Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
622 posty 4255 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Druga Tajemnica Smoleńska: Ukryty czas katastrofy / REPRINT

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie da się zrozumieć i poznać "Trzeciej Tajemnicy Smoleńska", nie znając i nie rozumiejąc "Drugiej Tajemnicy Smoleńska", ... a tajemnicą tą jest ukrycie czasu katastrofy, do której w rzeczywistości doszło między 8:41 - 9:04 UTC+3, ... a nie UTC+2


Wiersz 1 na zdjęciu wyżej przedstawia strefy czasowe UTC; Wiersze 2,3 i 4 przedstawiają tą samą godzinę w różnych częściach globu, miastach z wiersza 5 / W linku niżej powiększony arkusz zdjęcia z miejscem do ćwiczenia. Drukuj   >>

   https://docs.google.com/document/d/1MXOxVyhCfCrcGa3qcZqTKKo7y-SOtm1V_yZGddn7jaA/edit

Wiersz 2 przedstawia oficjalną godzinę katastrofy 8:41 UTC+2

Wiersz 3  to godzina wysłania maila z Ambasady USA o 8:44 UTC+2, ... 3 minuty po oficjalnym czasie katastrofy, co fizycznie nie byłoby mozliwe *

Wiersz 4 przedstawia UCK / UUMOWNY rzeczywisty CZAS KATASTROFY między 8:41 - 9:04 UTC+3 [a nie UTC+2], ustalony na podstawie wyświetleń czasu na telefonach redaktora Batra 8:49 i ministra Sasina 9:04, 10.04.10 w Smoleńsku. 

* Mail z Ambasady USA został wysłany 1 godz. 3 min. po katastrofie, co oznacza że: Ambasador USA, wraz z grupą nieokreślonych polskich urzędników wiedzieli, że do katastrofy doszło godzinę wcześniej niż nas o niej poinformowano, ukrywając jednocześnie prawdziwą godzinę katastrofy.

<> 

Do katastrofy doszło pomiędzy godziną 8:41-9:04 w UTC +3 = UCK*

w Polsce obowiązywał czas UTC + 2 , a w Smoleńsku UTC + 4

 
WARSZAWA UTC+2 <  UTC+3 > UTC+4 SMOLEŃSK
WARSZAWA  08 : 04 UCK > 10:04 SMOLEŃSK
 
* UCK / UMOWNY CZAS KATASTROFY = 9:04 z telefonu Sasina w Smoleńsku 9:04 w UTC +3 /  Różnica między czasem UTC+3 35stan'a i UCK Sasina, a Warszawą po lewo wynosi (-1), i Smoleńskiem po prawo wynosi (+1)

 

 

13 marca, z okazji przejścia z czasu zimowego na letni,  na Twitterze,  Ambasada USA zamieściła zdjęcie prezentowane wyżej, na którym piszą:

"50 + narodów w 24 strefach czasowych ma "#daylightsaving plans" / plany zmiany czasu / Dobrze że depesze dyplomatyczne wysyłane są w czasie GMT [UTC+0 / Ziut], zamiast czasów lokalnych",

... co daje podstawę do przypuszczeń, że email ambasadora Lee Feinsteina wysłany był o godzinie 6:44 UTC+0 , następny był o 6:57 UTC+0 , o 7:01 UTC+0 wysłany był do Hilary Clinton,  ... o 7:23 UTC+0 Hilary Clinton napisała: 

I'am trying to call FM (Forein Minister) now  / Usiłuję dodzwonić się do szefa MSZ [chodziło zapewne o Radka Sikorskiego]

W TYM CZASIE BYŁA OKOŁO 2:57 - 3:01 UTC-4 CZASU WASZYNGTOŃSKIEGO

Powyższe oznaczało by, że Ambasada USA i Amerykanie wiedzieli i reagowali na tzw. katastrofę Smoleńską szybciej, niż dowiedzieli się o tym Polacy w Polsce. 

 

>> Lot do Smoleńska , wg ekspertów, powinien trwać 62 minuty
>> W YT niżej   o 15:35   mówią, że wylot nastąpił o 6:40 [UTC+2]
>> https://www.youtube.com/watch?v=fAlbZwD5MH8&t=8s
>> Czas katastrofy = 6:40 + 62 minuty = 7:42 czasu polskiego UTC+2
>> gen. Janicki dostał wiadomość od BOR po 7:30 czasu polskiego UTC+2, ... o 7:49 JAK BATER?
>> Bater dostał wiadomość o katastrofie o 8:49 UTC+3 [7:49 czasu polskiego UTC+2]
>> Sasin dzwonił do żony o 9:04 UTC+3 [8:04 czasy polskiego UTC+2]

>> RIA Novosti >> https://www.youtube.com/watch?v=J2LLnHavmTk

 

 
 
 
Marcin Dzierżanowski, Michał Krzymowski
 
SMOLEŃSK ZAPIS ŚMIERCI  

 

Cytat ze str 30: Wizyta Kaczyńskiego [w Katyniu} zapowiadała się beznewsowo. ... agencja [Routers] nie przewidywała nawet obsługi prasowej tego wydarzenia [ale przez przypadek mieli swoją korespondentkę na miejscu]. ... Kelly była tu półprywatnie. Bater, wieloletni korespondent telewizyjny w Moskwie, bawił ją rozmową, tak że nawet nie zauważyła, kiedy odebrał telefon. Była godzina 8:49***[7:49 CZASU POLSKIEGO***]. Zarówno treść rozmowy, jak i wyświetloną na aparacie godzinę połączenia dziennikarz zapamięta do końca życia.
 
Cytat ze str. 18 - 19: Sasin już czekał przy bramie. Dla wszystkich było jasne, że trzeba jak najszybciej ruszać na lotnisko. Najpierw dwoma samochodami Sasin i jego kierowca mieli jechać prezydencką skodą
Superb, a ochroniarze - BOR-owskim mercedesem Viano. Zanim ruszyli Rosjanie załatwili asystę milicji, a Sasin zdążył jeszcze zadzwonić do żony, aby powiedzieć, że jest cały i zdrowy. Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***  / KONIEC CYTATU /
 
ANALOGICZNIE JAK U MACIEREWICZA, W WARSZAWIE BYŁO O GODZINĘ WCZEŚNIEJ, BYŁA 8:04 CZASU LOKALNEGO WARSZAWSKIEGOM
 
Dopiero godzinę po tym zdarzeniu o "sensacji" dowiedziała się Polska.
 
***Taki zmanipulowany czas, do telefonu Macierewicza, Batra i Sasina, 10.04.10  przekazały rosyjskie wieże telefonii komórkowej  /  Rzeczywisty czas lokalny w Smoleńsku był (+1 godzina), a rzeczywisty czas w Polsce (- 1 godzina) >> licząc od czasu, który 10 kwietnia 2010 r. wskazywały telefony komórkowe w Smoleńsku.
 
* Telefony automatycznie wskazują czas wierzy telefonii komórkowej z którą mają połączenie, a te powinny wskazywać czas lokalnej strefy czasowej na której się znajdują. / 10.04.10 operator wieży telefonii komórkowej obsługującej Smoleńsk odstąpił od tej zasady.

KOMENTARZE

  • Druga Tajemnica Smoleńska: Ukryty czas katastrofy / ORYGINAŁ z 12.05.2017 15:52
    http://ziut.neon24.pl/post/138435,druga-tajemnica-smolenska-ukryty-czas-katastrofy
  • Poza czasem zmanipulowali też miejsce katastrofy: SENSACJA / 14.05.2017 19:04
    http://ziut.neon24.pl/post/138461,poza-czasem-zmanipulowali-tez-miejsce-katastrofy-sensacja
  • Pomieszanie z poplątaniem
    Lot TU154M nr 101 jest powiązany z lotem dziennikarskiego Jak-40 nr 044 i na tej podstawie( opierając się na zeznaniu w PW śp. R.Musia) możemy w przybliżeniu określić czas w jakim samolot ten znalazł się na terytorium Rosji.
    Czas startu Jak-40 nr 044 to 5:29(Muś podał w zeznaniu 5:25) + czas lotu wg Musia to około 1h45 min czyli lądowanie Jak-a na Siewiernym odbyło się około 7:10(po korekcie cz.startu około 7:14(czas MAK-u to 7:15).
    Odejście IŁ-76 to wg MAK-u 7:39 a wg zeznań Musia to: 7:10 +2x0:15 = 7:40
    Nawiązanie połączenia radiowego załogi Jak-a z TU154M nr 101 to wg zeznań Musia "około 20 minut po odejściu IŁ-a" czyli: ~7:40 + 0:20 =~8:00
    Czas wymiany korespondencji radiowej TU154M nr 101 z Jak-40 nr 044 to ~13 minut czyli zakończyła się około 8:13.
    Plusnin zeznał w prokuraturze rosyjskiej(zeznania unieważnione później przez rosyjską prokuraturę) w dniu 10.04.2010, że on nawiązał łączność z TU154M nr 101 około godziny 8:15 i musiało to być już po przekroczeniu przez samolot punktu ASKIL i po zakończeniu połączenia samolotu z Moskwa-Kontrola, które trwało około 1.5 minuty.
    Stąd wniosek, ze przekroczenie punktu ASKIL nastąpiło około 8:13:30.
    Posiłkując się planem lotu jaki sporządził płk. Stroiński, który pierwotnie był planowany na dowódcę załogi w dniu 10.04.2010 roku, lot samolotu z Okęcia do punktu ASKIL miał trwać 58 minut, przy planowanym locie na pułapie FL270(ok. 8000 m).
    Lot TU154M nr 101 w dniu 10.04.2010 roku odbywał się na pułapie FL330(ok.10000 m) i w związku z tym czas lotu był krótszy o kilka minut(w zależści od prędkosci tzw. prądów strumieniowych, które na FL330 występują i wieją z zachodu na wschód i przez to czas lotu ulega skróceniu w porównaniu do lotu na FL270).
    Skoro tak , to lot z Okęcia na punkt ASKIL mógł trwać około 53.5 minut i obliczony start samolotu z Okęcia byłby: 8:13:30(ASKIL) - 0:53:30 = 7:20 i o tej godzinie samolot ten wystartował, o czym mówił A.Macierewicz(7:20), P.Plusnin w zeznaniu (~9:20 c.m. czyli ~7:20 c.p.)
    Standardowy czas lotu TU154M nr 101 z ASKIL na wschodnie podejście to około 15 minut, czyli gdyby to TU154M nr 101 z Delegacją podchodził na wschodnie podejście Siewiernego, to powinien tam być około: 8:13:30 + 0:15 = ~8:28:30 a nie o 8:41 jak podał MAK.
    Zdarzenie na wschodnim podejściu Siewiernego to była inscenizacja katastrofy z udziałem samolotu dublera, najprawdopodobniej TU154M nr 102, który w tym czasie miał być na remoncie w Samarze i doszło do niego około 30-40 minut po odejściu IŁ-76 (7:39 +0:30-0:40) = 8:09 - 8:19.
    Ja skłaniam się do godziny 8:19 i przemawiają za tym poszlaki, o których wielokrotnie już pisałem.
    TU154M nr 101 został odesłany na zapasowe.

    „Po odlocie samolotu ił-76 z KL nawiązała łączność załoga jakiegoś samolotu, który chciał lądować na lotnisku w Smoleńsku i KL nie wydał zgody na lądowanie. ” („Moja czarna skrzynka”- książka E.Klicha), (Dokumenty (11); – jest to cytat z pisma Klicha do Tuska (z dn. 15-04-2010).
  • @35stan 21:35:37
    Podobnie to widzę . Polska jako niedojda Europy nie potrafiła wyjaśnić Gibraltaru , przy znacznym blokowaniu tematów przez niby " Aliantów" . To co i kiedy dowiemy się o Smoleńsku . Pozdrawiam. Ps. Zdjęć satelitarnych które wykonano w starej technologi , ani widu ,ani słychu .
  • @35stan 21:35:37
    // Pomieszanie z poplątaniem //

    JEŚLI TAK TO ZACZNIJMY OD POCZĄTKU:

    - NA JAKIEJ PODSTAWIE USTALONO CZAS KATASTROFY?

    - O KTÓREJ MUSIAŁO DOJŚĆ DO KATASTROFY SKORO "gen. Janicki dostał wiadomość od BOR po 7:30 czasu polskiego"?
  • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 04:16:33
    "- O KTÓREJ MUSIAŁO DOJŚĆ DO KATASTROFY SKORO "gen. Janicki dostał wiadomość od BOR po 7:30 czasu polskiego"?"

    Wyjaśnienie tej i innych kwestii czasowych zdarzeń w dniu 10.04.2010 roku polega na ustaleniu tego, jakimi czasami lokalnymi posługiwały się media i operatorzy telefonii komórkowej.
    Moje 8-letnie dociekania w tej sprawie pozwalają mi na stwierdzenie:
    - w Polsce był to czas GMT/UTC+1
    - w Smoleńsku był to czas GMT/UTC+3
    Starty i lądowania samolotów Jak-40 nr 044 i TU154M nr 101 zapisano w programie uroczystości wg czasu letniego GMT/UTC+2

    Ponieważ na Siewiernym urządzono inscenizację katastrofy mniej więcej w tym czasie, kiedy odesłano TU154M nr 101 na zapasowe lotnisko czyli około 40 minut po odejściu IŁ-76(7:39 + 0:40 = ~8:19) to ogłoszenie o tym Gorczyński przesłał do Sikorskiego dopiero, gdy TU154M nr 101 został pomyślnie przejęty przez rosyjskie służby czyli 08:48(w tym samym czasie zawiadomił Stachelskiego a ten Sasina będacego w Katyniu.
    Na Siewiernym ogłoszono oficjalnie "katastrofę" około 8:56(syreny) ale wg czasu zimowego czyli o 8:56 GMT/UTC+1 a media podały pierwszą informację około 9:04 GMT/UTC+1(Polsat News-W.Bater)
    Ambasador Feinstein podał czas jako "Tuż przed 10.00 czasu warszawskiego" czyli 9:56 GMT/UTC+2.
    To dlatego zebrani na lotnisku oficjele nie słyszeli tego co słyszała załoga Jak-a, bo przybyli na Siewiernyj o 1 godzinę później niż powinni, gdyby ich nie zmylono zamianą czasu(spodziewali się, że posługują się czasem GMT/UTC+4 a mieli w smartfonach GMT/UTC+3).
    To dlatego J.Sasin , który na miejsce zdarzenia przybył z Katynia(wyjechał wg zeznań około 9:10 GMT/UTC+2), mógł się tam spotkać z ambasadorem J.Bahrem a potem razem samochodem ambasadora pojechać do Katynia(czego zaparł się J.Bahr w wywiadzie dla T.Torańskiej).
    https://m.salon24.pl/84bbca6d5abcc3a0b89151994d3b6059,750,0,0,0.png

    https://m.salon24.pl/101c27a996e04bcd09c404d836917ece,750,0,0,0.png

    Szef BOR-u M.Janicki posługiwał się czasem ze smartfonu a ten był czasem zimowym GMT/UTC+1 i kiedy wybrał się o 7:30 na ryneczek to była to 7:30 GMT/UTC+1 czyli 8:30 GMT/UTC+2 i informację o "katastrofie" o trzymał mniej więcej wtedy co minister Sikorski czyli około 8:48 GMT/UTC+2

    Temat czasów wydarzeń z 10.04.2010 jest bardzo skomplikowany i obszerny.
    Jestem w trakcie przygotowania tekstu na ten temat, który chciałbym opublikować przed 10.04.2018 roku, by zadać kłam pracom podkomisji MON, wyrażającej oficjalne dane na ten temat, popierane przez obecne władze IIIRP, gdyż zanosi się na to samo co zrobiły władze II RP z Londynu w 1943 roku z zamachem w Gibraltarze czyli zalegalizowały zbrodnię "sojuszników" na premierze i Naczelnym Wodzu władz IIRP na uchodźstwie .
  • @35stan 11:51:45
    Nie odpowiedziałeś na dwa proste pytania:

    "- O KTÓREJ MUSIAŁO DOJŚĆ DO KATASTROFY SKORO "gen. Janicki dostał wiadomość od BOR po 7:30 czasu polskiego"?" >> https://www.salon24.pl/u/stan35/614883,smolensk-2010-godzina-gen-m-janickiego-szefa-bor

    i "NA JAKIEJ PODSTAWIE USTALONO CZAS KATASTROFY?" [mam na myśli raport i komisję Millera. >> http://www.eostroleka.pl/raport-komisji-jerzego-millera-pdf,art25602.html

    - Dalszą dyskusję uzależniam na otrzymania odpowiedzi na te dwa pytania.
  • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 22:58:49
    Widzę, że ciężko jest ci rozeznać się w problematyce czasów lokalnych, więc operujmy czasem uniwersalnym UTC.

    Po pierwsze:

    Polska leży w I-szej strefie czasowej i standardowy czas tej strefy to UTC+1, który nazywamy "czasem zimowym.
    "Czas warszawski" w dniu 10.04.2010 roku był zgodnie polskim prawem czasem letnim czyli wyprzedzającym czas standardowy I-szej strefy czasowej o 1 godzinę(UTC+2).
    W dniu 10.04.2010 roku media i operatorzy telefonii komórkowej stosowali czas standardowy czyli zimowy UTC+1, co pokazują archiwalne nagrania telewizji TVP Info i Russia Today( nie są to jedyne przesłanki ale te są naocznie "namacalne).
    Screeny z relacji na żywo konferencji prasowej D.Tuska po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu w dniu 10.04.2010 roku:

    RT 13:21 GMT

    https://images83.fotosik.pl/655/8d3297c95750fcf3gen.png

    Warszawa - TVP Info 14:18(GMT+1)

    https://images82.fotosik.pl/657/7c02d9346c630f3fgen.png

    Moskwa - RT 16:21(GMT+3)

    https://images82.fotosik.pl/664/bb4b0639d5aff7bbmed.png

    Główny Urząd Miar podlega bezpośrednio premierowi RP i udostępnia poprzez Internet usługę umożliwiającą synchronizację czasu w systemach komputerowych z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce. Usługa jest realizowana poprzez dwa serwery czasu o nazwach:

    tempus1.gum.gov.pl
    tempus2.gum.gov.pl

    Z tej usługi korzystają m. inn. operatorzy telefonii komórkowej i media w tym TVP Info.
    Czas podawany na pasku przez telewizje, jest czasem pobieranym za pośrednictwem serwera czasu GUM za pośrednictwem protokołu NTP.
    Skoro TVP Info w dniu 10.04.2010 roku pokazywała na pasku czas lokalny "warszawski" jako GMT/UTC+1(co pokazałem w zestawieniu powyższych screenów z archiwalnych nagrań), to oznacza, że taki czas pokazywały serwery GUM a ponieważ GUM podlega premierowi, więc musiała być to decyzja premiera, który realizował ustalenia scenariusza operacji fałszywej flagi, jaką były wydarzenia z 10.04.2010 roku.

    Skoro tak było, to szef BOR-u M.Janicki odczytał w swoim smartfonie godzinę 7:30 GMT/UTC+1 a w rzeczywistości była to godzina 8:30 GMT/UTC+2 , czyli czasu urzędowego polskiego(letniego).

    Skoro minister R.Sikorski otrzymał info o "katastrofie" o godzinie 8:48, to również szef BOR-u musiał otrzymać tę informację mniej więcej w tym samym czasie.(czyli w smartfonie M.Janickiego była 7:48 GMT/UTC+1),
    co zgadza się z chronologią jego relacji(o 7:30 wybrał się na "ryneczek" a po kilkunastu minutach otrzymał informację).

    Po drugie:

    Oficjalny czas "katastrofy" to wynik manipulacji komisji MAK.
    W dniu zdarzenia podano do mediów czas 10:56 MSK(to czas GMT/UTC+3) lub 10:56 czasu moskiewskiego lub 10:56 czasu miejscowego.
    Wiele relacji świadków na to wskazuje(np. przytaczana relacja J.Sasina przed ZP, gdy czas rozmowy z żoną określił jako 8:04, a u jego żony było to o 9:04 czasu polskiego(gdyby w Smoleńsku był wtedy w jego smartfonie czas letni moskiewski, to byłoby to o 11:04 i po odjęciu 2 godzin dzielących czas standardowy strefy polskie i moskiewskiej, podałby czas 9:04 a nie 8:04(10:04 GMT/UTC+3).
    Zeznania w PW P.Marciniaka, zastępcy ambasadora J.Bahra, potwierdzają fakt stosowania w Moskwie czasu GMT/UTC+3

    Z przesłuchania zastępcy ambasadora J.Bahra, Piotra Marciniaka
    (…)Piotr Marciniak przesłuchany w dniu 19 sierpnia 2010 roku zeznał….(…)

    (…)J. B. Około półtorej godziny przed planowanym lądowaniem w Smoleńsku samolotu prezydenckiego, otrzymałem informację od G. C. , że z uwagi na złe warunki pogodowe nad Smoleńskiem, planowane jest lądowanie samolotu z Prezydentem RP w Moskwie na lotnisku Wnukowo, ewentualnie w Mińsku lub Witebsku.(…)

    (…)Będąc blisko lotniska Wnukowo sekretarka Ambasadora RP, J. Cz. poinformowała mnie telefonicznie, iż najprawdopodobniej doszło do katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Informację tą uzyskałem około godziny 11.00 czasu lokalnego. Natychmiast wróciłem do Ambasady. (…)

    W programie uroczystości podano czas planowanego lądowania TU154M nr 101 na Siewiernym jako 10:30 czasu miejscowego.
    Wnukowo od ambasady RP w Moskwie dzieli odległość około 20 km.

    Skoro P.Marciniak zeznał, ze informację o ewentualnym odesłaniu samolotu na lotnisko zapasowe " Wnukowo, ewentualnie w Mińsku lub Witebsku" otrzymał "Około półtorej godziny przed planowanym lądowaniem w Smoleńsku samolotu prezydenckiego", to na smartfonie musiał mieć wtedy godzinę:
    10:30 - ~1:30 = ~9:00 czasu moskiewskiego czyli około 7:00 czasu warszawskiego.

    To dowodzi, że był to czas zimowy ~9:00 GMT/UTC+3

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY