkryła duży zbiór dokumentów w Wilkanowie, wiosce na Śląsku. Dokumenty te pochodziły z archiwum Centrali Służb Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA). Członkowie NKWD przywieźli materiał do Moskwy, a w marcu 1946 r., ktore włączeni do nowo utworzonego Specjalnego Archiwum Państwowego „Archiwum Osób”.

  To archiwum powstało jako tajna, niepubliczna instytucja przechowująca dokumenty dotyczące nazistowskiego reżimu, materiały z II wojny światowej przejęte z krajów europejskich, takich jak Francja, Holandia, Belgia, Polska i inne wrażliwe materiały będące przedmiotem zainteresowania Związku Radzieckiego.

  W lutym 1990 r. po raz pierwszy upubliczniono informacje o zdobycciu niemieckiego archiwum. W 1994 r. przechwycone niemieckie archiwa zostały zmikrofilmowane przez United States Holocaust Museum i są obecnie dostępne dla publiczności.
  >> https://www.ushmm.org/online/hsv/source_view.php?SourceId=31070

  A TU CIEKAWOSTKA >>>>>> https://www.piotr-weckowicz.pl/download/wilkanow.pdf

  Około 1978 roku po raz pierwszy w życiu, przy okazji odbywania wycieczki krajoznawczej, zwiedziłem wnętrza dworu rodziny von Althann w Wilkanowie (dalej -DvAW). Obiekt był wówczas zadaszony, z nielicznymi uszkodzeniami dachu, wnętrza, mimo, że rozszabrowane częściowo (wydaje mi się, że w jednym z pomieszczeń był jeszcze zabytkowy piec kaflowy, stolarka budowlana przeważnie znajdowała się na swoim miejscu (szyby głównie powybijane).

  Na ścianach większości pomieszczeń – zachowane malowanie sprzed 1945 roku, w większości pomieszczeń zachowane stiuki i inne ozdoby – nie chcę fantazjować na ten temat – mam gdzieś jeszcze najprawdopodobniej zachowane negatywy z tamtej wyprawy. Ponadto, w pomieszczeniach piwnicznych, w jednym (pamiętanym jak mi się wydaje do dzisiaj miejscu) odnalazłem fragmenty najprawdopodobniej ceramiki pochodzenia prehistorycznego – być może odnajdywane na terenach leżących wokół dworu i znoszone (za nagrodą lub z innych pobudek) do właścicieli dworu. Najprawdopodobniej jako przedmioty mało interesujące i nie przedstawiające wartości historycznej czy materialnej wartości dla pierwszych „eksploatatorów” po 1945 roku, dewastujących i rabujących obiekt, zostały zniesione, jako niepotrzebne, do pomieszczeń piwnicznych, i tam w nieładzie pozostawione.

  Jest wielce prawdopodobne, że w dworze gromadzono zabytki, jak to było w zwyczaju w kręgach arystokracji w Niemczech. Znam relacje (kilka) mówiące o bogatych zbiorach zgromadzonych w nieodległym Długopolu Górnym, w tzw. Domu rodziny Hoencker (tzw. Hoeckerhaus)

  – która to kolekcja w nie do końca wytłumaczalny dla mnie sposób dotrwała do 1968 r., w którym to wysiedlono osobę pilnującą tej kolekcji do Niemiec (RFN), a część kolekcji trafiła, w dramatycznych okolicznościach do Zamku Książ.

  Wnoszę do Pana Ministra o:

  - pozbawienie fikcyjnego właściciela tej własności, przez uchylenie stosownej decyzji,

  - o zainteresowanie sprawą podległe placówki, w celu zbadania sprawy i wyciągnięcia konsekwencji prawnych w stosunku do osób odpowiedzialnych za uchybienia, ale także niezwłoczne rozpoczęcie na terenie nieruchomości badań archeologicznych w celu zabezpieczenia i odnalezienia oglądanych przeze mnie w latach 70-tych u.w. przedmiotów glinianych [...] a także wszelkich innych dóbr kultury i zabytków mogących się w pałacu jego podziemiach i otoczeniu, znajdować;

  >>>> przeprowadzenie badań archiwalnych co do losów dokumentacji (III Rzeszy) znajdującej się w DvAW po 1945 roku, o odnalezieniu której informował mnie wysoki funkcjonariusz PZPR powiatu bystrzyckiego w
  latach 80-tych

  MAMY KOLEJNA WIADOMOSC O TAJNYCH ARCHIWACH I ZRABOWANYCH DZIELACH SZTUKI >>>

  Reichssicherheitshauptamt (Biuro Bezpieczeństwa Rzeszy; RSHA) W 1939 r. RSHA została utworzona przez połączenie SD, tajnej policji i policji kryminalnej z Reinhardem Heydrichiem kierującym organizacją. RSHA „stała się jednym z bardziej znaczących agentów grabieży żydowskich zbiorów publicznych i prywatnych w reżimie nazistowskim” 50. W sumie RSHA „zebrało” 2-3 miliony książek od Żydów, ale także od wolnomularzy, lewicowców i kościoły - z których wszystkie uznano za „wrogów” 51. W RSHA głównym departamentem odpowiedzialnym za plądrowanie żydowskich skarbów kultury (głównie bibliotek i archiwów) był Departament VII52 „Kultur” (kultura), 53 z siedzibą w Berlinie przy Emserstrasse 12 / 13.54 Drugim głównym budynkiem w Berlinie, w którym mieściła się biblioteka RSHA przed ewakuacją w 1943 r., Była zajezdnia Eisenacherstrasse 11/13 (dawna loża masońska), w której znajdowało się około 100 000 tomów.55 To właśnie personel RSHA obejmował członków SS, które były odpowiedzialne za grabieże, oprócz podejmowania decyzji, co powinno się stać z łupem. 56 Na wczesnym etapie urzędnicy RSHA planowali założyć bibliotekę zrabowanych Książki żydowskie, które miały nazywać się po prostu Judenbibliothek. 57 Ogólnie rzecz biorąc, większość książek zrabowanych dla biblioteki RSHA pochodziła z żydowskich bibliotek publicznych i prywatnych, takich jak książki „zabezpieczone” ze 150 bibliotek w biurach B'nai B'rith. Dodatkowy łup pochodził z różnych publicznych i prywatnych bibliotek w Niemczech, a także z Wiednia i Warszawy. Wśród ograbionych bibliotek były zbiory seminariów rabinicznych w Berlinie i Breslau oraz biblioteki organizacji żydowskich58. Kolejne 3600 książek pochodziło z Leipzig Institutum Delitzschianum Judaicum. W 1938 r. Przybyło z Wiednia około 13 przesyłek skrzynek pełnych książek i materiałów archiwalnych. Pudełka te zawierały ważne zbiory austriackich organizacji żydowskich, takich jak Israelitische Allianz, Hebräisches Pädagogium i Unia Österreichischer Juden. W tym roku zbiór RSHA obejmował już 85 000 woluminów, nie licząc książek i innych skarbów skradzionych podczas Nocy Kryształowej (listopadowy pogrom), 59, które

  jego kulturalne ramię, RSHA Amt VII, specjalnie przeznaczone na „Ideologiczne badania i ewaluację” (Weltanschauliche Forschung und Auswertung), mogłoby zgromadzić jeszcze więcej książek niż jego konkurent, Einsatzstab Reichsleiter Rosenberg (ERR), grupa zadaniowa Alfreda Rosenberga66. , nie zawsze było jasne, która nazistowska organizacja ograbiłaby kolekcję, i cytując Patricię Grimsted Kennedy: „… czasami książki biblioteczne i archiwa znalezione w tym samym gospodarstwie domowym lub instytucji trafiały do ​​różnych agencji nazistowskich.

  Na przykład ERR musiał przerzucić większość archiwów żydowskich i masońskich splądrowanych przez ERR we Francji i krajach Beneluksu do RSHA Amt VII. Ale Amt VII na ogół oddzielił książki od archiwów. Podczas gdy większość żydowskich książek trafiła do Sudetów, większość archiwów żydowskich i masońskich (wraz z tymi otrzymanymi z ERR) ewakuowano na Śląsk ”67.

  Latem 1943 r. Jej materiały archiwalne, w tym przedmioty zrabowane przez poprzedników RSHA, a mianowicie SD i Gestapo, zostały ewakuowane z Berlina i przechowywane w zamku Fürststein (obecnie polska Ksiąź). Na początku maja 1944 roku archiwalna kolekcja RSHA została ponownie przeniesiona, tym razem do Wölfelsdorf (obecnie polskie Wilkanów), odległej wioski śląskiej, która wkrótce potem „stała się kryjówką RSHA dla ich ogromnych archiwalnych grabieży z całej Europy (RSHA Amt VII, C-1) ”68. Zajezdnia Wölfelsdorf, położona w rejonie Kłodzka, była prawdopodobnie również magazynem dla obiektów z Muzeum Żydowskiego w Berlinie. Po ich odkryciu w 1945 r. Polskie władze przekazały te obiekty do pobliskiego Bożkowa (Eckersdorf), który funkcjonował jako magazyn dla muzeów i dóbr kultury. Wśród przedmiotów znalazło się kilka starych książek drukowanych, akta kolekcji sztuki muzeum i około 150 obiektów rytualnych, a także dziesiątki lamp, naczynie do mycia ze starej synagogi w Berlinie, tkaniny synagogalne, korony Tory i yad (wskaźnik) .69
  >> https://www.lootedart.com/web_images/pdf2016/Judaica-Handbook-12.12.2017.pdf
 • Theodor Fritsch – The Riddle Of The Jews Success"
  F. R0DF.RICH-STOLTHE1M / THE RIDDLE OF THE JEW'S SUCCESS
  Translated from the German by Capel Pownall
  HAMMER - VERLAG / LEIPZIG 1927

  >> https://archive.org/details/TheodorFritschTheRiddleOfTheJewsSuccess/page/n52

  Contents:

  I Preface 5
  II Jewish Methods in the Economic Life 10
  III Particular Business Taciics of the Jew 29
  IV The International Connection and Secret League of the Hebrews
  V The peculiar Morality of Jewdom
  VI An Explanation with Sombart
  VII Jewish Successes in modern Times
  VIII The Siock-Exchange 84
  IX How Sound Business Methods are forced out of the field by the Jews 98
  X Jewish Trade Specialities Ill
  XI Moral Principles in Trade 141
  XII The Hebrews as supporters of Capitalism ...... 154
  XIII Business and Religion ." . . . 183
  XIV The Race Problem 200
  XV Origin of the Jewish entity 220
  XVI The influence of (he Jew upon Womankind .... 242
  XVII The Jews and the World-War 277

  Concluding Words 283
  Errata 29C
 • Ziemkiewicz mocno o LGBT: "To nie są ludzie dobrej woli, ale nowi bolszewicy, nowi naziści"
  Drodzy czytelnicy, daleko mi do tej wielkości, ale chcę powiedzieć mocno i wyraźnie: z LGBT trzeba walczyć! To nie są ludzie dobrej woli, ale nowi bolszewicy, nowi naziści, którzy chcą nas zniszczyć w imię swojego obłędnego ideolo. Podkreślam – mówię o zwalczaniu LGBT, ideolo, nie homoseksualistów. Bo w LGBT wcale nie chodzi o homoseksualizm, tak samo jak w komunizmie nie chodziło o robotników, w nazizmie o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych Traktatem Wersalskim Niemców, a w feminizmie nie chodzi o kobiety — wyjaśnia. >> https://wpolityce.pl/polityka/450120-po-tym-tekscie-interia-zerwala-wspolprace-z-ziemkiewiczem
 • Komunizm nie zniknął, on się tylko przepoczwarzył. Czerwone sztandary zostały dziś zastąpione tęczowymi
  >>> https://www.google.com/search?q=flaga+birobidzhan&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjpyuac8driAhXomuAKHX_6BnIQ_AUIECgB&biw=1366&bih=641

  W serwisach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których widać uczestników parady niosących transparenty z logotypami różnych – na razie głównie zagranicznych firm i koncernów. Zupełnie jak za komuny, gdy przez ulice przewalały się w sztucznym entuzjazmie kolejne delegacje skandujące antyfaszystowskie i „postępowe” hasła: szedł „Waryński”, „Bumar”, „PKO” i Huta Lenina, szli aktorzy z ZASP-u, studenci z SZSP i pracownicy PGR. Szły również delegacje ambasad: od przedstawicieli Korei Północnej poczynając, na delegatach radzieckich kończąc. A dziś? Dziś też idą ambasady. Na przykład amerykańska, która chwali się, że jej pracownicy „w przyjaznej atmosferze” wyrazili „wsparcie dla idei tolerancji, wzajemnej akceptacji, równości i ochrony praw człowieka dla wszystkich ludzi”. Zwykle nie robię takich porównań, ale mnie się to natychmiast skojarzyło z delegacją radziecką na pochodzie pierwszomajowym, która przyszła wspierać ideę pokoju, „socjalizmu” i klasowej sprawiedliwości.

  Jestem z pokolenia, które jeszcze pamięta tamte pochody i tamte czasy. I coraz częściej przeżywam deja vu. Komunizm nie zniknął, on się tylko przepoczwarzył. >>> https://wpolityce.pl/polityka/450174-komunizm-nie-zniknal-on-sie-tylko-przepoczwarzyl
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 00:02:03
  Przecież komunizm był ascetyczny pornografia zakazana, golizna zakazana w ZSRR nawet baseny miały inne godziny kąpieli dla mężczyzn i inne dla kobiet. Komunizm był ideologia anty Oligarchiczna.. to by`la istota komunizmu (walka z oligarchią, wyzyskiem..)

  A ruchy LGBT to skrajnie przeciwne, moralnie zdegenerowane na tle seksualnym a organizowane przez tych co jawnie popierają lansują wspierają Oligarchię finansową..

  To dwie skrajne sprzeczności.
  Jak można je utożsamiać to jawne fałszerstwo, kłamstwo błąd...idiotyzm, najbardziej prymitywna ale i głupia propaganda dla idiotów.
  To tak jakby twierdzić rasistami są zwolennicy równości ras.. albo katolikami są antykatolicy.... albo bandytami są ludzie uczciwi..
  Idiotyzm skrajny idiotyzm.
 • @ Autor - 5*
  DK

  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/120175,mord-zalozycielski-iii-zydo-rp
 • ZYDZI i KAHALY
  STARE, ... a jakby calkiem nowe / ... juz w 1914 r. pisali o "PiSda, ... albo nie bedzie z czego" (:
  >> https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/c5bcydzi-i-kahac582y.pdf
 • Co odkrywa polski historyk dr Kowalski
  Super materiał do odsłuchania - dr Kowalski na wrealu24 odpowiada na telefony słuchaczy z najnowszej historii Polski, jak nie wiecie ilu rdzennych Polaków było przy okrągłym stole, a ilu starszych i mądrzejszych to posłuchajcie, szok
  https://www.youtube.com/watch?v=4Y_OOM614PM
 • @Oscar 08:25:34
  Trochę się to pozmieniało w miarę trwania PRLu. Była ,,różowa seria" w TV, a pornografią handlowano na bazarach, czyli przymykano oko. Ale formalnie to faktycznie tak jak Pan pisze.
  To bardzo ważne (moim zdaniem) by się wyleczyć z tej dziwnej propagandy która wprost zakłamuje rzeczywistość. Młodym ludziom lat 30 ta propaganda mocno szkodzi na głowę. Zmagają się z bezrobociem, gównianymi umowami bez opłacanego ,,ubezpieczenia", i za grosze, ale zawsze wiedzą lepiej jak to było. Ta propaganda z sufitu się nie wzięła.

  Ona bierze początek w rzymskiej macierzy nierządnic. Nawet jak Papa lobbuje za homoseksualistami, macha kolorową flagą i pyta: kim ja jestem? Pokazując gest trzech szóstek, to wszystkiemu winni komuniści.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY