Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
727 postów 4720 komentarzy

"Orzeł" - Pismo Obozu Narodowo Demokratycznego, ... w budowie

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy ja dobrze rozumiem? Podczas wycieczek szkolnych izraelskiej młodzieży do Polski Izraelski minister edukacji Naftali Bennett wprowadzi nowy blok zajęć obowiązkowych: uczniowie mają dowiedzieć się o „roli Polaków w Holocauście”.

 

Że oficjalnie ogłosili to co już robią od dawna to to jest szok!  

https://youtu.be/bzCXIE28Ja4

Teraz będą przyjeżdżać do Polski i na naszych oczach pluć nam oficjalne w twarz! / Czas zamknąć granicę, ... albo symetrycznie zacząć uczyć polską młodzież o wkładzie obywateli polskich żydowskiego pochodzenie [tych zasymilowanych]i ich kolaboracji w eksterminacji obywateli polskich pochodzenia żydowskiego [tych nie zasymilowanych].

I tutaj widzę pole do popisu i politycznej reinkarnacji Janusza Korwin-Mikke. / Powinni razem z Szewach'em Weisem jeździć po szkołach i opowiadać o "Korwinowej kochance".  Janusz Korwin-Mikke w końcu przysłużył by się Ojczyźnie, a Szewach Weiss [być może] znalazłby tym sposobem  możliwość na swoją rehabilitację po wczorajszej aferze, po swoim wcześniejszym występie w Rozgłośni Izraelskiej Armii, gdzie "jak gadają" [i czemu Weiss zaprzecza] miał podobno napluć w twarz "Ojczyźnie", którą kocha jak mówi, a mówi jak kocha!

Janusz Korwinn Mikke i Szewach Weiss o niemieckich Żydach. / Komentrz pozostawiam słuchaczom >> https://youtu.be/bNakac9miR0

 

Janusz Korwin Mikke: Ja miałem kochankę, Żydówkę. Profesora. Bardzo znana osoba. Nie będę oczywiście wymieniał z nazwiska. I ono mówiła mi tak:

To bardzo dobrze, że Niemcy wymordowali tych wszystkich chasydów, tych wszystkich tych, tych wszystkich ... . To my, Ashkenazim jesteśmy, ... to my jesteśmy ten naród żydowski.

PARADOKSY HISTORII:

Wybielacze Hitlera oskarżają Polskę

[2]//ziut.neon24.pl/post/144115,paradoksy-historii-wybielacze-hitlera-oskarzaja-polske-2

 

 

Tłumaczenie z Jerusalem Post: Profesor Shevah Weiss, były ambasador Izraela w Polsce, ostro skrytykował wspólne oświadczenie premiera Polski Benjamina Netanjahu i premiera Polski Mateusza Morawieckiego, opublikowane w czwartek jako gazeta w Izraelu.

"Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, a reszta jest albo nieprecyzyjna, albo fałszywa" - powiedział Weiss w wywiadzie udzielonym w niedzielę rano w Radio Armii Izraela. "Na przykład, w przeciwieństwie do tego, co tam napisano, zdarzały się przypadki, w których sam Rząd Polski na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów"

Wspólne oświadczenie, opublikowane w The Jerusalem Post i indziej, twierdzi, że "wojenny polski rząd na uchodźstwie próbował powstrzymać tę nazistowską działalność, próbując podnieść świadomość zachodnich sojuszników do systematycznego mordowania polskich Żydów". / całość >> //ziut.neon24.pl/post/144509,czy-szewach-weiss-skrytykowal-morawieckiego-i-netanyahu

 

Szokujący film z getta warszawskiego!

Opublikowany 31 sty 2018 https://www.youtube.com/watch?v=olOmCeWKXf4

Policja żydowska z getta warszawskiego to obok zezwierzęconych nazistów, jeden z najbrutalniejszych antysemickich organów jaki kiedykolwiek pojawił się na świecie. Zaświadczają o tym zwłaszcza żydowscy historycy, czego zdają się nie dostrzegać media głównego nurtu.

Żydowska policja działała bez skrupułów, na co z obrzydzeniem patrzyli nawet niemieccy żołnierze. Końcem 1940 roku nadkomisarzem Żydowskiej Służby Porządkowej getta warszawskiego był Józef Andrzej Szeryński (wcześniej Szenkman lub Szeinkman). Należy go uważać za uosobienie skrajnego antysemityzmu, dlatego otrzymał przydomek Self-hating Jew (ang. „nienawidzącego siebie Żyda”). W ciągu zaledwie trzech lat, żydowscy funkcjonariusze, ponad 300 tysięcy żydów zagnali na Umschlagplatz, skąd ci zostali przetransportowani do obozów zagłady, a ostatecznie na śmierć. Policja żydowska była wyjątkowo okrutna w czasie łapanek. Kobiety po ziemi ciągnięto za włosy, a dzieci i starców kopano po całym ciele. Samuel Rothenberg wspomina nawet, że młodzi Żydzi prowadzili na śmierć własne matki. Zaświadczył o tym poeta Mark Edelmann: Nikt jeszcze nigdy tak nieustępliwie nie wypuszcza z rąk złapanego, jak jeden Żyd drugiego Żyda. Ponadto, żydowscy funkcjonariusze próbowali się dorobić na niedoli innych. Wykorzystywali wszelkie możliwe okazje, by mieszkańców getta okradać z pieniędzy, kosztowności, a nawet jedzenia. Nie ma wątpliwości, że w przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą brudną robotą (Emmanuel Ringelblum) i dała wyraz skrajnego antysemityzmu wykonując haniebną robotę Niemców (Icchak Cukierman).

Obok relacji świadków i publikacji historyków zachował się również materiał wideo, który przedstawia jak policja żydowska prowadziła swoich do wagonów zmierzających do niemieckich obozów śmierci.

 

Polska fundacja powiązana z rządem w Warszawie opublikowała pełne strony reklam w gazetach na całym świecie, w tym w Izraelu, gdzie w zeszłym tygodniu opublikowano wspólne oświadczenie o Holokauście wydane przez Polskę i Izrael, z tłumaczeniami dokonanymi przez polskie ministerstwo spraw zagranicznych .

I TO MNIE BULWERSUJE NAJBARDZIEJ / W JERUSALEM POST PISZĄ, ŻE FUNDACJA PKO ZROBIŁA TO NA CAŁY ŚWIECIE, .... TYLKO NAS TU W POLSCE CHYBA KOLOKWIALNIE  NAS "OLANO"

Ktoś czytał to polsko-izraelskie porozumienie?

... czy był tam "ANEKS" o restytucji mienia?

KOMENTARZE

 • Minister edukacji Izraela zapowiedział wprowadzenie zajęć o „roli Polaków w Holocauście”
  Izraelski minister edukacji Naftali Bennett zapowiedział, że wprowadzi nowy blok zajęć obowiązkowych podczas wycieczek szkolnych do Polski. Uczniowie mają dowiedzieć się o „roli Polaków w Holocauście”.
  >> https://wpolityce.pl/swiat/403175-niepokojace-informacje-z-izraela
 • Czy Szewach Weiss skrytykował Morawieckiego i Netanyahu?
  Teraz się wypiera. / Najciekawsze jednak jest, że miał to podobno zrobić w Radiu Armii Izraela, której szef oficjalnie skrytykował Netanyahu - CO W TYM RADIO POWIEDZIAŁ WEISS? - Współpracował z Izrelską Armią?
  >>> http://ziut.neon24.pl/post/144509,czy-szewach-weiss-skrytykowal-morawieckiego-i-netanyahu
 • Poles launch global drive to promote Holocaust law deal, roiling Israeli critics
  A Polish foundation with ties to the government in Warsaw has been placing full-page ads in newspapers around the world, including in Israel, publicizing the joint statement on the Holocaust issued by Poland and Israel last week, with translations made by the Polish foreign ministry.

  >> https://www.timesofisrael.com/poles-launch-global-drive-to-promote-holocaust-law-deal-roiling-israeli-critics/

  Polska fundacja powiązana z rządem w Warszawie opublokowała pełne strony reklam w gazetach na całym świecie, w tym w Izraelu, publikując w zeszłym tygodniu wspólne oświadczenie o Holokauście wydane przez Polskę i Izrael, z tłumaczeniami dokonanymi przez polskie ministerstwo spraw zagranicznych .

  .... A W POLSCE TEŻ?
 • FILM "Zniesławienie- Defamation- Hashmatsa"
  Opublikowany 25 lut 2016 https://youtu.be/bzCXIE28Ja4

  Czym jest antysemityzm dzisiaj, dwa pokolenia po Holokauście? Yoav Shamir podróżuje po świecie w poszukiwaniu najnowszych przejawów „odwiecznej nienawiści” i znajduje zaskakujące odpowiedzi. Dokonuje błyskotliwego i zabawnego podsumowania niezliczonych głosów w debacie. Pojawiają się różnice zdań, ale jest jeden pewnik – tylko poprzez zrozumienie reakcji Żydów na antysemityzm możemy pojąć, jak współcześni Izraelczycy, reagują na otaczający ich świat. Reżyser o filmie: „Wpadłem na pomysł nakręcenia filmu o antysemityzmie, kiedy do dystrybucji trafił mój poprzedni film „Checkpoint”. W jednej z recenzji tamtego filmu nazwano mnie izraelskim Melem Gibsonem, ale nie z powodu wyglądu, tylko dlatego, że moje krytyczne nastawienie do polityki Izraela wobec Palestyńczyków czyni ze mnie antysemitę. Autor tej recenzji też był Żydem.”

  Zniesławienie (Defamation) Hashmatsa CAŁÓŚĆ >> https://www.youtube.com/watch?v=fwAtMAn7JZQ

  >> Izrael i Spółka film dokumentalny. Lektor PL
  >> https://www.youtube.com/watch?v=BvDsz3felvA

  Szokujący film z getta warszawskiego!

  Opublikowany 31 sty 2018 https://www.youtube.com/watch?v=olOmCeWKXf4

  Policja żydowska z getta warszawskiego to obok zezwierzęconych nazistów, jeden z najbrutalniejszych antysemickich organów jaki kiedykolwiek pojawił się na świecie. Zaświadczają o tym zwłaszcza żydowscy historycy, czego zdają się nie dostrzegać media głównego nurtu.

  Żydowska policja działała bez skrupułów, na co z obrzydzeniem patrzyli nawet niemieccy żołnierze. Końcem 1940 roku nadkomisarzem Żydowskiej Służby Porządkowej getta warszawskiego był Józef Andrzej Szeryński (wcześniej Szenkman lub Szeinkman). Należy go uważać za uosobienie skrajnego antysemityzmu, dlatego otrzymał przydomek Self-hating Jew (ang. „nienawidzącego siebie Żyda”). W ciągu zaledwie trzech lat, żydowscy funkcjonariusze, ponad 300 tysięcy żydów zagnali na Umschlagplatz, skąd ci zostali przetransportowani do obozów zagłady, a ostatecznie na śmierć. Policja żydowska była wyjątkowo okrutna w czasie łapanek. Kobiety po ziemi ciągnięto za włosy, a dzieci i starców kopano po całym ciele. Samuel Rothenberg wspomina nawet, że młodzi Żydzi prowadzili na śmierć własne matki. Zaświadczył o tym poeta Mark Edelmann: Nikt jeszcze nigdy tak nieustępliwie nie wypuszcza z rąk złapanego, jak jeden Żyd drugiego Żyda. Ponadto, żydowscy funkcjonariusze próbowali się dorobić na niedoli innych. Wykorzystywali wszelkie możliwe okazje, by mieszkańców getta okradać z pieniędzy, kosztowności, a nawet jedzenia. Nie ma wątpliwości, że w przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą brudną robotą (Emmanuel Ringelblum) i dała wyraz skrajnego antysemityzmu wykonując haniebną robotę Niemców (Icchak Cukierman).

  Obok relacji świadków i publikacji historyków zachował się również materiał wideo, który przedstawia jak policja żydowska prowadziła swoich do wagonów zmierzających do niemieckich obozów śmierci.
 • PARADOKSY HISTORII: Wybielacze Hitlera oskarżają Polskę [2]
  Janusz Korwinn Mikke i Szewach Weiss o niemieckich Żydach. / Komentrz pozostawiam słuchaczom >> https://youtu.be/bNakac9miR0

  Janusz Korwin Mikke: Ja miałem kochankę, Żydówkę. Profesora. Bardzo znana osoba. Nie będę oczywiście wymieniał z nazwiska. I ono mówiła mi tak:

  To bardzo dobrze, że Niemcy wymordowali tych wszystkich chasydów, tych wszystkich tych, tych wszystkich ... . To my, Ashkenazim jesteśmy, ... to my jesteśmy ten naród żydowski.

  Całość >> http://ziut.neon24.pl/post/144115,paradoksy-historii-wybielacze-hitlera-oskarzaja-polske-2
 • Nie jest dobrze.
  "Wojna" z Izraelem ? To tylko połajanki "ojca" w stosunku do krnąbrnego "syna" który "wywalcza" swoją "dorosłość".

  Izrael traktuje Polskę jak wasala a Polska traktuje siebie jak krnąbrnego wasala Izraela. Te relacje Dominator- wasal nie są zdrowe.

  Polska jest za słaba by się samodzielnie wyrwać z żydowskich szponów.
  Trzeba czekać aż potęgi tego świata złamią potęgę globalnej mafii żydowskiej.
  Ten moment nadchodzi, może nawet nadejdzie podczas najbliższego spotkania Trampa z Putinem.

  Objawem upadku wpływów globalnej mafii żydowskiej będzie oddanie Syrii wzgórz Golan, zgoda na atomowe rozbrojenie, wywalenie żydowskiego otoczenia z otoczenia Trampa, rewolucyjne zmiany w Kongresie oraz w Izbie reprezentantów w USA.. i cały dalszych łańcuszek zmian sądy, media, kontrakty w biznesie...w bankowości...a może i zmiana statusu FED).

  I wtedy Polska może zrobić podobnie czyli wywalić na zbity pysk całe żydostwo z instytucji Państwowych i zastosować np parytet narodowościowy. (tyle żyda u władzy ile żyda w społeczeństwie Polskim czyli tyle co nic). No i trzeba odzyskać to co żyd u władzy sprywatyzował do "prywatnego żyda"... bo to ewidentnie nepotyzm skoro są "wspólnotą". Nepotyzm jest karany ... konieczne będą komisje śledcze nt prywatyzacji majątku narodowego oraz stosowne procesy karne.

  Trzeba czekać i nie przeszkadzać wielkim w ich ciężkiej i bardzo niebezpiecznej dla świata robocie (leczenie świata z raka złośliwego z przerzutami).

  Przedwczesne podniesienie głowy skutkuje tym że wróg tę głowę obcina
  (Powstanie Warszawskie i wcześniej wiele innych powstań zbrojnych)
  Nie sztuka zginąć bohatersko na barykadach..
  sztuka wygrać najlepiej bezkrwawo i bohatersko odbudować kraj...i pomyślność dla Narodu Polskiego.
 • @Oscar 08:21:32
  PiS popełnił koszmarny błąd cackając się z anarchią zamiast iść drogą wytyczoną Erdogana. PiS rządzi a UB-ecja sądzi! Kabaret a nie państwo i jeszcze jedno weto dla nich. UBeckie dynastie odkryły się zupełnie. Widać wyraźnie agenturę w prokuraturach, sądach, biznesie, mediach, administracji, na uczelniach, w sektorze rozrywkowym, wszędzie.
 • @Oscar 08:21:32
  Masz rację, musimy poczekać.
 • @kula Lis 67 10:45:53
  Ja tam widzę globalną mafię żydowską a nie UBecję.
  Taka różnica.
  Ubecja była żydowska w czasach Stalina, po 68r już nie lub prawe nie.

  Ale ok rozumiem że to pewna konwencja poprawności politycznej mówimy "UBecja" myślimy globalna mafią żydowska (lokalna odnoga tej mafii).
  To politycznie dużo bardziej poprawne w kolonii żydowskiej.
  To forma "obejścia" zarzutów o antysemityzm...

  OK niech i tak będzie...choć krzywdzimy uczciwych patriotyczny UBeków.
 • @AgnieszkaS 17:30:28
  "Uważam punkt 6 Deklaracji za bardzo istotny..."

  Doprawdy - w czym niby? Przecież samo "istotny" to już naganne bałamuctwo.

  Dla powierzchownych będzie to symetria, dla uważnych brak symetrii, bo o ile "antypolonizm" jest łatwy do zdefiniowania, to już "antysemityzm" nie, bo w "antysemityźmie" jest już ubecki, talmudyczny bełkot.
  W ubeckiej, talmudycznej definicjii "antysemitą" może być nawet najsprawiedliwszy - jesli tylko nie spodoba się "Semicie", czyli też "niewiadomokomu".

  Ta deklaracja bez prostych, jasnych, jednoznacznych definicji jest zupełnie nic nie warta, a nawet szkodliwa i to bardzo, bo zostawia miejsce na falsz.
  Uważam że nawet już samo uznanie, że ta definicja jest "istotna" jest z góry uznaniem DOWOLNEJ definicji antysemityzmu.
  To zaś w dzisiejszych medialno-ideologicznych realiach - oznacza że z dopuszczeniem wariantu, że jako "sędzia we własnej sprawie" przedstawi ją jakiś ubek-talmudysta podający się za "Semitę" (a "Semita" to nie każdy, bo według ubeka-talmudysty (Oscarowi "odpowiadając" to czyż byli inni?) np. Semita-Palestyńczyk/według badań krwi rodowity Żyd biblijny, to już nie).

  Już nie pierwszy raz mi to podejrzane, ale czy tylko ja widzę że pani AgnieszkaS "kopie do polskiej bramki", że robi co może aby "dokopać Polakom"?
 • @AgnieszkaS 22:28:28
  No tak, w domyśle... dla domyślnych, ale prześladowanych za DOMYŚLNY antysemityzm.

  Jak to się mówi ? ... Przesladowanych za myślozbrodnię?
  - I zwłaszcza równie subtelną metodą przez nasłanie seryjnego samobójcy, czy zabłąkanej ciężarówki z piaskiem.
  Inaczej mówiąc - "Idziesz do sądu to weź granata, bo prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie" (granata korupcji, korupcji zwłaszcza politycznej, odpowiednio i terroryzmu zawsze państwowego z powiązanymi gangsterami od wymuszeń, oczywiście ze stojącymi za nimi czy wraz z nimi służbami "państwowymi").

  Bez pełnej symetrii i zmierzania do jednoznacznie rozumianych, sprawiedliwych, obustronnych korzyści, ale poprzedzonych wspólnymi definicjami i wspólnym rozumieniem człowieczeństwa, moralności, prawości, sprawiedliwości i prawdy nie ma mowy o żadnym dialogu, o żadnej rywalizacji, o żadnej uczciwości...

  - a co mowa o wspomnianym przez Panią "dyskursie publicznym" ( to bodajże termin wyjęty z ideologii "rewolucji kulturalnej "nowej lewicy"" - jeszcze tylko Hegla jako autorytetu tu brakuje:-), bo wzajemności sygnalizowanem przedrostkiem "dy" to na pewno brakuje). Wiadomo że chodzi o jakąś oszukańczą nazwę dialogu...
  Tylko czy jakikolwiek myślący człowiek może się zgodzić na jakąkolwiek formę szukania wspólnych ustaleń wedlug oszukańczych zasad???

  Zasad "Dialogu" - jakby taki w dzisiejszym korporacjonistyczno-syjonistyczno-globalistycznym ustroju mial jakiekolwiek znaczenie, jakby tu nawet prawda wyjściowa do TEGO "dialogu" nie była zgóry USTANOWIONA - WYROK SĄDOWY, CZY WYNIK też (nie mówiąc już o tym, żeby wszyscy jednoznacznie rozumieli co to jest ten "DYSKURS" (a choćby i "dialog" w tych warunkach), i jeszcze chcieli toto podtrzymywać).
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej
  Ciekawostka . Salut. https://www.salon24.pl/u/tratataba/880580,rozmowa-o-wolyniu-z-ukrainka
 • @AgnieszkaS 19:34:36
  Znam ten zakłamany tekst już od dawna. Jakoś go wtedy przebrnąłem, ale nie zdecydowałem się aby cokolwiek z nim robić. Nie wiem czemu to miałbym robić teraz?
  To rozważanie wcale nie popchnie ani o centymetr naszej "dyskusji".

  Co? - Mialbym udowadniać niewinność Polaków w sytuacji, kiedy "prawda została odgórnie ustanowiona", a "wyrok został odgórnie wydany zanim sledztwo zostało przeprowadzone". Chyba mi Pani nie powie że nie tak działaja sądy ubecko-talmudyczne?

  Co? miałbym się szczegółowo wdzierać w bełkot prawniczy, który jest tylko po to żeby maskować fałsz "sędziów we własnej sprawie"? - Sędziów blokujących możliwość zgromadzenia rzetelnego materiału dowodowego?
  Mało tego - sędziów stosujących "narrację rzeczywistości przez prawo, i to prawo od razu wyniesione do rangi ludzkiej wartości", choć taka narracja, to narracja szatana, satanistyczna odwrotka?


  Przeciez historia zdarzeń w Jedwabnem i 29 innych miejscach Bialostocczyzny w tamtych czasach wygladała zupełnie inaczej. - Polacy jeśli tam brali jakiś udział, to pod Niemieckim przymusem. Całe sprawstwo tych zajść należało do Niemców. Według nich to miał być teren wolny od Żydów. Oni owszem, lubieli skłócać Polaków i Żydów, zmuszając ich do dzialań jednych przeciw drugim, czy "dopisując czynem" urojone odwety, czynem oczywiście zwykle propagandowym, ale i z faktycznym niemieckim sprawstwem.

  To, co później próbowały tu "wykazać" żydokomunistyczne sądy to farsa z elementami odwetu na tych, co się zbrodniczej żydokomunie, czy żydowskim elementom zdradzieckim i kryminalnym z czasów władzy sowieckiej biorącym urojony odwet na Polakach w jakikolwiek sposób przeciwstawiali. To ze sprawiedliwoscia nie ma nic wspólnego

  Dopóki są "sady we własnej sprawie" nie ma mowy o żadnej sprawiedliwości, a nawet o dopuszczeniu do głosu prawdy jedynej.


  Jedyne istotne kryterium wtedy to była ekshumacja. I co? - I ekshumacja została przerwana, kiedy zaczęła niezbicie udowadniać niemieckie sprawstwo.


  A co Pani w tej chwili robi?
  - W temacie definicji semityzmu i antysemityzmu absolutnie nic.
  A przecież o to poszedł nasz główny spór, wraz z ciężkim oskarżeniem/domniemaniem pod Pani adresem.

  W temacie forsowanym przez żydokomunę, temacie polakożerczym i antypolskim podnosząc ten tekst staje Pani w gronie tych co chcą "dokopać Polakom" "za wszelką cenę", cenę choćby najgorszego oszustwa i pomówienia, ale jak tak to i gotowości do popełnienia każdej antypolskiej zbrodni.
 • @AgnieszkaS 00:44:18
  To nie wystarczy:
  "Już nie pierwszy raz mi to podejrzane, ale czy tylko ja widzę że pani AgnieszkaS "kopie do polskiej bramki", że robi co może aby "dokopać Polakom"?"?

  Czy to nie dość "ciężkie oskarżenie/domniemanie" pod Pani adresem?

  Czy wywleczenie przez Pania tego oszukańczego, zaklamanego, wręcz hucpiarskiego "umorzenia śledztwa" chociaż o milimetr uwolniło Panią od tego oskarżenia, czy raczej ją głębiej zakopało?
  Bo co to nie znaczy jak nie iść jeszcze mocniej "w zaparte"
  Bo co to znaczy jak nie "dokopać Polakom jeszcze mocniej podpierając sie dokumentem prawnym".
  Przez kogo spreparowanym i po co, to jakoś gdzieś w dziwny sposób ginie z pola uwagi.

  Jeszcze raz podkreślę - nic nie usprawiedliwia tego umorzenia śledztwa.

  - Żaden polski organ wymiaru sprawiedliwości by tego nie zrobił.
  - Żaden Polak nie może się zgodzić z tym umorzeniem śledztwa.

  - TO POMÓWIENIE NARODU POLSKIEGO O CHARAKTERZE PROWOKACJI DO LUDOBÓJSTWA NA NARODZIE POLSKIM JAKO RZEKOMO WINNYM LUDOBÓJSTWA NA NARODZIE ... No? ... Na JAKIM?
  Już nieważne nawet, że pod sfabrykowanymi zarzutami, bo z tego by się szło zawsze wybronić , tylko NA JAKIM NARODZIE?

  Bo żydowskim nie. - Przecież Żyd to dobry człowiek...
  - Semickim? ... Tak się nam próbuje wmówić, tylko jak go określić tego "Semitę", żeby się nikt pod niego nie podszywał.
  - Albo żeby nie być oskarżanym o coś szlachetnego, naturalnego, ludzkiego, mądrego, naturalnego i sprawieliwego, a w traktowaniu tego jako naganne?
  - Zmiennym..., elastycznym..., koczowniczym ..., handlowym..., prawniczym...?

  Przeciez to już jest humorystyczne jak niektórzy tłumaczą że skoro Polacy tylu Żydów uratowali, i często z utratą własnego życia, to czemu nie wszyscy i wszystkich?
  Przecież tu wychodzi że największą zbrodnią Polaków było że nie wszystkich Żydów uratowali.

  To wszystko bez precyzyjnych, prostych, jednoznacznych i powszechnie respektowanych definicji jako podstawy jakichkolwiek międzyludzkich ustaleń sensu nie ma.


  A to to w powyzszych okolicznościach też kwalifikuje sie do księgi humoru:
  "Może mi to Pan drobiazgowo wyłoży i przedstawi fakty, na których to oskarżenie jest oparte".

  A niby w jakich definicjach? Gdzie wspólny język, gdzie wspólna świadomość, gdzie uczciwość, gdzie wspólna dobra wola, gdzie wspólne ludzkie wartości...?
  Po co nam się sądzić jak nie zamierzamy wspólnie spędzić dalekowzrocznie widzianej, dobrej, zgodnej, pokojowej przyszłości - my i nasze potomstwo?
  Czyż nie lepiej od razu się rozejść i pamietać tylko dlaczego?
  Przecież najpierw sprawiedliwość, później prawo, najpierw moralność, później sprawiedliwość, najpierw duch, później materia...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY