Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
762 posty 4878 komentarzy

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy faktycznie PO poradziła sobie z zydowskimi roszczeniami?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Za czasów Platformy, rząd zdoła wytłumaczyć Amerykanom, że kwestie tego rodzaju roszczeń zostały już załatwione, ... ", ... niby tak, ale nie do konca. / Chcieli dac ale musieli by sprzedac lasy, ... co im sie nie udalo.

Faktycznie,  świadczy poniższy o tym "wyciąg" z historii domagania się rosczeń przez organizacje zydowskie  / Cytat z   "Timeline: Private Property Restitution in Poland"   >>>   https://wjro.org.il/our-work/restitution-by-country/poland/timeline-poland/

2011  –  Present:

Following general elections in October 2011, and in spite of promises given to President Obama and Prime Minister Netanyahu, the new Polish government under Prime Minister Tusk and incoming Foreign Minister Radek Sikorski abruptly announced that there was no longer any interest in introducing, let alone enacting legislation for the restitution of, or compensation for, confiscated private property.

Claiming that 2008-09 proposed legislation was superfluous, various Polish officials made it clear that the government would not move forward with the compensation for confiscated property bill.  Instead, the government insisted that claimants wrongfully deprived of property should pursue their remedy in  Polish courts, never mind the complexities, expense, and time involved for would-be claimants, many of whom are foreign and elderly.

TŁUMACENIE

2011 - DO OBECNIE

Po wyborach powszechnych w październiku 2011 r. pomimo obietnic złożonych prezydentowi Obamie i premierowi Netanjahu nowy polski rząd pod rządami premiera Tuska i ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego nagle ogłosił, że nie ma już interesu we wprowadzaniu ustawodawstwa dotyczącego roszczeń, a tym bardziej zwrotu lub rekompensaty za skonfiskowaną własność prywatną.

Twierdzenie, że proponowane ustawodawstwo w latach 2008-2009 było zbędne, różni polscy urzędnicy jasno stwierdzili, że rząd nie pójdzie naprzód z rekompensatą za skonfiskowane rachunki za nieruchomości. Zamiast tego rząd nalega, aby skarżący bezprawnie pozbawieni własności mogli dochodzić swoich środków w polskich sądach, nie mówiąc o złożoności, wydatkach i czasie związanym z potencjalnymi powodami, z których wielu jest cudzoziemcami i osobami starszymi.

 

TEGO SAMEGO NALEŻY SIĘ DOMAGAĆ OD OBECNEGO RZĄDU 

//ziut.neon24.pl/post/148758,w-oryginale-prezesowi-zabraklo-wiarygodnosci-i-slowa-zydom

 

ALE TO NIE CALA PRAWDA /  PRAWDA JEST BARDZIEJ SKOMPLIKOWANA 

KOMENTARZE

 • Grabiec przekonuje, że PO poradziła sobie z roszczeniami: Śmiech na sali ???
  Niby tak, ... ale nie chcieli dac bo nie mieli

  >> https://wpolityce.pl/polityka/445855-grabiec-przekonuje-ze-po-poradzila-sobie-z-roszczeniami

  Polskie lasy miały pójść pod młotek. Prezydent Komorowski obiecał Amerykanom, że za uzyskane w ten sposób pieniądze wypłaci Żydom odszkodowania za utracone w naszym kraju mienie. Dlaczego ta informacja ukrywana jest przed Polakami? — pisała red. Nykiel w tygodniku „Sieci” w 2015r.

  NIE POSZLY BO PO NIE UDALO SIE ZMIENIC KONSTYTUCJI

  >>> https://wpolityce.pl/polityka/226338-lasy-panstwowe-uratowane-przed-szkodliwymi-zmianami-w-konstytucji

  W głosowaniu za zmianą opowiedziało się 291 posłów, 150 było przeciw, do większości konstytucyjnej zabrakło pięciu głosów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY