Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
622 posty 4255 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

PARADOKSY HISTORI: WOJNA POMNIKOWA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiepskimi jesteśmy Polakami. Kiepski z Pietrzaka warszawiak, bo powiedział kiedyś [promując projekt budowy Łuku Triumfalnego], że nie ma w Warszawie pomnika Bitwy Warszawskiej. - Jest. Oto on, ... stoi "w krzakach na zabłociu" w Warszawie.

Kilka l;at temu Igor Janke napisał, aby w końcu postawić Lechowi Kaczyńskiemu pomnik w Warszawie. / Skomentowałem to w ten sposób ze "ONE" z chęcią, aby zamkną sprawę, pomnik ten by postawili.  Najlepiej w krzakach. - NO I PROSZĘ - Miałem rację!  -  Zgodzili się nawet postawić [za pieniądze Poloni Amerykaskiej] pomnik "Bitwy Warszawskiej".

Pomnik stoi "w krzakach na Zabłociu" w Warszawie, ... w takim miejscu, ze nawet Jan Pietrzak, który sprawy Bitwy Warszawskiej dogląda i pilnuje" prezoczył, i o pomniku Bitwy Warszawskiej chyba nie wie? - Kiepski z Niego Warszawiak, ... ten mój były kandydat na prezydenta Warszawy! : /

Czy z okazji 100 lecia pomnik ten nie powinien zostać przeniesiony i postawiony w godnym miejscu, na wprost Grobu Nieznanego Zołnierza i planowanego do odbudowy Pałacu Saskiego, którego Grób ten jest pozostałością?

Czy nie powinien ten piękny pomnik, tego samego autorstwa co Pomnik Katyński z Jersey City stanąć przed Pałacem Saskim,  w tym samym miejscu, w którym przed wojną stał "podobny w dynamice" pomnik Księcia Józefa?  

 -  Moim zdaniem powinien, skoro nieopodal stał będzie "Pomnik Lecha", ... i stoją tam "schody do nieba", pomnik Tych , którzy zginęli w Smolesku. 

*** "Pomnik Lecha" ma stanąć, a pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej stoi na swerku, z boku, przed Grobem Nieznanego Zołnierza. / W centrum, naprzeciw "Pałacu Lecha" [przed planowanym do odbudowy byłym Pałacem Saskim] powinien tez stanąć "wyciągnięty z krzaków na Zabłociu" pomnik bohaterw Bitwy Warszawskiej, jako gest dla Poloni Amerykaskiej, której dziadkowie tak dzielnie bronili Warszawy,

 

Nizej przedwojenny Pałac Saski z Pomnikiem Księcia Józefa

 

 

image

 

 

Sołdaty!

 Do domu pora już wracać!

" Wielcy Bezdomni "

30.08.2013

 

"Śpiących" zbudźmy już dzisiaj!

Nie czas i miejsce do spania!

Bohaterom zbudujmy tu pomnik!

Sołdaty! Do domu pora już wracać!

 

Czas by naszych skwerów i placów,

polskich bohaterów bronił miecz!

Szczerbiec, Cmentarza Lwowskich Orląt,

Krakowa, Kościuszko z szablą w ręku!

 

A Warszawy, rotmistrz "generał" Pilecki,

w miejscu, "w którym sowieci spali"!

Tam niech podniesie swe czoło,

dumną, żołnierską prężąc pierś!

 

Czas zacząć budować pomniki,

bohaterom "Wielkim Bezdomnym"!

Zapomnianym "Wyklętym Żołnierzom",

czas pamięć przywrócić i cześć!

 

Pamięć i cześć tych, którym

życie i honor zdradziecko zabrano,

grzebiąc w bezimiennej mogile!

Czas ich wydobyć z nicości,

palcem wskazując ich katów!

 

Czas powiedzieć kim byli Ci,

którzy ich i pamięć zabili!

Czas zapytać czego chcieli,

i po co przyszli Ci,

którzy łańcuchem grubym,

w okowy, skuli nasz Naród!

<>

** Wiersz z notki z 31.08.2013 r., pt. "Jan Pietrzak na Prezydenta Warszawy! Kibice, pomożecie!?" >>  https://www.salon24.pl/u/kacpro/530581,jan-pietrzak-na-prezydenta-warszawy-kibice-pomozecie

 

 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY