Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

[Re]prywatyzacja: Lobby izraelskie w Sejmie jednak istnieje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS kłamie: Jan Dziedziczak / poseł PiS, sekretarz stanu odpowiedzialny za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną / ... jednak okłamał Polaków: w Sejmie powstała grupa lobbująca na rzecz Izraela

05.06.2015 / Jan Dziedziczak: Ze zdziwieniem przeczytałem artykuł jednego z izraelskich portali gdzie jakiś dziennikarz z którym nigdy nie rozmawiałem napisał o tym, ze w Sejmie ma powstać grupa lobbystow na rzecz Izraela i ja miałbym w tej grupie być. JEST TO CALKOWITA NIEPRAWDA – pisze na facebookowym profilu poseł PiS Jan Dziedziczak.

O powstaniu takiej parlamentarnej grupy pisał dziennik „Jeruzalem Post”. Jak relacjonuje poseł Dziedziczak „do spotkania z delegacja z Izraela faktycznie doszło. Rozmawialiśmy tam o wsparciu dyplomatycznym dla Izraela w konflikcie bliskowschodnim, znaczna cześć naszego spotkania była poświęcona polityce historycznej. Zgodziliśmy się, ze wypowiedzi o polskich obozach koncentracyjnych są niedopuszczalne. Podkreśliliśmy, ze za II Wojnę Światową odpowiedzialni są Niemcy a nie jacyś naziści. Nie rozmawialiśmy o lobbingu na rzecz Izraela”.

Read more: //www.pch24.pl/jan-dziedziczak--w-sejmie-nie-powstanie-grupa-lobbujaca-na-rzecz-izraela,36210,i.html#ixzz4wRdjZa8L

Aż tu "nagle", dzisiaj 24 października 2017 roku, "w przeddzień" uchwalenia tzw. "dużej ustawy reprywatyzacyjnej" ujawniło się, w podobno polskim jeszcze Sejmie,  istnieje Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, czyli poselskie lobby działająca na rzecz interesów Izraela w Polsce!   - Wyobrażacie sobie to: oficjalna agentura! /  Fa*k Off! / Niech Izrael odda Polakom grób Chrystusa!, ... też się nam należy, i niech Kaczyski głupot nie "piepszy"! : / //ziut.neon24.pl/post/140282,kaczynski-jest-czysty-tylko-czy-aby-na-pewno

Jak czytamy wPolityce.pl poniższą Ekspozycję przygotowało Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, ...  przy współpracy z Polsko-Izraelską Grupą Parlamentarną"  <<  I wydało się ! ! !  Wyszło szydło z worka!

POkątne, tajne lobby w Sejmie,   działające na rzecz Izraela, jednak istnieje!, 

i już zaczęło urabiać Sejm w sprawie "znacjonalizowanych" przez rząd Izraela roszczeń w Polsce>  //ziut.neon24.pl/post/138938,sprawa-polska-a-prawo-zydowskie-government-decision-1250

Kiedyś znalazłen stronę tego lobby [działają w kilkunastu krajach Europy]: Jan Dziedziczak, poseł PiS, wymieniony był tam jako przewodniczący. ***

PiS kłamie: Jan Dziedziczak / poseł PiS, sekretarz stanu odpowiedzialny za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną / ... jednak okłamał Polaków: w Sejmie powstała grupa lobbująca na rzecz Izraela.

*** Obecnie, przewodniczący Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej ma kryptonim TBD >> //www.israelallies.org/usa/member_nations/  /   Kim są?   Nie wiadomo, ale na pewno są tajnymi agentami wpływów Izraela w Polsce : /

 

W otwarciu wystawy uczestniczyli m.in. ambasador Izraela w Polsce Anna Azari [ta sama która cieszyła się razem z Prezydentem Andrzejem Dudą z otwarcia biur ANC w Polsce], przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman [to ten "gorszy sort" / "dworski Żyd" ze zdjęcia niżej], ... wiceminister kultury Jarosław Sellin [uczestniczył w najeździe izraelskiego Knesetu na Kraków / Duda też tam był], a także parlamentarzyści i zaproszeni goście. 

Jak widzimy, Ministerstwo Kultury [Sellin],  oraz sprawy zwizane z "polonią / Obywatelami z 2009 r." [Dziedziczak], ... opanowane mamy przez działające w Sejmie, jak się okazuje sprawnie, izraelskie lobby żydowskie działające na rzecz Izraela.

 -   Reprywatyzacja tuż tuż. / Wkrótce zobaczymy tego więcej!

ŻARTY SIĘ SKOŃCZYŁY / WILKI W CHAŁATACH URZECZYWISTNIAJĄ SWOJE PLANY

"Pilnujcie Polski", ... żeby nie było tak, jak było wtedy

//ziut.neon24.pl/post/140216,pilnujcie-polski-zeby-nie-bylo-tak-jak-bylo-wtedy

wPolityce.pl: Wskazuje pan, że widzi jeszcze problem w projekcie ustawy reprywatyzacyjnej, mianowicie związany z prawem dziedziczenia. Panie profesorze, o co chodzi?

Żaryn: W Polsce obowiązuje prawo dziedziczenia i sądowe wyroki w tej kwestii muszą być honorowane niezależnie od zapisu ustawowego. Zapis, że dziedziczenie nieruchomości może mieć miejsce tylko w najbliższej rodzinie jest dziedziczeniem zbyt wąsko postrzegane. Powinno to zostać zweryfikowane przez specjalistów od prawa spadkowego.

Przekonuje pan, że proponowany czas zgłaszania roszczeń, czyli rok jest zbyt krótki. Nie jest to dużo czasu, ale z drugiej strony, reprywatyzację powinno się jak najszybciej zakończyć. Nie sądzi pan?

Oczywiście, że tak. Rok na zgłoszenie roszczeń to zbyt krótki czas. Część potencjalnych beneficjentów nie mieszka w Polsce, niektórzy nie znają już języka polskiego. Dotarcie do nich z informacją o możliwości otrzymania odszkodowania musi być tak uregulowana, żeby to było realne prawo i każdy mógł skorzystać z tej możliwości.Liczę, że polskie placówki dyplomatyczne dotrą z informacjami na ten temat do wszystkich zainteresowanych.  -   Chodzi o obywateli obcych państw / "Obywateli RP z 2009 r."

Jak należy rozwiązać kwestię rekompensat?

Jeżeli możliwe jest oddawanie własności w naturze to ten kierunek jest wskazany. Należałoby powołać specjalny fundusz, który dysponowałby mieniem zastępczym, czyli ziemią, która mogłaby być przekazywana w ramach 20 proc. rekompensaty. Wydaje się, że będzie zrozumienie co do miary możliwości Skarbu Państwa i rekompensaty w wysokości 20 proc. wartości.

<>

Nowe prawo reprywatyzacyjne ma zakładać, że odszkodowania mogą być wypłacone jedynie osobom o polskiej narodowości [?], i jedynie osobom fizycznym.

[?]  To ma być "polska narodowość" czy "polskie obywatelstwo?, ... bo to nie to samo. / Jeśli ma to być tylko "polska narodowość", to ustawa będzie niekonstytucyjna, bo mamy w Polsce "obywateli różnych narodowości".  Jeśli ma to być "polskie obywatelstwo", to mogą to być   "obywatele polscy z 2009 roku", z innych krajów,   którym nadano wtedy obywatelstwo polskie nowelizacją "Ustawy o obywatelstwie polskim" autorstwa koalicji PO-PSL, ... z myślą właśnie o tej ustawie reprywatyzacyjnej

USTAWA REPRYWATYZACYJNA POWINNA OBEJMOWAĆ OBYWATELI POSIADAJĄCYCH OBYWATELSTWO POLSKIE PRZED NOWELIZACJĄ USTAWY O OBYWATELSTWIE POLSKIM Z KWIETNIA 2009 ROKU  Więcej na ten temat w części 2 poprzednich notkach. / Linki w komentarzach.

"INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970" 

O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej polski

 Zdzisław Ciesiołkiewicz  ///Warszawa 1956 - 1979  

Do ściągnięcia archiwalna książka o inwazji i trwającej do dziś okupacji Polski przez sowieckich żydo-syjonistów.  ///  To unikalny w Polsce "Biały Kruk" Ściągnij, przeczytaj i podaj dalej.  Google.drive link niżej  >>  https://drive.google.com/uc?id=0B2Xx8xtfldhUWENsdjkxOXpsakU&export=download 

TO KSIĄŻKA KTÓRAEJ   "CZERWONE DYNASTIE"  NIE CHCĄ ABYŚMY CZYTALI

 

"Piekło dopiero się zacznie",  ...

PO UCHWALENIU IV USTAWY ROZBIOROWEJ

W środę, 29 sierpnia 2012 r., miesiąc przed marszem "Obudź się Polsko!", w obronie Telewizji Trwam, śp. prof. Józef Szaniawski, który nie dożył dnia marszu [nieoczekiwanie spadł w przepaść podczas górskiej wędrówki] - napisał:

 "Dokładnie za miesiąc, 29 września 2012 r., ma się odbyć w Warszawie drugi ogólnopolski marsz w obronie wolnych mediów, ale zarazem przeciwko tym, którzy źle, nieudolnie i nieuczciwie rządzą państwem. /.../ 

W Polsce powoli kończy się trwająca już zbyt długo epoka, kiedy rządzący III RP działali w myśl zasady "obiecanki cacanki, a głupiemu radość".

Oczekiwania obywateli są dzisiaj dużo wyższe niż przysłowiowa kromka chleba z masłem, kiełbasa wyborcza, a nawet benzyna do samochodu. 

Ludzie nie chcą, by rządy nad nimi sprawowali politycy głupi, nieodpowiedzialni, fałszywi do szpiku kości, a nade wszystko nieudolni - wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu." (koniec cytatu)

Po ponad roku od napisania tych słów, nasza wiedza dotycząca władz uległa zmianie. Światło dzienne ujrzała między innymi fotografia uśmiechniętego premiera Tuska, w co najmniej dwuznacznej scenie, z premierem Rosji Putinem, zrobionej w dniu zamachu* na polskiego prezydenta, w Smoleńsku.  (*wersji wypadku do dzisiaj nie udowodniono).

Powtórzę słowa profesora: "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu.

"Nie wiem czy dzisiaj śp. prof. Józef Szaniawski podtrzymałby słowa, które prawdopodobnie wypowiedział uważając, że zarządzający obecnie Polską ludzie, to  "NASZ RZĄD". 

Biorąc więc pod uwagę "obecną wiedzę" można stwierdzić, że przynajmniej częściowo, profesor mylił się. TAK POWINNA BRZMIEĆ "DZISIEJSZA TEZA" prof. Szaniawskiego:

Ludzie współcześnie zarządzający Polską - nie wiadomo z czyjego, tak naprawdę nadania - byli "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę" i są perfekcyjnie wyrafinowani w jej sprawowaniu.

Gdy rządzący, swoimi decyzjami,  "wbijają Polakom nóż w plecy", media piszą o tym ... 'śmiejcie się, oni was tylko łaskoczą'. 

Gdy po 10.04.10 zabolało mocniej i spod koszuli, zszokowani, wyciągnęliśmy umazaną krwią rękę, media zaczęły usypiająco uspokajać: ... 'nie przejmujcie się, to tylko pryszcz'.

Po głosowaniu w Sejmie, nad referendum w sprawie sześciolatków, dziennikarz wPolityce.pl, Łukasz Warzecha, napisał: 

"Pan premier Tusk pochwalił z mównicy sejmowej inicjatorów wniosku o referendum w sprawie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. /... /   Kilkanaście minut później głosami Platformy „Obywatelskiej” i drżącego o stołeczki Peeselu milion obywatelskich podpisów został z głośnym gulgotem spuszczony w klozecie.  Władza spojrzała na Polaków i z miłością w oczach pokazała im gest Kozakiewicza."

POWINNIŚMYWIEDZIEĆ: 

Koalicja PO-PSL podwyższając wiek emerytalny, dołożyła rodzicom obecnych sześciolatków kilka lat pracy, zabierając im jednocześnie kilka lat z emerytury.  Ta sama koalicja PO-PSL obniżając wiek pójścia do szkoły, dzieciom tych rodziców >>> obecnym sześciolatkom  <<<  DODATKOWO  >>>  dołożyła "sześcioletniej sile roboczej" jeden rok pracy, zabierając maluchom jeden rok dzieciństwa. 

Wcześniejsze rozpoczęcie nauki to właśnie oznacza. - O to - myślę - tak naprawdę chodzi. Nikt się nad tym nie zastanawia, bo jest to odległe w czasie, a na działaniach długofalowych opiera się skuteczna polityka. Wszystko wymaga czasu. 

Zmiana dla obecnych sześciolatków oznacza odebranie im jednego roku dzieciństwa i wydłużenie "wieku produkcyjnego". Rządowe zapewnienia, że to "dla dobra dziecka", jest więc jedną wielką ściemą, którą należy "między bajki włożyć". -

Mamy tu do czynienia z drugą częścią reformy emerytalnej, tym razem dotyczącą najmłodszych Polaków.Polityka, to zajęcie z długofalowymi celami.

W kontekście powyższego, biorąc pod uwagę zamach w Smoleńsku z 10.04.10, warto sobie zadać więc pytanie:

Po co zmieniono "Ustawę o obywatelstwie polskim"?

W Polsce łatwiej jest obcemu dostać polskie obywatelstwo i polski paszport, niż Polakowi zdać egzamin na prawo jazdy. - To o czymś świadczy!

Czy Lech Kaczyński, gdyby nie zginął w Smoleńsku, dopuścił by do sytuacji, że Polska ma obowiązek dać polskie obywatelstwo każdemu, kto tego zechce? Do takiej sytuacji doprowadziła zmiana "Ustawy o obywatelstwie polskim". -

A w planach jest ustawa reprywatyzacyjna warta 200 mld. zł. , której beneficjentami będą przede wszystkim nowi "polscy obywatele Izraela". Sprawa obywatelstwa i reprywatyzacji, te dwie sprawy się wiążą. Obydwóm sprzeciwiał się śp. prezydent Lech Kaczyński. 

Czy mają one też związek z jego nagłą śmiercią w Smoleńsku? Możliwe, że tak. Tam gdzie chodzi o pieniądze wszystko jest możliwe, a tam, gdzie nie wiemy o co chodzi, przeważnie chodzi o pieniądze. 

Do tego dochodzi jeszcze jedno: zacytuję premiera Izraela Benjamina Netanjachu. Izrael jest "jedynym krajem, któremu grozi zagłada" (1).

Żydzi w Palestynie "siedzą na beczce prochu" i szukają bezpiecznego miejsca schronienia.  Wiele wskazuje na to, że wybrali Polskę na miejsce przeniesienia się. 

Może to być, tak myślę, drugi powód uchwalenia nowelizacji do "Ustawy o obywatelstwie polskim", w takim kształcie, jak ona powstała i na której, skorzystają najwięcej Żydzi z Izraela i z USA.

Dlaczego rząd Donalda Tuska "zadziwiająco mocno" zacieśnia kontakty międzyrządowe i kulturalne z Izraelem?

O nowych "polskich obywatelach Izraela", którym "Ustawa o zmianie ustawy o obywatelstwie polskim" przywróciła prawo do polskich paszportów,  mówi się wprost:  "Nasi Izraelczycy". 

Dlatego ważne jest zbadanie, co było motywem zamachu w Smoleńsku i czy prace nad ustawami o obywatelstwie polskim i reprywatyzacją mogły być zablokowane przez śp. Lecha Kaczyńskiego [mógł przecież je zawetować],  i czy na rzecz tych ustaw miał miejsce lobbing z Izraela. - A jeśli tak to jaki, i przez kogo przeprowadzany?

To ważne pytania, bo coraz trudniej jest wierzyć w to, że "nieudowodniona katastrofa w Smoleńsku", była wypadkiem, a nie zamachem.

Jeśli był wybuch, to mógł być zamach. Jeśli był zamach, to logiczne, że musiał też istnieć jakiś motyw takiego zamachu

** Dzisiaj, w 2017 r., na podstawie faktów, można stwierdzić, że co najmniej od 2010 r. jesteśmy ofiarami "INWAZJI UPIORÓW 2.0", dokładnie takiej samej jak w latach 1944 - 1970, i z tego samego kierunku.Tak jak po wojnie byli to żydo-syjoniści sowieccy, tak teraz są to globalni żydo-syjoniści europejsko-amerykańsko-izraelscy. -

A to czego doświadczamy, z zamachem nazywanym "Katastrofą Smoleńską" włącznie, jest PLANOWĄ WOJNĄ CHYBRUDOWĄ, mającą na celu przemieszczenie obywateli Izraela o europejskim pochodzeniu do Polski i ekonomiczno-terytorialne opanowanie naszego kraju / reprywatyzacja i lasy.

Niżej mapka przedstawiająca jak Palestyńczycy tracili ziemię w okresie między 1946 i 2010 r. / kolor zielony / . Nie pozwólmy, aby to samo stało się z Polską.

 

KOMENTARZE

  • Więcej o "lobbowaniu" we wcześniejszych notkach
    >> http://ziut.neon24.pl/index/2
  • Sprawa polska a "Prawo Żydowskie": Government Decision 1250
    >> http://ziut.neon24.pl/post/138938,sprawa-polska-a-prawo-zydowskie-government-decision-1250

    28 grudnia 2003 r. rząd Izraela decyzją 1250 upaństwowił roszczenia do restytucji mienia pożydowskiego >> http://www.dangoor.com/issue77/articles/77026.htm

    The Government Secretariat Government Decision number 1250, December 28, 2003.
    .
    http://m.neon24.pl/e4be7e4ad1521848ab20986580c71891,0,0.jpg
    .
    Pierwotnie DECYZJA 1250

    dotyczyła własności uchodźców żydowskich z ziem arabskich.

    4 stycznia 2005 roku ambasada w Tel Avivie doniosła do Waszyngtonu, że sprawa dotyczy też Polski >> https://wikileaks.org/plusd/cables/05TELAVIV45_a.html

    Jak można się domyśleć, tym samym sprawa prywatnych roszczeń spadkowych, dotycząca majątków pożydowskich, mających lub nie spadkobierców, stała się przedmiotem polityki zagranicznej Izraela.

    Jaki to ma wpływ na politykę Izraela wobec Polski [i wydarzenia w Polsce], mając na uwadze fakt, że rząd Izraela jako cel postawił sobie uregulowanie wobec siebie należności z tytułu restytucji mienia pożydowskiego [tak to trzeba odbierać], ... w ciągu 5 lat. - Licząc od 2005 r. + 5, ... wypada, że do końca roku 2010!

    Moim zdaniem, biorąc pod uwagę przyjętą wobec Polski "politykę roszczeń", oraz ich skalę, przewyższającą chyba roszczenia Niemiec hitlerowskich wysuwane wobec Polski przed 1939 r., politykę tą należy [powinniśmy] uznać jako akt agresji wobec Polski, ... i tak ją i Izrael traktować. - Żydo-syjonistyczne państwo Izrael jest w Polsce agresorem i prowadzi wobec nas międzynarodową wojnę hybrydową. - Nie wiemy aby, czy to oni stali za wydarzeniami w Smoleńsku.

    Czy nie powinniśmy znać odpowiedzi na to pytanie, wziąwszy pod uwagę, co wydarzyło się, i co dzieje się w Polsce, właśnie od roku 2010?
    .
    http://m.neon24.pl/eb1caaa2332e87bb57df265a9d81597d,0,0.jpg.
    ---------------------------------------------------------------------------------------

    DALSZE ZADANIA: POLSKA i PAŃSTWA ARABSKIE

    ---------------------------------------------------------------------------------------

    7. (C) Kończąc, Mor uważa, że najprawdopodobniej Polska [po Niemcach] będzie następnym obszarem zainteresowania Rządu Izraela w sprawach restytucji mienia. [po naciskach Izraela na Niemcy Izrael otrzymał okręty podwodne w ramach "reparacji" po Holokauście].

    Rząd Izraela w sprawie restytucji w Polsce będzie ściśle współpracował z WJRO Światową Organizacją Restytucji Mienia [logo niżej] i innymi organizacjami pozarządowymi [stającymi się w tym samym momencie agencjami rządu Izraela].

    Wszystko powyższe ma być uzupełnieniem prac Rządowej Komisji Ministerialnej kontynuującej badania w pościgu za rozszerzeniem roszczeń poza mienie pożydowskie w krajach arabskich.

    *** Z powyższego można wysnuć wniosek, że roszczenia ws. mienia pożydowskiego stały się formą finansowania samego państwa Izrael.
  • Myślę, że to zdrada: Duda zainstalował AJC w POLIN
    >>> http://ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin
    .
    Duda w liście odczytanym podczas gali otwarcia przez ministra Wojciecha Kolarskiego napisał też:

    "Cieszę się, że wybrali państwo stolicę Polski na miejsce, z którego aktywność AJC będzie promieniować na cały nasz region. Dostrzegam głęboką symbolikę w fakcie, że dzisiejsza uroczystość zbiega się w czasie z początkiem obecności sił NATO w naszym kraju, w okresie kiedy Polska, odzyskawszy suwerenność po upadku systemu komunistycznego, zabiegała o przyjęcie do organizacji Paktu Północnoatlantyckiego, to w American Jewish Committee znaleźliśmy cennego sprzymierzeńca. Państwa poparcie dla naszych aspiracji przechowujemy we wdzięcznej pamięci"

    Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari wyznała, że od półtora roku czekała na tę uroczystość. „Otwarcie biura AJC w Polsce jest świętem dla Polski, USA, Izraela oraz dla mnie osobiście” - powiedziała.

    Cieszę się, że będę miała Warszawie kolejnych przyjaciół, z którymi będę mogła wymieniać się poglądami oraz rozmyślać na temat strategii. Uważam, że mamy w Polsce wspaniałą atmosferę do pracy — dodała.

    Źródło: wPolityce.pl >> http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/333215-komitet-zydow-amerykanskich-otworzyl-w-warszawie-swoje-biuro-prezydent-duda-z-radoscia-i-satysfakcja-witamy-na-polskiej-ziemi-reprezentantow-ajc
  • [RE]Prywatyzacja i rekompensaty dla "Obywateli RP z 2009 r."
    >>> http://ziut.neon24.pl/post/140687,re-prywatyzacja-i-rekompensaty-dla-obywateli-rp-z-2009-r
    .
    Jak wynika z projektu ustawy przedstawionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, na Dużej Ustawie Reprywatyzacyjnej skorzystają jednak "Obywatele RP z 2009 r." / Pozostaje aby ustalić, czy na zasadzie "polisy ubezpieczeniowej" po śp. Lechu Kaczyńskim?
  • Czy PiS tak tę ustawę uchwali? A Duda, czy taką ją podpisze?
    >>> http://ziut.neon24.pl/post/140612,czy-pis-tak-te-ustawe-uchwali-a-duda-czy-taka-ja-podpisze

    "[RE]PRYWATYZACJA" PiS za: 15 mld + NIEMIECKIE ODSZKODOWANIA?

    http://ziut.neon24.pl/post/140590,re-prywatyzacja-pis-za-15-mld-niemieckie-odszkodowania

    OTÓRZ OBAWIAM SIĘ, ŻE OPOZYCJA ZA TAKĄ USTAWĄ NIE ZAGŁOSUJE, PiS W TAKIEJ FORMIE USTAWY NIE UCHWALI, A JAKBY NAWET UCHWALIŁ, ... TO PREZYDENT JEJ NIE PODPISZE    DLACZEGO? / POWODÓW JEST KILKA

    1. Ustawa w przedstawionej formie chroniła by nasz budżet, czyli nas, przed katastrofą. Dawała by też gwarancje, że nic się nie "wymknie" spod kontroli. ... Bo rząd odejdzie, ale obciążająca nas ustawa zostanie.

    2. Ustawa zmusiła by do ubiegania się o reparacje od Niemiec / ... dlatego nie zgodzi się na nią opozycja.

    3. Ustawa byłaby naprawdę tylko dla obywateli polskich / ... dlatego PiS w takiej formie jej nie uchwali.

    4. Ustawy takiej, gdyby została jednak uchwalona, nie podpisze Duda / ... bo wyeliminowała by ona "interes Żydów", ... "obywateli z 2009 roku".

    Czy ustawa w takiej formie zostanie uchwalona? /A jeśli nie to dlaczego?

    Jeśli nie będziemy ostrożni, dojdzie do kolejnej, niewidocznej dzisiaj, usankcjonowanej uchwalaną ustawą patologii że będziemy płacić potomkom Żydów ukraińskich, za mienie utracone przez nich nie tylko w granicach obecnej Polski, ale też na Ukrainie, Białorusi, Litwie, ogólnie, w przedwojennej Polsce! / ... bo tak wynika z powojennych traktatów i umów pokojowych, które nie są brane pod uwagę w obecnej chwili - DOWIEMY SIĘ O NICH PO UCHWALENIU USTAWY REPRYWATYZACYJNE, a wszystko przez zmianę ustawy o obywatelstwie polskim w 2009 roku. >>> http://zonacezara.blogspot.com/2015/10/obywatelstwo-dla-imigrantow-czy-pis-i.html
  • Trybunał Stanu mógłby podjąć odpowiednie działania
    http://niezalezna.pl/206728-posel-pis-o-orzeczeniu-tk-ws-wyboru-gersdorf-trybunal-stanu-moglby-podjac-odpowiednie-dzialania
  • @Ziut - Blok Narodowy Polski
    Otoczenie PAD niech zapamięta, że Polska jest nadal żerowiskiem dla organizacji powiązanych finansowo z Sorosem. Prowadzą one ciągłą walkę z wolnością słowa i aktywnie wpływają na politykę naszego kraju. Ekspozytura Open Society Fundations w Polsce, nazywana Fundacją Batorego, finansuje kilkadziesiąt lewicowych organizacji realizujących zalecenia swojego patrona spekulanta. Pojawiły się nawet sugestie, że ludzie powiązani z tą fundacją są w bardzo bliskiej komitywie z PAD i pomagali mu nawet w konsultacjach nad zmianami sądownictwa w Polsce. Miejmy nadzieję że rządzący naszym krajem politycy, pójdą po rozum do głowy i zdelegalizują Fundację Batorego i wszystkie inne organizacje pozarządowe, które biorą pieniądze od Sorosa. Lepiej zrobić to teraz niż żałować potem ofiar śmiertelnych, tak jak na kijowskim Majdanie.
  • @Ziut - Blok Narodowy Polski 20:40:43
    Sędzia, która wydała wyrok na Wyszkowskiego, kilka miesięcy wcześniej dostała nominację od prezydenta Dudy!

    http://niezalezna.pl/206787-sedzia-ktora-wydala-wyrok-na-wyszkowskiego-kilka-miesiecy-wczesniej-dostala-nominacje-od-prezydenta-dudy


    Ps...Kompromitacja sądu w Gdańsku. Nie należę do zwolenników teorii spiskowych, staram się "na chłodno" analizować wydarzenia z wszystkimi "za" i "przeciw" ale to się niestety wszystko coraz bardziej układa w tragiczną w konsekwencjach całość. Co do samego wyroku - to kompletny absurd - p. Wyszkowski ma przepraszać za to, że podał do wiadomości wyrok sądu? Kuriozum na skalę międzynarodową chyba... Myślę, że sporo osób zgodzi się ze mną, że niektórzy sędziowie powinni być przebadani przez psychiatrów. No i co to za nazwisko? El-Hagin? Rodowe czy po mężu? Kto to jest? jakiej właściwie narodowości jest ta pani!? Odbija sobie na sali sądowej co ma ...w domu od męża "w imię Allaha miłościwego''?. Widać, że żydokomuniści i bezpieka do walki z Polską i chrześcijaństwem werbują muzułmańskie nałożnice. Dla zwycięstwa islamu Ali pozwolił jej występować bez burki. Należy mieć pretensje do PAD o blokowanie rzetelnych zmian w polskim sądownictwie. Trudno mieć do PAD pretensje o powołanie sędzi El-Hagin na sędziego SO w Gdańsku. Na tej zasadzie musiałby odmówić powołania wszystkich przedstawionych mu do awansu sędziów, jako wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa czyli ciało postkomunistyczne dbające o "czystość " i wierność kadr sędziowskich. Tym bardziej, że analizując życiorys sędzi, która skazał Krzysztofa Wyszkowskiego jawi się fakt powołania na urząd sędziego w 2008 roku, czyli przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I tak historia zatoczyła koło.

    http://www.krs.pl/bip/files//2016-10-1114-dzialalnosc/672.pdf
  • @kula Lis 67 09:12:40
    Smolar u Lisa: Duda przygotowuje koniec kariery politycznej Kaczyńskiego:
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sensacja-duda-kieruja-ludzie-fundacji-georga-sorosa-2017-07
    W USA są bardzo wysokie podatki od spadków, dlatego m.in. dobrodziej Soros lokuje swoje aktywa w nieopodatkowanej fundacji. Inni zresztą też, bo fundacje do de facto intratne przedsiębiorstwa milionerów realizujące jakieś cele (20% na cel -pozostałość dla fundatora i biurokracji). Na te fundacje łożą też inni milionerzy uciekając w ten sposób od podatku dochodowego. Interes sze kręci.
  • Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna
    istnieje: http://prawy.pl/60042-wystawa-w-polskim-sejmie-zydzi-w-przestrzeni-politycznej-ii-rp/
    Dziedziczak powie teraz, że owszem istnieje, ale nie lobbuje. Kłamstwo ma krótkie nogi.
  • Marzenia Michnika o likwidacji Polski
    i utworzenia czegoś na kształt Beneluksu: http://www.prawica.net/8661
  • @wercia 10:45:42 wysłałem to do SO w Gdańsku
    Gdzie jest ta sprawiedliwość Magdaleno El-Hagin??..... pytam się!! Prezesa PiS nazywacie Hitlerem a Agenta Bolka nie można nazwać Bolkiem? Nie wie pani co to za instytucja IPN? Nie czyta pani jej orzeczeń? ...ułatwię to tej pani:
    Informacja dotycząca opinii biegłych na temat akt TW "Bolka"
    Redaktor: Barbara Niedzielko Data publikacji 31.01.2017
    Opinia biegłych z zakresu badania pisma ręcznego, zlecona w ramach postępowania karnego, prowadzonego w sprawie podrobienia dokumentów z lat 1970–1976, dotyczących domniemanej współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL wykazała, że dokumenty są autentyczne. Opinia ta jest jednoznaczna, kompleksowa i spójna, a zawarte w niej wnioski nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Opinia będzie przedmiotem dalszego postępowania prowadzonego przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku. Śledztwo zostało wszczęte 25 lutego 2016 roku w związku z publicznymi wypowiedziami Lecha Wałęsy, że materiały dotyczące tajnego współpracownika SB o pseudonimie "Bolek", odnalezione w domu byłego ministra spraw wewnętrznych PRL Czesława Kiszczaka, zostały sfałszowane. Celem postępowania jest sprawdzenie, czy doszło do przestępstwa polegającego na podrobieniu tych dokumentów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i kto ewentualnie je popełnił. Lech Wałęsa ma w śledztwie status pokrzywdzonego. Aby zweryfikować autentyczność dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka, prokuratorzy zwrócili się o wydanie ekspertyzy z zakresu pisma ręcznego do renomowanego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie. Zespół biegłych poddał analizie 158 dokumentów pochodzących z teczki personalnej i teczki pracy tajnego współpracownika SB o ps. "Bolek", w tym sporządzone odręcznie 21 grudnia 1970 roku zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, ponadto 117 stron doniesień spisanych odręcznie przez agenta o pseudonimie „Bolek” oraz 17 odręcznych pokwitowań odbioru pieniędzy przez agenta o ps. "Bolek" za przekazywane Słubie Bezpieczeństwa informacje, jak też figurujące pod tymi dokumentami podpisy: "Lech Wałęsa", "Lech Wałęsa Bolek" i „Bolek”.

    Biegli dysponowali obszernym materiałem porównawczym w postaci 142 dokumentów, które w okresie od 1963 roku do 2016 roku sporządził lub podpisał Lech Wałęsa. Były to m.in.:

    dokumenty sporządzane w latach 1963–2013, związane z wydaniem Lechowi Wałęsie dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracji samochodu;
    dokumenty z Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych z 1972 roku;
    dokumenty z Fabryki Urządzeń Budowlanych "ZREMB" w Gdańsku z lat 1976–1980;
    akta osobowe Lecha Wałęsy pochodzące ze Stoczni Gdańskiej za lata 1978–1996;
    akta paszportowe Lecha Wałęsy, w których znajdowały się dokumenty sporządzone przez Lecha Wałęsę w latach 1980–1989;
    dokumenty przechowywane w Kancelarii Prezydenta RP, pochodzące z lat 1989–1995;
    dokumenty podpisywane w 2016 roku przez Lecha Wałęsę w śledztwie S 18.2016.Zk Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku. Dodatkowo biegli przeanalizowali dokumenty sporządzone odręcznie przez 10 funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, których dane widnieją w teczce pracy i teczce personalnej agenta o pseudonimie "Bolek". Efektem prowadzonych od 20 maja 2016 do 23 stycznia 2017 roku badań jest licząca 235 stron opinia biegłych, którzy kategorycznie i bez wątpliwości ustalili, że:
    odręczne zobowiązanie o podjęciu współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa z 21 grudnia 1970 roku zostało w całości nakreślone przez Lecha Wałęsę; 17 odręcznych pokwitowań odbioru pieniędzy za przekazane funkcjonariuszom SB informacje zostało w całości nakreślonych przez Lecha Wałęsę; pokwitowania te powstały między 5 stycznia 1971 roku a 29 czerwca 1974 roku i opiewały na łączną kwotę 11 700 zł;
    29 odręcznych doniesień tajnego współpracownika, sporządzonych i podpisanych kryptonimem „Bolek”, zostało w całości nakreślonych przez Lecha Wałęsę; 5 odręcznych doniesień tajnego współpracownika, nieopatrzonych kryptonimem bądź innym podpisem, także zostało nakreślonych przez Lecha Wałęsę; 6 odręcznych doniesień tajnego współpracownika zostało sporządzonych przez Lecha Wałęsę, natomiast kryptonim „Bolek” na tych doniesieniach został nakreślony przez ustalonych funkcjonariuszy SB; jedno odręczne doniesienie składające się z sześciu stron zostało sporządzone przez ustalonego funkcjonariusza SB, natomiast opatrzone na każdej stronie kryptonimem "Bolek", nakreślonym przez Lecha Wałęsę; jedno odręczne doniesienie tajnego współpracownika zostało sporządzone i opatrzone kryptonimem "Bolek" przez ustalonego funkcjonariusza SB. W toku postępowania prowadzonego przez prokuratorów pionu śledczego IPN Lech Wałęsa, przesłuchany w charakterze świadka, zaprzeczył, aby był autorem zobowiązania do podjęcia współpracy z SB i innych okazanych mu dokumentów z teczki pracy i teczki personalnej agenta o pseudonimie "Bolek". Zeznał, że nigdy nie współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa PRL, nie podpisał żadnego pokwitowania odbioru pieniędzy od SB, nie sporządził też żadnego doniesienia. Jako osoba mająca w prowadzonym postępowaniu status pokrzywdzonego Lech Wałęsa ma prawo zapoznać się z opinią biegłych i odnieść się do zawartych w niej wniosków.

    http://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/38559,Informacja-dotyczaca-opinii-bieglych-na-temat-akt-TW-Bolka.html

    Biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych potwierdzają, kto pisał donosy TW „Bolka”
    Redaktor: Barbara NiedzielkoData publikacji 31.01.2017
    Konferencja prasowa na temat opinii biegłych w sprawie teczki TW „Bolka” – Warszawa, 31 stycznia 2017
    Konferencja prasowa na temat opinii biegłych w sprawie teczki TW „Bolka” – Warszawa, 31 stycznia 2017
    Konferencja prasowa na temat opinii biegłych w sprawie teczki TW „Bolka” – Warszawa, 31 stycznia 2017
    Konferencja prasowa na temat opinii biegłych w sprawie teczki TW „Bolka” – Warszawa, 31 stycznia 2017
    Konferencja prasowa na temat opinii biegłych w sprawie teczki TW „Bolka” – Warszawa, 31 stycznia 2017
    Konferencja prasowa na temat opinii biegłych w sprawie teczki TW „Bolka” – Warszawa, 31 stycznia 2017
    Eksperci z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie, zajmujący się badaniem pisma ręcznego, nie mają wątpliwości, że w latach 1970–1976 Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o kryptonimie „Bolek”. Ekspertyzę przedstawiono na konferencji prasowej, zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej i Prokuraturę Krajową.

    W opinii prezesa IPN dr. Jarosława Szarka kwestia współpracy Wałęsy z SB „wydaje się bezdyskusyjna”. Jak podkreślił szef Instytutu, konieczne jest napisanie kompleksowej biografii byłego lidera „Solidarności”.

    Prezes IPN przypomniał, że fakt współpracy Wałęsy z SB dowiedli już na podstawie dokumentacji archiwalnej dwaj historycy – Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk, autorzy wydanej w 2008 roku nakładem IPN głośnej książki „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”. Jak napisano w publikacji, od 29 grudnia 1970 roku do 19 czerwca 1976 roku Wałęsa był zarejestrowany jako TW pod kryptonimem „Bolek”.

    Mimo że – tłumaczył prezes IPN – książkę napisano w sposób bardzo rzetelny i w oparciu o archiwalia, jej publikacja wywołała kampanię nienawiści wobec Instytutu. – Przed rokiem pojawiły się nagle nowe dokumenty, które wzbogaciły nasza wiedzę na ten temat – mówił dr Szarek, odwołując się do zawartości tzw. szafy Kiszczaka.

    Aby zweryfikować autentyczność dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka, prokuratorzy zwrócili się o wydanie ekspertyzy do renomowanego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie. Biegli dysponowali obszernym materiałem porównawczym w postaci 142 dokumentów, które od 1963 roku do 2016 roku sporządził lub podpisał Wałęsa. Dodatkowo przeanalizowano dokumenty sporządzone odręcznie przez 10 funkcjonariuszy SB, których dane widnieją w teczce pracy i teczce personalnej agenta o pseudonimie „Bolek”.

    Efektem badań jest licząca 235 stron opinia, w której bez wątpliwości ustalono autentyczność dokumentacji z domu Kiszczaka, dowodząc, że w okresie 1970–1976 Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB, składał donosy i dostawał wynagrodzenie pieniężne – łącznie 11 700 złotych.

    Jak podkreślił zastępca prokuratora generalnego i szef pionu śledczego IPN prof. Andrzej Pozorski, ekspertyzę grafologiczną zlecono w ramach postępowania karnego, prowadzonego w sprawie podrobienia dokumentów z lat 1970–1976, dotyczących domniemanej współpracy Lecha Wałęsy z SB. – Lech Wałęsa został przesłuchany w charakterze świadka. Wypowiadał się jednoznacznie na temat tych dokumentów, pouczony o odpowiedzialności karnej – przypomniał prokurator. Nie wykluczył, że w przyszłości Wałęsie, który „ma prawo zapoznać się z opinią biegłych, złożyć wnioski i zastrzeżenia”, może zostać postawiony zarzut o składanie nieprawdziwych zeznań. Jest to związane z wielokrotnymi publicznymi wypowiedziami byłego lidera „S”, że materiały dotyczące tajnego współpracownika SB o pseudonimie „Bolek”, odnalezione w domu Kiszczaka, zostały sfałszowane.

    Dyrektor krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych prof. Maria Kała wyjaśniła, że przy analizie pisma z teczek TW „Bolka” zastosowano metodę pozwalającą porównać ustalenia z wynikami badań z innych laboratoriów, a także metodę optyczną, za pomocą której można wykluczyć wprowadzenie w dokumencie zmian w stosunku do jego pierwotnego wyglądu i treści. Jak wyjaśniła prof. Kała, w materiałach z teczek TW „Bolka” nie stwierdzono „śladów przerabiania i kopiowana, pismo było naturalne, nie było zaburzeń mogących świadczyć o próbie imitacji pisma innej osoby”.

    W ocenie prezesa IPN opinia biegłych w sprawie TW „Bolka” definitywnie rozstrzyga kwestię współpracy Wałęsy z SB. Pytany o ocenę postawy byłego przywódcy „S” po roku 1980, Szarek zwrócił uwagę, że dla milionów Polaków w tym czasie Wałęsa był symbolem walki o wolność, za co uhonorowano go Pokojową Nagrodą Nobla. – Przypominam, że w 1989 roku zdjęcie z Wałęsą było najlepszym elementem kampanii reklamowej Komitetu Obywatelskiego. Dzięki jego rozpoznawalności przedstawiciele „Solidarności” zdobyli w wyborach kontraktowych wszystko, co było do zdobycia. W roku 1990 Wałęsa kandyduje w wyborach prezydenckich i zdobywa bezapelacyjne zwycięstwo, uzyskując 11 mln głosów – przypomniał szef IPN dodając, że żaden inny kandydat na prezydenta RP nie miał tak wielkiego poparcia społecznego.

    – Oczywiście Polacy nie wiedzieli o jego współpracy z SB – zaznaczył prezes Instytutu. W jego ocenie kapitał, jakim cieszył się Wałęsa jeszcze na początku lat 90., został w kolejnych latach sukcesywnie zaprzepaszczony. – Lech Wałęsa wchodzi na drogę samozniszczenia, autodestrukcji. Tą drogą kroczy do dnia dzisiejszego, zupełnie tracąc autorytet i niszcząc zasługi, których nikt nie podważa – podsumował dr Szarek. Dodał, że były prezydent pozostał symbolem „Solidarności”, choć „Solidarność” – jak zastrzegł – to nie tylko Wałęsa.

    – Nie zamierzamy usuwać Lecha Wałęsy z historii Polski, ale jego ocena ulega zmianie. (...) Od dziś można stawiać nowe pytania, pole do badań jest otwarte. Na ile to, że Wałęsa podjął realnie współpracę na początku lat 70. determinowało jego decyzje w późniejszym czasie, (...) także po 1989 roku? To pytanie otwarte – na to, co działo się po tej dacie, IPN nie będzie odpowiadał, bo to zakres wykraczający poza jego ustawowe zadania – tłumaczył Szarek. Jak dodał, jest wiele momentów w życiu byłego przywódcy „S”, „w których można postawić znaki zapytania”. Uznając sprawę Wałęsy jako tajnego współpracownika SB za rozstrzygniętą, prezes IPN zaznaczył, że konieczne jest napisanie jego kompleksowej biografii. Obecnych na sali dziennikarzy zaprosił do archiwum Instytutu, gdzie udostępniono całość dokumentacji dotyczącej TW „Bolka”.

    http://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/38564,Biegli-z-Instytutu-Ekspertyz-Sadowych-potwierdzaja-kto-pisal-donosy-TW-Bolka.html

    Ps...No wicie rozumicie. Środowisko sędziowskie niezlustrowane, środowisko naukowe niezlustrowane, środowisko "duchowne" niezlustrowane. Wicie : awanse, doktoraty, granty. Rozumicie: rodzina, granty, awanse, "błogosławieństwo". Tatuś tej pani był prawdopodobnie mieszkańcem północnej Afryki - pochodził z Egiptu lub innego kraju Magrebu - Tunezja, Maroko. Najprawdopodobniej wyznania muzułmańskiego. Ciekawe jest - jak ta pani reaguje na zwrot " Allah Akbar " ? Ciekawe czy ta gdańska głupia "sędzina" Magdalena El-Hagin też należała do haremu 80-latka?! Ślub 80-latka z 12 latką jest zgodny z ideologią, którą reprezentuje El-Hagin. Ile lat ma jej mąż? https://www.youtube.com/watch?v=iE3dHa54ows Okazuje się, że gdański Sąd Okręgowy żyje na księżycu. Mimo, że to było podawane sądowi, ten odrzucił wnioski o dopuszczenie do sprawy wspomnianych ekspertyz sądowych i teczek Kiszczaka, czyli teczki personalnej Wałęsy i teczki jego agenta. W ten sposób sąd uniemożliwił sam sobie wiedzę, ale to go nie usprawiedliwia, bo przecież mógł tę wiedzę osiągnąć. Poza tym- jak już mówiłem- jest to fakt notoryjny, więc takie nieporadne, dziecinne ukrywanie się za niewiedzą jest niepoważne. Nadzwyczajna kasta ma się doskonale i to dzięki A.Dudzie. Sędzina o arabskim nazwisku jest Vice-Prezesem gdańskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich lustitia które porównało prezesa PiS do Hitlera. A panią sędzinę przy wyborze na sędziego Sądu Gdańskiego pobłogosławił swoim podpisem Vice-Przewodniczący Krajowej Rady Sądowniczej pułkownik Piotr Raczkowski sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego(to ten od piekarza do sędziego). I wszystko jasne......Nasuwa się zasadnicze pytanie, czy reprezentantka totalitarnej ideologii może w państwie demokratycznym wykonywać zawód sędziego. El-Hagin to nie jest pseudonim taki jak np "Bronisław Komorowski". Pani El-Hagin to muzułmanka / konwertytka, gdyż tylko jako wyznawczyni proroka pedofila mogła zostać żoną AbdulLaha czy innego Mehmeta. El-Hagin jest islamskim u-bootem i zgodnie z koranem obowiązuje ją sharia a nie polskie prawo. Wyrok przeciwko panu Krzysztofowi Wyszkowskiemu to element dżihadu, który muzułmanka prowadzi przeciwko katolickiej Polsce. Pani El-Hagin musi natychmiast zostać usunięta z palestry, bo jest taką samą terrorystką jak ci, którzy podkładają bomby.
  • @wercia 11:00:02
    https://ms.gov.pl/pl/informacje/news,9160,uroczystosc-wreczenia-nominacji-sedziowskich.html
  • @wercia 11:00:02
    PiS i Prezydent Duda oszukali swoich wyborców ws. Aneksu WSI! Wiem, że już sam tytuł dla wielu z Was jest czymś mocnym i zaskakującym zarazem. Niestety tego, co się właśnie stało, nie da się inaczej nazwać lub opisać. W kampanii prezydenckiej, jak i do parlamentu Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński zapewniali nas, że wiele się zmieni. Zapewniali nas, że najbardziej odpowiedzialni ludzie za mizerię i kłamstwa III RP zostaną postawieni przed sądem i wsadzeni do więzienia. Minęły ponad dwa lata i nic konkretnego się nie dzieje. Byli ubecy i złodzieje z pod znaku WSI, wciąż chodzą na wolności, a najważniejszy dokument, który miał być odtajniony, czyli Aneks do raportu o wspomnianej WSI, zostanie wciąż jedną wielką niewiadomą, gdyż wisi nad nią klauzula tajności. Wszystko co może być zagrożeniem dla naszego państwa, jest utrzymywane przed opinią publiczną w tajemnicy i prawda o tej antypolskiej organizacji jaką były Wojskowe Służby Informacyjne, wciąż jest przed nami ukrywana! Kilka dni temu prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział nam, że po przeczytaniu wspomniannego aneksu powinien on zostać tajny i szeroko rozumiana opinia publiczna nie dowie się o osobach, które tam się pojawiły. Dla mnie to skandal, ponieważ wydawało mi się Polakom należy się ta prawda i informacje na temat tego kto jest i był kapusiem najbardziej antypolskiej służby wywiadu. Miałem nadzieję, że Polacy dowiedzą się prawdy i będziemy mogli naprawdę zacząć budowę zdrowego państwa i w prawdzie pozostawić III RP za nami. Czego boi się Kaczyński? Czy w tym dokumencie są jakieś papiery, które dotyczą jego osoby, czy ważnych hierarchów kościelnych? Co powstrzymuję obecną władzę przed naciskiem na Prezydenta, byśmy wreszcie poznali prawdę? To samo jest z najważniejszą osobą w naszym państwie. Podczas kampanii prezydenckiej Andrzej Duda obiecał nam wiele rzeczy. Dla mnie najważniejsze to były obietnice dotyczące: osób, które zostały oszukane na kredytach "frankowych", naprawy systemu sprawiedliwości i właśnie odtajnieniu aneksu WSI. Żadnej, wspomnianej obietnicy nowo wybrany Prezydent RP nie dotrzymał. Do tego dochodzi skandal związany z byłym oficerem "wojskówki", który wciąż pracował w BBN na jednym z najważniejszych stanowisk. Przecież to wszystko pokazuje, że zapewnianie nas o zmianie Polski to kpina i robienie z nas idiotów. Jak nowy lokator Belwederu może otaczać się durniami, którzy byli sługusami Moskwy i robili wszystko, by nasz kraj był słaby? Jak to się stało, że pomimo takiego skandalu związanego z pułkownikiem Juźwikiem, jego szef wciąż zasiada na czele BBNu? Czego Duda się obawia i w co gra? Czy rzeczywiście wspomniany aneks ma taką zawartość, która może zmieść ze sceny politycznej wspomnianych polityków? Na te pytania nie ma odpowiedzi, ale jedno jest pewne. Oszukano nas i teraz nic nie będzie takim samym. Mija ponad dwa lata od tego jak Andrzej Duda i PiS wygrało wybory. Niestety tak długo oczekiwane zmiany nie nadchodzą i trudno się łudzić, że we sprawach, o których napisałem wyżej dojdzie do jakiegoś przełomu. Prawie wszyscy złodzieje i szubrawcy, którzy okradali nasz kraj przez ostatnie 26 lat są wciąż na wolności, a ich ofiary czują gorzki smak porażki. Prezydent swoim veto zniweczył naprawę wymiaru sprawiedliwości, a Jarosław Kaczyński postanowił odpuścić sprawę aneksu WSI. Smutne to, ale prawdziwe. Niestety na obecnej arenie w Polsce nie ma siły politycznej, która może naprawdę przeprowadzić konkretne reformy. Nie ma prawdziwej opozycji, a reszta która mogłaby czegoś dokonać jest w totalnej rozsypce i codziennie potwierdza o swojej indolencji. Szkoda tylko, że Polska i Polacy będą musieli czekać na prawdziwe reformy nie wiadomo jak długo, gdyż po prostu ich oszukano.
  • @wercia 11:00:02
    Czy prezydent Duda realizuje plany masonerii?

    https://www.youtube.com/watch?v=DVznlzZD2Xg

    Daleko PADa jabłko od jabłoni


    http://naszeblogi.pl/47651-daleko-pada-jablko-od-jabloni
  • @wercia 11:00:02
    Byli ministrowie przed sądem. Ruszył proces oskarżonych o korupcję.

    http://niezalezna.pl/206804-byli-ministrowie-przed-sadem-ruszyl-proces-oskarzonych-o-korupcje#komentarz-331097
    Ps..O SLD i Janiku i Cytryckim już nikt nie pamięta i dopiero teraz jest przed sądem. Czy nie są to kpiny? A Duda konserwuje ten układ. Nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać nad wymiarem sprawiedliwości w III RP. Dwanaście lat trwa postępowanie do postawienia przed sądem a potem jeszcze kilka lat będą trwały odwołania to winni mogą w końcu zejść z tego świata i jakie to ma być Państwo prawa skoro nie potrafi prawa wyegzekwować. Te nasze sądy i organa ścigania trzeba zupełnie wyczyścić. Wszyscy won! Nie wiem czy jest taki drugi kraj na świecie gdzie wymiar sprawiedliwości tak działa. Alkoholik Janik to "szanowany" wykładowca w wyższej szkole Majchrowskiego w Krakowie. Jaki właściciel, jaki wykładowca taka szkoła. To proste!!!
  • @wercia 11:00:02
    Sąd zmienił karę dla Lwa Rywina - bez zawieszenia(zmniejszono mu wyrok z 2.5 roku na 8 miesięcy i zaliczono areszt!).

    http://niezalezna.pl/206819-sad-zmienil-kare-dla-lwa-rywina-bez-zawieszenia#komentarz-331554
    Ps..Oto sprawiedliwość w wykonaniu łajdackiej żydobolszewickiej nadzwyczajnej kasty III RP. Za batonika w sklepie dla Goja/Gojki kara bezwzględnego więzienia, a dla złodzieja i aferzysty chazara Rywina osiem miesięcy więzienia po wielu latach sądzenia. Lewacka żydówka Romaszewska zapewne cała we łzach z żalu po chazarze Rywinie. Jak można było tak skrzywdzić chazarskiego biedaczka.
  • @kula Lis 67 13:30:28
    A Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił grzywnę nałożoną przez Komisję na HGWalz - donosi niezależna.pl
    Według wsa grzywna powinna być nałożona na Ratusz.
    Ciekawe kogo Komisja wzywała: Walzową czy miasto Stołeczne W-wa?
  • @wercia 15:02:35
    Jedno jest pewne, że PiS ma bardzo duże poparcie, nie ma na dziś z kim przegrać, z czego bardzo się cieszę, tu jest dowód!


    http://superklaster.pl/na-kogo-zaglosowalabys-w-wyborach-do-sejmu-gdyby-byly-dzisiaj

    I tego nic nie zmieni, ponieważ Polacy odczuwają dobrą zmianę. Przecież to widać gołym okiem jak pajace z N, PO i Kukizy trą dupy z niemocy, chcieli by ugryźć PiS, ale nie mają jak. Najlepsze jest to, że oni nie chcą uwierzyć, że gospodarka za obecnego rządu winduje w górę, i mówią, że to jest fikcja, śmiech na sali. Dla mnie ta cała zgraja to cyborgi, nie myślą tylko gadają wyuczone kwestie. Nie mają żadnych szans z partią PiS która przede wszystkim myśli, i realizuje podjęte plany.
  • @wercia 15:02:35
    Teraz ją będą wzywać jako świadka i sypać już większe grzywny, no i mogą świadka siłą doprowadzić. Jej status zmieniony, bo świadek nie może odmawiać odpowiedzi.
  • @wercia 15:02:35
    Szewczak o zeznaniach Latkowskiego: "Myślę, że premier Tusk wie, co ma za uszami i nieprzypadkowo uciekł do Brukseli" [Myślę, że on się do tej pory nie bał, bo czuwał nad nim pewien układ. Jednak świadomość tego, że z obecnym rządem będzie trzeba żyć przez jeszcze kilka lat, może niektórych skłonić do tego, aby powiedzieć coś więcej.]

    https://wpolityce.pl/polityka/363997-nasz-wywiad-szewczak-o-zeznaniach-latkowskiego-mysle-ze-premier-tusk-wie-co-ma-za-uszami-i-nieprzypadkowo-uciekl-do-brukseli


    Ps..Jakim trzeba być odmóżdżonym lemingiem, by nadal bronić (jak niektórzy tu komentujący) aferałów z Partii Oszustów. Tusk nie czuje się Polakiem i nigdy dla Polski nie pracował. To człowiek Makreli. Zdrajcę kaczora Donalda II należy umieścić w sanatorium penitencjarnym na 20 lat, zdemontował Polskę i w nagrodę Makrela posadziła go na tronie rzygającym 380 tys. € co rok dla sróla jewropy.
  • @wercia 15:02:35
    Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Będziemy wzywać HGW jako świadka. Jeśli się nie stawi, zapłaci!
    Z tego wyroku wynika, że musimy wzywać panią prezydent nie jako stronę, ale jako świadka. Dostosujemy się do tego. I wtedy nie będzie już żadnych wątpliwości – jeśli nie będzie się stawiała, to musi płacić powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

    http://niezalezna.pl/206849-patryk-jaki-dla-niezaleznapl-bedziemy-wzywac-hgw-jako-swiadka-jesli-sie-nie-stawi-zaplaci

    Ps.."Piastun Organu" - przekomiczne określenie, ale adekwatnie pasuje do Hajki Grundbaum vel Hanny Gronkiewitz. Czy nie można zapakować jej do radiowozu i przywieźć przed Komisje tak jak to się robi ze zwykłym "Kowalskim" który uczestniczył w zorganizowanej grupie przestępczej? Jak teraz psy złapią mnie na przekroczeniu prędkości, opierając się na wyroku tego głupiego sądu, powiem niech ukarzą mandatem organ który zrobił ten samochód. Tak jak ta rura nie odpowiada za złodziejstwo organu, tak ja nie mogę odpowiadać że ten samochód tak szybko może jeździć. Żarty na bok. Najpierw wsadzić do pudła. Przejąć cały majątek na skarb państwa, a później jako rzeczywiście ubogiej, przyznać adwokata z urzędu. Rodzina też musi się rozliczyć co do złotówki, co ponad z automatu na skarb państwa.
  • @wercia 15:02:35
    Tutaj przypadek rodziny państwa Wierzbickich z Mariensztatu 9, którzy dzięki "profesor doktor habilitowanej" Hannie Gronkiewicz-Walz stracili mieszkanie, stworzone przez nich własnymi rękami za komuny, kiedy to adaptowali fragment strychu. Miłościwi reprywatyzatorzy nie tylko z drastycznym naruszeniem prawa pozbawili ich dachu nad głową, ale naliczyli 170 000 złotych kary za bezumowne użytkowanie mieszkania, a komornik zażyczył sobie 16 tysięcy za przeprowadzoną eksmisję. **Nie podpalają się ponieważ nie stać ich na płyn łatwopalny i zapałki**.

    http://warszawa.tvp.pl/34512803/23102017


    Werdykt WSA nie eliminuje możliwości dochodzenia roszczeń przez miasto od HGW. Obciążenie miasta za niestawiennictwo prezydenta skutkuje szkodą dla miasta, jako następstwa nienależycie wykonywanych obowiązków przez prezydenta.
  • @wercia 15:02:35
    To będzie gorzej dla HGW bo jako strona mogła kłamać jako świadek już nie, wystarczy tylko przysięgę odebrać.
  • @wercia 15:02:35
    PO chce mówić o samorządzie. Czy będzie dyskusja o wiceprzewodniczącej PO i tym co dzieje się pod jej rządami?

    https://twitter.com/twitter/statuses/921635742727753728
  • @wercia 15:02:35
    Co by o złodziejskiej i bezczelnej chazarce HGW nie mówić, to pokazuje całą bezsilność państwa. Jedna kobieta i państwo w narożniku. Z chamicą i złodziejką chazarską HGW powinno postąpić się po chamsku. Za ryj i za kraty! Prokuratura i CBA wskazane jako winne przez HGW toż to kuriozum i bezczelność do potęgi!. Zapomniała, że przez 8 lat te służby podlegały Platformie Obywatelskiej, której była wiceszefem. Dobre sobie! CBA ma ją zawiadamiać, że partoli robotę bo rzekomo nie wie co się dzieje w urzędzie. Nie mówiąc o popełnianiu przestępstw. Też mieli powiadamiać? Jak CBA lub ABW już kogoś powiadamia to zazwyczaj jest już za późno i raczej ma się coś na sumieniu. HGW ma Polaków za bandę głupków! A o czym niby miały informować defraudantkę "profesor" HGW, prokuratura i CBA ? Dyć to ona znała umowy indeminizacyjne, a w aktach sprawy miała duńskie obywatelstwo Holgera, ba nawet ta defraudantka ( profesor?) sprawdzała w Ministerstwie Finansów, czy aby w razie czegoś Holeger będzie mógł odebrać czekające na niego tam odszkodowanie. Mieszkańców Warszawy, którzy ją informowali pomijam bo to jeno wkładka mięsna jest a nie informatorzy. Sfałszowanie bilansu miasta Warszawy za 2012 to też miała być informacja CBA ? r. Kiedy w końcu wszyscy będą równi wobec prawa w Polsce? Sprawa jest jasna i oczywista, reprywatyzacja to żydowska mafia. No i dlaczego zamieciono pod dywan uprawę marychy na ich działce? Inni za to samo już siedzą. 40 lat pracuję na uniwersytecie, jestem profesorem prawa #. Jakim profesorem, chyba takim jak Bartoszewski i mgr Kwaśniewski. Nie figurujesz kobieto w wykazie profesorów (ani doktorów) w Polsce. Ładnie tak kłamać?
  • @wercia 15:02:35
    Żałosny koniec HGW. Widać po niej, że ma problem nie tylko z otaczającą ją rzeczywistością, z faktami, ale także z samą sobą. Jest ponadto osamotniona, kolejni partyjni koledzy ją opuszczają, a ona sama jeszcze to przyspiesza i pogłębia gryząc przy okazji wali a autorytarnym PiS, nawet te ręce, które jeszcze chcą jej nieść pomoc. HGW została zaszczuta do narożnika, i w tym narożniku się miota, przepowiadając, że zapewne - w co nie wątpię, bo prezydentem Warszawy przestanie być za rok - z wrogami demokracji czyt. PiS, Kaczyński, Jaki, Ziobro (wyliczać można bez końca) walczyć zamierza nawet w podziemiu. Sądzę, jednak, że Komisji Jakiego starczy na tyle determinacji, a kierowanej przez Prokuratora Generalnego Ziobrę prokuraturze nie zbędzie na wysiłkach i nie będzie mitrężyć sił i czasu, aby przyświecające dzisiaj HGW myśli się spełniły i zeszła rychło do podziemia - więziennego. Szkoda, tak kiedyś dobrze się ta pani zapowiadał, Boga na ustach miała, Duch Święty ją wspierał, więc co się stało? Zapewne zły duch opętał. Każdy złodziej i oszust broni się do końca, dokąd nie usłyszy wyroku, nawet wtedy robi odwołanie, oszuści są niereformowalni, ale mam nadzieję, że w końcu ta bezczelna i tępa żydowska oszustka wyląduje za przekręty w więzieniu. Inaczej będę uważał, że nadal Polska to CHDiKK, i nic od okrągłego stołu się nie zmieniło, a wszystkie komisje to pic na wodę dla motłochu. Profesura nadana przez KC PZPR za kapowanie, donosicielstwo jak teraz, wiadomości w tym zakutym łbie żadnych. I dobrze, pogrąża dalej platfusów, do wyborów będą już mieli tylko 5% wyborców, a PiS zdobędzie większość parlamentarną, niech temu POtworowi podziękują, że znikną ze sceny politycznej Polski. Krętactwa, wyłudzenia, milionowe łapówki, podrabianie dokumentów a nawet ŚMIERĆ. To wszystko - niestety - było! I żaden trybunał, nawet w Hadze temu nie zaprzeczy. I te wszystkie nieprawości działy się za prezydentury tej paskudnej osoby HGW. Musi ponieść karę...Zapraszamy także komisję Jakiego do Wrocławia, oj bagienko się otworzy, śmierdzieć będzie aż do Warszawy. Bo Wrocław w tym geszefcie zdecydowanie wygrywa z Warszawą. Dlatego myckowy złodziej Dutkiewicz ucieka.
  • @wercia 15:02:35
    Wicepremier Morawiecki potwierdza: Polska jest kolonią – „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”
    http://www.wyszperane.info/2017/10/26/wicepremier-morawiecki-potwierdza-polska-jest-kolonia-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy/
  • @wercia 15:02:35
    Rozprawa sędziego od 50 zł odroczona. Obrona żąda badań psychologicznych(czyli sędzia psychiczny, mówiąc zwięźle idiota!)

    http://niezalezna.pl/207026-rozprawa-sedziego-od-50-zl-odroczona-obrona-zada-badan-psychologicznych

    Ps.. No i zaczyna się! Kasta medyczna załatwi kwity, już wkrótce będziemy mieli tłumy niepoczytalnych. Każdy zagrożony pudłem "zachoruje". Niektórzy już pewnie kwity załatwiają, HGW udaje wariata...Badania psychiatryczne dla sędziego, to gdzie my żyjemy jak taki POmiot wydawał wyroki skoro to zwykły głupek. Zrobią z niego idiotę niepoczytalnego i może jeszcze będzie pracował jako sędzia? Wszystkie sprawy które prowadził ten cwaniaczek złodziej proszę o powtórzenie bo jak może idiota wydawać wyroki obojętnie czy skazujące czy uniewinniające.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY