Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy oficer UPA był jednak dziadkiem Prezydenta [stryjecznym]

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co prawda wtedy kandydata Andrzeja Dudy zdementował jakoby był Mychajło Duda ps. "Hromenko", ... najbardziej utalentowany oficer UPA był jego dziedkiem, ale całkiem niespodziewanie Duda dostarczył dotąd nieznanego, szczegółu z historii swojej rodziny

Twitter 18 luty 2015 r.:W necie krązy wrzuta ze @AndrzejDuda jest wnukiem Mychajły Dudy członka UPA zołnierza bat. "Roland" i por. UPA. Proszę W.P A.D o dementi. - pytał wtedy kandydata uzytkownik Twittera.

Andrzej Duda odpowiedział: @MarcinHołas Kompletna bzdura. Mój dziadek  - Alojzy Duda mieszkał w Starym Sączu, był kuśnierzem i zmarł 01.07.1992 roku.

    

Zdjęcie niżej: Alojzy Duda, dziadek prezydenta Andrzeja Dudy z żoną

 

Pojawił się nowy, zastanawiający fakt, który byc moze przyblizy nas do wyjaśnienia "wyborczej zagadki" z 2015 roku.  Jest nim kolejne oświadczenie, albo raczej przypadkowa wypowiedź obecnie juz prezydenta Andrzeja Dudy, który w trakcie swej wypowiedzi przed podpisaniem ustawy o IPN powiedział  >>   https://youtu.be/LZe7_EAfsZI  /   cytuję:

Prezydent Andrzej Duda 3:02   >>  "Jakie jest proszę Państwa znaczenie tej ustawy? Ona dotyczy kwestii niezwykle bolesnej, bardzo delikatnej. Dotyczy kwestii związanej z II Wojną Światową. Kwestii związanych z martyrologią przede wszystkim narodu polskiego, z tym co my jako Polacy, oczywiście w znaczeniu nasi przodkowie, moi dziadkowie, pradziadkowie, przeżyli w czasie II Wojny Światowej, i ilu naszych bliskich w okresie II Wojny Światowej z rąk niemieckich nazistów i innych, który napadli na Polskę straciło życie. To kwestia dla nas niezwykle istotna. Pamiętajmy o tym, że w okresie II Wojny Światowej zginęło w Polsce prawie 6 milionów naszych obywateli. Mówię obywateli, podkreślam to z całą mocą, bo wśród nich z całą pewnością było około 3 milionów polskich obywateli narodowości żydowskiej.

Rzeczywiście było tak, że niemiecki nazistowski przemysł zagłady przede wszystkim skierował się na zniszczenie narodu żydowskiego, przede wszystkim skierował się na to by ludzi tej narodowości po prostu zgładzić. Ale ponieważ Polska została napadnięta  jako pierwsza, i przecież tu zaczęła się w 1939 II Wojna Światowa, od samego początku, w zasadzie, tej wojny Polska była okupowana, Przypominam, że polskie ziemie zostały rozdarte. Z jednej strony Niemcy hitlerowskie, a z drugiej strony Związek Radziecki na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow, napadł na Polskę i 17 września zagarnął część polskiej ziemi. 

/  od 6:35  /   zginęły także miliony Polaków, zginęły także w obozie Aushwitz-Birkenau i w innych obozach koncentracyjnych. zginęli w trakcie prześladowań, zginęli rozstrzeliwani na ulicach polskich miast zginęli walcząc z Niemcami w oddziałach partyzanckich, zginęli wreszcie zamęczeni na Pawiaku, i w innych miejscach gdzie Niemcy katowali gdzie Niemcy realizowali swój przemysł zagłady, wobec narodu polskiego, wobec osób należących do wspólnoty etnicznej Romów.  / od 7:12 / Zginęło bardzo wielu Rosjan, także w obozach koncentracyjnych, .. ale rzeczywiście proszę państwa, zginęły miliony Polaków. 

/ od 7:26 /  Przede wszystkim tamten czas jest to czas niezwykłego bólu dla narodu żydowskiego, i dzisiaj dla Izraela, i nie ma chyba takiej żydowskiej rodziny, która mieszkała wtedy w Europie, i która nie straciła kogoś bliskiego. Wiecie państwo doskonale, że bywa tak, że z rodziny pozostała tylko jedna osoba, wszyscy zostali zamordowani. Jest to więc dla żydów sprawa szczególnie bolesna i szczególnie delikatna, i wzbudzająca szczególne emocje, <<  od 7:50  >>   co dla mnie jako Polaka,   który żyje od właściwie samego początku mojego życia , tą właśnie opowieścią  czasu II Wojny Światowej, opowieścią czasów zagłady.

TAKŻE W MOJEJ RODZINIE  była śmierć w czasie II Wojny Światowej,

... brata mojego dziadka, który zginął zamordowany przez Niemców, ale ta opowieść o śmierci żydów w mojej rodzinie była od samego początku, odkąd ja pamiętam."   -   powiedział A. Duda.  /  koniec cytatu   /

<>

Tym nowym, zastanawiającym faktem, o którym wspomniałem na początku, jest właśnie ta śmierć brata dziadka prezydenta Andrzeja Dudy. W każdej "plotce" kryje się fragment jakiejś prawdy, i tak może być w tym przypadku. Kto wie, czy ten brat dziadka zamordowany przez Niemców nie jest "naszym" Mychajło Dudą ps. "Hromenko", który nie jest "oskarżonym" w czasie kampanii dziadkiem kandydata Dudy, tylko być może, bratem dziadka, lub jego kuzynem?  ///  O to nikt Andrzeja dudy nie pytał.

"Brat dziadka" nie jest jedyną zastanawiającą poszlaką.

W YouTube  pt. "KIM BYLI PRZODKOWIE ANDRZEJA DUDY" jest też mowa o jakichś spisanych wspomnieniach jednego z członków wcześniejszego pokolenia Dudów.  -  Być może są to właśnie wspomnienia Mychajło Dudy spisane w książce "Wielki Rajd"?  -  KTO[Ś] TO WIE? 

Niżej powiększone zdjęcie Alojzego Dudy, dziadka prezydenta Dudy, i Mychajło Dudy

JAK WAM SIĘ WYDAJE / PODOBNI?

 

 

Alojzy Duda pierwszy od lewej, ... [podobno] z kuzynami

 

Alojzy Duda, dziadek Andrzeja Dudy / Niżej Mychajło Duda

Mychajło Duda ps. "Hromenko"  -  Członek OUN od 1937, w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do Niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu Roland. 14 czerwca 1947 sotnia przekroczyła granicę polsko-czechosłowacką i przebiła się przez Czechosłowację i Austrię do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech (10 września 1947).

W latach 1948-1949 był członkiem Misji UPA. 31 maja 1950 dowodził 4-osobową grupą kurierów, która została zrzucona na spadochronach na terytorium USRR w rejonie Bolechowa. W czasie skoku spadł na drzewo, łamiąc nogę. 7 lipca 1950 wraz z drugim skoczkiem zostali osaczeni przez grupę pościgową MGB gdzie zginął.

Według Grzegorza Motyki uważany był za jednego z najzdolniejszych dowódców UPA w Zakierzońskim Kraju. Kawaler Złotego Krzyża Zasługi Bojowej I klasy, nadanego mu pośmiertnie.

 

"WIELKI RAJD"  -  WSPOMNIENIA DOWÓDCY SOTNI UPA, KTÓRA SPOD PRZEMYŚLA PRZEBIŁA SIĘ PRZEZ CZECHOSŁOWACJĘ i AUSTRIĘ DO BAWARII:  AKCJA „WISŁA“ TRWA. PĘTLA WOKÓŁ UPA ZACISKA SIĘ. DOSTAJĄ ROZKAZ PRZEBIJANIA SIĘ DO AMERYKAŃSKIEJ STREFY OKUPACYJNEJ W NIEMCZECH.
 
<>
 
 
 
DLACZEGO HISTORIA RODZINY DUDÓW JEST BARDZO WAŻNA?
 
Jak widzimy, Polskę odwiedził właśnie niemiecki minister spraw zagranicznych, ... i pogratulował Dudzie interwencji w sprawie ustaw sądowych. / Czy to nie dziwne w sytuacji, gdy walczy z nimi cała Europa?
 
Dla mnie jest to bardzo dziwne, bo gdyby się okazało, że Duda jest szantażowany przez Niemców "dziadkiem z UPA", biorąc pod uwagę, że ustawy za które Duda jest chwalony są niekonstytucyjne, i dają w praktyce Dudzie władzę zwierzchnią nad polskim sądownictwie, w sytuacji, gdy sądy kontrolują w Polsce system wyborczy, może się okazać, że gdyby "dziadek z UPA" był faktem, to poprzez szantaż Niemcy mogą uzyskać władzę nad Polską.  - I kto wie, czy tak właśnie nie jest, że niemieccy agenci rządzą Polską?  -  Właśnie, jakimś cudem, naleziono winnych zabójstwa Jaroszewiczów,  ... a  Jaroszewicz, były polski premier, w czasie wojny miał wejść w posiadanie archiwum z nazwiskami niemieckich agentów. / Czy w związku z niemiecko-amerykańską wojną o wpływy w Polsce, lista tych agentów, obejmująca być może znane nazwiska polityków, ujrzy światło dzienne?
 
<>
 


pRezydent z PiS mają plan: sto lat po upadku idei budowy JUDEOPOLONI na terenach Rzeczypospolitej porozbiorowej, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, stracimy niepodległość - tak widzę przyszłość analizując zmieniającą się sytuację

18.01.2018 / Jak donosi wPolityce.pl Marszałek Senatu Stanisław Karczewski po rozmowie z prezydenckim ministrem Muchą w sprawie planowanego przez Dudę referendum odniósł się też do obecnej ustawy zasadniczej, czyli planów zmiany obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji:

Konstytucja, która ma 20 lat, została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany. Mamy taką świadomość i się z tym zgadamy. Potrzebna jest dyskusja i na pewno taką dyskusję, debatę należy i trzeba prowadzić wokół Konstytucji (…) To proces, pewnie długi. Musimy też zmienić ustawę o referendum  —   tłumaczył marszałek Senatu.  / koniec cytatu /

<>

11 Listopada prezydent Duda chce przeprowadzić tzw. referendum konstytucyjne, czyli zadając kilka pytań, jeśli referendum będzie ważne, Duda chce uzyskać zgodę Polaków na zmianę Konstytucji, którą sam napisze.

Karczewski zdradził, że "Musimy też zmienić ustawę o referendum.", ... a to może oznaczać zmianę tego rodzaju, że obecne referenda nie mające mocy wiążącej, chce się zmienić w ten sposób, aby miały moc wiążącą

- jeśli przed "referendum Dudy" ustawa o referendum zostanie zmieniona w sposób jak wyżej, po tzw. "referendum konstytucyjnym" Dudy [wystarczy aby tylko była frekwencja ***], obecna polska Konstytucja będzie musiała zostać zmieniona, bo tak to "ustawi" planowana zmiana ustawy o referendum, o której mówi marszałek Senatu Karczewski.

*** referendum będzie miało wymaganą frekwencję, bo 11 listopada mają się też odbyć wybory samorządowe / taka przy okazji "frekwencja referendalna" stworzy wrażanie, że Polacy chcą zmiany obowiązującej Konstytucji.

Wtedy Duda, tak jak z niekonstytucyjnie napisanymi ustawą o Sądzie Najwyższym [nad którym przejmuje kontrolę] i ustawą o KRS,  sam napisze nam Konstytucję, taką jaką będzie chciał. Konstytucji, która swoimi zapisami, bez wojny,  może tak zmienić nam rzeczywistość, że w miejsce Polski jaką znamy, doprowadzi to do powstania nowotworu o nazwie POLIN.

Obecna Konstytucja, gdyby była przestrzegana, nie jest taka zła. /  Na pewno gwarantuje to co mamy, i co ważne umożliwia korektę, zawartych na szkodę Polski, niekonstytucyjnych zapisów w umowach międzynarodowych, np. w Traktacie Lizbońskim, który Tusk podpisał, bez jego przeczytania, ...

tego nie da, i nie zagwarantuje planowana nowa konstytucja, która na 100% będzie musiała być zgodna z tak zwanymi "wartościami europejskimi" - to właśnie niesie ze sobą zmiana obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji.

W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, sto lat po upadku idei zbudowania JUDEOPOLONI, może dojśc do / cokolwiek by to nie znaczyło /, ... do ustanowienia w Polsce 'Rzeczpospolitej Przyjaciół' 

-  Analizując sytuację, tak widzę przyszłość.

Do takiej konkluzji można [a nawet trzeba] dojść, analizując rozwój wypadków i zachowanie prezydenta Dudy, biorąc pod uwagę niejasne kulisy jego wyboru na kandydata PiS na prezydenta [w tym to kto go poparł], powitanie w Polsce AJC-Amerykańskiego Kongresu Żydów z jego powitalnym "listem żelaznym" włącznie,

mając przy tym na uwadze bezprawne roszczenia organizacji izraelsko-żydowskich względem Polski, co do mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście przedwojennych obywateli polskich, Polaków wyznania mojżeszowego.

... oraz co najważniejsze, mając na uwadze planowaną zmianę Konstytucji, pamiętając już uchwalony niekonstytucyjny fakt, próbę prezydenta Dudy, przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym, co razem ze zmianą Konstytucji może doprowadzić w Polsce do dyktatury, ALE NIE DUKTATURY PiS, DYKTATURY PREZYDENCKIEJ  -  Dlatego Kaczyńskiego z całym PiS sklasyfikować należy, albo jako "pożytecznych idiotów", albo agentów wpływu obcych państw, ... Izraela i USraela / czyli interesów diaspory żydowskiej Stanów Zjednoczonych

Wydaje mi się, że jesteśmy poddawani "podwójnemu praniu mózgu".

Z jednej strony Obywatelom RP udało się obrzydzić Polakom obecną Konstytucję, co uzasadnia inicjatywę Dudy aby ją zmienić  - agentura to nie solista, to zespół, który nas kołuje - a my "gonimy własny ogon".

Jeśli się zastanowić, skoro Duda z PiS ewidentnie złamali procedury konstytucyjne [mogli to zrobić zgodnie z konstytucją] w sprawie sądów, to równie dobrze wiele umów międzynarodowych, w tym Traktat Lizboński, może być niezgodny z Konstytucją.

Zmieniając Konstytucję, jak chce Duda, pozbawimy się możliwości uznania za niezgodne z konstytucją te przepisy np. Traktatu Lizbońskiego, na podstawie których Komisja Europejska "chce nas ustawić w szeregu", a które zgodnie z obowiązującą obecnie polską Konstytucją, nie powinny nas obowiązywać.

Zmieniając Konstytucję, świadomie lub nie, Duda pozbawi nas prawa do sprawdzenia, czy poprzednie rządy sprzedały nas, tak jak wcześniej do tego doszło w Magdalence. /  Zmiana Konstytucji powinna być ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy się zgodzić. 

-   Aby podbić państwo, nie trzeba tego robić militarnie, można tego dokonać metodami na pozór legalnymi, za pomocą podstawionych agentów wpływu. - Z takim przypadkiem, wydaje mi się, mamy aktualnie do czynienia.  -  TO TRZEBA SPRAWDZIĆ , NAD TYM TRZEBA SIĘ ZASTANAWIAĆ i NA TO SZUKAĆ DOWODÓW,... i tym trzeba się zająć.

Tak jak z Konstytucją amerykańską  [która ma sto kilkadziesiąt lat],  tak z obecną Konstytucją polską, można się zgodzić na jakiejś jej  drobne uaktualniające poprawki, ale nie można się zgodzić na to, aby została całkowicie zmieniona na zamówienie człowieka, który nie tylko nie wie jak napisać zgodną z Konstytucją ustawę [bo to byłoby zbyt proste], który ją złamał, .... i o którym na pewno wiemy na pewno jedynie to, ze chce tą Konstytucję ułożyć pod swoją własną osobę.

-  Nie możemy się na to zgodzić, ... tym bardziej, że jest mało prawdopodobne, aby do 11 Listopada ustalono winnych zamachu w Smoleńsku.

KOMENTARZE

 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 14:22:05
  http://ziut.neon24.pl/post/142883,czy-oficer-upa-byl-jednak-dziadkiem-prezydenta-stryjecznym

  Nie, no temat ważny, a i wszystko się zgadza.
  Adolfina jakoś PADa przekonała.
  Co mu zaoferowała, czym przestraszyła, czy co tam, to nie wiadomo.
  A może coś mu powiedziała, co wiedział wywiad niemiecki.
  Ja nie wiem.

  Tylko po co rai Pan ludziom związek PADa z banderowcami i to w tak beznadziejny sposób.
  Przecież wystarczy wskazać, jakie korzyści dzięki niemu osiągnęła upadlina, a jakie straty poniosła w związku z tym Polska.
  Po co.

  I z ciekawego tematu zrobiło się co?

  Adam nie był żydem, ani nawet Izraelitą, a jeśli już to wszyscy mamy dziadka Noego, nawet nie trzeba do Adama sięgać.

  nadużycie link skomentuj usuń

  AlexSailor 17.03.2018 14:39:43


  @AlexSailor 14:39:43

  // I z ciekawego tematu zrobiło się co? //

  TEMAT NADAL POZOSTAJE CIEKAWY TAK DŁUGO AŻ DUDA NIE ZDEMENTUJE, ŻE MIAŁ WUJKA BANDEROWCA / TAK JAK TO ZROBIŁ Z DZIADKEM :D

  Pozostaje sprawa opisana w drugiej części notki / o 11 listopada i niepodległości / ... i pytanie:

  DLACZEGO DUDA CHCE ZMIENIĆ POLSKĄ KONSTYTUCJĘ?

  - podobnie postąpili Niemcy 1 września 1939 roku

  nadużycie link skomentuj usuń

  Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 17.03.2018 16:12:10


  Autor.

  A może byś tak poszukał potomków Wałęsy, Millera, Kwaśniewskiego i Komorowskiego??? Ten artykuł jest tendencyjny i nie wiem po co wysilałeś swoje komórki mózgowe???

  nadużycie link skomentuj usuń

  zibi 18.03.2018 14:48:46


  @zibi 14:48:46

  // nie wiem po co wysilałeś swoje komórki mózgowe??? //

  Z POWODÓW PREWENCYJNYCH
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142907,kiedy-prezydent-duda-stanie-przed-trybunalem-stanu

  nadużycie link skomentuj usuń

  Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 19.03.2018 14:24:39


  @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 14:24:39

  UJAWNIAMY list Sikorskiego do Ławrowa. „Drogi Siergieju...”
  https://wpolityce.pl/polityka/386231-gdzie-byles-ministrze-radku-gdy-w-polsce-trzeba-bylo-grzmiec-o-rosji-ujawniamy-list-sikorskiego-do-lawrowa-drogi-siergieju

  nadużycie link skomentuj usuń

  Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 20.03.2018 18:46:16
 • Andrzej Duda MEGA wkurzony
  https://www.youtube.com/watch?v=K7AkNQ68H-Y

  Netanjahu w sprawie ustawy o IPN: "Oczekuję mówienia prawdy o Holokauście, także od Polski"
  https://www.youtube.com/watch?v=Ij_P4JpuG7k

  Czy polsko-amerykańscy Żydzi ukrywali prawdę o Holokauście?
  http://ziut.neon24.pl/post/142449,czy-polsko-amerykanscy-zydzi-ukrywali-prawde-o-holokauscie

  Izraelscy Żydzi wdarli się do polskiej Ambasady w Tel Avivie
  http://ziut.neon24.pl/post/142374,izraelscy-zydzi-wdarli-sie-do-polskiej-ambasady-w-tel-avivie

  Fragmenty o Holokauście: THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY 1943
  http://ziut.neon24.pl/post/142354,fragmenty-o-holokauscie-the-black-book-of-polish-jewry-1943

  Opis na wewnętrznej stronie okładki :Współczesna literatura wojenna nie opowiedziała jeszcze szczegółowej historii jednej z najnieszczęśliwszych tragedii w historii - masowego mordu i prawie całkowitej eksterminacji Żydów w Polsce.Ten tom sponsorowany przez panią Eleonore Roosevelt [żona prezydenta USA czasu wojny], Hon.Harold I. Ickes, senator Robert H. Wagner, Hon.Fiorello H La Guardia i inni opowiadają całą historię.

  W pełni udokumentowana relacjami naocznych świadków, doniesieniami prasy nazistowskiej, raportami tajnych kurierów, którzy przeniknęli do ściśle strzeżonego terytorium Polski, książka ta jest szokującym i przytłaczającym zapisem morderstw dokonywanych na bezbronnym Narodzie.Województwo po województwie, miasto po mieście, miejscowość po miejscowości, książaka ta jest przerażającym zapisem niewyobrażalnych okropności, jakich Hitlerowkie hordy zadały żydostwu polskiemu.Książka ta jest nie tylko zapisem o fizycznej zagładzie Żydów, ale także opisem zniszczeń żydowskiego życia gospodarczego, kulturalnego, społecznego i religijnego.Znaczna część książki poświęcona jest szczegółom bogatej kultury i ekonomii, które Gminy Żydowskie w Polsce zbudowały w ciągu tysiąca lat ich istnienia, a które obecnie znalazły się się w całkowitej ruinie.

  Książka ta jest obficie ilustrowana zdjęciami i reprodukcjami dokumentów, które zostały zebrane z wyselekcjonowanych wiarygodnie potwierdzonych źródeł.Wszystkie rachunki strat, dokumenty, i oświadczenia zawarte w książce zostały skrupulatnie sprawdzone przez wiarygodne zajmujce się tym organy, które przeprowadziły pełną weryfikację faktów.

  o

  W 1939 r. Łódź, była drugim co do wielkości miastem w Polsce, i po Warszawie, drugim co do wielkości centrum żydowskim w całej Europie. Społeczność żydowska liczyła tam ponad 200 000 osób, co stanowiło około jednej trzeciej całkowitej populacji miasta. Naziści od początku okupacji stosowali drastyczne metody, aby zrealizować plan, najpierw rabunku, a następnie eksterminacji miejscowej ludności żydowskiej.

  W dniu 11 września [1939 r.], w Dzień Niepodległości Polski, niemieccy naziści skierowali wyłapanych na ulicach miasta Żydów, i pod groźbą kary za nieposłuszeństwo zmusili ich do zburzenia wspaniałego pomnika bohatera narodowego Polski Tadeusza Kościuszki.Na miejsce przywieziono grupy Polaków, aby oglądali Żydów wykonujących tę pracę.

  *** JEŚLI ZNASZ KOGOŚ, KOGO TA KSIĄŻKA MOŻE ZAINTERESOWAĆ, LUB POWINIEN ZNAĆ PRWADZIWĄ HISTORIĘ HOLOKAUSTU, WYŚLIJ IM TE LINKI RAZEM Z TREŚCIĄ JAK WYŻEJ

  THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY 1943 / PDF >> https://archive.org/stream/in.ernet.dli.2015.48624/2015.48624.Black-Book-Of-Polish-Jewry#page/n21/mode/2up

  THE BLACK BOOK OF POLAND / PDF >> https://archive.org/stream/TheBlackBookOfPoland/The%20Black%20Book%20of%20Poland#page/n1/mode/2up

  nadużycie link skomentuj usuń

  Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 17.03.2018 14:35:31
 • @ Bogusław Jaznach / Po co Dudzie ["Hromenko"] referendum
  .
  >> http://ziut.neon24.pl/post/144161,boguslaw-jaznach-po-co-dudzie-hromenko-referendum

  " Czy pytanie o wyższości prawa krajowego nad międzynarodowym nie jest w istocie pytaniem, o to, czy Polska chce wyjść z Unii Europejskiej? "

  Pytanie to jest pytaniem nieistotnym, bo już rozstrzygniętym

  >> Stanowisko polskiego Trybunału Konstytucyjnego
  >> Wyrok TK z dnia 11 maja 2005, Sygn. akt K 18/04
  >> http://ipo.trybunal.gov.pl/ipo/Sprawa?sprawa=3826&dokument=97

  Zasada pierwszeństwa prawa wspólnotowego – Wikipedia, wolna encyklopedia >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_pierwsze%C5%84stwa_prawa_wsp%C3%B3lnotowego
 • Ukraińcy i Rosjanie to ten sam naród
  Gdy okaże się, że przodek Dudy był Ukraińcem - Słowianinem - to niczego nie zmieni.
  Nawet Władimir traktuje Ukraińców jak braci - pisanie źle o Ukraińcach - to plucie w twarz Rosjanom.

  Niemcy o Ukraińcach: http://wolnosc24.pl/2017/04/01/sensacyjne-wyniki-badan-genetycznych-ukraincy-i-rosjanie-nie-sa-bratnimi-narodami-ukraina-to-matecznik-bialej-rasy/
 • Autorze
  http://niezalezna.pl/228028-weszla-w-zycie-nowelizacja-ustaw-o-ustroju-sadow-i-sadzie-najwyzszym-co-sie-zmieni#komentarze

  Ps..Przerażająco prawdziwe: "Bardzo wiele musi się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu". Dudaczewski o to zadbał. Faktycznie sędzia jest urzędnikiem państwowym a w konstytucji postmarksistowskiej kwacha usytuowali ich jak bogów na panteonie. Co to za stan spoczynku! Przecież sędzia to zawód, a nie jakiś pozaziemski namiestnik. Nadzwyczajna kasta ludzi musi zostać w całości wyrzucona i pozbawiona przywilejów. Żadnego stanu spoczynku. To obelga dla ludzi pracy. Emerytura i kropka, jak wszyscy. I dlatego tak się wzajemnie wspierali kasta ze złodziejami z PO/PSL. To trzeba poprawić z nowym prezydentem po wyborach. To jest chore .. a nasz rząd nie powinien się uginać przed żądaniami UE. Czego broni kasta swoich nadmiernych przywilejów nie mających miejsca w żadnym europejskim sądownictwie nie przystającym do konstrukcji prawnej naszego państwa czy prawa. KRS będzie mogła wyrazić sprzeciw wobec kandydata na stanowisko asesorskie na etapie procedury poprzedzającej mianowanie asesora sądowego przez prezydenta. ... Czyli znów sędziowie będą decydować czyje dziecko otrzyma asesurę ? .. To jest chore. Raz na zawsze powinno się skończyć z dziedziczeniem zawodu sędziego, prokuratora itd. Dlaczego sędziowie mają decydować kto się dostanie na asesora ? .. przecież w pierwszej kolejności wepchną swoje dzieci. Czyli jak długo taki sędzia ma pełnić swoją rolę w SN ? Jeśli jego wiek 65 lat nie predestynuje go do przejścia na emeryturę, to kiedy ? Wtedy kiedy pojawią się pierwsze oznaki demencji ? A młodsi sędziowie to nie mogą orzekać w SN, czy mają czekać aż nastąpi zgon sędziego ze starości ? Do czasu, dopóki pamięta, jak się nazywa, i wie, gdzie się w danej chwili znajduje. Przed każdą rozprawą te dwa pytania kontrolne. To jest żenujące to wszystko !
 • Legendowanie Dudy
  Według mnie pytanie : Czy "hromenko" jest pańskim dziadkiem mógł zadać PADowi tylko idiota. Należało spytać PADa o to czy "hromenko" należał do jego rodziny, czy był krewnym i w jakim stopniu.
  Dlatego zakładam, że oficjalne i nagłośnione pytanie o "dziatkowość "hromenki" zadał zadaniowany agent służb (lub na polecenie służb) w porozumieniu z PADem, co całkowicie zakończyło wszelkie dalsze dywagacje na temat pochodzenia i ukręciło łeb sprawie.
  Duda został zalegendowany.
 • Kto rządzi Polską
  „Dla mnie jest to bardzo dziwne, bo gdyby się okazało, że Duda jest szantażowany przez Niemców "dziadkiem z UPA", biorąc pod uwagę, że ustawy za które Duda jest chwalony są niekonstytucyjne, i dają w praktyce Dudzie władzę zwierzchnią nad polskim sądownictwie, w sytuacji, gdy sądy kontrolują w Polsce system wyborczy, może się okazać, że gdyby "dziadek z UPA" był faktem, to poprzez szantaż Niemcy mogą uzyskać władzę nad Polską. - I kto wie, czy tak właśnie nie jest, że niemieccy agenci rządzą Polską?”
  Niemcy władzę nad Polską mają od dawna!

  Żydzi którzy rządzą Deutschland GmbH (Niemcy Spółka z.o.o.) od 1991 roku, robią to z terenu USA, mówi się nawet, że tzw. Merkel to córka Adolfa Hitlera i Ewy Braun.

  Hitler zmarł w Argentynie w 1962 roku.

  http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • @Uchoigielne 11:55:33
  Na początku lat 90 tych kanclerz Schroeder powiedział, żeby nie drażnić na razie Polaków bo sami w nasze ręce dobrowolnie wejdą. Wniosek jest taki, że Niemcy od dawna mają plan podboju ekonomicznego Polski i to wystarczy do zniewolenia narodu i podporządkowania Państwa Polskiego Niemcom. Nikt nie musi już strzelać. Grecję zadłużyli po same uszy i ledwie zipie.
 • @Uchoigielne 11:55:33
  Jak objawił to niedawno premier Mateusz Morawiecki ponoć Polska mocno stoi zarówno na gruncie Unii Europejskiej, jak i sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Pan prezydent Duda w jednym z pytań referendalnych zaproponował nawet, czy by nie wpisać do konstytucji uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej, a w następnym – uczestnictwa Polski w NATO. Bardzo to wszystko podobne do wprowadzonego w lutym 1976 roku do ówczesnej konstytucji wpisu o sojuszu ze Związkiem Radzieckim. Czyżby panu prezydentowi Dudzie doradzały te same stare Kiejkuty, co Edwardowi Gierkowi? Wszystko to być może, bo widać, że ani wtedy, ani dzisiaj nie mogą wytrzymać bez podpisania jakiejś Volkslisty i tylko Związek Radziecki zmienia położenie; raz jest na wschodzie, a innym razem – na zachodzie.
 • @Uchoigielne 11:55:33 / gdyby "dziadek z UPA" był faktem, to poprzez szantaż Niemcy mogą uzyskać władzę nad Polską /
  .
  WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE / SZANAŻOWAĆ GO TYM MOGĄ NIEMCY, AMERYKANIE , ROSJANIE i ŻYDZI : /

  27.06.2016: Czy to nie dziwne, że status obcych wojsk mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego jednoosobową decyzją jakiegoś prezydenta? - Taką "ustawkę" mogła wymyślić tylko obca agentura. - Kto jest patronem tekstu "Ustawy 1066"? /// KOLEJNA ARCHIWALNA NOTKA WARTA PRZYPOMNIENIA >> http://ziut.neon24.pl/post/132399,czy-prezydent-okresli-cel-wojsk-obcych-jako-okupowac

  "Rządzą nami namiestnicy obcych interesów, a społeczeństwo trwa w hipnotycznym letargu. Płonne jest oczekiwanie że obecna sytuacja międzynarodowa naznaczona groźnym paroksyzmem histerii sowieckiego imperium, w obliczu kurczącej się strefy wpływów, obudzi nasz naród i zachęci do działania by zrzucić jarzmo niewidzialnej okupacji. Jeśli katastrofa smoleńska nie spowodowała u nas rewolty, to pewnie i wkroczenie wrogich wojsk dałoby się PR-owsko nagłośnić w „zaprzyjaźnionych mediach” jako sukces obecnej ekipy."

  - pisał Ryszard Makowski 3 kwietnia 2014 roku na portalu wPolityce.pl
  >> http://ziut.neon24.pl/post/143064,czy-prezydent-okresli-cel-wojsk-obcych-jako-okupowac

  Paradoksalnie, dwa lata po tych słowach rządzi PiS (właśnie zakończyły się manewry "Anakonda" / przed nami "szczyt NATO"), ... a słowa Makowieckiego wciąż jakby aktualne.

  Czy nie było by jeszcze większym paradoksem, gdyby udało się "piarowsko" uzasadnić wkroczenie do Polski armii izraelskiej w obliczu zagrożenia z Moskwy?

  Znowelizowana "ustawa 1066" nie mówi przecież kto wróg, a kto przyjaciel. Mówi że wkroczyć do Polski mogą OBCY! - Tak mi przyszło do głowy. >>> http://ziut.neon24.pl/post/132370,mene-takel-fares-jak-slowo-w-biblii-prawda-przeliczona
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 17:25:23
  Niemcy są naszymi sojusznikami? Na papierze tak. I tylko tam. Niemcy nie podpisali po wojnie traktatu pokojowego. A więc nadal jesteśmy z nimi w stanie wojny. Jak objawił to niedawno premier Mateusz Morawiecki ponoć Polska mocno stoi zarówno na gruncie Unii Europejskiej, jak i sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Pan prezydent Duda w jednym z pytań referendalnych zaproponował nawet, czy by nie wpisać do konstytucji uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej, a w następnym – uczestnictwa Polski w NATO. Bardzo to wszystko podobne do wprowadzonego w lutym 1976 roku do ówczesnej konstytucji wpisu o sojuszu ze Związkiem Radzieckim. Czyżby panu prezydentowi Dudzie doradzały te same stare Kiejkuty, co Edwardowi Gierkowi? Wszystko to być może, bo widać, że ani wtedy, ani dzisiaj nie mogą wytrzymać bez podpisania jakiejś Volkslisty i tylko Związek Radziecki zmienia położenie; raz jest na wschodzie, a innym razem na zachodzie.
 • @kula Lis 67 17:46:02
  // Bardzo to wszystko podobne do wprowadzonego w lutym 1976 roku do ówczesnej konstytucji wpisu o sojuszu ze Związkiem Radzieckim. //

  Z TYM SAMYM MAMY DO CZYNIENIA / WYMIANA [NIE ZMIANA] KONSTYTUCJI MA NAS W TO WPĘDZIĆ
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 18:27:09
  "Niemcy podsłuchiwali polską ambasadę w Wiedniu!" - ta informacja, to jakiś przejaw megalomanii! Po co BND miałoby podsłuchiwać ambasadę kraju, którym Niemcy zarządzają od lat ze swojej ambasady w Warszawie za pomocą organizacji o nazwie "Platforma Obywatelska", utworzonej przez przeorientowane służby PRL, których jak wiadomo od lat "nie ma", tak jak nie ma i nigdy nie było izraelskiej bomby atomowej! Przypomnę, jak to Tusk i Sikorski błagali Merkel, aby energiczniej wzięła się za rządy w UE. Przypomnę jak to Tusk, kiedy jeszcze PO u władzy nie była, zachował się w sprawie głosowania w tak zwanym "parlamencie" UE w sprawie niezwykle ważnej dla polskich rolników. Nie wiedząc jak mają zagłosować europosłowie PO zadzwonił o poradę do stolicy ....ale Niemiec! do Berlina!
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 18:27:09
  A w MSZ w Warszawie wszystko widzą kamery dozorowe CCTV marki SIEMENS przekazujące obraz i dźwięk z korytarzy do centralnej jednostki nagrywającej. Poczytawszy w internecie można zobaczyć, że również ambasada Polski w Moskwie ma sprzęt zainstalowany przez Siemens. Jeśli dany typ kamery ma tor audio, to kamera przekazuje też audio czyli dźwięk do rejestratora i gdzie indziej, gdzie jest podłączona. Co oznacza następujący tekst ze strony MSZ: Na podstawie umowy zawartej przez MSZ z Siemens Sp. z o.o. w 2 grudnia 1999 r. na wykonanie zintegrowanych systemów zabezpieczenia technicznego (SZT), MSZ uzyskał uprawnienie wyłącznie do korzystania z systemów zabezpieczeń, natomiast nie zostały przeniesione na MSZ prawa majątkowe do oprogramowań, na których opiera się funkcjonowanie ww. systemów, a więc zostały one przy Wykonawcy; nie zostały też przekazane Zamawiającemu kody źródłowe do poszczególnych zintegrowanych systemów zabezpieczenia technicznego. Ze względu na posiadanie niezbędnego pakietu producenckich programów narzędziowych oraz interfejsów programowo-sprzętowych wyłącznie przez firmę Siemens Sp. z o.o" ?
 • Polecam wszystkim
  Morawiecki & Nowi Przyjaciele (nie tylko Chabad Lubawicz) Cz I

  Stanisław Krajski

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23206&Itemid=100

  Morawiecki tworzy pisowski rząd bez PiS-u. - Na rozdrożu historii. Cz II.
  Koalicja POPiS stała się faktem w styczniu 2018 r. tyle że w taki przedziwny zakamuflowany sposób.

  Stanisław Krajski

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23207&Itemid=100
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 08:42:44
  Narodowcy podpisali Deklaracje Niepodległości: "Wyprowadzimy Polskę z Unii Europejskiej"


  https://medianarodowe.com/narodowcy-podpisali-deklaracje-niepodleglosci-wyprowadzimy-polske-z-unii-europejskiej-wideo/  “Deklarację Niepodległości 2018”, która zapowiada m.in. “podejmowanie działań zmierzających do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej”, podpisali w Warszawie przedstawiciele organizacji, które uczestniczyły w sobotnim kongresie Ruchu Narodowego.

  98 delegatów z całego kraju wybrało też władze partii. Niemal jednogłośnie – przy jednym głosie przeciw oraz jednym wstrzymującym się – prezesem Ruchu Narodowego ponownie został wybrany Robert Winnicki. Jego zastępcą pozostał Krzysztof Bosak.

  Pod “Deklaracją Niepodległości 2018” podpisali się przedstawiciele Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Kongresu Nowej Prawicy i Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego oraz uczestniczący w kongresie przedstawiciele świata nauki i kultury.

  W dokumencie zapisano m.in., że “dzięki wytrwałej mobilizacji Polaków musi nastąpić odrodzenie pełnej suwerenności kulturowej, gospodarczej i politycznej naszej Ojczyzny”.

  – Naród musi odzyskać pełną swobodę samostanowienia we wszystkich aspektach życia wspólnotowego. Deklarujemy podejmowanie w tym kierunku niezbędnych działań, w tym działań zmierzających do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, niszczącej suwerenność naszego kraju we wszystkich wyżej wymienionych aspektach – czytamy w dokumencie.

  Robert Winnicki ocenił w rozmowie z PAP, że “Deklaracja Niepodległości 2018” jest “zaczynem budowania koalicji” na rzecz wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

  – To będzie mechanizm, wokół którego będzie polaryzowała się scena polityczna w najbliższych latach – na euro-zwolenników obejmujących prawie całą dzisiejszą klasę polityczną i eurosceptyków, wśród których prym będzie wiódł Ruch Narodowy – powiedział Robert Winnicki.

  W jego ocenie jest to jeden z czynników, który sprawi, że na narodowców zagłosuje “spora część Polaków”. Dodał, że każdy może poprzeć “Deklarację Niepodległości” za pośrednictwem Internetu.

  – Chcemy pod nią zebrać sporą liczbę podpisów także +ludzi znaczących+ i myślę, że ten proces będzie się rozszerzał – powiedział Robert Winnicki.  Pytany o spodziewany wynik RN w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, Winnicki (który jest posłem niezrzeszonym), zaznaczył, że narodowcy liczą na “samodzielne wejście do Sejmu, na samodzielny klub poselski”.

  W swoim wystąpieniu podczas kongresu lider RN mówił m.in., że narodowcy nie pozwolą na “dalsze upokarzanie Polski na arenie międzynarodowej”.Odnosząc się do propozycji pytań w referendum ws. zmian w konstytucji, Winnicki ocenił, że prezydent Andrzej Duda “wygłupia się”.

  – To jest kiepski żart, przecież pan prezydent (Andrzej) Duda jest doktorem prawa, a to są pytania, które nie mają nic wspólnego z ustrojem państwa – powiedział Robert Winnicki.

  Zwrócił też uwagę na pytanie dotyczące “wpisania do konstytucji przynależności Polski do Unii Europejskiej”.

  – W 1976 roku, za konstytucji PRL, wpisano przyjaźń ze Związkiem Sowieckim. To jest właściwa analogia historyczna, do której pan prezydent dzisiaj nawiązuje, i to jest skandal, i to jest hańba – mówił prezes RN.

  Winnicki zapowiedział, że narodowcy będą “podpowiadać” Polakom, jak powinni odpowiadać na pytania referendalne. “Zrobimy pierwszy krok w tym referendum walcząc właśnie z tym pytaniem, żeby Polacy powiedzieli: +nie, nie chcemy takiego bzdurnego, postsowieckiego zapisu, żeby Unia Europejska była w polskiej konstytucji+” – powiedział polityk.

  Mówiąc o partii rządzącej Winnicki ocenił, że “w strukturach PiS-u są też ludzie przyzwoici, prawi polscy patrioci”.

  – Przyłączajcie się do nas, zapraszamy, nie musicie tkwić w marazmie – oświadczył Robert Winnicki.

  Winnicki przyznał, że “niektórzy kpią z niego”, że jest w Sejmie sam i “niewiele może zdziałać”.

  – Odpowiadam, że jestem wierzchołkiem góry lodowej, a tutaj mamy reprezentację tej masy, która zbiera się na spotkanie +Titanica III RP+ – mówił.

  Prezes RN zapewnił, że narodowcy “wystawią listy” w jesiennych wyborach samorządowych, a przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego będą dla ruchu “kolejnym krokiem w dziele odzyskiwania pełnej suwerenności przez Polskę”.

  Ruch Narodowy powstał 11 listopada 2012 r. jako porozumienie organizacji narodowych. W grudniu 2014 r. ugrupowanie zostało przekształcone w partię polityczną, która została zarejestrowana 11 lutego 2015 r. W 2017 r. partia została wykreślona z ewidencji, jednak 28 lutego 2018 r. ponownie zarejestrowana pod pełną nazwą “Ruch Narodowy Rzeczypospolitej Polskiej”.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 08:42:44
  Tresura do życia po koziemu
  Stanisław Michalkiewicz http://prawy.pl/73336-tresura-do-zycia-po-koziemu/


  Starsi ludzie zapewne pamiętają anegdotkę, jak to Żyd skarżył się rabinowi na ciasnotę w domu – że jest tak ciasno, że już nie można wytrzymać. Rabin poradził mu, żeby do domu sprowadził jeszcze kozę. Po kilku dniach zrozpaczony Żyd wypłakiwał się przed rabinem, że po sprowadzeniu do domu kozy zapanowało tam prawdziwe piekło.

  Wtedy rabin poradził mu, żeby kozę z domu wyrzucił. Po kilku dniach Żyd przyszedł rozradowany i na pytanie rabina, co słychać, odpowiedział, że teraz to on ma w domu takie wygody, jak w prawdziwym pałacu.

  Jest to sytuacja całkiem podobna do tej, jaka zapanowała w naszym nieszczęśliwym kraju po Anschlussie do Unii Europejskiej.

  Jak pamiętamy, doszło do tego 1 maja 2004 roku w następstwie referendum akcesyjnego, w którym poparcie dla Anschlusuu zadeklarowali nie tylko członkowie obozu zdrady i zaprzaństwa, to znaczy – stare kiejkuty i ich konfidenci, folksdojcze, lobby żydowskie z Judenratem „Gazety Wyborczej” na czele – ale również płomienni dzierżawcy monopolu na patriotyzm, to znaczy – Ja–ro-sław-Pol-skę-zbaw, czyli prezes Jarosław Kaczyński z trzódką swoich wyznawców.

  Używam określenia „wyznawców”, bo właśnie dowiedziałem się, że kult smoleński doczekał się zainteresowania religioznawców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy rozbierają go sobie z uwagą należną religii.

  Oczywiście analogia z żydowską anegdotką jest naciągana, bo sytuacja naszego nieszczęśliwego kraju po 14 latach od Anschlussu, zrobiła się znacznie gorsza.

  Nie tylko nie możemy wyrzucić kozy z domu, ale w na domiar złego, zaczęła ona sztorcować wszystkich domowników, wymuszając na nich akomodację do kozich obyczajów i koziego trybu życia.

  Mam oczywiście na myśli orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, który ostatnio nakazał, by nawet kraje nie uznające umów o wzajemne świadczenie usług seksualnych – bo taki charakter mają tzw. „związki jednopłciowe” – za małżeństwa, traktowały je jednak tak samo, jak małżeństwa, jeśli strony zawarły taką umowę w kraju członkowskim UE, który takie związki za małżeństwa uznaje.

  Jak wiadomo umowy o wzajemne świadczenie usług seksualnych, ograniczają się do takiej wymiany (facio ut facias, co się wykłada, robię, żebyś zrobił; na przykład robię ci laskę, żebyś i ty mi zrobił – i jeśli rodzą jakieś roszczenia, to wyłącznie dla drugiej strony kontraktu – że np. nie chciałeś zrobić mi laski, albo wprawdzie zrobiłeś, ale od niechcenia) – podczas gdy małżeństwo ma znacznie bogatszy zestaw tzw. essentialiów, czyli istotnych, konstytutywnych postanowień umowy, bo oprócz wzajemnego świadczenia wiadomych usług, obejmuje ono również graniczącą z pewnością możliwość pojawienia się potomstwa, w stosunku do którego małżonkowie zaciągają cały zestaw poważnych zobowiązań, czego w przypadku związków sodomitów nie ma i być nie może z powodu niemożliwości pierwotnej i obiektywnej.

  I właśnie ze względu na te konsekwencje i na te obowiązki, prawodawcy obdarowali małżeństwo znacznie obszerniejszym zakresem ochrony, niż umowy „w drobnych bieżących sprawach życia codziennego”, do jakich można zaliczyć umowę o wzajemne świadczenie usług seksualnych, zawieranych przez sodomitów i gomorytki.

  Ja oczywiście wiem, że chrześcijanie uważają małżeństwo również za sakrament, czyli widzialny znak niewidzialnej łaski Boga – ale nie ma potrzeby przywoływania tego argumentu wobec sodomitów, w stosunku do których powinna wystarczać sama prawnicza logika. Posądzanie sędziów Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, że nie zdają sobie sprawy z tak istotnej różnicy, byłoby niegrzeczne – a jednak orzekają oni tak, jakby sobie z tego sprawy nie zdawali. Skoro tedy ignorancja nie jest przyczyną takiego postępowania, to co nią jest?

  Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu został wprzęgnięty do rewolucji komunistycznej, jaka przewala się przez Europę na podobieństwo tornada – żeby tylnymi drzwiami, to znaczy – za pomocą takiego właśnie orzecznictwa – doprowadził również te państwa członkowskie UE, które jeszcze się przed zrównaniem małżeństwa z umowami o wzajemne świadczenie usług seksualnych bronią – do pogodzenia się z losem, z pominięciem tamtejszych parlamentów.

  Celem komunistycznej rewolucji jest – jak wiadomo – doprowadzenie do uwstecznienia historycznych narodów do postaci stada anonimowego, czyli tak zwanej „masy”, której można będzie użyć w charakterze „nawozu Historii” dla lewantyńskich Ubermenschów. Jak pamiętamy, inicjatorzy zmiany rewolucyjnej strategii, którzy w roku 1968 odwołali się do Antoniego Gramsciego, rzucili hasło „długiego marszu przez instytucje” – no i pomaszerowali. W rezultacie również Europejski Trybunał Sprawiedliwości przestał być sądem, a stał się jednym z ogniw rewolucyjnego aparatu przemocy i duraczenia.

  Ponieważ nosiciele nieubłaganego postępu w naszym nieszczęśliwym kraju małpują zachowania swoich zachodnich odpowiedników, to nic dziwnego, że również tubylczy Sąd Najwyższy w Warszawie uznał niedawno, że drukarz odmawiający sodomitom wydrukowania jakiegoś ichniego plakatu, powinien im go wydrukować bez szemrania. Słowem – tubylczy Sąd Najwyższy, gwoli przypodobania się zarówno sodomitom, jak i niemieckiemu owczarkowi Franciszkowi Timmermansowi, co to właśnie przybywa do Warszawy jako „rewizor iz Pietierburga” – zlikwidował zasadę swobody zawierania umów.

  Tymczasem art. 31 ust. 1 konstytucji, a którą ostatnio powołują się wszyscy Zasrancen stanowi w ust. 1, że „wolność człowieka podlega ochronie prawnej” – co zgodnie z ustępem 2 oznacza, że „nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje”. Słowem – a contrario – że człowiek, zażywając swojej wolności, musi robić tylko to, co nakazuje mu prawo.

  A co może nakazać mu w tych warunkach prawo? Art. 30 konstytucji stanowi, że „źródłem wolności” jest „przyrodzona godność człowieka” i że jest ona „nienaruszalna” – co oznacza, że prawodawcom nie wolno ustanawiać praw, które by nad tą godnością przechodziły do porządku – jeśli oczywiście chcą korzystać z reputacji prawodawców praworządnych. Uznając za „źródło wolności” godność „przyrodzoną”, konstytucja odwołuje się tu do porządku prawa naturalnego, który najwyraźniej uznaje za porządek wyższy nad prawem pozytywnym, czyli stanowionym przez konstytucyjne organy państwa.

  A jakie prawa tworzą katalog praw naturalnych? Omne trinum perfectum, toteż i w tym porządku mamy trzy prawa naturalne: życie, wolność i własność. Wynikają one z właściwości ludzkiej natury, to znaczy – mają charakter pierwotny względem wszelkiej władzy politycznej i są od niej niezależne. Życie – wiadomo; jest warunkiem wszelkich innych właściwości. Wolność jest konsekwencją posiadanej przez człowieka zdolności do świadomego wybierania, a własność jest konsekwencją posiadanej przez człowieka zdolności do wytwarzania bogactwa i dysponowania nim. Konstytucja w art. 32 ust. 2 zakazuje dyskryminacji, ale w ust. 1 tego artykułu wyjaśnia, co przez to rozumie – że mianowicie rozumie przez to równość „wszystkich” wobec prawa, co oznacza że wszyscy mają być równo traktowani PRZEZ WŁADZE PUBLICZNE.

  Inne rozumienie zakazu dyskryminacji byłoby nonsensowne, bo gdyby wszyscy mieli być równo traktowani także przez zwykłych ludzi, to każda panienka musiałaby rozkładać nogi na każde żądanie każdego amatora słodyczy jej płci. Dla takiej panienki byłaby to najokrutniejsza niewola, urągająca nawet najskromniej pojmowanej godności.

  Skoro tedy wiemy już z czego wynika wolność i czym ona jest, możemy zająć się wolnością działalności gospodarczej, o której wspomina art. 20 konstytucji. Na wolności gospodarczej opiera się „społeczna gospodarka rynkowa”, cokolwiek byśmy pod tym rozumieli, podobnie jak opierać się ma ona także na „własności prywatnej”, którą w dodatku Rzeczpospolita „chroni” – zgodnie z art. 21. Dodatkowo art. 22 stanowi, że ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest wprawdzie możliwe, ale tylko w drodze ustawy i ze względu na walny interes publiczny. O co tu może chodzić? Ano na przykład o sytuacje, w której nieograniczona swoboda działalności gospodarczej mogłaby rodzić ryzyko sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego.

  W ustawie autorstwa Mieczysława Wilczka z 1989 roku, ograniczenia swobody działalności gospodarczej obejmowały takie rodzaje działalności, jak np. produkcja materiałów wybuchowych, amunicji i broni oraz obrót takimi towarami, produkcja trucizn i obrót truciznami, hurtowy obrót lekarstwami, czy produkcja i obrót spirytusem i wódką.

  Takie ograniczenia można uznać za podyktowane „ważnym interesem publicznym”. Wreszcie warto podkreślić, że ograniczenie wolności gospodarczej może nastąpić tylko „w drodze ustawy” a więc nie w drodze orzeczenia sądowego, nawet jeśli wydał je Sąd Najwyższy, który nawiasem mówiąc, posądzam i w tej, jak i w wielu innych sprawach, o stronniczość i to w stopniu karygodnym.

  Żeby się o tym przekonać, postawmy tylko pytanie, czy Sąd Najwyższy odważyłby się uznać, że drukarz-sodomita nie ma prawa odmówić wydrukowania plakatu z – dajmy na to – „zakazem pedałowania”? Jestem pewien, że cała Izba Sądu Najwyższego na sama myśl o takim świętokradztwie, ze strachu splamiłaby togi.

  Niestety 1 maja 2004 roku sprowadziliśmy sobie do domu kozę, a ta – jako „istota czująca” – próbuje powstrzymać nas przed zachowaniami, które uważa za „wykluczenie”, czy „stygmatyzację”, zmuszając nas do recepcji koziej obyczajowości i korzystając przy tym z grona skwapliwych pomocników z Judenratu „Gazety Wyborczej” i ulokowanego na operetkowej posadzie Rzecznika Praw Obywatelskich pana Adama Bodnara, który – jak sądzę – dostał tę posadę dlatego, bo przekonał tych, co go tam posadzili, że jest wrogiem wolności.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 07:55:28
  Kiedy Andrzej Duda mówi prawdę?


  https://stowarzyszenierkw.org/3291-kiedy-andrzej-duda-mowi-prawde

  Zestawienie dwóch wypowiedzi Pana Prezydenta. Razem – 21 sekund...


  https://youtu.be/o4qkj9Eek80
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej
  Nowy minister finansów Teresa Tatiana Czerwińska wcześniej zatrudniona była przez Jarosława Gowina w jego ministerstwie, gdzie była odpowiedzialna za pracę Departamentu Budżetu i Finansów oraz Biura Kontroli i Audytu, a także za stworzenie nowego algorytmu finansowego dla uczelni. W 2017 została zatrudniona w ministerstwie finansów przez Mateusza Morawieckiego. Urodziła się i wychowała na terenie ZSRR (Łotwa). Jej panieńskie nazwisko to Tumanovskis. W zapisach IPN czytamy: „znana jest także jako Teresa Tatiana Tchenvirskaia”. Jeden z polityków, który zasiada w sejmowej komisji ds. służb specjalnych powiedział portalowi „Wirtualna Polonia”: „Taka osoba nie powinna być nawet wiceministrem”. Wcześniej doradzała ministrom PO.
 • @kula Lis 67 08:25:01
  ...ciekawostka ... od ,"zarania edukacji (studiów)'' związana z Gdańskiem (i Sopotem) ... a tu nagle UW (2011) i kariera w rządzie ... urodzona w CCCP (Dyneburg), narodowość ? (polska, łotewska, rosyjska, .."eskimoska'' - niepotrzebne skreślić ...) ... namnożyło się nam "Polaków'', aj waj, oj namnożyło (zapewne nie za długo przeczytamy, że tatuś był w AK a mamusia to potomkini zesłańców popowstaniowych ... z powstania ........... (to się uzupełni) i oczywistość pochodzenie szlacheckie ... ;- )))) (choć tatuś dalej robi interesiki na wschodzie /niezbyt dalekim/) ...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY