Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
762 posty 4878 komentarzy

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Podatek katastralny – nowy pomysł fundacji Sorosa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Podatek od nieruchomości ściśle powiązany z wartością rynkową nieruchomości, a nie z jej powierzchnią, jako docelowo najważniejsze źródło dochodów własnych samorządu” - – tak brzmi jedna z propozycji organizacji związanej z opozycją.

 PROMOTORZY TEGO POMYSLU ZEBRALI SIE W GDANSKU

BEDZIE Z CZEGO FINANSOWAC "447"

 

KOMENTARZE

 • Podatek katastralny – nowy pomysł fundacji Sorosa
  >> https://www.tvp.info/42931271/podatek-katastralny-nowy-pomysl-fundacji-sorosa

  Fundacja Batorego opublikowała raport przedstawiający „propozycje stworzenia zdecentralizowanego samorządowego państwa dobrobytu” oraz możliwe sposoby jego finansowania. >> https://www.youtube.com/watch?v=qVCg6r0v8xU

  >> Podatek katastralny, ... czyli mamy pieniadze na "447"
  >> http://ziut.neon24.pl/post/148864,podatek-katastralny-czyli-mamy-pieniadze-na-447
 • Człowieku, jaki nowy, jaki Sorosa...
  Podatek kastralny występuje w wielu krajach, u nas przygotowania pod ten podatek trwają od dawna, a ponieważ jest to podatek ograbiający ludzi i mogący wprowadzić duże zamieszanie na razie PO-PiS nie zdecydował się na jego wprowadzenie. Ale możliwe, że realizujący politykę pro Izraelską PiS chcąc zadośćuczynić żądaniom amerykańskich środowisk żydowskich, abo też dla pokrycia swoich programów rozdawniczych PiS zdecyduje się ten antyrozwojowy podatek wprowadzić.
 • PIS'datki
  To już któreś podejście do tego podatku i wydaje mi się że jeśli jesienne wybory wygrają jarmułkowi z Nowogrodzkiej to niedługo po nich jednak on ostatecznie wejdzie

  Ale co tam, ileś ...+ od kaczelnika otumanione bydło dostało i dostanie to pójdą barany za nim na rzeź
 • podatek KATASTROFALNY
  Też uważam, że wkrótce wprowadzą podatek katastralny nawet dziwię się, że jeszcze nie wprowadzili bo już kilkanaście lat temu organizowane były kursy wyceny nieruchomości pod kątem podatku katastralnego. Znajoma uczęszczała na taki. Wystarczy odpowiednio wysoko wycenić wartość majątku nieruchomego i obciążyć nawet głupimi 2% podatku a ludzie sami zaczną wyskakiwać ze swoich domów. Szczególnie frankowicze. Pozostaną im tylko kredyty do spłacenia. Właściciele nieruchomości, którzy zalegają z podatkiem nie będą mogli ich samodzielnie sprzedać a nieruchomości zostaną przejęte w zamian za spłatę zaległości przez wyłonione w konkursie firmy (zgadnijcie jakie...). Wszystko bez przetargu i jakiekolwiek rekompensaty dla właściciela. Dopiero firmy te będą mogły obracać tymi nieruchomościami. (zgadnijcie kto będzie kupował...) Dodam jeszcze, że na kursie rzeczoznawców uczyli ich, żeby wyceniać jak najwyżej. Zachętą miała być procentowa prowizja od wartości wyceny.
 • @nieżyt 20:13:25
  No to pięknie , zastanawiałem się jak " eskimosi " Polin zasiedlą . Salut .
 • @nieżyt 20:13:25
  Nieruchomości do celów podatku katastralnego wycenia się kwartałami, a to oznacza, że w pierwszym rzędzie pod młotek pójdą nieruchomości najmniej warte w danej okolicy.

  Już lepianka nie będzie mogła stać obok pałacu. Miejscem lepianki jest wysypisko śmieci.
 • @interesariusz z PL 09:18:00
  Wycena blokami I wyrzucenie najtanszych domow doprowadzi wiec do segregacji ekonomicznej
 • @ Autor - 5*
  DK

  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/124196,przejac-polska-ziemie-polska-nie-dla-polakow
 • Jarosław Kaczyński deklaruje: " PiS gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie"
  "Podatek katastralny nie będzie wprowadzony w Polsce" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w dzisiejszym oświadczeniu, wygłoszonym dla mediów. Tym samym zdementowana została informacja, powielana przez niektóre media. Kaczyński ogłosił także najbliższe plany PiS, również dotyczące przyszłych wyborów. W wielu medialnych doniesieniach powielano informację, jakoby rząd Prawa i Sprawiedliwości chciał wprowadzić tzw. podatek katastralny. Do tego odniósł się dziś sam prezes partii i zdementował te doniesienia i zapewnił, że takiego podatku w Polsce nie będzie. "Znów wraca pomysł ustanowienia w Polsce podatku katastralnego. To instytucja znana w wielu krajach, ale gdyby ją wprowadzić w polskich warunkach, doprowadziłaby do wywłaszczenia własności dotyczącej nieruchomości wielu Polaków. Wielu Polaków ma mieszkania, domy, działki i to są ludzie o niewielkich dochodach, np. emeryci. Gdyby wprowadzić ten podatek, to nastąpiłby spadek wartości i przejęcie tej własności przez pewną grupę społeczną czy elementy zewnętrzne. To nie do przyjęcia i chcemy zapewnić, że takiego podatku nie wprowadzimy. Ci, którzy go chcą wprowadzić, to nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić. PiS gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie" powiedział Jarosław Kaczyński. Szef PiS odniósł się także do obecnych działań partii w kwestii przygotowania do kolejnych wyborów. Już na jesieni odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.
  "W tym tygodniu mamy posiedzenie komitetu wykonawczego. Będziemy mieli posiedzenie wyjazdowe klubu i najprawdopodobniej zbierze się komitet polityczny, bo trzeba pewne decyzje zatwierdzić. Sztab wyborczy nie został jeszcze formalnie powołany, ale przygotowania do kampanii wyborczej do parlamentu idą pełną parą" zakończył.
 • @kula Lis 68 14:31:58
  Już gwarantował że 23% VAT od Tuska, ,,bezzwłocznie" po wyborach powróci do 22%.
  Tak samo gwarantował kwotę wolną od podatku 8000zł w 2015r, a potem co rok korekta w górę.

  No i tu chciałem sierczyście zakląć, ale mi niewolno.

  Nie gwarantował konkurencji ze strony Ukraińców, którzy mają pierwszeństwo do pracy za sprawą comiesięcznej ,,dopłaty" (czytaj łapówki) od rządu dla koncernów bagatela 800zł na miesiąc od łba.
  O nabyciu praw do emerytury nie wspominając.

  No ale suweren chce budowy Polin na zgliszczach Polski, więc suweren dostanie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY