Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
762 posty 4878 komentarzy

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Szef BBN wyjaśnia kwestie restytucji mienia żydowskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Soloch został zapytany o list, który ma skierować do premiera Mateusza Morawieckiego, grupa amerykańskich senatorów, domagając się restytucji mienia żydowskiego w Polsce.

Na pewno temat jest prawdziwy, on nie zostal sztucznie wywolany, ale natezenie i proba znalezienia mozliwie duzo kwestii antaganizujacych Polske ze srodowiskami zydowskimi, czy Izraelem wlasnie w tym czasie ma wszelkie cechy dzialan pkreslanych mianem hybrydowych - podkresla Soloh.

 

 

CZYLI JEDNAK ROZMOWY WS. TRWAJA i SA W TOKU

POLACY DOWIEDZA SIE JAK ZWYKLE, ... OSTATNI : /

 

 

KOMENTARZE

 • Szef BBN dementuje: Kwestie restytucji mienia żydowskiego
  .
  >> https://wpolityce.pl/polityka/448834-szef-bbn-kwestia-mienia-bez-wplywu-na-obecnosc-wojsk-usa
  .
  Soloch został zapytany o list, który ma skierować do premiera Mateusza Morawieckiego, grupa amerykańskich senatorów, domagając się restytucji mienia żydowskiego w Polsce. Informację na ten temat podała Wirtualna Polska, powołując się na swoje źródła w amerykańskim Kongresie. Według WP, list ma być ujawniony w przeddzień wizyty prezydenta w Waszyngtonie.

  Pytany czy tego typu naciski mogą wpłynąć na porozumienie z USA, szef BBN zapewnił, że kwestia restytucji mienia - ani na poziomie prezydenta, ani na poziomie MON - nie wybrzmiała w relacjach z Białym Domem, Pentagonem czy z Departamentem Stanu USA. Wskazał, że kwestia ta jest podnoszona przez część środowisk w Stanach Zjednoczonych, ale - jak zauważył - nie można traktować jako przypadek tego, że wybrzmiewa właśnie w kontekście finalizacji porozumienia polsko-amerykańskiego, dotyczącego poszerzenia obecności wojsk USA w Polsce.

  Na pewno temat jest prawdziwy, on nie został sztucznie wywołany, ale natężenie i próba znalezienia możliwie dużo kwestii antagonizujących Polskę ze środowiskami żydowskimi, czy z Izraelem właśnie w tym czasie, ma wszelkie cechy działań określanych popularnie mianem hybrydowych

  —podkreślił Soloch.

  Natężenia tego typu informacji spodziewaliśmy się w miarę przybliżania się do finału tej umowy

  —dodał Soloch.

  Szef BBN zapewnił, że te kwestie w żaden sposób nie oddziałują na rozmowy, które są prowadzone w sprawie zwiększenia obecności amerykańskiej w Polsce.
 • MIENIE BEZSPADKOWE ZOSTALO SPLACONE
  Dec 24. / 1948

  Israeli-polish Trade Talks to Include Discussion of Transfer of Jewish Property
  str. 3 >> http://pdfs.jta.org/1948/1948-12-24_305.pdf?_ga=2.122929675.1647760014.1559174638-1656275695.1559174638

  The question of transferring to Israel property in Poland which belonged to Jews murdered by the Nazis during the war will be one of the major points discussed at the forthcoming trade talks between Poland and Israel, it was learned here today.

  The Jews will attempt to achieve a settlement along the same lines as was arranged for the transfer of Jewish property from Germany shortly after the Nazis cams to power and began the persecution of Jews. **

  ** HAWARA AGREEMENT >> https://en.wikipedia.org/wiki/Haavara_Agreement
  ** WIECEJ W NOTCE PARADOKSY HISTORII: Wybielacze Hitlera oskarżają Polskę [1] >> http://ziut.neon24.pl/post/144101,paradoksy-historii-wybielacze-hitlera-oskarzaja-polske-1

  The proposal which will be made by the Jews will provide for the sale in Poland of whatever property is involved and crediting the Israeli trade account in Poland in Polish currency. The account in Poland will be used to buy goods for shipment to Israel where the proceeds from their sale will be used to repay in Israeli currency the owners or claimants of the original property. Since a great deal of property is involved, it is considered likely that such a transfer program may take years to complete.

  Some 8,000 pieces of property are being claimed by the Jewish National Fund in behalf of heirs and other claimants who have made an arrangement with the agency, inasmuch as they cannot finance the necessary legal action in their own behalf.


  Jan 14. / 1949

  Poland and Israel Conclude Trade Agreement; Freighter Sails for Haifa with Food Cargo

  str. http://pdfs.jta.org/1949/1949-01-16_012.pdf?_ga=2.42528421.1647760014.1559174638-1656275695.1559174638

  [TAKA SAMO UMOWE PODPISALY WEGRY / TA SAMA STRONA]

  The conclusion of a reciprocal trade agreement between Poland and Israel was announced here today by Dr. L, Gruenstein, Israel’s commercial attache in Poland. Under the terms of the pact, Poland will export to Israel 2,000,000 wooden citrus crates in exchange for 30 percent payment in citrus products and 70 percent in British currency. Dr. Gruenstein also announced that 1,000 tons of water and gas pipes purchased in Poland will be shipped to Israel soon.

  The Polish freighter S.S. Kolobsheg sailed from Gdynia for Haifa today with a cargo of 3,000 tons of foodstuffs purchased in Poland. The cargo includes 2,000 tons of rye valued at $140,000 and the Polish Government has announced that the Israeli Government would be permitted to pay this sum from Jewish National Fund moneys raised in this country. The other 1,000 tons of food supplies were purchased by private Israeli merchants.

  Another vessel, S.S. Opole, will leave for Israel next week with a cargo of 3,000 tons of foodstuffs consigned to commercial firms in the Jewish state.The cargo will consist chiefly of flour and potatoes.

  TLUMACZENIE / UZYJ >> https://translate.google.com
 • Fake news Wirtualnej Polski! Amerykańscy senatorowie zaprzeczają, jakoby wysłali list do premiera Morawieckiego ws. 447
  Polskie media obiegła informacja podana przez dziennikarza Wirtualnej Polski Marcina Makowskiego, według której 60 amerykańskich senatorów wysłało list do premiera Mateusza Morawieckiego ws. restytucji mienia ofiar Holokaustu. Tymczasem jak podaje portal TVP Info, biura amerykańskich senatorów Tammy Baldwin i Marco Rubio zaprzeczają, jakoby politycy wysłali taki list do szefa polskiego rządu. Co ciekawe, to właśnie Baldwin i Rubio zostali wskazani w tekście Makowskiego jako sygnatariusze listu. Pracownicy biura Rubio w ogóle nie słyszeli o inicjatywie, a zapytani o sprawę przez korespondenta Polskiego Radia byli przeświadczeni, że chodzi o list z marca 2018 r., który podpisało wtedy 59 senatorów.

  Rewelacjom Wirtualnej Polski zaprzeczają też współpracownicy Baldwin .

  Nasze biuro nie wysyłało kolejnego listu w tej sprawie czytamy w oświadczeniu.

  Autor artykułu opublikowanego na wp.pl zapewnia teraz, że listu jeszcze nie wysłano, ale jedynie pracowano nad jego projektem i zebraniem podpisów. Tyle że Marcin Makowski pisał, że „grupa ok. 60 senatorów podpisała i wysłała list do premiera”.

  O tym fakcie przypomnieli mu inni dziennikarze. Więcej tu https://wpolityce.pl/swiat/448856-fake-news-wirtualnej-polski-senatorowie-z-usa-zaprzeczaja
 • @kula Lis 68 13:06:07
  To przecież dość oczywiste że od tej pory każda informacja która ukaże się na temat 447 będzie nieprawdziwa.
  Rzecz jasna poza tymi o których opowie nam PIS-owska :TYP ,TV Republika,wpolityce,niezalezna,gazeta polska,i inne żywiołki drobniejszego płazu.
 • @ikulalibal 13:16:16
  No przecież od dawna jest fejk za fejkiem, ni ma żadnych roszczeń ani żądań.TYlko przyjaźń i miłość!!
  https://t.co/3dIfoiljoA
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 11:06:37
  Jeżeli to prawda więc zaszła grabież i kradzież polskich dóbr. Zrobiono to wbrew jakiemukolwiek prawu okradając Polaków. To jest tylko przykład jak
  Żydzi pięknie tłuką nas po portfelu.
  Jeżeli o teraźniejsze roszczenia chodzi trzeba w końcu głośno i wyraźnie powiedzieć prawdę. To nie Żydzi i Izrael Polskę chcą okraść a USA i Amerykanie wśród których znajdują się ludzie pochodzenia żydowskiego.
  Pieniądze które chcą wyłudzić nie pójdą do Izraela lecz do holocaust industry w USA i innych biznesów najczęściej do rąk Amerykanów pochodzenia lub wiary żydowskiej. Wszyscy Senatorowie są obywatelami i przedstawicielami parlamentu USA a nie Izraela. Okradać Polskę chcą jej "przyjaciele". Taka jest prawda i dla tego Mosbacher tak zawzięcie broni wizerunku USA (jakoby to nie "oni") gdyż nie chce aby ktoś w końcu o tym głośno powiedział i wskazał palcem na USA.

  Ostatnio ukazał się artykuł iż w Polsce rząd przeprowadza teraz tajne militarne ćwiczenia na wypadek, jak to określają "obcej, zbrojnej interwencji" na Polskę. Skojarzenie jest jednoznaczne. Na wypadek buntu Polaków spowodowanych najprawdopodobniej grabieżą Polski skutkującym odebraniem im władzy w wyborach, "kaczożydzi" trenują w tajemnicy jego militarne i siłowe stłumienie.
 • @Stara Baba 14:54:56
  // Jeżeli to prawda więc zaszła grabież i kradzież polskich dóbr. Zrobiono to wbrew jakiemukolwiek prawu okradając Polaków. To jest tylko przykład jak Żydzi pięknie tłuką nas po portfelu. //

  RACZEJ, ... JAK PIEKNIE ZNOWU CHCA NAS PO TYM PORTFELU WYTLUC

  Jesli chodzi o to, czy to prawda, to zastanawialbym sie raczej na ile i jak dlugo nas "skubali"? / Syjonisci w Izraelu i zydokomuni w Polsce tamtego czasu to byla ta sama holota.

  >> https://www.youtube.com/watch?v=ydY6IBzEi_A
  >> https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=cOq9b9VHQS8

  ONI POLAKOW ZNACJONALIZOWALI a SIEBIE ZDENACJONALIZOWALI

  Na tym polega cala perfidia tego zapomnianego przekretu, ... druga perfidia to obecne roszczenia. Oni w Izrael i ci nasi uczeni w pismie zydowscy faryzeusze siedzacy w Muzeum POLIN doskonale wiedza ze cos takiego mialo miejsce i bezczelnie milcza w tej sprawie - TO SA ZDRAJCY!

  * Jesli chodzi o placenie to wszyscy wtedy oddawali Zydom wszystko. / To byl czas tuz po Holokauscie i trudno bylo nie placic. / Potem byl rok 1968 i 40 lat + wystarczylo aby zglosic roszczenia po raz drugi : /
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 16:20:43
  ale przecież tak jest polska mentalność,

  mnie sąd skazał na zapłacenie po raz drugi za usługę, raz na podstawie kosztorysu, drugi raz na podstawie faktury.

  No, skoro takie jest nasze orzecznictwo, to dlaczego Żydzi nie mają z tego skorzystać ?
 • @interesariusz z PL 10:44:44
  // mnie sąd skazał na zapłacenie po raz drugi za usługę, raz na podstawie kosztorysu, drugi raz na podstawie faktury. //

  Mnie sad dal rozwod. Jak powiedzialem mojej nieslubnej zonie ze zamiast rozwodu sad powinien skierowac ja na badania psychiatryczne [powod do rozwodu byl tak bezsensowny], ... to moja nieslubna zona przyznala mi racje (:

  * Z tegoco wiem kosztorysow sie nie oplaca. / Robi sie umowy i daje sie zadatki.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY