Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy oficer UPA był jednak dziadkiem Prezydenta [stryjecznym]

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co prawda wtedy kandydata Andrzeja Dudy zdementował jakoby był Mychajło Duda ps. "Hromenko", ... najbardziej utalentowany oficer UPA był jego dziedkiem, ale całkiem niespodziewanie Duda dostarczył dotąd nieznanego, szczegółu z historii swojej rodziny

Twitter 18 luty 2015 r.:W necie krązy wrzuta ze @AndrzejDuda jest wnukiem Mychajły Dudy członka UPA zołnierza bat. "Roland" i por. UPA. Proszę W.P A.D o dementi. - pytał wtedy kandydata uzytkownik Twittera.

Andrzej Duda odpowiedział: @MarcinHołas Kompletna bzdura. Mój dziadek  - Alojzy Duda mieszkał w Starym Sączu, był kuśnierzem i zmarł 01.07.1992 roku.

    

Zdjęcie niżej: Alojzy Duda, dziadek prezydenta Andrzeja Dudy z żoną

 

Pojawił się nowy, zastanawiający fakt, który byc moze przyblizy nas do wyjaśnienia "wyborczej zagadki" z 2015 roku.  Jest nim kolejne oświadczenie, albo raczej przypadkowa wypowiedź obecnie juz prezydenta Andrzeja Dudy, który w trakcie swej wypowiedzi przed podpisaniem ustawy o IPN powiedział  >>   https://youtu.be/LZe7_EAfsZI  /   cytuję:

Prezydent Andrzej Duda 3:02   >>  "Jakie jest proszę Państwa znaczenie tej ustawy? Ona dotyczy kwestii niezwykle bolesnej, bardzo delikatnej. Dotyczy kwestii związanej z II Wojną Światową. Kwestii związanych z martyrologią przede wszystkim narodu polskiego, z tym co my jako Polacy, oczywiście w znaczeniu nasi przodkowie, moi dziadkowie, pradziadkowie, przeżyli w czasie II Wojny Światowej, i ilu naszych bliskich w okresie II Wojny Światowej z rąk niemieckich nazistów i innych, który napadli na Polskę straciło życie. To kwestia dla nas niezwykle istotna. Pamiętajmy o tym, że w okresie II Wojny Światowej zginęło w Polsce prawie 6 milionów naszych obywateli. Mówię obywateli, podkreślam to z całą mocą, bo wśród nich z całą pewnością było około 3 milionów polskich obywateli narodowości żydowskiej.

Rzeczywiście było tak, że niemiecki nazistowski przemysł zagłady przede wszystkim skierował się na zniszczenie narodu żydowskiego, przede wszystkim skierował się na to by ludzi tej narodowości po prostu zgładzić. Ale ponieważ Polska została napadnięta  jako pierwsza, i przecież tu zaczęła się w 1939 II Wojna Światowa, od samego początku, w zasadzie, tej wojny Polska była okupowana, Przypominam, że polskie ziemie zostały rozdarte. Z jednej strony Niemcy hitlerowskie, a z drugiej strony Związek Radziecki na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow, napadł na Polskę i 17 września zagarnął część polskiej ziemi. 

/  od 6:35  /   zginęły także miliony Polaków, zginęły także w obozie Aushwitz-Birkenau i w innych obozach koncentracyjnych. zginęli w trakcie prześladowań, zginęli rozstrzeliwani na ulicach polskich miast zginęli walcząc z Niemcami w oddziałach partyzanckich, zginęli wreszcie zamęczeni na Pawiaku, i w innych miejscach gdzie Niemcy katowali gdzie Niemcy realizowali swój przemysł zagłady, wobec narodu polskiego, wobec osób należących do wspólnoty etnicznej Romów.  / od 7:12 / Zginęło bardzo wielu Rosjan, także w obozach koncentracyjnych, .. ale rzeczywiście proszę państwa, zginęły miliony Polaków. 

/ od 7:26 /  Przede wszystkim tamten czas jest to czas niezwykłego bólu dla narodu żydowskiego, i dzisiaj dla Izraela, i nie ma chyba takiej żydowskiej rodziny, która mieszkała wtedy w Europie, i która nie straciła kogoś bliskiego. Wiecie państwo doskonale, że bywa tak, że z rodziny pozostała tylko jedna osoba, wszyscy zostali zamordowani. Jest to więc dla żydów sprawa szczególnie bolesna i szczególnie delikatna, i wzbudzająca szczególne emocje, <<  od 7:50  >>   co dla mnie jako Polaka,   który żyje od właściwie samego początku mojego życia , tą właśnie opowieścią  czasu II Wojny Światowej, opowieścią czasów zagłady.

TAKŻE W MOJEJ RODZINIE  była śmierć w czasie II Wojny Światowej,

... brata mojego dziadka, który zginął zamordowany przez Niemców, ale ta opowieść o śmierci żydów w mojej rodzinie była od samego początku, odkąd ja pamiętam."   -   powiedział A. Duda.  /  koniec cytatu   /

<>

Tym nowym, zastanawiającym faktem, o którym wspomniałem na początku, jest właśnie ta śmierć brata dziadka prezydenta Andrzeja Dudy. W każdej "plotce" kryje się fragment jakiejś prawdy, i tak może być w tym przypadku. Kto wie, czy ten brat dziadka zamordowany przez Niemców nie jest "naszym" Mychajło Dudą ps. "Hromenko", który nie jest "oskarżonym" w czasie kampanii dziadkiem kandydata Dudy, tylko być może, bratem dziadka, lub jego kuzynem?  ///  O to nikt Andrzeja dudy nie pytał.

"Brat dziadka" nie jest jedyną zastanawiającą poszlaką.

W YouTube  pt. "KIM BYLI PRZODKOWIE ANDRZEJA DUDY" jest też mowa o jakichś spisanych wspomnieniach jednego z członków wcześniejszego pokolenia Dudów.  -  Być może są to właśnie wspomnienia Mychajło Dudy spisane w książce "Wielki Rajd"?  -  KTO[Ś] TO WIE? 

Niżej powiększone zdjęcie Alojzego Dudy, dziadka prezydenta Dudy, i Mychajło Dudy

JAK WAM SIĘ WYDAJE / PODOBNI?

 

 

Alojzy Duda pierwszy od lewej, ... [podobno] z kuzynami

 

Alojzy Duda, dziadek Andrzeja Dudy / Niżej Mychajło Duda

Mychajło Duda ps. "Hromenko"  -  Członek OUN od 1937, w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do Niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu Roland. 14 czerwca 1947 sotnia przekroczyła granicę polsko-czechosłowacką i przebiła się przez Czechosłowację i Austrię do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech (10 września 1947).

W latach 1948-1949 był członkiem Misji UPA. 31 maja 1950 dowodził 4-osobową grupą kurierów, która została zrzucona na spadochronach na terytorium USRR w rejonie Bolechowa. W czasie skoku spadł na drzewo, łamiąc nogę. 7 lipca 1950 wraz z drugim skoczkiem zostali osaczeni przez grupę pościgową MGB gdzie zginął.

Według Grzegorza Motyki uważany był za jednego z najzdolniejszych dowódców UPA w Zakierzońskim Kraju. Kawaler Złotego Krzyża Zasługi Bojowej I klasy, nadanego mu pośmiertnie.

 

"WIELKI RAJD"  -  WSPOMNIENIA DOWÓDCY SOTNI UPA, KTÓRA SPOD PRZEMYŚLA PRZEBIŁA SIĘ PRZEZ CZECHOSŁOWACJĘ i AUSTRIĘ DO BAWARII:  AKCJA „WISŁA“ TRWA. PĘTLA WOKÓŁ UPA ZACISKA SIĘ. DOSTAJĄ ROZKAZ PRZEBIJANIA SIĘ DO AMERYKAŃSKIEJ STREFY OKUPACYJNEJ W NIEMCZECH.
 
<>
 
 
 
DLACZEGO HISTORIA RODZINY DUDÓW JEST BARDZO WAŻNA?
 
Jak widzimy, Polskę odwiedził właśnie niemiecki minister spraw zagranicznych, ... i pogratulował Dudzie interwencji w sprawie ustaw sądowych. / Czy to nie dziwne w sytuacji, gdy walczy z nimi cała Europa?
 
Dla mnie jest to bardzo dziwne, bo gdyby się okazało, że Duda jest szantażowany przez Niemców "dziadkiem z UPA", biorąc pod uwagę, że ustawy za które Duda jest chwalony są niekonstytucyjne, i dają w praktyce Dudzie władzę zwierzchnią nad polskim sądownictwie, w sytuacji, gdy sądy kontrolują w Polsce system wyborczy, może się okazać, że gdyby "dziadek z UPA" był faktem, to poprzez szantaż Niemcy mogą uzyskać władzę nad Polską.  - I kto wie, czy tak właśnie nie jest, że niemieccy agenci rządzą Polską?  -  Właśnie, jakimś cudem, naleziono winnych zabójstwa Jaroszewiczów,  ... a  Jaroszewicz, były polski premier, w czasie wojny miał wejść w posiadanie archiwum z nazwiskami niemieckich agentów. / Czy w związku z niemiecko-amerykańską wojną o wpływy w Polsce, lista tych agentów, obejmująca być może znane nazwiska polityków, ujrzy światło dzienne?
 
<>
 


pRezydent z PiS mają plan: sto lat po upadku idei budowy JUDEOPOLONI na terenach Rzeczypospolitej porozbiorowej, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, stracimy niepodległość - tak widzę przyszłość analizując zmieniającą się sytuację

18.01.2018 / Jak donosi wPolityce.pl Marszałek Senatu Stanisław Karczewski po rozmowie z prezydenckim ministrem Muchą w sprawie planowanego przez Dudę referendum odniósł się też do obecnej ustawy zasadniczej, czyli planów zmiany obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji:

Konstytucja, która ma 20 lat, została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany. Mamy taką świadomość i się z tym zgadamy. Potrzebna jest dyskusja i na pewno taką dyskusję, debatę należy i trzeba prowadzić wokół Konstytucji (…) To proces, pewnie długi. Musimy też zmienić ustawę o referendum  —   tłumaczył marszałek Senatu.  / koniec cytatu /

<>

11 Listopada prezydent Duda chce przeprowadzić tzw. referendum konstytucyjne, czyli zadając kilka pytań, jeśli referendum będzie ważne, Duda chce uzyskać zgodę Polaków na zmianę Konstytucji, którą sam napisze.

Karczewski zdradził, że "Musimy też zmienić ustawę o referendum.", ... a to może oznaczać zmianę tego rodzaju, że obecne referenda nie mające mocy wiążącej, chce się zmienić w ten sposób, aby miały moc wiążącą

- jeśli przed "referendum Dudy" ustawa o referendum zostanie zmieniona w sposób jak wyżej, po tzw. "referendum konstytucyjnym" Dudy [wystarczy aby tylko była frekwencja ***], obecna polska Konstytucja będzie musiała zostać zmieniona, bo tak to "ustawi" planowana zmiana ustawy o referendum, o której mówi marszałek Senatu Karczewski.

*** referendum będzie miało wymaganą frekwencję, bo 11 listopada mają się też odbyć wybory samorządowe / taka przy okazji "frekwencja referendalna" stworzy wrażanie, że Polacy chcą zmiany obowiązującej Konstytucji.

Wtedy Duda, tak jak z niekonstytucyjnie napisanymi ustawą o Sądzie Najwyższym [nad którym przejmuje kontrolę] i ustawą o KRS,  sam napisze nam Konstytucję, taką jaką będzie chciał. Konstytucji, która swoimi zapisami, bez wojny,  może tak zmienić nam rzeczywistość, że w miejsce Polski jaką znamy, doprowadzi to do powstania nowotworu o nazwie POLIN.

Obecna Konstytucja, gdyby była przestrzegana, nie jest taka zła. /  Na pewno gwarantuje to co mamy, i co ważne umożliwia korektę, zawartych na szkodę Polski, niekonstytucyjnych zapisów w umowach międzynarodowych, np. w Traktacie Lizbońskim, który Tusk podpisał, bez jego przeczytania, ...

tego nie da, i nie zagwarantuje planowana nowa konstytucja, która na 100% będzie musiała być zgodna z tak zwanymi "wartościami europejskimi" - to właśnie niesie ze sobą zmiana obecnie obowiązującej polskiej Konstytucji.

W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, sto lat po upadku idei zbudowania JUDEOPOLONI, może dojśc do / cokolwiek by to nie znaczyło /, ... do ustanowienia w Polsce 'Rzeczpospolitej Przyjaciół' 

-  Analizując sytuację, tak widzę przyszłość.

Do takiej konkluzji można [a nawet trzeba] dojść, analizując rozwój wypadków i zachowanie prezydenta Dudy, biorąc pod uwagę niejasne kulisy jego wyboru na kandydata PiS na prezydenta [w tym to kto go poparł], powitanie w Polsce AJC-Amerykańskiego Kongresu Żydów z jego powitalnym "listem żelaznym" włącznie,

mając przy tym na uwadze bezprawne roszczenia organizacji izraelsko-żydowskich względem Polski, co do mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście przedwojennych obywateli polskich, Polaków wyznania mojżeszowego.

... oraz co najważniejsze, mając na uwadze planowaną zmianę Konstytucji, pamiętając już uchwalony niekonstytucyjny fakt, próbę prezydenta Dudy, przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym, co razem ze zmianą Konstytucji może doprowadzić w Polsce do dyktatury, ALE NIE DUKTATURY PiS, DYKTATURY PREZYDENCKIEJ  -  Dlatego Kaczyńskiego z całym PiS sklasyfikować należy, albo jako "pożytecznych idiotów", albo agentów wpływu obcych państw, ... Izraela i USraela / czyli interesów diaspory żydowskiej Stanów Zjednoczonych

Wydaje mi się, że jesteśmy poddawani "podwójnemu praniu mózgu".

Z jednej strony Obywatelom RP udało się obrzydzić Polakom obecną Konstytucję, co uzasadnia inicjatywę Dudy aby ją zmienić  - agentura to nie solista, to zespół, który nas kołuje - a my "gonimy własny ogon".

Jeśli się zastanowić, skoro Duda z PiS ewidentnie złamali procedury konstytucyjne [mogli to zrobić zgodnie z konstytucją] w sprawie sądów, to równie dobrze wiele umów międzynarodowych, w tym Traktat Lizboński, może być niezgodny z Konstytucją.

Zmieniając Konstytucję, jak chce Duda, pozbawimy się możliwości uznania za niezgodne z konstytucją te przepisy np. Traktatu Lizbońskiego, na podstawie których Komisja Europejska "chce nas ustawić w szeregu", a które zgodnie z obowiązującą obecnie polską Konstytucją, nie powinny nas obowiązywać.

Zmieniając Konstytucję, świadomie lub nie, Duda pozbawi nas prawa do sprawdzenia, czy poprzednie rządy sprzedały nas, tak jak wcześniej do tego doszło w Magdalence. /  Zmiana Konstytucji powinna być ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy się zgodzić. 

-   Aby podbić państwo, nie trzeba tego robić militarnie, można tego dokonać metodami na pozór legalnymi, za pomocą podstawionych agentów wpływu. - Z takim przypadkiem, wydaje mi się, mamy aktualnie do czynienia.  -  TO TRZEBA SPRAWDZIĆ , NAD TYM TRZEBA SIĘ ZASTANAWIAĆ i NA TO SZUKAĆ DOWODÓW,... i tym trzeba się zająć.

Tak jak z Konstytucją amerykańską  [która ma sto kilkadziesiąt lat],  tak z obecną Konstytucją polską, można się zgodzić na jakiejś jej  drobne uaktualniające poprawki, ale nie można się zgodzić na to, aby została całkowicie zmieniona na zamówienie człowieka, który nie tylko nie wie jak napisać zgodną z Konstytucją ustawę [bo to byłoby zbyt proste], który ją złamał, .... i o którym na pewno wiemy na pewno jedynie to, ze chce tą Konstytucję ułożyć pod swoją własną osobę.

-  Nie możemy się na to zgodzić, ... tym bardziej, że jest mało prawdopodobne, aby do 11 Listopada ustalono winnych zamachu w Smoleńsku.

 

 

 
 

KOMENTARZE

 • Czy Ukraina [bo chyba nie Rosja] autoryzowała tą cyrylicę?
  .
  Co prawda kandydat Duda zaprzeczał aby jego dziadek był w UPA, i należy mu wierzyć, ale warto to jeszcze raz sprawdzić, .... bo kiedyś Duda tak jak i Frasyniuk był w Unii Wolności. - Może w UPA był pradziadek, a nie dziadek? / Kto to wie jakie jeszcze kryją się przed nami tajemnice?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/138857,czy-ukraina-bo-chyba-nie-rosja-autoryzowala-ta-cyrylice
 • Maas pogratulował Dudzie interwencji ws. ustaw sądowych. Prezydent
  Szef MSZ Niemiec Heiko Maas wyraził uznanie za moją interwencję w proces legislacyjny ustaw dot. wymiaru sprawiedliwości; przekazałem mu, że jestem ostatnią osobą, która chciałaby ograniczenia niezawisłości sędziowskiej — powiedział prezydent Andrzej Duda portalowi 300polityka.pl. >>> https://wpolityce.pl/polityka/386313-maas-pogratulowal-dudzie-interwencji-ws-ustaw-sadowych-prezydent-nie-chcialbym-ograniczenia-niezawislosci-sedziowskiej
 • Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego stracił stanowisko
  .
  Konrad Tomaszewski jest krewnym Jarosława Kaczyńskiego ze strony matki. Jego brat Grzegorz prezesuje pisowskiej spółce Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie”.- jak pamiętamy redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej Codziennie" jest Tomasz Sakiewicz, po dymisji Antoniego Macierewicza ze stanowiska szefa MON oświadczył, że na Dudę już nie zagłosuje, - JESZCZE TEGO NIE WIDAĆ, ALE JUŻ JESTEŚMY ŚWIADKAMI "WOJNY NA GÓRZE" - obawiam się, że Kaczyński właśnie zaczyna tracić swoje wpływy, i dochodzi do przejmowania PiS przez "wraże siły".
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142058,kuzyn-jaroslawa-kaczynskiego-stracil-stanowisko
 • Premier Piotr Jaroszewicz mógł zginąć z powodu tajemnic, które poznał w czerwcu 1945 r.
  Był początek czerwca 1945 r. Wcześnie rano na dziedziniec pałacu w Radomierzycach wjechały trzy terenowe samochody. Z aut wysiadło kilku cywilów i uzbrojeni żołnierze w polskich mundurach. Weszli do pałacowych oficyn. Dowodził wysoki mężczyzna w stopniu pułkownika. Przybysze zamierzali przeszukać zdeponowane w Radomierzycach pod koniec II wojny światowej ogromne niemieckie archiwum. Jadąc do pałacu, nie wiedzieli jeszcze, co ono zawiera. Kilkadziesiąt lat później trzy najbardziej wtajemniczone w te poszukiwania osoby zostały zamordowane - wszystkie w tajemniczych okolicznościach. Był wśród nich peerelowski premier Piotr Jaroszewicz.

  Z Jaroszewiczem byli m.in. Tadeusz Steć i ppłk Jerzy Fonkowicz, podczas wojny szef specjalnej grupy bojowej przy Sztabie Głównym Armii Ludowej i jednocześnie oficer Oddziału II Informacyjnego tej formacji. Był on także agentem sowieckiego wywiadu. Zasłużył się Sowietom akcją na lokal archiwum Armii Krajowej w Warszawie, kiedy to zdobyto materiały dotyczące przedwojennych komunistów. Przejęto wtedy również materiały dotyczące Armii Krajowej i przekazano je gestapo, co spowodowało później falę aresztowań żołnierzy AK. W 1945 r. płk Fonkowicz był szefem Oddziału III Zarządu Informacji LWP.

  Po dotarciu na wyspę ekipa Jaroszewicza odnalazła w jednej z oficyn potężne sejfy wmurowane w ściany, w drugiej zaś (na piętrze) - wielkie pomieszczenie o ścianach wzmocnionych stalowymi płytami, zamknięte pancernymi drzwiami. Po sforsowaniu drzwi uczestnicy misji Jaroszewicza zobaczyli tysiące teczek zawierających tajne dokumenty Głównego Urzędu Bezpieczeństwa III Rzeszy. - Były tam akta personalne, listy, plany; głównie archiwa wywiadu francuskiego, a być może także belgijskiego i holenderskiego - twierdzi Jerzy Rostkowski. Miało się tam także znajdować archiwum paryskiego gestapo, zawierające listy konfidentów. Były to dane o ludziach, ich ciemnych interesach i kolaboracji z Niemcami oraz wydarzeniach prowokowanych przez niemieckie tajne służby, w których uczestniczyły znane osobistości. Tymi sprawami zajmowała się jedna z grup VI departamentu RSHA, którym kierował Walter Schellenberg.

  Likwidowanie świadków? >> https://www.wprost.pl/94284/Zabojcze-archiwum

  Pod koniec lipca 1945 r. radomierzyckie archiwum wyekspediowano do ZSRR. Zawierało ono około 300 tys. teczek, średnio po 250 stron każda, w tym 20 tys. teczek niemieckiego i francuskiego wywiadu wojskowego, 50 tys. teczek sztabu generalnego i liczące 150 teczek akta Leona Bluma i archiwum rodziny Rothschildów. Oprócz tego był tam ogromny zbiór dokumentów dotyczących kolaboracji Francuzów z Niemcami.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 01:39:25
  Ponownie napiszę, to co mówiłem z okazji Leppera:
  - ludzie starsi zaufali innym ludziom (których też można zastraszyć / zabić), a nie internetowemu mechanizmowi
  - "martwej ręki" -> jeśli czegoś "gdzieś w świecie" NIE zrobisz przez jakiś czas, to "szambo wybija".

  Mogli by prawdopodobnie żyć, gdyby to znali i zastosowali.
  Tak ku uwadze obecnym "spiskowcom".
 • Zbierzmy fakty z pierwszej częsci artykułu.
  Jedynym powiązaniem z banderowskim zbrodniarzem jest nazwisko.
  Poza tym nie ma NIC, zupełnie NIC, tak nic, że dzięki tym idiotycznym insynuacjom autor staje się całkowicie niewiarygodny, a nawet g** wart.

  Ale mało tego.
  Tu mamy absurd nie prosty, ale złożony.
  Bo zakładając nawet, że banderowiec jest kuzynem dziadka PAD (ażby się prosiło wycieczkę osobistą w kierunku pochodzenia autora - się powstrzymam), to jakie ma to znaczenie???
  Skoro banderowcy kazali nawet matki i ojców synom, a żony ojcom mordować okrutnie, gdy ci byli Polakami???
  Czyżby kuzyni Polacy i ich rodziny mieli jakieś specjalne przywileje w bander ideologii???
  Mnie nic o tym nie wiadomo, może autor coś wie a nie napisał.

  Trzecie piętro absurdu, to na jakiej zasadzie niby Niemcy mieli wywierać naciski na prezydenta na podstawie jego pochodzenia sygnalizowanego przez autora???

  Że kuzyn dziadka był (tak insynuuje autor) banderowcem szkolonym w Niemczech??
  Roboczo załóżmy, że był kuzynem dziadka banderowiec i z tegoż powodu przez rodzinę PAD darzony jest sympatią (na zasadzie szczególnych względów dla polskich rodzin kuzynów banderowców), to jak może to pomóc w naciskach Niemcom???

  Co ujawnią tan fakt, w sytuacji gdy polski parlament, rząd i urzędy, są pełne nie tylko sympatyków, ale najbliższych potomków tych bandytów??
  A Polska prowadzi politykę wiernopoddańczą w stosunku do upadliny???

  Nie mam już sił rozmontowywać dwóch kolejnych pięter absurdu.

  Sumując.
  Autor albo ma jakieś fobie i fiksacje, albo wprowadza celową dezinformację charakterystyczną dla pewnych ludzi, jak np. niejakiego Nowego Dyzmy mianującego na siłę Grzegorza Brauna żydem.

  Zaś co do drugiej części artykułu, to jest to opowiadanie radosne z krainy bajek.
  Obecna konstytucja nie jest wcale dobra, nie jest przestrzegana, a jedynym faktem jest możliwość nieuznania Lizbony za wiążącą w związku z jej złamaniem.
  Tyle, że Lizbona była już dawno i takie uznanie jest w zasadzie tak prawdopodobne, jak przywrócenie władzy Rządu Londyńskiego w Polsce w latach sześćdziesiątych.

  A co do PAD, to po co pieprzyć artykuł głupotami wyssanymi z palca o jego pochodzeniu (służę zdjęciem grobu jego dziadków na cmentarzu katolickim w Starym Sączu - na żądanie), skoro mamy:
  - podpisaną ustawę o przymusie szczepień polskich dzieci i nie tylko pod karą 50 tys. złotych,
  - wiernopoddańczą politykę wobec upadliny,
  - skierowanie do TK nowelizacji ustawy o IPN,
  - podpisanie ustawy o zakazie nabywania ziemi w Polsce przez Polaków,
  - zgodę na sprowadzenie obcych wojsk do Polski,
  - a ostatnio wstawia polskie palce miedzy drzwi sporu Angole-Rosja, wiedząc, że jakby co, to Polska będzie polem bitwy.

  Zresztą wymieniać można długo.

  Jeśli już ktoś musi się czepiać pochodzenia i rodziny, to raczej szanownej małżonki JE PAD, która jako biorąca specjalną pensję za bycie żoną, ma to już opłacone.
  A korzenie są jasne, nie ukrywane ani eksponowane, za co jej chwała.
  Zresztą już za samą prezencję i fach w ręku w porównaniu do poprzedniczek, należy ją wyróżnić na plus.

  I w ten sposób dyskusja na temat sensowności, czy konieczności zmian konstytucji została sprowadzona do pochodzenia kuzyna dziadka PAD, z którego to pochodzenia niemal nic nie wynika.
 • @AlexSailor 10:59:24
  // Bo zakładając nawet, że banderowiec jest kuzynem dziadka PAD (ażby się prosiło wycieczkę osobistą w kierunku pochodzenia autora - się powstrzymam), to jakie ma to znaczenie??? //

  - CZY BRAT DZIADKA DUDY BYŁ. LUB NIE, BANDEROWCEM, MOŻE BYĆ DLA DUDY NIEWYGODNE, ALE NIE POWINNO MIEĆ ŻADNEGO ZNACZENIA. / JEŚLI O MOJE POCHODZENIE CHODZI, TO WIERZĄC TEMU CO NA MSZACH MÓWIĄ, OD ADAMA i EWY WSZYSCY JESTEŚMY KREWNYMI ŻYDÓW

  // Trzecie piętro absurdu, to na jakiej zasadzie niby Niemcy mieli wywierać naciski na prezydenta na podstawie jego pochodzenia sygnalizowanego przez autora??? //

  - Czy i jak Niemcy wywierali na Dudę nacisk, takiej wiedzy nie mam, ale przed wetem ws. ustaw sądowych, "Adolfina" podobno dzwoniła do Dudy, i 45 minut mieli o tym ze sobą dyskutować. >> https://www.youtube.com/watch?v=yoajELr61ms

  A POTEM TO CO DUDA ZAWETOWAŁ PiS-owi PRZEWŁASZCZYŁ SOBIE

  Mnie ciekawi dlaczego niemiecki minister i dlaczego ws. sądów chwali Dudę i jaki w tym mają interes Niemcy?

  // Sumując. Autor albo ma jakieś fobie i fiksacje, albo wprowadza celową dezinformację charakterystyczną dla pewnych ludzi, jak np. niejakiego Nowego Dyzmy mianującego na siłę Grzegorza Brauna żydem. //

  - A JA NA PODSTAWIE OBSERWACJI MAM PEWNE OBAWY, KTÓRE PRZEDSTAWIŁEM W NOTCE / ZA KOMENTARZ DZIĘKUJĘ
 • Andrzej Duda MEGA wkurzony
  https://www.youtube.com/watch?v=K7AkNQ68H-Y

  Netanjahu w sprawie ustawy o IPN: "Oczekuję mówienia prawdy o Holokauście, także od Polski"
  https://www.youtube.com/watch?v=Ij_P4JpuG7k

  Czy polsko-amerykańscy Żydzi ukrywali prawdę o Holokauście?
  http://ziut.neon24.pl/post/142449,czy-polsko-amerykanscy-zydzi-ukrywali-prawde-o-holokauscie

  Izraelscy Żydzi wdarli się do polskiej Ambasady w Tel Avivie
  http://ziut.neon24.pl/post/142374,izraelscy-zydzi-wdarli-sie-do-polskiej-ambasady-w-tel-avivie

  Fragmenty o Holokauście: THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY 1943
  http://ziut.neon24.pl/post/142354,fragmenty-o-holokauscie-the-black-book-of-polish-jewry-1943

  Opis na wewnętrznej stronie okładki :Współczesna literatura wojenna nie opowiedziała jeszcze szczegółowej historii jednej z najnieszczęśliwszych tragedii w historii - masowego mordu i prawie całkowitej eksterminacji Żydów w Polsce.Ten tom sponsorowany przez panią Eleonore Roosevelt [żona prezydenta USA czasu wojny], Hon.Harold I. Ickes, senator Robert H. Wagner, Hon.Fiorello H La Guardia i inni opowiadają całą historię.

  W pełni udokumentowana relacjami naocznych świadków, doniesieniami prasy nazistowskiej, raportami tajnych kurierów, którzy przeniknęli do ściśle strzeżonego terytorium Polski, książka ta jest szokującym i przytłaczającym zapisem morderstw dokonywanych na bezbronnym Narodzie.Województwo po województwie, miasto po mieście, miejscowość po miejscowości, książaka ta jest przerażającym zapisem niewyobrażalnych okropności, jakich Hitlerowkie hordy zadały żydostwu polskiemu.Książka ta jest nie tylko zapisem o fizycznej zagładzie Żydów, ale także opisem zniszczeń żydowskiego życia gospodarczego, kulturalnego, społecznego i religijnego.Znaczna część książki poświęcona jest szczegółom bogatej kultury i ekonomii, które Gminy Żydowskie w Polsce zbudowały w ciągu tysiąca lat ich istnienia, a które obecnie znalazły się się w całkowitej ruinie.

  Książka ta jest obficie ilustrowana zdjęciami i reprodukcjami dokumentów, które zostały zebrane z wyselekcjonowanych wiarygodnie potwierdzonych źródeł.Wszystkie rachunki strat, dokumenty, i oświadczenia zawarte w książce zostały skrupulatnie sprawdzone przez wiarygodne zajmujce się tym organy, które przeprowadziły pełną weryfikację faktów.

  o

  W 1939 r. Łódź, była drugim co do wielkości miastem w Polsce, i po Warszawie, drugim co do wielkości centrum żydowskim w całej Europie. Społeczność żydowska liczyła tam ponad 200 000 osób, co stanowiło około jednej trzeciej całkowitej populacji miasta. Naziści od początku okupacji stosowali drastyczne metody, aby zrealizować plan, najpierw rabunku, a następnie eksterminacji miejscowej ludności żydowskiej.

  W dniu 11 września [1939 r.], w Dzień Niepodległości Polski, niemieccy naziści skierowali wyłapanych na ulicach miasta Żydów, i pod groźbą kary za nieposłuszeństwo zmusili ich do zburzenia wspaniałego pomnika bohatera narodowego Polski Tadeusza Kościuszki.Na miejsce przywieziono grupy Polaków, aby oglądali Żydów wykonujących tę pracę.

  *** JEŚLI ZNASZ KOGOŚ, KOGO TA KSIĄŻKA MOŻE ZAINTERESOWAĆ, LUB POWINIEN ZNAĆ PRWADZIWĄ HISTORIĘ HOLOKAUSTU, WYŚLIJ IM TE LINKI RAZEM Z TREŚCIĄ JAK WYŻEJ

  THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY 1943 / PDF >> https://archive.org/stream/in.ernet.dli.2015.48624/2015.48624.Black-Book-Of-Polish-Jewry#page/n21/mode/2up

  THE BLACK BOOK OF POLAND / PDF >> https://archive.org/stream/TheBlackBookOfPoland/The%20Black%20Book%20of%20Poland#page/n1/mode/2up
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 14:22:05
  Nie, no temat ważny, a i wszystko się zgadza.
  Adolfina jakoś PADa przekonała.
  Co mu zaoferowała, czym przestraszyła, czy co tam, to nie wiadomo.
  A może coś mu powiedziała, co wiedział wywiad niemiecki.
  Ja nie wiem.

  Tylko po co rai Pan ludziom związek PADa z banderowcami i to w tak beznadziejny sposób.
  Przecież wystarczy wskazać, jakie korzyści dzięki niemu osiągnęła upadlina, a jakie straty poniosła w związku z tym Polska.
  Po co.

  I z ciekawego tematu zrobiło się co?

  Adam nie był żydem, ani nawet Izraelitą, a jeśli już to wszyscy mamy dziadka Noego, nawet nie trzeba do Adama sięgać.
 • @AlexSailor 14:39:43
  // I z ciekawego tematu zrobiło się co? //

  TEMAT NADAL POZOSTAJE CIEKAWY TAK DŁUGO AŻ DUDA NIE ZDEMENTUJE, ŻE MIAŁ WUJKA BANDEROWCA / TAK JAK TO ZROBIŁ Z DZIADKEM :D

  Pozostaje sprawa opisana w drugiej części notki / o 11 listopada i niepodległości / ... i pytanie:

  DLACZEGO DUDA CHCE ZMIENIĆ POLSKĄ KONSTYTUCJĘ?

  - podobnie postąpili Niemcy 1 września 1939 roku
 • Autor.
  A może byś tak poszukał potomków Wałęsy, Millera, Kwaśniewskiego i Komorowskiego??? Ten artykuł jest tendencyjny i nie wiem po co wysilałeś swoje komórki mózgowe???
 • @zibi 14:48:46
  // nie wiem po co wysilałeś swoje komórki mózgowe??? //

  Z POWODÓW PREWENCYJNYCH
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142907,kiedy-prezydent-duda-stanie-przed-trybunalem-stanu
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 14:24:39
  UJAWNIAMY list Sikorskiego do Ławrowa. „Drogi Siergieju...”
  https://wpolityce.pl/polityka/386231-gdzie-byles-ministrze-radku-gdy-w-polsce-trzeba-bylo-grzmiec-o-rosji-ujawniamy-list-sikorskiego-do-lawrowa-drogi-siergieju

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY