Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Archiwa: Forbes ujawnił kulisy walki o "Forsę z restytucji"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaczęło się od maŁego "rozbioru" Polski: Obecni przywódcy gmin żydowskich w Polsce boją się że stracą potężne i lukratywne stanowiska, a co za tym idzie wpływ na wpływy z restytucji mienia pożydowskiego w Polsce

Forbes.pl:Wszystkim czytelnikom, którzy chcą wyrobić sobie własne zdanie na temat genezy finansowania restytucji mienia komunalnego polskich gmin żydowskich, udostępniamy cały 96-stronicowy stenogram z tamtych obrad, podpisany przez trzech działaczy międzynarodowych organizacji żydowskich (Kalman Sultanik, Arye Edelist i Naphali Lavie) i trzech działaczy z Polski (Andrzej Zozula, Piotr Kadlčik, Felix Lipman). - pisze Forbes.pl w artykule pod tytułem "Forsa na restytucję"   >>  https://www.forbes.pl/wiadomosci/forsa-na-restytucje/yf0mty7

W podanym niżej stenogramie rozmów "negocjatorów", odnoszących się do podziału zysków z restytucji  [link niżej], na dole strony pierwszej, znaleźć można też następujące zdanie:

PDF >> https://docs.google.com/file/d/0B6wAHaf38v77QlJYdWZVWE9FSkE/edit

Arye Edelist:  Ja bym proponował, żebyśmy stwierdzili rzeczy, co do których doszliśmy do zgody [...] . Stwierdziliśmy tak, że jest "rozbiór" Polski..."  -  chodziło o opuszczone mienie przedwojennych gmin żydowskich.

<>

"KADISZ ZA MILION DOLARÓW"
[fragment z krótkim komentarzem]
.
Moglibyśmy wziąć odszkodowania za różne rzeczy, które się mieszczą na cmentarzach. Zapłaciliby, ale my nie wiemy, czy nam za to wolno wziąć pieniądze – zastanawiał się dyrektor polskiej gminy żydowskiej. Wzięli. „Forbes” ujawnia kulisy obrotu tym majątkiem

Jak miliona dolarów w pierwszym roku nie zarobię, to jestem pierdoła – zażartowała kiedyś Monika Krawczyk, dyrektor generalna Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego (FODŻ), która odzyskuje mienie dawnych gmin żydowskich.

Z ustaleń „Forbesa” wynika, że polskie gminy żydowskie odebrały już około 500 nieruchomości. Pokaźna część unikalnego majątku (synagogi, ubojnie rytualne, mykwy i kirkuty) poszła już pod młotek, czasem wyraźnie poniżej ceny rynkowej, a pieniądze zamiast na utrzymanie żydowskiego dziedzictwa, trafiały w tryby wysublimowanego mechanizmu dystrybucji. Rozeszły się w hermetycznym środowisku Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich i Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.
 
 

Obie organizacje działają na gruncie cichej umowy,

sankcjonującej „rozbiór” znacjonalizowanego po wojnie majątku

polskich gmin żydowskich. Realizacja tego planu jest już na półmetku.
 
 
 
 
 

 

Forbes / Kadisz za milion dolarów:  Chcąc zrozumieć, jak żydowskie organizacje wyznaniowe wypracowały sobie w Polsce takie możliwości, trzeba się cofnąć do roku 1996. Wtedy trwały w polskim parlamencie obrady nad rządowym projektem ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej. Posłowie SLD podkreślali, że ZGWŻ nie jest sukcesorem prawnym istniejących wcześniej żydowskich związków wyznaniowych, dlatego w ustawie będzie mowa nie o restytucji, lecz o przeniesieniu własności.

Ostatecznego kształtu ustawa nabrała dopiero po wizytach w Izraelu ówczesnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Włodzimierza Cimoszewicza, wtedy polskiego premiera.

Obaj byli tam mocno naciskani na wpisanie do ustawy Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego, jako jednego z beneficjentów reprywatyzacji majątku gmin żydowskich w Polsce.

 

[ DOKŁADNIE O TAKI SAM ZAPIS CHODZI RZĄDOWI IZRAELA ]

 

27.10.2017 r "Izrael wniósł oficjalną skargę ws. ustawy [re]prywatyzacyjnej" odnoszącej się w większości do opuszczonego mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście obywateli polskich wyznania mojżeszowego. >>  //ziut.neon24.pl/post/140782,izrael-wniosl-oficjalna-skarge-ws-ustawy-re-prywatyzacyjnej

Izraelski rząd "znacjonalizował" na rzecz Izraela wszystkie roszczenia z restytucji mienia pożydowskiego w Polsce, ... a sprawy z tym związane miały się zakończyć w 2010 roku.   >>>  //ziut.neon24.pl/post/138938,sprawa-polska-a-prawo-zydowskie-government-decision-1250 

Gdyby uznać, jak określili to "negocjatorzy", że restytucja opuszczone mienie przedwojennych gmin żydowskich była małym "rozbiorem Polski", to realizacja zakusów rządu Izraela odnośnie  opuszczonego mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście obywateli polskich wyznania mojżeszowego byłaby "dużym rozbiorm Polski", ... o to toczy się trwająca od lat hybrydowa wojna rządu Izraela z Polakami, ... przy aktywnym wsparciu kolejnych, ponoć polskich, rządów w Polsce. /// Niżej historia "małego rozbioru Polski"

 

 

Komentując powyższy fragment "rewelacji Forbsa nie sposób nie wspomnieć roli obydwu panów / Kwaśniewskiego i Cimoszewicza / w wydarzeniach związanych z Jedwabnem: to wtedy zaczęto nas ćwiczyć metodą na antysemityzm Polaków, abyśmy ze wstydu oddali to, co izraelskim i amerykańskim żydom się nie należy"?  /  Jak widać, w sprawę zaangażowano eksperta od PR-u Piotra Tymochowicza, co opisałem w notce pt.

"Co, 10.7.2001 r. w Jedwabnem, robił Tymochowicz? Modlił się?"    >>    //ziut.neon24.pl/post/132489,co-10-7-2001-r-w-jedwabnem-robil-tymochowicz-modlil-sie

<>

Forbes: Kadisz za milion dolarów  / ciąg dalszy: Związek Gmin  Wyznaniowych Żydowskich  lobbował z kolei u Leszka Millera, wówczas ministra spraw wewnętrznych, żeby nowe przepisy dopuszczały do majątku komunalnego Żydów tylko polskie gminy.

20 lutego 1997 roku Sejm przyjął ustawę, która uwzględniła WJRO w restytucji, ale tylko przez fundację powołaną wspólnie z polskimi gminami.

Dwa lata później w Warszawie spotkali się przywódcy polskich gmin żydowskich z liderami Światowego Kongresu Żydów (WJC – World Jewish Congress) i Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego.

Trzy dni dzielili wpływy w poszczególnych częściach kraju i ustalali, co zrobić z pozostałym po polskich Żydach majątkiem komunalnym. Zagraniczne organizacje zgodziły się, że pożyczą miejscowym gminom żydowskim 800 tys. dolarów na sfinansowanie wniosków o zwrot żydowskiego mienia komunalnego.

PDF >> https://docs.google.com/file/d/0B6wAHaf38v77QlJYdWZVWE9FSkE/edit

W zamian za pomoc w sfinansowaniu restytucji, WJRO i WJC brały połowę odzyskanych dóbr. O ich interesy miała zadbać specjalnie powołana Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

96-stronicowy stenogram podpisany przez trzech działaczy międzynarodowych organizacji żydowskich (Kalman Sultanik, Arye Edelist i Naphali Lavie) i trzech działaczy z Polski (Andrzej Zozula, Piotr Kadlčik, Felix Lipman) stanowi zapis twardej rozmowy o biznesie, nawet wtedy, gdy poruszali temat cmentarzy. „Moglibyśmy na tych terenach ewentualnie – to jest pytanie do tego komitetu doradczego do spraw halachicznych – wziąć odszkodowania za różne rzeczy, które się mieszczą na cmentarzach. Zapłaciliby, ale my nie wiemy, czy nam za to wolno wziąć pieniądze – o ile wiemy z tego, co pytaliśmy różnych rabinów, to nam nie wolno” – zastanawia się Andrzej Zozula, ówczesny dyrektor biura Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. I zwraca się z nadzieją do amerykańskich Żydów: – Ale myślę, że wy bez wątpienia będziecie potrafili znaleźć rabinów, którzy dadzą na to zgodę.

[...]

Najdosadniej to zjawisko opisali dziennikarze z „Jewish Week”: „Kiedy uruchomiono proces restytucji mienia żydowskiego w 1997 roku, przypadkowi ludzie tworzyli grupy, nazywając siebie gminami żydowskimi po to tylko, aby móc rościć sobie prawo do żydowskiego mienia”.

Polskie urzędy, którym podlegają związki wyznaniowe, są w pełni świadome patologii zakorzenionej wśród skostniałych, mocno „okopanych” organizacji żydowskich. Nie mają jednak odwagi zabrać się za ten drażliwy problem w obawie posądzenia o antysemityzm.

Natomiast polscy Żydzi, bojący się swoich liderów w USA i Izraelu, czują się bezsilni, bo wmówiono im, że skandal wywoła antysemickie rozruchy.  -  Dlatego milczeli.

<>

No cóż proszę Państwa: Tak długo, jak długo sprawa dotyczyła trwającej latami grabieży opuszczonego majątku komunalnego obywateli polskich wyznania mojżeszowego, sprawa ta "nie docierała do naszych umysłów".

Jeśli tak samo nie uświadomimy sobie skali zagrożenia wynikającego z roszczeń rządu Izraela odnośnie  opuszczonego mienia bezpotomnie zmarłych w Holokauście obywateli polskich wyznania mojżeszowego "mały rozbiór Polski" przeistoczy się w pełzający   "duży rozbiór Polski"  -  NA NASZYCH OCZACH!

 WTEDY TO ZACZNIE DO NAS WSZYSTKICH DOCIERAĆ : /

 

[Re]prywatyzacja: Lobby izraelskie w Sejmie jednak istnieje

//ziut.neon24.pl/post/140734,re-prywatyzacja-lobby-izraelskie-w-sejmie-jednak-istnieje

 

 

"INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970" 

O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej polski

 Zdzisław Ciesiołkiewicz  ///Warszawa 1956 - 1979  

Do ściągnięcia archiwalna książka o inwazji i trwającej do dziś okupacji Polski przez sowieckich żydo-syjonistów.  ///  To unikalny w Polsce "Biały Kruk" Ściągnij, przeczytaj i podaj dalej.  Google.drive link niżej  >>  https://drive.google.com/uc?id=0B2Xx8xtfldhUWENsdjkxOXpsakU&export=download 

TO KSIĄŻKA KTÓRAEJ   "CZERWONE DYNASTIE"  NIE CHCĄ ABYŚMY CZYTALI

 

 

Izraelski prezydent w towarzystwie Komorowskiego ogląda w Muzeum POLIN mapę "Strefy osiedlenia 1791–1917 (ros.  Черта оседлости) – nazwa zachodniej części imperium rosyjskiego, gdzie pozwolono zamieszkiwać Żydom  W skład tej strefy wchodziły zachodnie gubernie rosyjskie, utworzone po rozbiorach Polski, także gubernie południowo-zachodnie nadczarnomorskie.  Strefę osiedlenia ustanowiła Katarzyna II ukazem z 23 grudnia 1791, pragnąc powstrzymać migrację polskich Żydów na ziemie rdzennie rosyjskie. Wszyscy Żydzi zostali tym samym wypędzeni z Rosji.  >>>  https://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_osiedlenia

Stamtąd właśnie wzięła się tak liczna rzesza "żydów polskich" w obrębie II Rzeczypospolitej, których potomkom wspaniałomyślnie Polska oferuje teraz obywatelstwo polskie,  dzięki uchwalonej przez koalicję PO-PSL, Ustawie o zmianie obywatelstwa z 2009 r., której sprzeciwiał się śp. prezydent Lech Kaczyński. 

 
 

KOMENTARZE

 • Stenogram negocjacji pomiędzy WJRO i Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce
  PDF >> https://docs.google.com/file/d/0B6wAHaf38v77QlJYdWZVWE9FSkE/edit

  W podanym wyżej stenogramie rozmów "negocjatorów", odnoszących się do podziału zysków z restytucji [link wyżej], na dole strony pierwszej, znaleźć można też następujące zdanie:

  Arye Edelist: Ja bym proponował, żebyśmy stwierdzili rzeczy, co do których doszliśmy do zgody [...] . Stwierdziliśmy tak, że jest "rozbiór" Polski..." - chodziło o opuszczone mienie przedwojennych gmin żydowskich.
  .
  http://m.neon24.pl/7356ded5e544e44f8cc5088d523b90e9,0,0.jpg
  .
  Źródło: "Forsa na restytucję" >>> https://www.forbes.pl/wiadomosci/forsa-na-restytucje/yf0mty7
 • Izrael wniósł oficjalną skargę ws ustawy [re]prywatyzacyjnej
  >> http://ziut.neon24.pl/post/140782,izrael-wniosl-oficjalna-skarge-ws-ustawy-re-prywatyzacyjnej
 • Co, 10.7.2001 r. w Jedwabnem, robił Tymochowicz? Modlił się?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/132489,co-10-7-2001-r-w-jedwabnem-robil-tymochowicz-modlil-sie
 • [RE]prywatyzacja: "Obywatele RP z 2009 r." pilnie potrzebni
  Wyświetliła mi się na NEon24.pl reklama firmy zajmującej się restytucją mienia i odzyskiwaniem polskiego obywatelstwa. / Niewiele trzeba, abyś i Ty cieszył[a] się "Obywatelstwem z 2009r.", ... i może nawet [re]prywatyzacyjnym spadkiem?

  >> http://ziut.neon24.pl/post/140779,re-prywatyzacja-obywatele-rp-z-2009-r-pilnie-potrzebni

  Piszą, że aby dostać obywatelstwo, nie trzeba nawet znać języka polskiego - POLECAM : /
 • DOKUMENTY WIKELEKS 2005 -2010 DOTYCZĄCE RESTYTUCJI i LASÓW
  .
  >>> http://zonacezara.blogspot.ca/2015/
  .
  Na podstawie poniższych dokumentów WIKILEAKS z Ambasady USA w Warszawie powinna powstać Sejmowa Komisja Śledcza do spraw ewentualnych związków tej sprawy z zamachem na Prezydenta RP w Smoleńsku. - Sprawa restytucji mienia pożydowskiego jest zapewne jednym z prawdopodobnych motywów tego zamachu.

  ... oraz kulis uchwalania ustaw reprywatyzacyjnych, TERAZ i w przeszłości.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 16:54:05
  Izrael wezwał Polskę do rewizji projektu ustawy o restytucji. Przewodniczący izraelskiego parlamentu Juli-Jo'el Edelstein zwrócił się do polskich partnerów z prośbą o wprowadzenie poprawek do projektu ustawy o restytucji. Według Jerozolimy w obecnej postaci dokument pozbawia prawa do odszkodowania za utracony majątek wielu z tych, którzy przeżyli Holocaust i ich potomków. W listach, których kopie agencja RIA Novosti otrzymała od rzecznika Knesetu, wyrażono niepokój w związku z niektórymi punktami opracowywanego dokumentu o powszechnej reprywatyzacji, zgodnie z którymi ubiegać się o odszkodowanie mogą tylko obywatele Polski i bezpośredni potomkowie właścicieli. „Wymogi stosowane wobec tych, którzy przeżyli Holocaust i ich potomków, z których prawie wszyscy mieszkają poza Polską, w gruncie rzeczy pozbawią ich możliwości ubiegania się o odszkodowanie za mienie utracone w ciemnych latach rządów nazistowskich" czytamy w listach pod adresem marszałków obu izb parlamentu. „Ze względu na szczególne ciepłe stosunki między Polską i Izraelem, a zwłaszcza między naszymi parlamentami, wzywam Państwa do rozpatrzenia możliwości wprowadzenia poprawek do proponowanego projektu ustawy" napisał Edelstein. Wcześniej, jak poinformowały miejscowe media, MSZ Izraela zwróciło się do Warszawy, krytykując projekt ustawy i apelując do rewizji jego punktów dyskryminujących tych, którzy przeżyli Holocaust, ich dziedziców oraz potomków polskich żydów zamordowanych przez nazistów.
 • "Czy Żyd może być człowiekiem przyzwoitym i godnym zaufania ?"
  .
  postawione zostało to pytanie:

  - http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/my-wezmiemy-wladze-a-wy-polacy-pojdziecie-z-torbami-czyli-michnik-szczery-po-alkoholu/comment-page-1/#comment-6910

  doświadczenie uczy:

  - http://arjanek.neon24.pl/post/140396,profesjonalny-propagator-holocau-tu#comment_1416216

  Niestety bardzo wielu daje się nabrać na wielowiekowy już spektakl "antysemityzmu", który w jednym z aktów nazwany został fantazyjnie "holokaustem"

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#HoloSamo

  Ziut przypomina kolejną scenę. Niestety widownia gojów gapi się na ten spektakl bez większego zrozumienia.
 • @Laznik 18:50:36
  Próbowali bezczelnie wyłudzić... 30 procent Katowic. Co na to sąd? Dał im kary w zawieszeniu! Sąd Apelacyjny w Warszawie złagodził kary wobec pięciu oskarżonych w głośnej sprawie próby oszustwa i wyłudzenia 341 mln zł w związku z "reaktywacją" przez nich przedwojennej spółki Giesche. Żądania oszustów obejmowały - uwaga - około 30 procent powierzchni Katowic. Sąd orzekł wobec nich kary więzienia... w zawieszeniu od 2 lat do 1,5 roku. W 2016 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał podsądnych na kary od 5 do 3,5 lat więzienia i wysokie grzywny. Dziś Sąd Apelacyjny obniżył kary trzem podsądnym - z kar 5 lat do 2 lat, a dwóm skazanym na 3,5 roku - do 1,5 roku. Sąd zawiesił te wszystkie kary na 5 lat tytułem próby. Od wyroku Sądu Apelacyjnego można jeszcze złożyć kasację do Sądu Najwyższego. Posługując się kolekcjonerskimi akcjami, "wznowiony" zarząd Giesche domagał się gigantycznych odszkodowań za dawny majątek tej przedwojennej spółki, znacjonalizowany w PRL - choć Skarb Państwa jeszcze w latach 60. uregulował wszelkie roszczenia odszkodowawcze amerykańskich akcjonariuszy. Żądania oskarżonych obejmowały ok. 30 proc. powierzchni Katowic - gdzie znajdują się m.in. budynki mieszkalne, obiekty przemysłowe i drogi publiczne. W czerwcu 2016 r. Sąd Okręgowy uznał winę oskarżonych, którym groziło do 10 lat więzienia. Marka N., Pawła R. i Leszka P. skazano na kary po 5 lat więzienia i po 540 tys. zł grzywny. Jacek S. i Marek K. zostali skazani na kary po trzy i pół roku więzienia i po 300 tys. zł grzywny. Odwołali się oni do Sądu Apelacyjnego, gdzie zostali potraktowani nadzwyczaj łaskawie. W 1926 r. kapitał akcyjny śląskiej spółki Giesche objęła Silesian American Corporation z większościowym akcjonariatem amerykańskim; akcje spółki zdeponowano w Nowym Jorku. W 1946 r. majątek spółki przejęło państwo polskie w ramach nacjonalizacji przemysłu. W 1960 r. rządy PRL i USA ustaliły w tzw. umowie indemnizacyjnej, że Polska wypłaci 40 mln dol. na zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA w związku z nacjonalizacją - 75 proc. tej kwoty otrzymali posiadacze akcji Giesche. W zamian USA przekazały Polsce skrzynie z akcjami przedwojennych firm (w tym Giesche). Akcje miały być zniszczone, ale wywieziono je do składnicy makulatury. Potem wykupili je kolekcjonerzy. W 2005 r. oskarżeni kupili akcje Giesche od kolekcjonera, który nabył je na targu staroci. Krajowy Rejestr Sądowy wpisał spółkę Giesche. Oskarżeni wykorzystali fakt, że po 1946 r. spółki nie wykreślono z rejestru handlowego. Wprowadzając w błąd co do tego, że są legalnymi akcjonariuszami, oskarżeni wystąpili do Skarbu Państwa, miasta Katowice, Katowickiego Holdingu Węglowego i Hutniczo-Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Katowicach z żądaniem odszkodowań lub zwrotu dawnego majątku firmy, wartego ponad 341 mln zł. Podejrzani zostali zatrzymani w lutym 2010 r. przez funkcjonariuszy ABW. Nie trafili wtedy do aresztu i odpowiadali z wolnej stopy. Nie przyznawali się do przestępstwa, wyrażając przekonanie, iż działali w pełni legalnie, w granicach przysługującego im prawa.


  Ps...Przedstawiciel nadzwyczajnej kasty z SA wziął trochę drobnych do chałatu od "biznesmenów" i dlatego taki wyrok. Czy to znowu "aj waje" ..? 200.000 zł, każdemu sędziemu na cmentarzu we worku i nikt ci nic nie zrobi. Nazwisko sędziego, sprawdzić jego majątek. Powinien siedzieć razem ze złodziejami. Kasta się mści i nie skazuje przestępców. A za batonika do więzienia! Właśnie qurwa za takie wyroki, cały wymiar sprawiedliwości do gruntownej reformy ...Panie Ziobro, wykarczować te sprzedajne chwasty w togach! Sądy pod demokratyczny sąd; sędziowie wybierani przez społeczeństwo!!! Kasta "nadzwyczajna" do odstawki/bez żadnych odszkodowań/Wyroki sądów i majątki sędziów do sprawdzenia i oceny!!! Temida "Polska" - córka ojca żydobolszewika, urodzona w Lublinie dnia 22 lipca 1944 r. Matka wielokrotnie, zbiorowo zgwałcona na konferencji w Teheranie w 1943 r. Powtórnie w Jałcie i w Poczdamie. Ma wiele dzieci UB-ków i wnucząt ABW-iaków. Taki z niej pożytek dla Polaków, jak z kleszcza - co to krew wypije i boreliozą zarazi. Bez dezynfekcji się nie obędzie. Właśnie "kasta"szykuje się do strajku chcą POdwyżki bo mają za mało, dziś w aktualnościach R.M. podali tą wiadomość. POnoć rodzina Romaszewskiej w aneksie siedzi może i Adrianka, czyli PAD!
 • @Laznik 18:50:36
  Komornik z licencją na bezprawie. Komornik sądowy, który w asyście ochroniarzy i policji w 2014 r. wbrew prawu wtargnął na teren fabryki maszyn w Zawidowie, znów mógł skrzywdzić wiele osób. Tym razem po błyskawicznej interwencji prokuratury trafił na dwa miesiące do aresztu. Wkrótce może utracić pozwolenie na broń. Właściciele fabryki maszyn z Zawidowa na Dolnym Śląsku trzy lata temu przeżyli prawdziwy dramat. Ireneusz S., komornik przy Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu, zajął ich majątek wbrew prawu, w asyście policjantów i ochroniarzy. Kiedy ochroniarze wyważali bramę i drzwi do firmy, przedsiębiorcy próbowali interweniować na własną rękę. Wówczas policja rzuciła ich na ziemię, skuła i wywiozła na komisariat, ułatwiając w ten sposób bezprawną egzekucję. Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie. Ireneusz S. jako komornik zarabiał ok. 20 tys. zł miesięcznie. Miał także pozwolenie na broń, które w związku z jego działaniami może wkrótce zostać uchylone. Teraz legalność jego czynów ponownie stanęła pod znakiem zapytania. Komornik, po tym jak został zawieszony w pełnieniu obowiązków w związku z egzekucją w Zawidowie, postanowił utrudnić pracę swoim zastępcom. Grozi mu za to 10 lat więzienia. Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze precyzuje, że komornikowi zarzucono czyn polegający na dokonanym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przekroczeniu uprawnień poprzez ukrycie wielu dokumentów, m.in. akt z postępowań egzekucyjnych, którymi nie miał prawa wyłącznie rozporządzać. Komornik nie przekazał też środków pieniężnych, które egzekwował, więc prokuratorzy sprawdzą, czy po prostu ich nie wydał. Ps..Pytanie brzmi..Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte względem tych policjantów i ochroniarzy a raczej ich zwierzchników (czytaj i byłych UB-eków). Magdalenka jeszcze rządzi, jej macki sięgają daleko oj bardzo daleko. A ci policjanci co tak radośnie torturowali ludzi to co? Nikt im nic nie zrobi? Bo "wykonywali rozkazy"? Wszyscy wiemy, że ci co "wykonują rozkazy" są tak samo odpowiedzialni jak ci co je wydają. Norymberga to ostatecznie ustaliła. Tu bym szukał bezpośredniej odpowiedzialności. A co z władzami sądu. Co ze skargami składanymi do opiekuna na komornika który sprawuje nadzór na jego poczynaniami. Co z tymi co firmowali jego działalność. To są tacy sami sędziowie pokroju Magdalenki Al Hagin z Gdańska która to franca sprawdziła się i okazała skuteczna w sądzie rejonowym, z 3 maja przeszła do okręgówki po namaszczeniu przez prezydenta.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 16:54:05
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/176/84/1768432.jpg


  Samobójstwo Hitlera pod znakiem zapytania (foto). Odtajnione parę dni temu dokumenty z archiwum CIA pośrednio potwierdzają, że nazistowski lider Adolf Hitler nie popełnił samobójstwa w 1945 roku, lecz uciekł do Ameryki Łacińskiej pisze Sputnik Brasil. Jeden z informatorów amerykańskiego wywiadu w 1955 roku przekazywał, że po zakończeniu drugiej wojny światowej były SS-owiec Philip Citroen miał spotykać się z Hitlerem, ukrywającym się w Kolumbii pod nazwiskiem Schrittelmayor. W swoim raporcie agent utrzymuje, że Citroen jako pracownik Królewskiej Holenderskiej Spółki Okrętowej kontaktował się z Führerem co najmniej raz w miesiąc, w czasie podróży służbowych z Wenezueli do Kolumbii.

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/659/47/6594728.jpg

  Fragment z raportu CIA o ewentualnej obecności Hitlera w Ameryce Południowej.

  Na dowód powyższego do dokumentów dołączono zdjęcie Citroena z osobą podobną do Adolfa Hitlera wykonane w 1954 roku w mieście Tunja, w Kolumbii. Po jakimś czasie, według słów informatora CIA Hitler przedostał się do Argentyny. Według oficjalnej wersji Adolf Hitler razem z żoną Ewą Braun popełnili samobójstwo 30 kwietnia 1945 roku w Berlinie w czasie szturmu radzieckich wojsk na niemiecką stolicę. Ich ciała zostały spalone w ogrodzie kancelarii Rzeszy. 27 października, z polecenia prezydenta USA Donalda Trumpa odtajniono archiwa służb specjalnych związane m.in. z zabójstwem 35. amerykańskiego prezydenta Johna Kennedy'ego. Dokumenty zostało umieszczone na stronie Narodowego Archiwum USA.

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/659/47/6594721.jpg


  Zdjęcia dołączone do plików CIA o rzekomej obecności Hitlera w Ameryce Południowej.

  Ps..Stalin w Poczdamie oświadczył Trumanowi że według jego wiedzy Hitler uciekł. Nie podejrzewałbym Stalina o tak prymitywne kłamstwo, musiał mieć jakieś informacje w tym kierunku. Czytałem wspomnienie jakiegoś rosyjskiego żołnierza który też nabrał wątpliwości wobec nadpalonych zwłok Hitlera. Miały one mianowicie cerowane skarpetki...Czyżby Ewa Braun aż tak się poświęcała? Discovery kilka miesięcy temu pokazało dokument jaka mogła być bezpieczna droga z Kancelarii Rzeszy kanałami metra do Tempelhof. Nie dałbym sobie uciąć ręki za żadną z wersji, są znaki zapytania.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY