Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

[RE]Prywatyzacyjnie matematyczny PiC

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

STO CZTERDZIEŚCI MILIARDÓW: Taka jest szacunkowa wartość samej "gołej ziemi", zajętej przez komunistów w latach 1944 – 1948 na cele reformy rolnej , bez wartości drewna w lasach, dworów i budynków.

* wartość pałacyku ze zdjęcia to około 6 mln zł, podobno jest na sprzedaż

WIKIPEDIA: W latach 1944 – 1948 na cele reformy rolnej zostało przejętych 9707 majątków ziemskich, czyli ok. 3 490 000  hektarów ziemi  aktualna średnia cena 1 ha, wg GUS około 40 000 zł/ha  =  139 600 000 000 zł  

 Rekompensata 20% ze 139 mld 600 mln daje kwotę około 28 miliardów

Przyjmując, że tylko połowa areału skonfiskowanych gruntów rolnych podlegać będzie rekompensatom, daje kwotę  14 miliardów za samą "gołą ziemię" na wsiach  ***     -    bez wartości drewna w lasach i rekompensat za 9707 dworów, dworków i pałacyków, z budynkami gospodarskimi i skonfiskowanym inwentarzem, oraz dziełami sztuki.  

[9707 dworków x 1 000 000 zł] x 20% = około 2 miliardy

Minister Jaki całą  "Dużą Reprywatyzację" wycenił na około 10 - 14 mld zł, czyli na mniej niż 20% wartości połowy "gołej ziemi" podlegającej reformie rolnej w latach 1944 - 1948  

Do tego doliczyć trzeba 20% wartości z roszczeń za nieruchomości miejskie, ... a te są o wiele, wiele droższe.

*** Ale to nie wszystko: bo po rozmontowaniu obecnego prawa, zgodnie z którym [gdyby uregulowano zaległości w księgach wieczystych] "nikomu nic się nie należy", gdy prawnicy wezmą "ustawę Jakiego w obroty", wyjdzie że roszczenia obejmują jeszcze więcej. 

Odnosi się to między innymi do, jak dotąd niespłaconych, rekompensaty za  "mienie zabużańskie". /  To wartość tej drugiej połowy "gołej ziemi" ["Ziemie Odzyskane"]  -  czyli kolejne 14 miliardów.  - Tak wynika z powojennych układów pokojowych.

<>

***  Gdy rozliczano roszczenia "[RE]PRYWATYZACYJNE" dla obywateli państw obcych najpierw ustalono górną kwotę zwrotu jaką Polska zwróci obywatelom danego kraju, zebrano i ustalono wszystkie roszczenia obywateli danego kraju, następnie rozdzielono określoną kwotę między zebrane roszczenia.  / Za rok będziemy wiedzieli ile jest roszczeń, wtedy byłoby można ustalić jak podzielić  

"TĘ KWOTĘ",.. powiedzmy te 15 miliardów ,   ... i ANI GROSZA WIĘCEJ, CHYBA ŻE RZĄD UZYSKA REPARACJE WOJENNE OD NIEMIEC ZA II WOJNĘ ŚWIATOWĄ, ... W TYM ZA ZNISZCZONĄ, i ODBUDOWANĄ PRZEZ CAŁĄ POLSKĘ , WARSZAWĘ

Na koniec przypomnę hasło Tuska: "Pilnujcie swoich portfeli!" :D

Minister JAKI nie ma wyobraźni jeśli chodzi o wielkość problemu za JAKI się bierze: oferowane 20% rekompensat za roszczenia to może być [$65 mld+], ... jedna działka koło Pałacu Kultury jest warta 200 mln zł, ... to 1/5 miliarda zł.

ILE ZATEM WARTE SĄ ROSZCZENIA DLA CAŁEJ WARSZAWY WYNIKAJĄCE Z "DEKRETU BIERUTA"?, ... NIKT NIE JEST TEGO W STANIE WYCENIĆ, ... A CO DOPIERO Z CAŁĄ POLSKĄ?

Dlatego jako wartość projektu odszkodowań powinno się wycenić na MAX 15 mld zł +, ... wartość reparacji wojennych otrzymanych od Niemiec za zniszczoną Warszawę i resztę Polski, a uzyskane kwoty powinny być podzielone proporcjonalnie do roszczeń zebranych w wyniku uchwalonej ustawy reprywatyzacyjnej.

Czy PiS tak tę ustawę uchwali? A Duda, czy taką ją podpisze?

Gdy rozliczano roszczenia "[RE]PRYWATYZACYJNE" dla obywateli państw obcych najpierw ustalono górną kwotę zwrotu jaką Polska zwróci obywatelom danego kraju, zebrano i ustalono wszystkie roszczenia obywateli danego kraju, następnie rozdzielono określoną kwotę między zebrane roszczenia.  / Za rok będziemy wiedzieli ile jest roszczeń, wtedy byłoby można ustalić jak podzielić  

"TĘ KWOTĘ",.. powiedzmy te 15 miliardów,  ... i ANI GROSZA WIĘCEJ, CHYBA ŻE RZĄD UZYSKA REPARACJE WOJENNE OD NIEMIEC ZA II WOJNĘ ŚWIATOWĄ, ... W TYM ZA ZNISZCZONĄ, i ODBUDOWANĄ PRZEZ CAŁĄ POLSKĘ , WARSZAWĘ

"[RE]PRYWATYZACJA" PiS za: 15 mld + NIEMIECKIE ODSZKODOWANIA?

//ziut.neon24.pl/post/140590,re-prywatyzacja-pis-za-15-mld-niemieckie-odszkodowania

 

OTÓRZ OBAWIAM SIĘ, ŻE OPOZYCJA ZA TAKĄ USTAWĄ NIE ZAGŁOSUJE, PiS W TAKIEJ FORMIE USTAWY NIE UCHWALI, A JAKBY NAWET UCHWALIŁ, ... TO PREZYDENT JEJ NIE PODPISZE

 

DLACZEGO? / POWODÓW JEST KILKA

1. Ustawa w przedstawionej formie chroniła by nasz budżet, czyli nas, przed katastrofą. Dawała by też gwarancje, że nic się nie "wymknie" spod kontroli. ... Bo rząd odejdzie, ale obciążająca nas ustawa zostanie.

2. Ustawa zmusiła by do ubiegania się o reparacje od Niemiec  / ... dlatego nie zgodzi się na nią opozycja. 

3. Ustawa byłaby naprawdę tylko dla obywateli polskich / ... dlatego PiS w takiej formie jej nie uchwali.

4. Ustawy takiej, gdyby została jednak uchwalona, nie podpisze Duda / ... bo wyeliminowała by ona "interes Żydów", ...  "obywateli z 2009 roku".

 

Czy ustawa w takiej formie zostanie uchwalona? /A jeśli nie to dlaczego? 

Jeśli nie będziemy ostrożni, dojdzie do kolejnej, niewidocznej dzisiaj, usankcjonowanej uchwalaną ustawą patologii że będziemy płacić potomkom Żydów ukraińskich, za mienie utracone przez nich nie tylko w granicach obecnej Polski, ale też na Ukrainie, Białorusi, Litwie, ogólnie, w przedwojennej Polsce! / ... bo tak wynika z powojennych traktatów i umów pokojowych, które nie są  brane pod uwagę w obecnej chwili - DOWIEMY SIĘ O NICH PO UCHWALENIU USTAWY REPRYWATYZACYJNE, a wszystko przez zmianę ustawy o obywatelstwie polskim w 2009 roku.  >>>  //zonacezara.blogspot.com/2015/10/obywatelstwo-dla-imigrantow-czy-pis-i.html 

Nowe prawo ma zakładać, że odszkodowania mogą być wypłacone jedynie osobom o polskiej narodowości [?], i jedynie osobom fizycznym.

[?]  To ma być "polska narodowość" czy "polskie obywatelstwo?, ... bo to nie to samo. / Jeśli ma to być tylko "polska narodowość", to ustawa będzie niekonstytucyjna, bo mamy w Polsce "obywateli różnych narodowości".  Jeśli ma to być "polskie obywatelstwo", to mogą to być   "obywatele polscy z 2009 roku", z innych krajów,   którym nadano wtedy obywatelstwo polskie nowelizacją "Ustawy o obywatelstwie polskim" autorstwa koalicji PO-PSL, ... z myślą właśnie o tej ustawie reprywatyzacyjnej

USTAWA REPRYWATYZACYJNA POWINNA OBEJMOWAĆ OBYWATELI POSIADAJĄCYCH OBYWATELSTWO POLSKIE PRZED NOWELIZACJĄ USTAWY O OBYWATELSTWIE POLSKIM Z KWIETNIA 2009 ROKU  Więcej na ten temat w części 2 poprzednich notkach. / Linki w komentarzach.

"INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970" 

O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej polski

 Zdzisław Ciesiołkiewicz  ///Warszawa 1956 - 1979  

Do ściągnięcia archiwalna książka o inwazji i trwającej do dziś okupacji Polski przez sowieckich żydo-syjonistów.  ///  To unikalny w Polsce "Biały Kruk" Ściągnij, przeczytaj i podaj dalej.  Google.drive link niżej  >>  https://drive.google.com/uc?id=0B2Xx8xtfldhUWENsdjkxOXpsakU&export=download 

TO KSIĄŻKA KTÓRAEJ   "CZERWONE DYNASTIE"  NIE CHCĄ ABYŚMY CZYTALI

 

"Piekło dopiero się zacznie"

W środę, 29 sierpnia 2012 r., miesiąc przed marszem "Obudź się Polsko!", w obronie Telewizji Trwam, śp. prof. Józef Szaniawski, który nie dożył dnia marszu [nieoczekiwanie spadł w przepaść podczas górskiej wędrówki] - napisał:

 "Dokładnie za miesiąc, 29 września 2012 r., ma się odbyć w Warszawie drugi ogólnopolski marsz w obronie wolnych mediów, ale zarazem przeciwko tym, którzy źle, nieudolnie i nieuczciwie rządzą państwem. /.../ 

W Polsce powoli kończy się trwająca już zbyt długo epoka, kiedy rządzący III RP działali w myśl zasady "obiecanki cacanki, a głupiemu radość".

Oczekiwania obywateli są dzisiaj dużo wyższe niż przysłowiowa kromka chleba z masłem, kiełbasa wyborcza, a nawet benzyna do samochodu. 

Ludzie nie chcą, by rządy nad nimi sprawowali politycy głupi, nieodpowiedzialni, fałszywi do szpiku kości, a nade wszystko nieudolni - wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu." (koniec cytatu)

Po ponad roku od napisania tych słów, nasza wiedza dotycząca władz uległa zmianie. Światło dzienne ujrzała między innymi fotografia uśmiechniętego premiera Tuska, w co najmniej dwuznacznej scenie, z premierem Rosji Putinem, zrobionej w dniu zamachu* na polskiego prezydenta, w Smoleńsku.  (*wersji wypadku do dzisiaj nie udowodniono).

Powtórzę słowa profesora: "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę, ale żałośnie nieskuteczni w jej sprawowaniu.

"Nie wiem czy dzisiaj śp. prof. Józef Szaniawski podtrzymałby słowa, które prawdopodobnie wypowiedział uważając, że zarządzający obecnie Polską ludzie, to  "NASZ RZĄD". 

Biorąc więc pod uwagę "obecną wiedzę" można stwierdzić, że przynajmniej częściowo, profesor mylił się. TAK POWINNA BRZMIEĆ "DZISIEJSZA TEZA" prof. Szaniawskiego:

Ludzie współcześnie zarządzający Polską - nie wiadomo z czyjego, tak naprawdę nadania - byli "wystarczająco sprytni, by zdobyć władzę" i są perfekcyjnie wyrafinowani w jej sprawowaniu.

Gdy rządzący, swoimi decyzjami,  "wbijają Polakom nóż w plecy", media piszą o tym ... 'śmiejcie się, oni was tylko łaskoczą'. 

Gdy po 10.04.10 zabolało mocniej i spod koszuli, zszokowani, wyciągnęliśmy umazaną krwią rękę, media zaczęły usypiająco uspokajać: ... 'nie przejmujcie się, to tylko pryszcz'.

Po głosowaniu w Sejmie, nad referendum w sprawie sześciolatków, dziennikarz wPolityce.pl, Łukasz Warzecha, napisał: 

"Pan premier Tusk pochwalił z mównicy sejmowej inicjatorów wniosku o referendum w sprawie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. /... /   Kilkanaście minut później głosami Platformy „Obywatelskiej” i drżącego o stołeczki Peeselu milion obywatelskich podpisów został z głośnym gulgotem spuszczony w klozecie.  Władza spojrzała na Polaków i z miłością w oczach pokazała im gest Kozakiewicza."

POWINNIŚMYWIEDZIEĆ: 

Koalicja PO-PSL podwyższając wiek emerytalny, dołożyła rodzicom obecnych sześciolatków kilka lat pracy, zabierając im jednocześnie kilka lat z emerytury.  Ta sama koalicja PO-PSL obniżając wiek pójścia do szkoły, dzieciom tych rodziców >>> obecnym sześciolatkom  <<<  DODATKOWO  >>>  dołożyła "sześcioletniej sile roboczej" jeden rok pracy, zabierając maluchom jeden rok dzieciństwa. 

Wcześniejsze rozpoczęcie nauki to właśnie oznacza. - O to - myślę - tak naprawdę chodzi. Nikt się nad tym nie zastanawia, bo jest to odległe w czasie, a na działaniach długofalowych opiera się skuteczna polityka. Wszystko wymaga czasu. 

Zmiana dla obecnych sześciolatków oznacza odebranie im jednego roku dzieciństwa i wydłużenie "wieku produkcyjnego". Rządowe zapewnienia, że to "dla dobra dziecka", jest więc jedną wielką ściemą, którą należy "między bajki włożyć". -

Mamy tu do czynienia z drugą częścią reformy emerytalnej, tym razem dotyczącą najmłodszych Polaków.Polityka, to zajęcie z długofalowymi celami.

W kontekście powyższego, biorąc pod uwagę zamach w Smoleńsku z 10.04.10, warto sobie zadać więc pytanie:

Po co zmieniono "Ustawę o obywatelstwie polskim"?

W Polsce łatwiej jest obcemu dostać polskie obywatelstwo i polski paszport, niż Polakowi zdać egzamin na prawo jazdy. - To o czymś świadczy!

Czy Lech Kaczyński, gdyby nie zginął w Smoleńsku, dopuścił by do sytuacji, że Polska ma obowiązek dać polskie obywatelstwo każdemu, kto tego zechce? Do takiej sytuacji doprowadziła zmiana "Ustawy o obywatelstwie polskim". -

A w planach jest ustawa reprywatyzacyjna warta 200 mld. zł. , której beneficjentami będą przede wszystkim nowi "polscy obywatele Izraela". Sprawa obywatelstwa i reprywatyzacji, te dwie sprawy się wiążą. Obydwóm sprzeciwiał się śp. prezydent Lech Kaczyński. 

Czy mają one też związek z jego nagłą śmiercią w Smoleńsku? Możliwe, że tak. Tam gdzie chodzi o pieniądze wszystko jest możliwe, a tam, gdzie nie wiemy o co chodzi, przeważnie chodzi o pieniądze. 

Do tego dochodzi jeszcze jedno: zacytuję premiera Izraela Benjamina Netanjachu. Izrael jest "jedynym krajem, któremu grozi zagłada" (1).

Żydzi w Palestynie "siedzą na beczce prochu" i szukają bezpiecznego miejsca schronienia.  Wiele wskazuje na to, że wybrali Polskę na miejsce przeniesienia się. 

Może to być, tak myślę, drugi powód uchwalenia nowelizacji do "Ustawy o obywatelstwie polskim", w takim kształcie, jak ona powstała i na której, skorzystają najwięcej Żydzi z Izraela i z USA.

Dlaczego rząd Donalda Tuska "zadziwiająco mocno" zacieśnia kontakty międzyrządowe i kulturalne z Izraelem?

O nowych "polskich obywatelach Izraela", którym "Ustawa o zmianie ustawy o obywatelstwie polskim" przywróciła prawo do polskich paszportów,  mówi się wprost:  "Nasi Izraelczycy". 

Dlatego ważne jest zbadanie, co było motywem zamachu w Smoleńsku i czy prace nad ustawami o obywatelstwie polskim i reprywatyzacją mogły być zablokowane przez śp. Lecha Kaczyńskiego [mógł przecież je zawetować],  i czy na rzecz tych ustaw miał miejsce lobbing z Izraela. - A jeśli tak to jaki, i przez kogo przeprowadzany?

To ważne pytania, bo coraz trudniej jest wierzyć w to, że "nieudowodniona katastrofa w Smoleńsku", była wypadkiem, a nie zamachem.

Jeśli był wybuch, to mógł być zamach. Jeśli był zamach, to logiczne, że musiał też istnieć jakiś motyw takiego zamachu

** Dzisiaj, w 2017 r., na podstawie faktów, można stwierdzić, że co najmniej od 2010 r. jesteśmy ofiarami "INWAZJI UPIORÓW 2.0", dokładnie takiej samej jak w latach 1944 - 1970, i z tego samego kierunku.Tak jak po wojnie byli to żydo-syjoniści sowieccy, tak teraz są to globalni żydo-syjoniści europejsko-amerykańsko-izraelscy. -

A to czego doświadczamy, z zamachem nazywanym "Katastrofą Smoleńską" włącznie, jest PLANOWĄ WOJNĄ CHYBRUDOWĄ, mającą na celu przemieszczenie obywateli Izraela o europejskim pochodzeniu do Polski i ekonomiczno-terytorialne opanowanie naszego kraju / reprywatyzacja i lasy.

Niżej mapka przedstawiająca jak Palestyńczycy tracili ziemię w okresie między 1946 i 2010 r. / kolor zielony / . Nie pozwólmy, aby to samo stało się z Polską.

 

KOMENTARZE

 • Donald Tusk ostrzega: pilnujcie swoich portfeli
  https://youtu.be/_1zJl7Y9yo0
 • przecież, MY, POLACY
  od stuleci nie chcieliśmy mieć swojskiego króla!
 • Pilnujcie Polski!
  http://i65.tinypic.com/md037c.jpg
 • NASZ WYWIAD Prof. Żaryn:
  .
  Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie może wykluczać zasłużonych dla Polski grup społecznych >> https://wpolityce.pl/polityka/363682-nasz-wywiad-prof-zaryn-projekt-ustawy-reprywatyzacyjnej-nie-moze-wykluczac-zasluzonych-dla-polski-grup-spolecznych?strona=2

  Rok na zgłoszenie roszczeń to zbyt krótki czas. Część potencjalnych beneficjentów nie mieszka w Polsce, niektórzy nie znają już języka polskiego. Dotarcie do nich z informacją o możliwości otrzymania odszkodowania musi być tak uregulowana, żeby to było realne prawo i każdy mógł skorzystać z tej możliwości. Liczę, że polskie placówki dyplomatyczne dotrą z informacjami na ten temat do wszystkich zainteresowanych.

  AGENCI WPŁYWAU JUŻ SĄ!
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 01:50:18
  Ten pomysł HGW nie ucieszy Schetyny. Prezydent Warszawy wybiera się na skargę do Strasburga. Kary finansowe nakładane na mnie przez komisję weryfikacyjną są naruszeniem podstawowych praw człowieka, pójdę z tym do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i jestem przekonana, że wygram – oświadczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Partyjni koledzy – z Grzegorzem Schetyną na czele – raczej nie będą zadowoleni, że HGW zamiast stanąć przed komisją, do czego ją namawiają, zamierza podgrzać atmosferę jeszcze bardziej.
  Prezydent Warszawy była pytana przez „Rzeczpospolitą” o zapowiedzi wiceszefa Ministerstwa Sprawiedliwości, przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego, dotyczące podniesienia poziomu kar dla prezydent Warszawy za notoryczne niestawianie się przed komisją. Dopytywany, o jaką konkretnie chodzi kwotę, Jaki powiedział: „Są osoby w komisji, które chcą i 100 tys. zł. Ja staram się tonować nastroje”.

  To już absolutnie jest Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Pójdę i jestem przekonana, że wygram

  – oświadczyła Gronkiewicz-Waltz. Według niej już wcześniejsze kary, które zostały na nią nałożone, były naruszeniem podstawowych praw człowieka.
  Na stwierdzenie, że mogą paść zarzuty, że donosi na Polskę, odparła: „Na jaką Polskę? Na Jakiego – Jaki to nie Polska”.

  Prezydent stolicy po raz kolejny przekonywała, że komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna i jest sprzeczna z trójpodziałem władzy.

  Jest to taki organ hybrydowy, który jest jednocześnie sędzią, wykonawcą w tych sprawach a tak naprawdę – powiedzmy sobie szczerze – to jest takie miejsce, od którego może się odbić Patryk Jaki, żeby kandydować na prezydenta Warszawy

  – oceniła Gronkiewicz-Waltz.

  Poza tym według prezydent stolicy decyzje komisji są „bardzo niepewne”, bo musi je zaakceptować jeszcze sąd.

  Komisja w moim odczuciu nie jest skuteczna, tylko jest głośna

  – oznajmiła.

  Prezydent Warszawy konsekwentnie odmawia stawiennictwa przed komisją weryfikacyjną jako strona postępowań. Z powodu niestawiania się przed komisją prezydent Warszawy została już ukarana grzywnami w łącznej wysokości 37 tys. złotych. We wrześniu komisja oddaliła jej wnioski o uchylenie części z tych grzywien. Prezydent odwołuje się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

  Tymczasem od kilku tygodni w mediach nie brakuje wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, w których z różną intensywnością nakłaniają Hannę Gronkiewicz-Waltz do stawienia się przed komisją weryfikacyjną. Że napięcie w partii sięga zenitu, pokazała sytuacja z ostatniej konwencji Platformy – HGW nie wzięła w niej udziału.

  Ciekawe, jaka będzie reakcja Grzegorza Schetyny na wieść, że Gronkiewicz-Waltz zamierza jeszcze bardziej podgrzać atmosferę i wybrać się na skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka? Nie brakuje wszak głosów, że przez zachowanie prezydent stolicy Platforma Obywatelska może mieć problemy z uzyskaniem dobrego wyniku w Warszawie w przyszłorocznych wyborach samorządowych.
 • Jest wniosek do TK o zniesienie immunitetu sądowego państw obcych w sprawach o odszkodowania za II Wojnę Światową
  100 polskich posłów wystąpiło do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o sprawdzenie czy immunitet sądowy państwa niemieckiego w polskich sądach obejmuje także kwestie związane ze zbrodniami niemieckimi na obywatelach polskich oraz straty majątkowe. To dla sprawy może być przełomowy moment.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/364547-tylko-u-nas-jest-wniosek-do-tk-o-zniesienie-immunitetu-sadowego-panstw-obcych-w-sprawach-o-odszkodowania-za-ii-wojne-swiatowa

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY