Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 4691 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Test na inteligencję prezydenta RP Andrzeja Dudy: PYTANIE #1

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po przeczytaniu odpowiedzi niech mi prezydent precyzyjnie odpowie czego chce, ... i co zrobi z Konstytucją po tzw. "referendum konstytucyjnym"?

 

Powyżej mamy pierwsze,  moim zdaniem najważniejsze pytanie planowanego "referendum konstytucyjnego".

Skoro tak to pytanie ułożono i zadano, odpowiedziałem  2 x TAK  

Po przeczytaniu mojej odpowiedzi niech mi prezydent teraz precyzyjnie odpowie czego chce, ... i co zrobi z Konstytucją po tzw. "referendum konstytucyjnym"?  /  Zarządzi uchwalenie cakowicie nowej, czy wprowadzi poprawki do obowiązującej?

... i CZY TYM PYTANIEM NIE TESTUJE PRZYPADKIEM INTELIGENCJI POLAKÓW?

 Znalezione obrazy dla zapytania 3xtakZnalezione obrazy dla zapytania 3xtak

 

 Moim zdaniem

 

PYTANIE i ODPOWIEDŹ POWINNY WYGLĄDAĆ TAK

 https://docs.google.com/document/d/1PbE4m1kR54iRlYKhrcvqyj67d-ewzrA1cea_yOE3eGE/edit?usp=sharing

 

1. Czy po przeczytaniu* i wnikliwym zapoznaniu się z treścią aktualnej Konstytucji z 1997 r. jest Pani / Pan za:

 

[   ]    uchwaleniem nowej Konstytucji RP?
X ]   zmianami w obowiązującej Konstytucji RP?

 

 

* Może zamiast "Dziadów" przez ostatni rok Para Prezydencka powinna czytać Polakom Konstytucję? 

KOMENTARZE

 • Konstytucja RP
  >> http://www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/

  Propozycje pytań w referendum konsultacyjnym

  >> http://www.prezydent.pl/kancelaria/referendumkonsultacyjne/aktualnosci/art,62,propozycje-pytan-w-referendum-konsultacyjnym.html
 • Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego stracił stanowisko
  http://ziut.neon24.pl/post/142058,kuzyn-jaroslawa-kaczynskiego-stracil-stanowisko
 • PODAJ DALEJ
  https://docs.google.com/document/d/1PbE4m1kR54iRlYKhrcvqyj67d-ewzrA1cea_yOE3eGE/edit?usp=sharing
 • Wbijcie w Wuja Google
  "Hromenko", tam jest wszystko o Dudzie. Włos się jeży kogo nam żydostwo podstawiło i kogo wybraliśmy nie mając świadomości kto on zacz.
 • Autorze
  Aż trudno uwierzyć, że pytania te zredagował ktoś kto skończył studia prawnicze, chyba, że uważa Polaków za stado baranów. Referendum w czasie obchodów 100-cia to też pomysł mądry inaczej. To referendum mija się z celem, będzie porażką. Można zadać jedno pytanie przy wyborach samorządowych. Jesteś za systemem prezydenckim czy kanclerskim, ewentualnie za dążeniem do przywrócenia króla na wzór brytyjski? I tyle. A na teraz to niech PiS i Duda usiądą razem i do 2020 roku napiszą nową konstytucję, którą przedstawią narodowi do zaakceptowania, kiedy będą mieli 2/3 w sejmie. Takie przedbiegi są śmieszne, szczególnie, że pytania takie jakieś dziwaczne. Pytanko o wpisanie UE do Konstytucji RP to nie jest jedyna ani największa głupota wśród pytań konstytucyjnych! Nawet się nie zająknęła na temat zakusów aby wzmocnić władzę prezydenta nad wojskiem i sprawami zagranicznymi, co jest o tyle istotne, że poparcie dla PAD nie jest aż tak duże jak mu się wydaje, szczególnie po "rekonstrukcji" rządu i usunięciu A. Macierewicza z MON-u! Główne pretensje są o to, że podporządkował WOT trepom z WSI czyli faktycznie zneutralizował tę formację i usiłuje tępić patriotyczne tradycje! Jest to wysoce podejrzane, bo chociaż PAD się nie przyznaje ale ten "były" członek Unii Wolności jest zwolennikiem zwrotu, rzekomo pozostawionych w Polsce żydowskich majątków co w połączeniu ze zwiększeniem jego roli w polityce zagranicznej pozwoli mu realizować zapisy ustawy 447 amerykańskojęzycznego Kongresu USA!
 • Autorze
  Bojkot referendum jest konieczny, aby pokazać Naczelnikowi Kaczyńskiemu, że musi wystawić nowego kandydata, bo Duda przegra wybory prezydenckie. Następna kadencja Dudy byłaby dla Polski katastrofą. Przedstawione pytania są żenujące. Czyżby oddawały poziom intelektualny panujący w pałacu? Ci doradcy od układania pytań referendowych mają trudność pod kapeluszem albo....? Wyglądają na szkodników strojących się w piórka dobrodziejów. Konstytucja ma być "instrukcją działania Państwa", a nie zbiorem pobożnych życzeń. Żadne pytanie prezydenta nie spełnia tego warunku. Totalne rozczarowanie.
  Znam wszystkie pytania i przeraziło mnie, że prezydent chciał przedstawić propozycje społeczeństwu nienaruszalność świadczeń socjalnych zapisana w konstytucji? Ręce opadają. A jak nie będzie na to kasy, to co? Po pożyczkę do żydowskich banków? Z Unią Europejską do jej upadku a nawet dzień dłużej. UE jest tworem politycznym o nieokreślonych właściwościach i możliwości przepoczwarzania się w nieznane nam teraz postacie. A już istnieje tam European Jewish Parlament jakichś odrębnych od nas obywateli! Jak określić taką głupotę w pytaniach? To mnie obraził, ponieważ pytania głupie nieprzemyślane niedorzeczne. Wstyd! Poziom szkoły podstawowej. Dziwię się, że popierający nie widzą jak sztuczna jest ta inicjatywa prezydenta. Błąd popełnił już 3 maja 2017, kiedy z tym wyskoczył bez żadnych uzgodnień z obozem, który wraz z nim miał być jedną biało-czerwoną drużyną. Większość pytań jest tak niemądrze postawiona, że trudno to traktować poważnie. Nikt z prawdziwych patriotów nie neguje, że Rzeczpospolita potrzebuje nowej Konstytucji. Nowa Ustawa Zasadnicza winna opierać się na naszej myśli konstytucyjnej (i mam tu na myśli zarówno Konstytucję Marcową jak i Konstytucję Kwietniową a także realia polityczno - prawne współczesnej Polski); uwarunkowania kulturowe (z podkreśleniem nadrzędności prawa naturalnego nad prawem stanowionym, co wynika z głębokiego osadzenia Polaków w chrześcijaństwie) oraz oczywiście uwarunkowania historyczne Polski i Polaków. Zestaw pytań, które winny się znaleźć w referendum nie powinien przekroczyć 5-ciu a i to jest już liczbą dużą. Jeśli propozycja prezydencka wywołała tyle głosów przeciwnych to wynika to zapewne z faktu, że prezydent szereg już razy stawiał Obóz Dobrej Zmiany w trudnej sytuacji lub powodował niepotrzebne zamieszanie, jak na przykład ze słynną dla jednych a osławioną dla drugich ustawa degradacyjną, kiedy to, dość niespodziewanie, prezydent tę ustawę zawetował. Krotko mówiąc, prezydent nie budzi zaufania w wielu z nas, którzy na Niego głosowali a teraz z rosnącą nieufnością próbują zrozumieć prawdziwe Jego intencje. Pytanie podstawowe dla mnie jest: jakie są prawdziwe intencje prezydenta? Ja sądzę, że jest nieco za wcześnie na to referendum, że Obóz Dobrej Zmiany ma wystarczająco dużo pracy z likwidacją III RP i układów po-okrągłostołowych. Napisanie i wprowadzenie nowej Konstytucji RP jest zadaniem gigantycznym i winno być podjęte w następnej kadencji parlamentarnej. Podjęcie tego tematu teraz, w tym momencie, zakrawa mi na rodzaj sabotażu politycznego. My się zmagamy i z Targowicą totalnej opozycji, i z lewacką Komisją Europejską i z twardniejącym sojuszem Moskwa - Berlin. Czy pomyśleliście o tych aspektach tak gniewnej reakcji i polityków i nas, wyborców? To referendum to porażka Dudy, tak jak jego weta. Te pytania Dudy to jego kompromitacja.
 • Autorze
  Powinny być 3-5 zasadniczych pytań wyrażonych w języku potocznym:

  1) Czy władza wykonawcza ma spoczywać w rękach premiera czy prezydenta.......Czy system prezydencki czy system kanclerski to jest pytanie na które mają odpowiedzieć Polacy. Zakaz weta dla prezydenta. Rząd od rządzenia prezydent od reprezentacji.
  2) Czy polska konstytucja ma być ponad prawo unijne i ponad umowy międzynarodowe ....
  3) Czy poddać władzę sądowniczą kontroli demokratycznej, czy niech nadal tworzy zamknięty układ o charakterze mafijnym............

  4) Czy należy zachować nieusuwalność sędziów i przywileje emerytalne nieporównywalne z resztą obywateli - nawet w przypadku popełniana przez sędziego przestępstw, w tym buntowi przeciw państwu i wdawania się w politykę.
  5) Do konstytucji musi być wpisany całkowity zakaz tworzenia zrzeszeń sędziów i przynależności do jakiejkolwiek organizacji.......Bo takie zrzeszenia i organizacje polityzują sędziów, niweczą zasadę niezawisłości i niezależności poprzez naciski środowiskowo-organizacyjne, są zarzewiem buntu sędziów przeciw prawu i państwu, deprawują młodych...........Należy zakazać także metody kooptacji do zawodu, bo to przeradza się w selekcję światopoglądową. Nabór do zawodu sędziego musi być zdemokratyzowany i dokonywany poza środowiskiem.
 • Autorze
  Mamy Konstytucję Kwietniową. Trzeba ją jedynie znowelizować. To jest Konstytucja niepodległej Polski! Wzorowała się na niej Francja, o czym mało kto wie!
 • Autorze
  Pryncypał Czerepacha siekierą próbuje sobie wyrąbać w Polsce system prezydencki z Dudą na czele, ludźmi Komorowskiego i Romaszewską w cieniu. Polacy nie są tak naiwni, by pozwolić na to Dudzie. Ten żydolski ........o naszej Matce, o Polsce, śmie mówić, że jest wspólna, że to Polin! Otacza się WSIarzami i żydami! I ten żydoski za...niec miałby nam pisać konstytucję! Jak poprzednią, też gudłajskiej proweniencji! KONIEC!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY