Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 4691 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

PARADOKSY HISTORI: WOJNA POMNIKOWA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiepskimi jesteśmy Polakami. Kiepski z Pietrzaka warszawiak, bo powiedział kiedyś [promując projekt budowy Łuku Triumfalnego], że nie ma w Warszawie pomnika Bitwy Warszawskiej. - Jest. Oto on, ... stoi "w krzakach na zabłociu" w Warszawie.

Kilka l;at temu Igor Janke napisał, aby w końcu postawić Lechowi Kaczyńskiemu pomnik w Warszawie. / Skomentowałem to w ten sposób ze "ONE" z chęcią, aby zamkną sprawę, pomnik ten by postawili.  Najlepiej w krzakach. - NO I PROSZĘ - Miałem rację!  -  Zgodzili się nawet postawić [za pieniądze Poloni Amerykaskiej] pomnik "Bitwy Warszawskiej".

Pomnik stoi "w krzakach na Zabłociu" w Warszawie, ... w takim miejscu, ze nawet Jan Pietrzak, który sprawy Bitwy Warszawskiej dogląda i pilnuje" prezoczył, i o pomniku Bitwy Warszawskiej chyba nie wie? - Kiepski z Niego Warszawiak, ... ten mój były kandydat na prezydenta Warszawy! : /

Czy z okazji 100 lecia pomnik ten nie powinien zostać przeniesiony i postawiony w godnym miejscu, na wprost Grobu Nieznanego Zołnierza i planowanego do odbudowy Pałacu Saskiego, którego Grób ten jest pozostałością?

Czy nie powinien ten piękny pomnik, tego samego autorstwa co Pomnik Katyński z Jersey City stanąć przed Pałacem Saskim,  w tym samym miejscu, w którym przed wojną stał "podobny w dynamice" pomnik Księcia Józefa?  

 -  Moim zdaniem powinien, skoro nieopodal stał będzie "Pomnik Lecha", ... i stoją tam "schody do nieba", pomnik Tych , którzy zginęli w Smolesku. 

*** "Pomnik Lecha" ma stanąć, a pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej stoi na swerku, z boku, przed Grobem Nieznanego Zołnierza. / W centrum, naprzeciw "Pałacu Lecha" [przed planowanym do odbudowy byłym Pałacem Saskim] powinien tez stanąć "wyciągnięty z krzaków na Zabłociu" pomnik bohaterw Bitwy Warszawskiej, jako gest dla Poloni Amerykaskiej, której dziadkowie tak dzielnie bronili Warszawy,

 

Nizej przedwojenny Pałac Saski z Pomnikiem Księcia Józefa

 

 

image

 

 

Sołdaty!

 Do domu pora już wracać!

" Wielcy Bezdomni "

30.08.2013

 

"Śpiących" zbudźmy już dzisiaj!

Nie czas i miejsce do spania!

Bohaterom zbudujmy tu pomnik!

Sołdaty! Do domu pora już wracać!

 

Czas by naszych skwerów i placów,

polskich bohaterów bronił miecz!

Szczerbiec, Cmentarza Lwowskich Orląt,

Krakowa, Kościuszko z szablą w ręku!

 

A Warszawy, rotmistrz "generał" Pilecki,

w miejscu, "w którym sowieci spali"!

Tam niech podniesie swe czoło,

dumną, żołnierską prężąc pierś!

 

Czas zacząć budować pomniki,

bohaterom "Wielkim Bezdomnym"!

Zapomnianym "Wyklętym Żołnierzom",

czas pamięć przywrócić i cześć!

 

Pamięć i cześć tych, którym

życie i honor zdradziecko zabrano,

grzebiąc w bezimiennej mogile!

Czas ich wydobyć z nicości,

palcem wskazując ich katów!

 

Czas powiedzieć kim byli Ci,

którzy ich i pamięć zabili!

Czas zapytać czego chcieli,

i po co przyszli Ci,

którzy łańcuchem grubym,

w okowy, skuli nasz Naród!

<>

** Wiersz z notki z 31.08.2013 r., pt. "Jan Pietrzak na Prezydenta Warszawy! Kibice, pomożecie!?" >>  https://www.salon24.pl/u/kacpro/530581,jan-pietrzak-na-prezydenta-warszawy-kibice-pomozecie

 

 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY