Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
762 posty 4878 komentarzy

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"Konfederacja" żołnierzy Sowieckich?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Zdjęcie przedstawia żołnierzy Armii Czerwonej podczas interwencji sowieckiej w Afganistanie. Pytanie: który z nich kandyduje w polskich wyborach do @Europarl_PL oraz z której listy?" - ZAISTE, ... [PO]KRĘTNE SĄ ŚCIEŻKI DEMOKRACJI? (:

Portal niezalezna.pl  zwrócił uwagę na to, że  prof. Osadczy i Kozłowska pojawili się w przeszłości w tej samej fundacji „Dialog na Rzecz Rozwoju” w Lublinie. 

Kandydat Konfederacji był w niej członkiem zarządu (tak figuruje w KRS), a szefowa FOD - jak sama to przyznaje - koordynatorką projektów. Dopiero później powstała Fundacja Otwarty Dialog.

Obecnie Fundacja Otwarty Dialog  ma siedzibę w Warszawie,

ale jak wynika z oficjalnych danych, u swoich początków mieściła się pod adresem 3 maja 18/4 w Lublinie*,  czyli pod tym samym adresem, co wspomniana już fundacja „Dialog na Rzecz Rozwoju”.

Wspominał o tym Marcin Rey w swoim głośnym raporcie. / Źródło: wPolityce / PATRZ KOMENTARZE

* Jeśli dobrze pamiętam Lublin to też siedziba Palikota / Prasa podawała gdzieś niedawno, że Jakubiak sprzedał Palikotowi browar, ... coś mi się obiło o uszy?

  

Najciekawsze  są  jednak  dwie  oststnie  linijki   "sławnego  Raportu"  Marcina  Reya,  w  których  pisze,   że kontestowany  Iwan  Szwerstiuk  był  doradcą szefa  Kancelarii Rady Ministrów Adama Lipińskiego.

JEŚLI DOBRZE ROZUMIEM  CHODZI O "TEGO LIPIŃSKIEGO", 

...  CZYLI VICE-PREZESA PiS,

KTÓREGO OSOBIŚCIE TYPUJĘ JAKO

"OFICERA PROWADZĄCEGO" SAMEGO PREZESA ! ! !

[ ZACZYNA SIĘ ROBIĆ CIEKAWIE ]

 

 

Vice-Prezes PiS Adam Lipiński / bardziej znany z "Afery z Renatą Beger"

 

 

KOMENTARZE

 • Konfederacja atakuje PiS ws. Fundacji Otwarty Dialog, a tymczasem ...
  .
  Fundacja Ludmyły Kozłowskiej współpracowała z prof. Osadczym [żołniezem sowieckim?] oraz Iwanem Szerstiukiem byłym doradcą Szefa Kancelarii Rady Ministrów Adama Lipińskiego , obecnego Vice-Prezesa PiS Adama Lipińskiego >>> https://wpolityce.pl/polityka/444349-tylko-u-naskozlowska-na-seminarium-kandydata-konfederacji
 • Czy "Pani Basia" jest "Wachowskim" Jarosława Kaczyńskiego?
  MSN.com/pl: Jak przypomina Krzysztof Brejza, cytując fragment książki Michała Krzymowskiego pt. "Jarosław", Barbara Skrzypek była m.in. sekretarką gen. Michała Janiszewskiego, który od 1972 roku był szefem gabinetu generała Wojciecha Jaruzelskiego. >>> https://ziut.neon24.pl/post/147645,czy-pani-basia-jest-wachowskim-jaroslawa-kaczynskiego
 • Rzadki widok: faktyczny szef PiS,... za plecami Kaczyńskiego
  Gdzieś czytałem, że jego protegowanym był "nieodłączny asystent" Kaczyńskiego Adam Hofman [Kto to zawsze towarzyszył Wałęsie?], ... a Hofman [jest nagranie], chwalił się że to on jako pierwszy wymyślił Dudę. >> https://ziut.neon24.pl/post/146113,rzadki-widok-faktyczny-szef-pis-za-plecami-kaczynskiego
 • Kto "wymyślił" Andrzeja Dudę? - zdradza Adam Hofman.
  "Kto nami rządzi?" - odc. 7 >> https://youtu.be/M8s-laNq9o0

  Tak się bawi Hofman i reszta polityków PiSu Impreza na Podkarpaciu
  >> https://youtu.be/RKgg_BHr5y4

  Radosław Sikorski i Adam Hofman w "Gabinecie Cieni"
  >> https://youtu.be/AVeLUgRPx40
 • Interesujący raport Marcina Reya
  Marcin Rey, prowadzący internetowy profil „Rosyjska V Kolumna w Polsce”, opublikował bardzo obszerny i bardzo szczegółowy raport na temat kontrowersyjnej Fundacji Otwarty Dialog >> https://wpolityce.pl/polityka/353233-kto-finansowal-fundacje-otwarty-dialog-interesujacy-raport-marcina-reya
 • Marcin Rey ?
  czy chodzi o tego Marcina Reya o którym powiada się że to "człowiek, który łączy „Gazetę Polską” z „Gazetą Wyborczą” "
  Ten który zwąchuje się z ukraińskimi rezunami?
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4711-rosyjski-lacznik-marcin-rey-czlowiek-ktory-laczy-gazete-polska-z-gazeta-wyborcza

  Jeśli tak to jest się na kogo powoływać .Gratuluje.
 • @ Autor, All
  "Zdjęcie przedstawia żołnierzy Armii Czerwonej podczas interwencji sowieckiej w Afganistanie. Pytanie: który z nich kandyduje w polskich wyborach..."

  Aj! Waj! ;-)
  Powinni dobrze spuścić wpier... tym opłacanym przez usraelitów mącicielom.

  Jak ktoś nie wie, że programy w rodzaju "Mudżahedin", "Star Wars", "Olimpida", "Habemus Papam", "Zabić Księdza", "Agca", "Tian'anmen", "Solidarność" itp, które zostały odpalone przez usraelitów w celu destabilizacji Bloku Wschodniego i zajęcia zasobów Eurazji po rozwaleniu ZSRR (bo ChRL jeszcze nie była przeciwnikiem z pierwszej ligi) to jest naiwny, a może ślepy lub zadaniowany i mentalnie jest na poziomie łykania np kitów takich, że "Rambo" został nakręcony z dedykacją dla dzielnego narodu afgańskiego... a to tylko debilna propaganda. Jak z zaprowadzaniem niby demokracji w Syrii lub po bajzlu na Majdanie...

  Coś się nie zgadza? Już wiem - zapomniałem o świecidełkach w stylu "Nobel dla Elektryka" "Miss Kręglicka" "Eurowizja - Ukraina" i "Santo Subito"...

  Załączam wszelkie uprzejmości ;-)
 • @ikulalibal 03:12:11
  "Marcin Rey ?"

  A jakżeby inaczej. Z niego pewnie taki sam Rey jak ze Szczynukowicza Komorowski lub z "szoguna" Zamoyski ...

  Ukłony
 • @ Autor, All
  https://www.youtube.com/watch?v=p1aZmnlzNZc
 • O jejku to w jakim dobrym towarzystwie się prof.Osadczy obracał!!
  Tutaj w tej samej armii serdeczny przyjaciel pana prezydenta PAD, JE Prezydent P.Poroszenko.Komsomolec.
  https://i.mycdn.me/image?id=834144761045&t=3&plc=WEB&tkn=*F5RlRAjeygrXVaA9vP8swJmqNXU

  A tutaj o żesz ty , nasepni serdeczni przyjaciel.
  Pan Turczynow-obecnie pastor amerykanskiego koscioła na Ukrainie oraz szef Rady bezpieczeństwa Narodowego.
  Witalij Kliczko mesr Kijowa
  Oleh Tiagnybok - główny nacjonalista Ukrainy!

  http://antifashist.com/images/jimg/1/1d4e771e497ebaa2aaf4637217815b3a.jpg

  Wiktor Juszczenko.
  http://antifashist.com/images/022019/23feb-01.jpg


  http://antifashist.com/images/022019/23feb-02.jpg

  Metody znane....
  Powitać pana w gronie uwalających Konfederację, zacne grono wielu rabinów.Szalom i do przodu!!
  Chwała Ukrainie Herojam sława!!

  https://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-dementuje-klamstwa-ws-rzekomego-zdjecia-z-interwencji-sowieckiej-w-afganistanie/

  Rzeczywiście, to moje zdjęcie, które swoją drogą bardzo mnie bawi. Zostało mi ono zresztą kiedyś udostępnione przez mojego kolegę z czasów służby w armii sowieckiej, Polaka z Krzemieńca, który również jest na tym zdjęciu.
  Dla mnie to piękne wspomnienie pewnego środowiska, które się wówczas w armii radzieckiej zawiązało i które jest utrwalone na tym zdjęciu: „polskiego i katolickiego grona młodzieży armii sowieckiej”. Tworzyliśmy tam pewną zaufaną wspólnotę.

  Profesor wyjaśnia, że dwie inne osoby na zdjęciu to rzymscy katolicy. Zaznacza, że w tamtych czasach nie wolno było się do tego przyznawać i groziło to poważnymi represjami. Przyznaje, że sam był świadkiem represjonowania innego żołnierza z jednostki, gdy wyszło na jaw, że jest chrześcijaninem z nurtu protestanckiego.

  – Do tej pory utrzymujemy ze sobą jakiś kontakt, na bazie działalności ws. Polaków na Kresach. Zdjęcie to pokazuje więc pewne korzenie i kontakty, podtrzymywane jeszcze w czasach mało sprzyjających. Dziś, korzystając z wolności, można już realizować pewne postulaty.

  – Można powiedzieć, że armia radziecka była środowiskiem wielonarodowościowym. Akurat w mojej jednostce łączności strategicznej była spora grupa Węgrów, a także sporo ludzi z radzieckich republik azjatyckich – wspomina profesor.

  – Wróciłem do cywila w pamiętnym roku 1989 i niedługo po tym przystąpiłem do Stowarzyszenia Kultury Polskiej w Łucku na Wołyniu. Urodziłem się we Lwowie, ale potem mieszkałem w Łucku i stamtąd wzięto mnie do wojska.
  Z kolei mój kolega został jednym z liderów Towarzystwa Polskiego w Krzemieńcu, również na Wołyniu. O ile dobrze mi wiadomo, jest dziś organistą w tamtejszym parafialnym kościele rzymskokatolickim i animatorem życia kulturalnego Polaków z ziemi krzemienieckiej.

  Odnośnie twierdzeń, jakoby zdjęcie zostało wykonane podczas interwencji ZSRR w Afganistanie prof. Osadczy zaznacza, że to zupełna nieprawda. – To jakiś absurd.

  Zdjęcie zrobiono w Woli Wysockiej koło Żółkwi, przy trasie do Lwowa. Ta jednostka dziś chyba już nie jest użytkowana, ale swego czasu była dość elitarna. Natomiast próby kłamstwa w takiej sprawie pokazują, jakich metod chwyta się polityczna konkurencja.

  Profesor zaznacza, że zdjęcie zostało wykradzione z jego prywatnego konta na Facebooku, widocznego tylko dla znajomych. – Ktoś musiał się chyba wysilić, żeby włamać się na moje konto, a potem zacząć upowszechniać kłamliwe „informacje”, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

  Prof. Osadczy dodaje, że wszystkie tego rodzaju przypadki będą odnotowywane, a jeśli będą zachodziły sytuacje naruszenia dóbr osobistych, to będą wykorzystywane wszystkie możliwości, żeby takie działania ukrócić.

  – Kiedy nie da się spierać z otwartą przyłbicą, na argumenty, to używa się różnych ataków ad personam. Nie mając podstaw do ataku z uwagi na jakieś czyny, uchybienia, wyszukuje się tzw. dziadków z Wermachtu, próbując coś insynuować, nawet posuwając się do kłamstwa i oszczerstwa.

  Zdaniem profesora takie działania pokazują, że środowisko Konfederacji i środowiska kresowe zyskują popularność i wzmacniają się merytorycznie, ogólnie stając się istotnym zagrożeniem dla m.in. tych, którzy „przez lata żerowali na tematyce stosunków polsko-ukraińskich i bezkrytycznie szerzyli ‘dogmaty giedroyciowskie’ i wprowadzali społeczeństwo polskie w błąd”.

  Kresy.pl
 • @trojanka 08:08:37
  "Ałtorytet" wzruszyła na twoja historia!!
  https://marucha.wordpress.com/2016/01/21/marcin-rey-ostateczne-zalamanie-i-kapitulacja/

  https://kresy.pl/publicystyka/dobra-zmiana-hodowala-wlasnej-piersi-otwarty-dialog-raport/

  https://kresy.pl/wp-content/uploads/2017/11/kramek-soros-fot-facebook-com-medianarodowe-pl-970x542.jpg
 • @trojanka 08:24:11
  https://twitter.com/marcinpalade/status/950021083821944832

  https://pbs.twimg.com/media/DS_5QVhX0AA7Js6.jpg
 • @trojanka 08:08:37
  Ta prasowa qrva Sakevycz nie cofnie się przed żadną podloscia. Starczy przypomnieć sprawę abpa Wielgusa.
 • @trojanka 08:29:03
  ITD!!
  https://skribh.wordpress.com/2018/01/05/633-marcin-skalski-jak-dobra-zmiana-hodowala-na-wlasnej-piersi-otwarty-dialog-raport-czyli-folni-ludziowie-i-ich-zbita-zupa-i-bida-z-nedza/

  https://kresy.pl/wp-content/uploads/2018/01/romaszewska_fotyga_ofd-728x331.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DFXA8EkXUAAXSr3.jpg


  I ciekawe JAKĄ rolę spełnia w Polsce ,nagle nieznany przysłany z Francji REY???
 • @trojanka 08:08:37
  Wśród tych wojaków kogoś mi boleśnie brakuje trojanko. :)))
  Brakuje mi "wielkiego przyjaciela Polski" ,"wielkiego osobistego przyjaciela Lecha Kaczyńskiego",ulubionego komentatora Telewizji Republika i 'honneur correspondant Gazety Polskiej .Idzie oczywiście o Michaiła Saakaszwili

  https://ua-reporter.com/sites/default/files/styles/640x420/public/pictures/c6473cc-11351351-976318565731858-7954983766374563411-n_0.jpg
  http://politrada.com/upload/iblock/065/0659d881deeb65795309e2f98a8abde0.jpg  https://inforesist.org/wp-content/uploads/2016/03/12814279_1133255836704796_5512403502216915877_n.jpg


  Pikanterii całej sprawie dodaje fakt że Saakaszwili nie był takim sobie zwyczajnym poborowym w stosownym czasie wezwanym przez armię.
  Michaił Saakaszwili służył w wojskach ochrony pogranicza które z ZSRR należały do struktur KGB.
  Michaił Saakaszwili służył w KGB. (Саакашвили служил с 1989-го по 1990 годы в пограничных войсках КГБ СССР )
  Być może to tłumaczy czuły stosunek ukraińskiej bezpieki do redaktora Saakiewicza.
 • @Jasiek 07:49:20
  No i jeszcze euro2012
 • @ikulalibal 10:12:30
  To ten cały Sakaszwili przewerbował się z KGB do CIA?
 • PRof.Osadczy prawie rok temu o L.Kozłowskiej. i FOD.
  https://t.co/cg8h3sZqOc

  W rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Włodzimierz Osadczy zwraca uwagę na początki działalności w Polsce późniejszej szefowej Fundacji Otwarty Dialog, Ludmiły Kozłowskiej oraz związki współzałożyciela Fundacji, Iwana Szerstiuka, z pierwszym rządem PiS, w tym z ówczesnym ministrem Adamem Lipińskim.

  Zdaniem historyka i szefa Centrum Ucrainicum KUL, prof. Włodzimierza Osadczego, w sprawie Ludmiły Kozłowskiej, szefowej kontrowersyjnej i skrajnie proukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog (FOD), związanej też z siecią organizacji George’a Sorosa zupełnie pomija się ważny fragment jej biografii – początki pobytu w Polsce, a zarazem początki Fundacji.


  – W tej chwili pani Kozłowska urasta na „bohaterkę” – wszyscy rozpoznają tę postać, odnoszą się do niej nie tylko politycy krajowi, ale stała się elementem międzynarodowych rozgrywek. Natomiast zapomina się o początkach. Nikt nie zwraca uwagi i nikt nie wspomina, być może celowo, o skromnych początkach tej osoby, jeśli chodzi o jej pobyt w Polsce i działalność w naszym kraju – mówi portalowi Kresy.pl prof. Włodzimierz Osadczy.

  Kozłowska, Szerstiuk, Lipiński
  Profesor przypomina, że w latach 2006-2009, gdy był kanclerzem Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów w Lublinie, Ludmiła Kozłowska „rozpoczynała swoją niechlubną działalność w Polsce”. Była wówczas stypendystką tego Kolegium.  – Była polecana jako aktywna działaczka, zwalczająca rosyjskie wpływy na Krymie, skąd pochodzi. – mówi prof. Osadczy. Zaznacza, że wówczas jednym ze stypendystów Kolegium był Ukrainiec Iwan Szerstiuk, wspominany sporadycznie przy okazji sprawy Kozłowskiej. To z jego polecenia została ona przyjęta przez komisję rekrutacyjną. Później oboje zakładali Fundację Otwarty Dialog, gdyż jej początki sięgają właśnie Lublina.

  – Szerstiuk był stypendystą Kolegium, przy czym w czasach pierwszych rządów PiS miał niezwykłe wsparcie po linii partii rządzącej. Miał bardzo dobre relacje z Kancelarią Premiera, w tym za rządów Jarosława Kaczyńskiego i utrzymywał zażyłe relacje z panem ministrem Adamem Lipińskim – mówi prof. Osadczy.

  PRZECZYTAJ: Balli Marzec dla Kresy.pl o związkach Fundacji Otwarty Dialog z TV Biełsat i ważnymi politykami PiS

  Zaznacza, że w czasie, gdy Kolegium jako instytucja było zagrożone (rząd PiS próbował przenieść siedzibę do Rzeszowa lub Przemyśla), Szerstiuk, jako jego stypendysta, zaangażował się w tę sprawę, wykorzystując swoje kontakty:

  – Dzięki kontaktom z panem Szerstiukiem udało się zachować status quo. Wielkie wsparcie wyświadczył nam wówczas właśnie pan Adam Lipiński. Który, jak wspominałem, był swego rodzaju opiekunem i osobą blisko związaną z Szerstiukiem.

  Z tego, co wie prof. Osadczy z relacji Szerstiuka, poznał się on z Lipińskim w 2004 roku na kijowskim Majdanie, podczas tzw. Pomarańczowej Rewolucji. Zdaniem historyka, Ukrainiec był w zasadzie wykorzystywany przez środowiska rządzące wówczas w Polsce dla realizacji różnego rodzaju projektów międzynarodowych, związanych z „demokratyzacją” Gruzji i Kazachstanu – w szczególności tego ostatniego.

  – Z tego co wiem, takie środki za pośrednictwem PiS i przy wsparciu Fundacji Otwarty Dialog, były przez pana Szerstiuka kierowane na rzecz realizacji tych giedroyciowskich mrzonek. Pani Kozłowska, bliska współpracownica Szerstiuka dość niespodziewanie zaczęła awansować w strukturach fundacji – mówi prof. Osadczy.

  CZYTAJ TAKŻE: Jak Dobra Zmiana hodowała na własnej piersi Otwarty Dialog [RAPORT]

  Sam Szerstiuk po pewnym czasie wrócił na Ukrainę. Ostatecznie trafił tam do więzienia za próbę zorganizowania zabójstwa biznesmena ze Lwowa, od którego wcześniej pożyczył znaczną sumę pieniędzy.  „Szachrajka”
  – Jako kanclerz Kolegium, a także osoba, która przez dwa lata próbowała opiekować się pracą naukową pani Kozłowskiej muszę powiedzieć, że zachowywała się ona jak szachrajka – oszukiwała i wyłudzała stypendia. Po tym czasie, gdy znalazła lepsze źródło finansowania, po linii fundacji, to rzuciła Kolegium, zachowując się w sposób naganny wobec uczelni, na której studiowała, czyli UMCS, a także wobec mnie, opiekuna jej pracy naukowej. Można powiedzieć, że odeszła bez pożegnania.


  Zdaniem historyka, Kozłowska wyłudzała polskie stypendium. – Niestety, takie osoby zostały wykorzystane przez „środowiska giedroyciowskie”, które mają swój silny ośrodek w PiS. W tej chwili próbuje się uczynić z pani Kozłowskiej jakąś „ruską agentkę”. A jest to osoba stworzona przez te środowiska, w których jest jednoznacznie kojarzona z takimi osobami jak pani Romaszewska, pan Rey czy inne czołowe postacie obozu giedroyciowskiego, który ma swoich ludzi niezależnie od tego, czy rządzi PO czy PiS.

  PRZECZYTAJ: Co łączy Agnieszkę Romaszewską z Otwartym Dialogiem

  – W tej chwili mamy do czynienia z czymś, co pokazuje wielki kryzys giedroyciowskiej propagandy. To, że ci państwo wiją się jak piskorze, jak znany ze swoich oszczerstw Rey czy pani Romaszewska czy też inni bywalcy salonów pani Kozłowskiej, świadczy właśnie o takim kryzysie. Ta sprawa potrzebuje rzetelnych badań, a także wniosków – ponieważ były to osoby wspierane, „hodowane” przez pewne środowiska dla pewnych celów. I w tej chwili osoby te zaczęły żyć własnym życiem. Widzimy, że są na tyle wpływowe, że mogą tworzyć własną politykę, albo przez głupotę, albo przez cwaniactwo. W każdym razie, jest to bardzo zła ocena polityki wschodniej, jaką realizuje PiS.  Ludmiła Kozłowska to szefowa kontrowersyjnej i skrajnie proukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog, która do czasu deportacji przez ponad 10 lat mieszkała i pracowała w Polsce. Mimo, że pochodzi z rosyjskojęzycznego Krymu, czuje się Ukrainką.
 • @zbig71 14:51:50
  //To ten cały Sakaszwili przewerbował się z KGB do CIA?//

  Najprawdopodobniej.Ale czego nie wiem tego nie wiem.
  Służba M.Saakaszwilego w strukturach podległych KGB nie była przypadkowa.Z tego co czytam w biograficznej notce ojciec Saakaszwilego opuścił matkę jeszcze przed narodzeniem Michasia.Rzecz jak na Kaukaz dość rzadka ale jednak się zdarzyła.A skoro się zdarzyła to zgodnie z tradycją "kuratelę" nad chłopcem sprawował wuj Timur Ałasanija pułkownik KGB i dyplomata zatrudniony przy ONZ .
  Matka Saakaszwilego Guli Ałsanija była wprawdzie kobietą samodzielną bo profesorem historii,turkologiem i szefem wielu gruzińskich placówek oświatowo -naukowych i żadnego wsparcia nie potrzebowała ale tradycja jest tradycja.Sam chyba rozumiesz.
  Tak,tak,tak,-to Kaukaz https://www.youtube.com/watch?v=UgUk7krWghY
 • @ikulalibal 16:23:27
  Ech, to jak nasze bezpieczniki po drugiej połowie lat osiemdziesiątych też zaczęły sobie szukać nowych panów . I znalazły w BND, CIA Mossad i tak dalej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY