Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
756 postów 4844 komentarze

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

DZISIAJ ROZSTRZYGNIE SIĘ SPRAWA KRS i "OKRĄGŁEGO STOŁU"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

25 marca 2019 r. to data która zapisze się WIELKIMI LITERAMI w historii Polski. / zapamiętajmy ją / 25 marca 2019 r. będzie dniem upadku "Systemu Post-Okrągłostołowego", ... albo datą po której w Polsce "poleje się krew" - możliwe że nawet dosłownie.

Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny ogłosi wyrok w sprawie Konstytucyjności wyboru 15 sędziów-członków Krajowej Rady Sądownictwa, a w konsekwencji w sprawie zgodności wyboru sędziów Sądu Najwyższego, z zasadami państwa prawa.
 
Jeśli Trybunał Konstytucyjny orzeknie, że Sejm wybrał 15 sędziów KRS niezgodnie z Konstytucją, dojdzie tym samym do upadku "Systemu Post-Okrągło-Stołowego".

 Sejm będzie musiał uchwalić nową ustawę
 o wyborze 15 sędziów-członków KRS.
 
Z uwagi na to, że PiS nie pozwoli na to, aby tego wyboru [tak jak w przeszłości] dokonywali sami sędziowie spośród siebie, a Sejm, zgodnie z Konstytucją [i ewentualnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego], nie będzie mógł tego dokonać.
 
Wytworzy to "sytuację techniczną" , której nie przewidziano przy "Okrągłym Stole"
 
Władza nad sądami wymknie się spod kontroli nigdy nie zdekomunizowanych i nie zlustrowanych sędziów, jak i zarządzających systemem po-okrągło-stołowych polityków. 
 
Pojawia się możliwość wyboru
 
15 SĘDZIÓW-CZŁONKÓW
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
 
w wyborach powszechnych przez obywateli
 
JEŚLI TAK SIĘ STANIE, UPADNIE
"SYSTEM OKRĄGŁEGO STOŁU"
 
Jeśli tak się nie stanie i władzę wyboru 15 sędziów-członków KRS zechce utrzymać PiS [a więc politycy], dojdzie do "przelewu krwi" między zwalczającymi się obozami politycznymi   -   a to może doprowadzić do przelewu krwi "w realu", na ulicy.   //   Przed nami "pokój, albo wojna". 
 
25 marca 2019 r. / zapamiętajmy ją / to data, która zapisze się WIELKIMI LITERAMI w historii Polski.
 
25 marca 2019 r. będzie dniem upadku "Systemu Post-Okrągłostołowego", ... albo datą, po której w Polsce "poleje się krew", ... bardzo możliwe, że nawet dosłownie.
 
==========================================
 
* 23 maja 2019 r., usiłując wpłynąć na wynik wyborów do PE, wyznaczonych w Polsce na 26 maja 2019 r.,
 
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosi wstępny "WYROK" w sprawie sporu polskiego Sejmu [kontrolowanego przez PiS] z Unią Europejską, ... oraz tzw. "obywatelami RP".
 
 
 
 "SĄDNY DZIEŃ" PRZED NAMI : /


  
 
Foto / Zrzut z relacji TVN, z rozprawy przed TSUE, z dnia 19 marca 2019 r. ws. KRS, z Luksemburga. Pod spodem napis zapowiadający: "23 maja [2019 r.] opinia wstępna Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. stanu polskiego sądownictwa."  -  chodzi o sprawę KRS / 29 maja wybory do Parlamentu Europejskiego.
 
 
 

 

 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Pogoda na dziś: Słonecznie nie będzie, o 11 polityczna burza
  .
  W Warszawie możliwe trzęsienie ziemi: Trybunał Konstytucyjny może ogłosić niekonstytucyjność wyboru 15 sędziów-członków KRS. W perspektywie rysuje się możliwość ich wyboru przez obywateli w wyborach powszechnuch - pomimo braku słońca będzie gorąco.
  >> https://ziut.neon24.pl/post/148077,pogoda-na-dzis-slonecznie-nie-bedzie-o-11-polityczna-burza
 • KALENDARIUM
  08.12.2018 Sejm uchwalił tę ustawę, będącą inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy. Odnosi się ona przede wszystkim do nowych zasad wyboru 15 sędziów - członków Krajowej Rady Sądownictwa

  17.01.2018 Weszła w życie nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i wyborze sędziów KRS na nowych zasadach [zostali wybrani i są] >> https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/ustawy-o-krs-wybory-czlonkow-krs-na-nowych-zasadach,28409.html

  28.01.2018 Newsweek ogłosił, że Wybory sędziów KRS niezgodne z konstytucją >> https://www.newsweek.pl/polska/polityka/wybory-sedziow-krajowej-rady-sadownictwa-niezgodne-z-konstytucja/11l6et9

  * No cóż, większość zawsze wszystko może przegłosować, ale nie zawsze ma rację. Tak jest i tym razem. Rację ma mniejszość : /

  Ciąg dalszy tutaj / Czy Trybunał Konstytucyjny uratuje obecny skład KRS?
  >>> https://oko.press/czy-trybunal-konstytucyjny-uratuje-nowa-krs/

  CZY RACZEJ UZNA ICH WYBÓR ZA NIEZGODNY Z KONSTYTUCJĄ i CZY DZIĘKI TEMU, w sposób kontrolowany, UPADNIE "SYSTEM OKRĄGŁEGO STOŁU"

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY