Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 4691 komentarzy

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy Duda mógłby liczyć w Sejmie na poza-PiS-owską większość?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamiętacie najbardziej znany cytat z Nocnej Zmiany? Jeśli nie, to przypominę: "Panowie, policzmy głosy." / Jeśli ktoś zna historię to wie, że w 1992 agentura obaliła rząd metodami demokratycznymi, ... ze strachu. - Znajdujemy się w podobnej sytuacji.

"Czy Duda mógłby liczyć w Sejmie na poza-PiS-owską większość?", .. pytanie tytułowe na pozór jest "od rzeczy", ale gdy przyjrzymy się bliżej sytuacji to okaże się, że wcale nie tak do końca. 

-  Nie myląc się, można powiedzieć, że w "PiS-koalicji" już teraz są posłowie, którym jest [byłoby] bardziej po drodze z Prezydentem, niż z PiS-em. / Potrzebny jest aby "powód", aby się ujawnili po "[nie]właściwej stronie", ... a tym powodem może być debata w Sejmie nad prezydenckimi projektami dotyczącymi Sądu Najwyższego i KRS. 

Wystarczy też spojrzeć na ostatnie wydarzenia bez retuszowania rzeczywistości: i zamiast zastanawiać się:  "Czy prezydent jest z nami?", odpowiedzieć sobie właśnie na pytanie: "Czy Duda może liczyć na poza-PiS-owską większość w Sejmie?", ... bo de facto, aby "wyjść na swoje" Prezydent musi WSZELKIMI SPOSOBAMI właśnie do takiej większości dążyć. 

- To nie podlega dyskusji i jest to logicznie uzasadnione, ... tym bardziej jeśli chce się przepchnąć własny projekt ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, z którym PiS niekoniecznie i do końca, będzie się chciał zgodzić - co też jest raczej pewne. 

 
Prezydent AndrzeJ[D]uda, ... i "Dyktatura w zasięgu ręki"
 

- Moim zdaniem Duda może liczyć na poza-PiS-owską większość z prostego powodu: Prezydent nie jest z PiS-em, może więc liczyć chcieć skonsolidować "koalicję strachu", taką samą, jaka zawiązała się w 1992 r. -  taka koalicja jest dla Dudy "w zasięgu ręki", ... wystarczy że da im nadzieję bezkarności.

- Większość, jaką posiada PiS jest większością tylko pozorną. Wystarczy, że w momencie gdy w Sejmie pojawią się prezydenckie projekty ustaw ws. Sądu Najwyższego i KRS, a Gowin ze swoimi posłami poprze w 100% projekt Prezydenta, ... może się okazać, że PiS nie będzie nawet mógł przegłosować poprawek do projektu Dudy.

Prezydent, który zgodnie ze swoimi projektami ustaw, chce stanąć na czele nowego polskiego porządku sądowego, powie "totalnej opozycji", że nie pozwoli jej sądownie skrzywdzić, ... i będzie miał poza-PiS-owską większość w Sejmie, a polska polityka znajdzie się w "nowej rzeczywistości"  -  to jest bardzo realne.

- Dlatego uważam, że PiS nie powinno procedować prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS do momentu, aż nie załatwi sprawy nowelizacji "Kodeksu Wyborczego".

Po nowelizacji "Kodeksu", i przedstawieniu ustawy do podpisu Prezydentowi kolejne weto Prezydenta [lub jego brak] wyjaśni w czyjej drużynie tak naprawdę gra Andrzej Duda   -   Projekty prezydenckie powinny być procedowane dopiero po wyjaśnieniu mającej miejsce wątpliwości ws. Prezydenta.

*** Warto też ocenić prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS pod kątem ich przydatności dla potencjalnej "totalnej koalicji strachu".  -  Choćby ten punkt mówiący o tym, że każdy prawomocny wyrok może zostać ponownie zaskarżony: który przydał by się "jak ulał" wszystkim pokrzywdzonym przez PiS, gdy PiS-u już nie będzie.  ///  Kto wie, ... być może właśnie dlatego pomysł takiej opcji został zaproponowany przez  Prezydenta?

<>

wPolityce.pl: Toczymy dalej tę samą dyskusję, która ma doprowadzić do tego, by przeprowadzić przez parlament prezydenckie ustawy - reformę sądownictwa — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl  szef Gabinetu Prezydenta RP.   --- To nie jest kwestia jakiegoś konkretnego zapisu, ale rozmów na temat wspólnego stanowiska w sprawie reformy i przebiegu prac parlamentarnych nad tymi projektami   –   powiedział minister Szczerski..  

To naturalna konsekwencja rozmów między Prezydentem, a większością parlamentarną   —  dodał.  [?]

[?] Czyli możliwe, że nie konkretnie PiS, tylko  każdą większością parlamentarną, która "przepchnie" propozycje Prezydenta?  /  W tym tkwi "zagadka Dydy", bo prezydent jest,  ... albo raczej do pewnego momentu był,  "wielką zagadką".  (: 

KOMENTARZE

 • Prezydent AndrzeJ[D]uda, ... i "Dyktatura w zasięgu ręki"
  >> http://ziut.neon24.pl/post/140434,prezydent-andrzej-d-uda-i-dyktatura-w-zasiegu-reki

  "Nocna Zmiana - ZDRADA >> https://youtu.be/yJrOt3wPcxE
 • Kaczyński zapewnił o woli zasypywania podziałów
  .
  Przyczyny rysujących się napięć w obozie władzy wyjaśnia politolog, publicysta Jakub Świderski.

  >>> http://niezalezna.pl/204949-prezes-pis-u-zrobimy-wszystko-by-utrzymac-jednosc

  Świderski: obecnie prezydent koncentruje się na zdobywaniu narzędzi do sprawowania rządów jednoosobowo. Z kolei prezes PiS-u opowiada się za rozproszeniem instrumentów władzy.

  Im bardziej władza skupiona jest w jednych rękach, tym mniejszy jest wpływ obywateli na to, co się dzieje w państwie – podkreślił politolog.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 08:06:30
  Konstytucję "zredagował" nam pomiot chazarski i alkoholik, pospolity złodziej i krętacz Izaak Stolzman alias Kwaśniewski (ponoć pomagała mu w tym kurwa trójmiejska i tramwajarka po powszechniaku wieczorowym kaszalot i alkoholiczka Krzywonos jak sama twierdziła) po to żeby była dwuwładza wykonawcza w Polsce i rywalizacja pomiędzy prezydentem a premierem. To jest diabelski pomysł chazarskiego cwaniaka teraz mamy tego skutki. Albo krajem będzie rządził premier (system kanclerski - np. mają tak Niemcy) albo prezydent (jak w USA). Polska ma system "pomieszany". Teraz totalna opozycja wykorzystuje to do "rozwalenia" rządu i przerwania dobrej zmiany. Z prezydentem Dudą nie można się na coś konkretnego umówić, bo musi zasięgać informacji od swoich "przyjaciół" czy mu wolno. Prezydent Lech Kaczyński był dojrzałym politykiem, mężem stanu, a nie jakąś wydmuszką, jaką jest PAD. Dlatego też proszę pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, żeby nie pozwalał się wodzić za nos Dudzie, bo wtedy będą nim i nami rządzić komuchy z WSI. Nie byłoby ani Andrzeja Dudy, ani Polski wstającej z kolan gdyby nie było wspaniałego patrioty Jarosława Kaczyńskiego. ludzie Z taką charyzmą i głębokim czystym patriotyzmem rodzą się jako wyjątki w społeczeństwie i dramatem Polaków jest to, że nie potrafią tego docenić tu i teraz. Dlaczego za granicą Polonia potrafi takie rzeczy dostrzec, a tutaj w Polsce ludzie klapki na oczy pozakładali. Wciąż czekam na finał tych prezydenckich reform sądów i coraz bardziej mnie się to nie podoba, nie to obiecywał i nie tego chcą ludzie zniszczeni przez sądy. Tylko gruntowny remont i wymiana starych śmierdzących komuchów w sądach, przywróci świetność naszej Ojczyźnie.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 08:06:30
  Sprawa jest bardzo poważna i ma wymiar historyczny, w najbardziej negatywnym tego słowa znaczeniu. Mamy do czynienia ze zdradą nie tylko interesów ugrupowania dobrej zmiany i własnych wyborców ale przede wszystkim ze zdradą interesów państwa, przez marnego i niedojrzałego małego człowieczka. Tego nie da się już owinąć w bawełnę. Jarosław Kaczyński powinien stanąć przed narodem i powiedzieć społeczeństwu prawdę w oczy i to jak najszybciej. Ludzie są zbałamuceni i nieświadomi tej wolty jaką dokonuje ten prezydent, któremu powierzono losy państwa. Ta gra zakulisowa PiSu i udawanie, że nie ma konfliktu z woltującym na lewo i w stronę PO-sowieckiej targowicy prezydentem, jest wielce nieodpowiedzialna, grozi bowiem nagłym wybuchem frustracji większości społeczeństwa oczekującego na najważniejsze zmiany (nie tylko 500+) ustrojowe państwa a w tym całkowitą odnowę wymiaru sprawiedliwości. Utrzymywanie ludzi w niewiedzy i nieświadomości rozłamu, pomiędzy obozem dobrej zmiany a blokującym te zmiany, zaprzedajnym prezydentem, doprowadzi w krótkim czasie do utraty wiarygodności całego obozu patriotycznego i rozbicia zjednoczonej prawicy, zaś w konsekwencji do utraty władzy na rzecz powrotu do rządowych stołków komunistycznych przestępców kremlowsko-berlińskiej nomenklatury III RP. To bardzo niebezpieczna sytuacja dla Polski. Tylko prawda może nas wyzwolić i utrzymać na drodze dobrej zmiany. Osobiście nie widzę przyszłości Polski z Andrzejem Dudą w roli prezydenta, który i tak swoimi wetami spalił własną karierę polityczną. Ten człowiek powinien ustąpić z funkcji prezydenta dla dobra państwa i to jak najszybciej a myślę, że czekałaby na niego ogromna szansa przejęcia sterów tak zwanej opozycji, czyli zastąpienia głupawych sterników PO i Nowoczesnej, żeglujących pod sowiecko-niemiecką banderą.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 08:06:30
  Gdzie publikacja aneksu do likwidacji WSI panie Duda ? Trump wymienił wszystkich, PAD odziedziczył PO Szczynukiewiczu. Problem polega na tym, że prezydent Duda i jego ekipa została narzucona prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu przez gabinet prezydenta USA Obamy. Po prostu USA za Obamy powiedziała Kaczyńskiemu i PiS: OK, wygracie wybory i utworzycie rząd, ale prezydentem ma zostać nasz człowiek Andrzej Duda. "Nasz człowiek" to tak na prawdę człowiek żydowskiego lobby. Obama ustawiał Polskę pod żydówkę Hajkę Clinotonową która miała być kolejnym prezydentem USA a która to jak była w rządzie Obamy, po zbrodni smoleńskiej przyleciała do Krakowa tylko po to, aby poprzeć prezydenturę Komorowskiego. Cały kłopot w tym, że w USA stał się cud i kolejnym prezydentem został Trump wbrew oczekiwaniom lobby żydowskiego. I stąd ta "różnica zdań" pomiędzy prezydentem Dudą i jego otoczeniem a obecnym rządem i Jarosławem Kaczyńskim. Proszę zauważyć, że te "różnice zdań" występują tylko w trzech resortach: MON, MSZ i Ministerstwo Sprawiedliwości! A zatem w trzech kluczowych ministerstwach które decydują kto tak na prawdę rządzi w państwie. Prezydent Duda orędownik głębokich zmian ale takich które by nie naruszyły żydowskiego status quo w Polsce. Krótko mówiąc potomki stalinowskich zbrodniarzy albo inaczej, POtomki komuchów "żydów" mają być nietykalni a POtomki komuchów "chamów" mają być out! A PiS i Jarosław Kaczyński w obliczu zmian w USA i prezydenta Trumpa mówi KOMUCHY "ŻYDY" I KOMUCHY "CHAMY" OUT! I to się tak bardzo nie podoba prezydentowi i jego otoczeniu z Solochem na czele!
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 08:06:30
  Dlaczego PAD nie dymisjonuje Solocha, pytanie za 100 punktów ? Czy to przypadek, że w otoczeniu Dudy znajduje się tylu miłośników poprzedniego systemu ? Coś tu jest nie tak. Pretensje o to że nastąpił wysyp artykułów krytykujących obóz PADa i nazywanie tego wojną hybrydową jest infantylne i obraźliwe. Kancelaria PADa to nowe przytulisko dla niegramotnych typów o śmierdzącej na milę proweniencji. Soloch idzie w zaparte, a przecież pracodawca ma wgląd we wszystkie teczki personalne pracowników i ich przebieg kariery zawodowej. Za wiele tych "czerwoniaków" wokół Solocha, aby to traktować jak przypadek. To, że nie jest zbyt bystry, sądząc po wypowiedziach w kilku programach telewizyjnych, zupełnie go nie tłumaczy. Śmieszy mnie rozpowszechniana z BBN opinia, że jest wybitnym analitykiem. Człowiek z klasą po tylko pierwszym ujawnionym "czerwoniaku" Juźwiku podałby się do dymisji. A facet bez klasy kierujący BBN w czasach tak trudnych demontaży pasożytniczej III RP, to poważne zagrożenie bezpieczeństwa. I jak tu się dziwić zawetowaniu ustaw sądowych przez PAD i bucie "kasty", skoro w jądrze bezpieczeństwa RP jest kwiat czerwonej agentury wpływu po szkoleniach na KGB i GRU. Tak pięknie mu radzą. PAD nie chce żadnych zmian, ani w sądach, chce natomiast większej władzy, zastanawiam się, patrząc na działania PAD czy ma po temu kwalifikacje, żadnego systemu prezydenckiego i tyle. Coraz więcej szokujących faktów nt. poglądów i opinii PAD. Okazuje się, że kwestionuje fundamentalne prawa demokratyczne. PAD kwestionuje fakt, że partia która zdobyła większość w parlamencie ma mieć prawo do decydowania, zgodnie z wolą większości wyborców, którzy dali tej partii władzę. Jeżeli to prawda, to PAD staje przeciwko nam, ale również staje w jednym szeregu z mafiozami w togach, z katami Polaków, ze złodziejami i aferzystami i z totalną opozycją, która utraciła władzę z woli wyborców! PAD kwestionujący prawo większości do rządzenia to albo wariat albo agent i staje w jednym szeregu z Junckerem, Tuskiem, Timmermansem i z Merkel! A to jest po prostu ZDRADA!
 • @kula Lis 67 09:23:51
  Najbardziej śmieszne jest to, że dla przyjęcia jego propozycji potrzeba zmian w Konstytucji tak, aby zwiększyć uprawnienia prezydenckie tj. prawnik-Duda, prawnik Królikowski- chcą dostosowywać konstytucję do swoich ustaw. Konstytucja wymaga generalnych zmian, albo do napisania na nowo w sposób jasny, klarowny, uniwersalny. Weto jest potrzebne jak dziura w moście. Jeżeli prezydent uważa, że ustawa jest niezgodna z konstytucją, w pierwszej kolejności powinien ją skierować do Trybunału Konstytucyjnego (jego projekty na pewno byłyby zakwestionowane). Zresztą według przeważających opinii konstytucjonalistów weto powinno być stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach, a jest od uchwalenia KRP nadużywane, co
  może prowadzić do sytuacji, że jeżeli rząd i prezydent wywodzą się z różnych opcji politycznych, prezydent może torpedować reformy. Taka sytuacja ma teraz miejsce (mimo, że podobno to ta sama opcja). Duda zapomniał dzięki komu jest prezydentem. Ja o Kaczyńskim nie mam takiego dobrego zdania. Przecież to jego decyzja o wystawieniu Dudy. Podobno jest takim dobrym strategiem - wówczas należy się zastanowić, czy mu nie zależało na hamowaniu reform. Magdalenka dalej obowiązuje?
  A jeżeli się pomylił (znowu) to niezbyt dobrze o nim świadczy.
 • NEWS. Ważna zapowiedź kierownictwa PiS:
  Jesienią zajmiemy się zmianami w ordynacji. "Czas zaczyna pilić"
  >> http://ziut.neon24.pl/post/140455,czy-duda-moglby-liczyc-w-sejmie-na-poza-pis-owska-wiekszosc

  To nawet nie jest kwestia tego, czy prezydent podpisze, bo przedstawimy zmiany, które będą do niego do zaakceptowania. Ale proszę zobaczyć: tę rzecz mielibyśmy załatwioną w lipcu. Jeśli będzie opóźnienie również ws. ordynacji … — urwał Terlecki.

  W rozmowie pojawiła się również istotna deklaracja w sprawie ewentualnego skrócenia kadencji parlamentu:

  Nie przewidujemy przyspieszenia wyborów — zaznaczył.
 • @wercia 10:15:20
  Kilkuset morderców rządzi Polską - Platforma Umoczona ! Tak twierdzi W.Sumlinski. Co by się nawet zgadzało.


  https://www.youtube.com/watch?v=4RjULhl25QY
 • @wercia 10:15:20
  Gdzie publikacja aneksu do likwidacji WSI panie Duda ? Trump wymienił wszystkich, PAD odziedziczył PO Szczynukowiczu. Problem polega na tym, że prezydent Duda i jego ekipa została narzucona prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu przez gabinet prezydenta USA Obamy. Po prostu USA za Obamy powiedziała Kaczyńskiemu i PiS: OK, wygracie wybory i utworzycie rząd, ale prezydentem ma zostać nasz człowiek Andrzej Duda. "Nasz człowiek" to tak na prawdę człowiek żydowskiego lobby. Obama ustawiał Polskę pod żydówkę Hajkę Clinotonową która miała być kolejnym prezydentem USA a która to jak była w rządzie Obamy, po zbrodni smoleńskiej przyleciała do Krakowa tylko po to, aby poprzeć prezydenturę Komorowskiego. Cały kłopot w tym, że w USA stał się cud i kolejnym prezydentem został Trump wbrew oczekiwaniom lobby żydowskiego. I stąd ta "różnica zdań" pomiędzy prezydentem Dudą i jego otoczeniem a obecnym rządem i Jarosławem Kaczyńskim. Proszę zauważyć, że te "różnice zdań" występują tylko w trzech resortach: MON, MSZ i Ministerstwo Sprawiedliwości! A zatem w trzech kluczowych ministerstwach które decydują kto tak na prawdę rządzi w państwie. Prezydent Duda orędownik głębokich zmian ale takich które by nie naruszyły żydowskiego status quo w Polsce. Krótko mówiąc potomki stalinowskich zbrodniarzy albo inaczej, POtomki komuchów "żydów" mają być nietykalni a POtomki komuchów "chamów" mają być out! A PiS i Jarosław Kaczyński w obliczu zmian w USA i prezydenta Trumpa mówi KOMUCHY "ŻYDY" I KOMUCHY "CHAMY" OUT! I to się tak bardzo nie podoba prezydentowi i jego otoczeniu z Solochem na czele!
 • @wercia 10:15:20 poniżej o tej co ponoć pomagała jak sama twierdzi pisać konstytucję
  Seksualne Wybryki H. Krzywonos

  https://www.youtube.com/watch?v=0X1e51wUau0

  Ładnie nachlani musieli być ci kolejarze, przecież to jak wyruchać morsa. To właśnie przykład demokracji. Ludzie wybrali taką zdemoralizowaną kobietę do Sejmu... Wstydźcie się wyborcy. Więcej komentarzy pod filmem, polecam przeczytać!
 • @wercia 10:15:20
  W piątek spotkanie prezydenta z prezesem PiS. Temat? Reforma sądownictwa.

  http://niezalezna.pl/205000-w-piatek-spotkanie-prezydenta-z-prezesem-pis-temat-reforma-sadownictwa
 • @kula Lis 67 15:13:23
  Krzywonos do Sejmu, synalek Wałęsy do PE...Krzywonos dostała nawet od Tuska drugą emeryturę tzw. specjalną. Łgarze i złodzieje. W aferze AG siedzi słup i zarzuty postawiono teściowej.
  Do wyborów chodzi połowa obywateli i to oni wybierają. Inni liczą głosy. Potem -jak już mimo wysiłków, nie uda im się zdobyć władzy, to przechodzą do totalnej opozycji, biorą diety za blokowanie wszystkiego i za organizowanie protestów rozmaitych.
 • @wercia
  Oto obraz "naszej" postżydobolszewickiej nadzwyczajnej i ponoć książęcej kasty! Tylko OPCJA ZERO!
  Sędzia brał łapówki. Miał trafić do więzienia, ale znikł - Janusza K. szuka policja! (Co ciekawe - pomimo prawomocnego wyroku, formalnie nadal jest sędzią i dostaje na konto pensję. Takie kuriozum możliwe tylko w Polsce!) http://niezalezna.pl/205052-sedzia-bral-lapowki-mial-trafic-do-wiezienia-ale-znikl-janusza-k-szuka-policja
 • @wercia 15:57:28
  Co roku każdy Polak płaci na utrzymanie sędziów, prokuratorów, a także administracji związanej z systemem sprawiedliwości 289 złotych i 20 groszy. To dużo ponieważ w UE żaden inny kraj nie przeznacza tak znacznej części budżetu na Temidę. Pieniądze jakie przeznaczamy na system sprawiedliwości w Polsce przekładają się na wysokie zatrudnienie w tym sektorze. W UE tylko Niemcy mają większą od Polski liczbę sędziów (u nas jest ich 10 322). Oprócz sędziów polska Temida zatrudnia też 13 617 prokuratorów, 42 tysiące urzędników sądowych i 29,5 tysiąca pracowników więziennictwa. Łącznie niemal 100 tysięcy osób.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY