Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
612 postów 4213 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

"007" NIE CHROŃ PRZYJACIÓŁ, ... ODDAJ "ANEKS" ! ! ! :D

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Duda przetrzymuje "Tajny Aneks" : Służba Kontrwywiadu Wojskowego w czerwcu tego roku zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy o zwrot do SKW „Raportu o działaniach żołnierzy i pracowników WSI”, który zawiera w sobie tajny aneks.

Wszystkie prośby o zwrot tajnego aneksu były bezskuteczne, powiedział "Gazecie Polskiej" Piotr Bączek, szef SKW:

W czerwcu bieżącego roku wystąpiłem do pana prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu z weryfikacji byłych Wojskowych Służb Informacyjnych.Publikacja aneksu miała nastąpić w 2010 r.

– te prace zostały przerwane tragedią smoleńską.

Tak więc nasz wniosek, czyli SKW, do pana prezydenta Andrzeja Dudy wynika z przepisów ustawowych i wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Moim zdaniem aneks z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony. Takie zdanie miał również śp. prezydent Lech Kaczyński.

- "007" NIE CHROŃ PRZYJACIÓŁ, ... ODDAJ "ANEKS" ! ! !  :D

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Andrzej Duda 007: KOD - zwiastun
  >> https://www.youtube.com/watch?v=WfPM-w3FvOM
 • Szef SKW zdradza "Gazecie Polskiej":
  w czerwcu wystąpiłem do prezydenta o aneks z weryfikacji WSI

  >> http://niezalezna.pl/205532-szef-skw-zdradza-quotgazecie-polskiejquot-w-czerwcu-wystapilem-do-prezydenta-o-aneks-z-weryfikacji-wsi

  Pismo, którego treść publikuje "Gazeta Polska" w najnowszym numerze, zostało wysłane z SKW 13 czerwca 2017 r. Nie był to pierwszy dokument w tej sprawie – korespondencja wysyłana przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego do prezydenta RP Andrzeja Dudy ma swój początek w grudniu 2015 r. Wszystkie prośby o zwrot tajnego aneksu były bezskuteczne.

  SMOLEŃSK - nowy oficjalny zwiastun filmu
  >> https://www.youtube.com/watch?v=huveY6NEa2Q
 • Ważą się losy poprawek do ustaw prezydenta ws. SN i KRS
  .
  Nową KRS wybiorą także posłowie opozycji, choć nie w głosowaniu imiennym

  Poprawki złożone przez Prawo i Sprawiedliwość do prezydenckich ustaw sądowych są jeszcze nieznane publicznie, ale z różnych wypowiedzi można wydedukować, że rzeczywiście oznaczają daleko idące ustępstwa partii Jarosława Kaczyńskiego.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/361668-w-sprawie-sadownictwa-pis-duzo-ustapilo-nowa-krs-wybiora-takze-poslowie-opozycji-choc-nie-w-glosowaniu-imiennym

  Zakładają one zgodę na wybór członków Krajowej Rady Sądownictwa przez wszystkie, a przynajmniej największe, ugrupowania parlamentarne. Nie będzie to jednak głosowanie imienne, ale swego rodzaju proporcjonalne.

  - CZYLI ZGODNIE Z PROPOZYCJĄ ZIUTA :D

  Oczywiście, wcześniej parlament spróbuje, zgodnie z życzeniem prezydenta, wybrać członków KRS większością 3/5 głosów. Jest to jednak scenariusz uznawany za nierealny przez wszystkich aktorów, włącznie z pałacem prezydenckim.

  - CO BYŁOBY NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ ***

  *** WYBÓR WSZYSTKICH SĘDZIÓW, CZŁONKÓW KRS [4 + 15], NIE MOŻE BYĆ DOKONANY WIĘKSZOŚCIĄ "3/5", ... BO SEJM MOŻE WYBRAĆ TYLKO 4 CZŁONKÓW KRS SPOŚRÓD POSŁÓW - 15 MUSI WYBRAĆ KTOŚ INNY

  Tak jak niekonstytucyjny byłby wybór wszystkich członków KRS [1 + 15] przez Prezydenta, z czego Duda zrezygnował po wcześniejszym odrzuceniu przez partie jego propozycji zmiany Konstytucji, .... tak, z tego samego powodu, niekonstytucyjny byłby wybór wszystkich członków KRS [4 + 15] przez Sejm, lub [2 + 15] przez Senat - Wszyscy z wymienionych mają "konstytucyjny przydział", ilu członków KRS mogą wybrać.

  TAKIE SĄ KONSEKWENCJE UZNANIA, PRZEZ PiS i PRZEZ PREZYDENTA, NIEKONSTYTUCYJNOŚCI JEDNOOSOBOWEGO WYBORU PRZEZ PREZYDENTA 15 SĘDZIÓW CZŁONKÓW KRS

  Ciąg dalszy >> http://ziut.neon24.pl/post/140544,waza-sie-losy-poprawek-do-ustaw-prezydenta-ws-sn-i-krs
 • PIS BIERZE PROPOZYCJĘ ZIUTA ? 07.10.2017 21:16:54 >> http://m.neon24.pl/a71ca418ec39c1c2a2d2e96d9b877cf7,0,0.jpg
  Art. 187.1.2 mówi że piętnastu członków KRS wybranych jest spośród sędziów, .... ALENIE MÓWI PRZEZ KOGO, ... a więc mogą oni być wybrani proporcjonalnie przez Kluby [i tylko przez] Kluby Poselskie zgodnie z >>

  >> KONSTYTUCJA: Art. 187.4. Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa. Ziut - Blok Narodowy Polski 07.10.2017 21:16:54
  >> http://ziut.neon24.pl/post/140504,rozporzadzenia-z-moca-ustawy-to-stan-wojenny-dudy.
  .
  http://m.neon24.pl/d07531bbac3622eaa4633676e847b049,0,0.jpg
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 13:23:07
  Narkotyki, mafia, Kolumbia i... WSI - nieznane fakty o "elitach" III RP ujawnia "Koniec Systemu"

  http://niezalezna.pl/205604-narkotyki-mafia-kolumbia-i-wsi-nieznane-fakty-o-quotelitachquot-iii-rp-ujawnia-quotkoniec-systemuquot
  Ps..Czego wy chcecie od PAD.Ten typ z Unii Wolności nie ma nic do gadania. Musiał by podpisać na siebie i rodzinę wyrok zgadzając się na publikację aneksu. Nawet w biurze go kontrolują. Pełno szpionów ma wokół. Popatrzcie co się dzieje. Patrzycie i nic nie widzicie, kto zacz. Dzieje się wiele kryminalnych faktów i nikt nie reaguje,a historia jaką przedstawił pan Gadowski jest straszna. Straszna z uwagi na sprawców. Afera gazowa, paliwowa, narkotyki, skrytobójcze mordy, powołanie do życia nowoczesnej, FOZZ to tylko cześć radosnej twórczości wojskowej ub-ecji. W USA dostaliby krzesła elektryczne i składaki po kilkaset lat. U nas są szanowanymi obywatelami, którym sądy przyznają odszkodowania za niesłuszne "zwolnienia z pracy". Kiedy to kryminalne towarzycho zostanie uznane za zorganizowaną grupę przestępczą, jej szefostwo z Bulem na czele pójdzie siedzieć a z nimi "sędziowie", którzy przyznawali im miliony odszkodowań z kieszeni podatnika?. Obawiam się, że nigdy.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski
  Za tym wszystkim stoi ... Andrzej Duda! Nie oszukujmy się, bezpodstawnie tego aneksu już przez dwa lata nie ukrywa. To przebiegły gracz i znakomity manipulator opinią publiczną. Celem jego prezydentury jest zachowanie politycznego status quo zbudowanego na bazie targowickich uzgodnień zdrajców Polski przy okrągłym stole i ochrona interesów PO-sowieckich przestępców III RP. Scenariusz jego działań został na tę kadencję (pierwszą i zapewne ostatnią) świadomie zaplanowany i z zimną krwią, punkt po punkcie, realizowany. Ten człowiek podjął się jakiegoś karkołomnego zadania w imieniu komunistyczno-przestępczej targowicy, ze świadomością poniesienia pełnych konsekwencji politycznych a może i nie tylko. Gra więc swoją czarną kartą o niezwykle wysoką stawkę. Po skończonej kadencji jest praktycznie przesądzone, że do PiSu będzie miał drogę zamkniętą ale z drugiej strony, czy tak łatwo, za wyświadczone usługi, wpadnie w ramiona PO-sowieckich kolaborantów? Bardzo w to wątpię, dlatego tym bardziej, dziwi mnie to trwanie obecnego prezydenta w jego niepohamowanym pędzie do usług świadczonych skorumpowanym "elitom" komunistycznych zdrajców i przestępców.
 • @kula Lis 67 09:16:07
  REPRYWATYZACYJNY PRZEKRĘT STULECIA ! ! ! CHCĄ NAS OKRAŚĆ ! ! ! BALCEROWICZ SPRYWATYZOWAŁ TO, CO UKRADLI KOMUNIŚCI, ... PiS CHCE REPRYWATYZOWAĆ TO, CZEGO JUŻ NIEMA ! ! !

  Jeżeli ktoś ma roszczenia to jest rok na złożenie roszczeń, później wszystkie wygaszają. Są trzy możliwości wypłaty odszkodowań: 20 proc. w gotówce, 25 proc. w obligacjach albo 20 proc. w rozliczeniu ze Skarbem Państwa w ramach bonifikaty — wyjaśniał.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/361773-jaki-sklada-propozycje-hgw-nie-bede-jej-wzywal-na-najblizsze-posiedzenia-komisji-jezeli-stawi-sie-na-sprawe-noakowskiego-16

  NIC NIKOMU SIĘ NIE NALEŻY / WSZYSTKO SIĘ PRZEDAWNIŁO ! ! !
  >> https://www.youtube.com/watch?v=Kv7eH5puLyg&t=24s
 • Szantaż z Izraela - prof. Wolniewicz
  >> https://www.youtube.com/watch?v=jS-kGMRGcWQ
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 15:14:59
  W sprawie publikacji aneksu do raportu o likwidacji WSI.
  Autor: Andrzej Turczyn 11 października 2017

  “Gazeta Polska” napisała, że szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek w czerwcu zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu WSI. W jego ocenie, dokument ten powinien zostać ujawniony. Bączek przypomniał, że zgodnie z przepisami “to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu”.
  Łapiński (rzecznik Prezydenta) pytany w środę w RMF FM, czy aneks WSI zostanie ujawniony, odpowiedział: “To jest decyzja prezydenta. Na razie prezydent podtrzymuje decyzję śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie zdecydował się na ujawnienie tego aneksu. Natomiast wypadałoby, żeby szef SKW troszeczkę miarkował się w słowach”. Jak napisała “Gazeta Polska”, według nieoficjalnych informacji w aneksie znalazły się nieznane wcześniej fakty dotyczące genezy polskiej mafii, w której niezwykle istotną rolę odgrywali żołnierze oraz tajni współpracownicy wojskowych służb specjalnych PRL-u. Według gazety, w dokumencie opisano też kulisy działania fundacji Pro Civili i udział jej członków w różnego rodzaju operacjach wojskowych. W tajnym aneksie – pisze “GP” – udokumentowano również nielegalny handel bronią, inwigilację mediów i parlamentarzystów, inwigilację Kościoła oraz nieopisywane wcześniej działania wojskowych służb specjalnych w sprawie afery FOZZ. (PAP)

  Pomijam co w tym aneksie jest, bo niby skąd mam wiedzieć. Ale strasznie drażni mnie robienie ze mnie, jak i innych Polaków głupków. Aby nie wymądrzać się przedstawię przepisy prawa, które są jednoznaczne. Pan prezydent nie ma nic do gadania, ma aneks ujawnić i powinien to zrobić już naprawdę dawno. Przedstawię przepisy prawa, sami się przekonacie, że Prezydent nie gra Polakami czysto.
  Obowiązek sporządzenia tzw. raportu oraz aneks do raportu o likwidacji WSI wynika z ustawy z dnia z dnia 9 czerwca 2006 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego. Zgodnie z art. 70 a ust. 1 tej ustawy:
  Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, w terminie wyznaczonym przez Prezesa Rady Ministrów, sporządza Raport o działaniach żołnierzy i pracowników WSI oraz wojskowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania w zakresie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego przed wejściem w życie ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o Wojskowych Służbach Informacyjnych, w zakresie określonym w art. 67 ust. 1 pkt 1-10 oraz o innych działaniach wykraczających poza sprawy obronności państwa i bezpieczeństwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, zwany dalej “Raportem”.
  Ten przepis to podstawa sporządzenia tzw. raportu, który został już opublikowany. Przepis art. 70 c, cytowanej ustawy, który reguluje publikację raportu brzmi tak:
  1. Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej niezwłocznie przekazuje Raport Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesowi Rady Ministrów i wiceprezesom Rady Ministrów.
  2. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przekazuje Raport Marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałkowi Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, po zasięgnięciu opinii Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, podaje Raport do publicznej wiadomości w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej “Monitor Polski”.
  4. Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o podaniu Raportu do publicznej wiadomości jest równoznaczne ze zniesieniem klauzuli tajności w rozumieniu art. 21 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2005 r. Nr 196, poz. 1631, z późn. zm.).
  Kolejny przepis ustawy reguluje sytuację, co należy uczynić, gdyby po opublikowaniu Raportu ujawniły się nowe okoliczności, które powinny zostać objęte Raportem lub wpływają na jego treść. Zgodnie z art. 70 d:
  1. Jeżeli po przekazaniu Raportu przez Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesowi Rady Ministrów i wiceprezesom Rady Ministrów ujawnią się nowe okoliczności, które powinny zostać objęte Raportem lub wpływają na jego treść, Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, niezwłocznie po ujawnieniu nowych okoliczności, sporządza odpowiednie uzupełnienie Raportu.
  2. Jeżeli nowe okoliczności, które powinny zostać objęte Raportem lub wpływają na jego treść, zostaną ujawnione w toku działalności SKW lub SWW po zakończeniu działalności Komisji Weryfikacyjnej, uzupełnienie Raportu sporządzane jest odpowiednio przez Szefa SKW lub Szefa SWW, niezwłocznie po ujawnieniu nowych okoliczności.

  3. Do uzupełnienia Raportu, o którym mowa w ust. 1 i 2, stosuje się odpowiednio art. 63 ust. 6a, art. 70b i art. 70c.
  Treść przepisu powoduje w swej prostocie elementarne rozumowanie: Aneks powinien być opublikowany, ustawa nie zakreśla terminu czyli istnienie przepisu nakazuje, poleca. Przepis nakazuje do uzupełnienia Raportu (Aneks) stosować przepis mówiący o publikacji Raportu. W przepisie jest polecenie skierowane do Prezydenta zasięgnięcie opinii oraz opublikowanie uzupełnienia Raportu. Prezydent nie może zwlekać z pozaprawnych powodów. Np. prowadzona przez Prezydenta taka czy inna polityka nie jest powodem, zgodnie z przepisami, niepublikowania uzupełnienia Raportu. Prezydent musi uzupełnienie Raportu opublikować, bowiem przyczyną braku publikacji mogą być wyłącznie okoliczności wskazane przez prawo. W przepisie takich okoliczności brak. Wcześniej istniała taka okoliczność, wynikająca z wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 27 czerwca 2008 r., a polegała na konieczności animizacji pewnych danych. Po wykonaniu tej w istocie biurowej czynności publikacja była możliwa. Z powyższego przepisu wynika jeszcze jedna konsekwencja. Polega ona na tym, że nowe okoliczności, które powinny zostać objęte Raportem lub wpływają na jego treść, mogą zostać ujawnione w toku działalności SKW lub SWW po zakończeniu działalności Komisji Weryfikacyjnej. Wówczas uzupełnienie Raportu sporządzane jest odpowiednio przez Szefa SKW lub Szefa SWW, niezwłocznie po ujawnieniu nowych okoliczności. To jest możliwe w sytuacji poznania treści uzupełnienia Raportu przez szefów SKW i SWW, zatem prośba o przekazanie uzupełnienia Raportu, o której pisze Gazeta Polska, jest w sposób oczywisty oparta o przepisy prawa.


  Ps...Nikt nie opublikuje tego aneksu tam jest za dużo, no może jako narzędzie ostatecznej zagłady ....Czyli PAD dołącza do tego całego dziadostwa i syfu który jest w raporcie. Aż rzygać mi się chce jak sobie pomyślę, że to za nasze pieniądze oni kręcą te afery. A potem prezydent urzędujący za nasze pieniądze bezprawnie nie ujawnia raportu. Tfu! Co za bagno. Prawdopodobnie nazwiska jakie znajdują się na tej liście są wciąż aktywne na scenie politycznej i biznesowej. Prawdopodobnie ich ujawnienie oznaczałoby koniec kariery i biznesów. Prawdopodobnie reakcja owych środowisk byłaby bardzo gwałtowna i nerwowa, z fizyczną likwidacją zagrażających ich interesom osób lub z zamachem stanu włącznie. Dlatego zginął śp. prezydent Lech Kaczyński chcąc przed wyborami mimo wyroku aneks ujawnić. A PAD miał już jedno ostrzeżenie/wypadek.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski
  Macierewicz: Prezydent powinien zwrócić SKW aneks do raportu z weryfikacji WSI. Prezydent Andrzej Duda powinien zwrócić Służbie Kontrwywiadu Wojskowego aneks do raportu z weryfikacji WSI ze względu na zawarte w nim, a potrzebne kontrwywiadowi wojskowemu informacje uważa minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
  Blokowanie przekazania tego raportu z powrotem do SKW jest działaniem nieroztropnym i dla Polski naprawdę niekorzystny powiedział w piątek Macierewicz w TVP1. Jeżeli pan prezydent zdecydował się nie publikować raportu, chociaż ustawa tak stanowi, to jest w jego uprawnieniach. To jest zupełnie bezsporne. Ale w takim razie powinien ten materiał zwrócić do SKW, której to jest po prostu potrzebne do kontynuowania działalności ocenił. „Gazeta Polska” napisała, że szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek w czerwcu zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu WSI. Bączek przypomniał, że zgodnie z przepisami „to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu”. W opinii szefa SKW, aneks powinien zostać ujawniony. Jak ocenił Macierewicz, wystąpienie o zwrot dokumentu „zapewne oznacza, że SKW nie posiada tak precyzyjnych informacji, jakie zawarte są w aneksie”. Z tego co wiem, w tym wypadku rzecz jest niesłychanie poważna, dotyczy naprawdę zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa mówił minister. Zaznaczył, że on sam jest jego autorem, ale tylko „mniej więcej go pamięta”. Przypomniał, że dokument liczy ponad 800 stron. W środę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński poinformował, że ws. aneksu WSI prezydent Andrzej Duda na razie podtrzymuje decyzję śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie zdecydował się na ujawnienie dokumentu. Jak powiedział Macierewicz, „nie było takiej decyzji ze strony prezydenta Kaczyńskiego”. Pan prezydent Kaczyński miał pewne wątpliwości dotyczące niektórych sformułowań. W związku z tym prowadzone były przez komisję weryfikacyjną prace mające na celu dostosowanie raportu także do wyroku TK, który zakwestionował publikację niektórych nazwisk. Tyle i tylko tyle. W związku z tym powoływanie się na jakoby istniejącą decyzję jest niestosowne i nieprawdziwe oświadczył minister obrony.
  ems/PAP
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski
  Aneks WSI, który zawiera także szokujące dane o peowskim idolu czyli ruskim agencie Bulu-Debilu Szczynukowiczu alias Komorowski, który umoczony był w kryminalny handel bronią ! Na rozkaz rosyjskich służb poprzez skazanego w USA handlarza bronią Monzera al-Kassara, WSI dostarczało broń antyamerykańskim terrorystom. Bul-Debil jako wiceszef MON bezpośrednio nadzorował ten kryminalny handel, który kwitł także kiedy Bul był ministrem obrony w latach 2000–2001. To wtedy dorobił się nielegalnie co najmniej 260 tys. zachodnioniemieckich marek - gigantycznej wtedy sumy. Te dane są tak kompromitujące dla Polski członka NATO i kluczowego obecnie sojusznika USA, że nie chcą obecnie ich publikować ! Bo i trzeba byłoby wziąć za dupę i skazać na dożywocie Bula-Debila ! A wiadomo jaki smród by się z tego gówna rozniósł !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY