Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
611 postów 4211 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Macierewiczowi w Smoleńsku ukradli zegarek za 30tyś złotych?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To sprawa bardzo poważna, mogąca mieć wpływ na wyjaśnienie kulis ukrycia okoliczności zamachu w Smoleńsku. - Bo jeśli Macierewicz w Smoleńsku nie nosił zegarka, to skąd mógł wiedzieć, która była godzina w Smoleńsku w momencie katastrofy?

35Stan@Ziut16:51:15 W sprawie stosowanego czasu lokalnego w dniu 10.04.2010 jest wiele materiałów w sieci, np. relacje świadków. - Jednym z nich jest A. Macierewicz. - W rozmowie z Radiem Maryja podał, ze pociąg specjalny , którym podróżował przybył na stację "Prigorodnyj Wokzał" o godzinie 5:00 a w relacjach Polskiej Agencji Prasowej i mediów w Polsce było to o godzinie 4:00.

Niektórzy podróżni np. W. Przesmycki z ROPWiM w swej relacji pisał:

(...)Ruszamy. Pierwszy przystanek Terespol. Odprawa graniczna. Przejeżdżamy Bug i już jesteśmy w Brześciu. Przestawiamy zegarki o jedną godzinę do przodu. Jest 14. Celnicy białoruscy w zielonych mundurach ze złotymi guzikami. Na guzikach gwiazda sama albo w towarzystwie sierpa i młota.

Z Brześcia wyruszamy już bez postojów prosto do Smoleńska. Tu przestawiamy znowu zegarki o godzinę naprzód. Szósta rano , czasu rosyjskiego. Mocne kwietniowe słońce w którym mieni się cały „Prigorodnyj Wakzał”. Cały w groszkowej zieleni i bieli. (...)

Inni podróżni też podawali w relacjach, ze pociąg przybył do Smoleńska o 6-tej rano, np. Poseł PIS-u E.Siarka:
(...)O godz. 6:00 czasu miejscowego jesteśmy w Smoleńsku. Już świta. (...)

Jest to dwugodzinna różnica pomiędzy czasem podawanym przez PAP i polskie media a czasem podawanym przez podróżnych przestawiających zegarki przy przekraczaniu dwóch stref czasowych dzielących czas w Polsce i w moskiewskiej strefie czasowej.  -  Dlaczego zatem u Macierewicza była godzina 5-ta?  

Ziut@35stan18:32:08  // W sprawie stosowanego czasu lokalnego w dniu 10.04.2010 jest wiele materiałów w sieci, np. relacje świadków. - Jednym z nich jest A.Macierewicz. - W rozmowie z Radiem Maryja podał, ze pociąg specjalny , którym podróżował przybył na stację "Prigorodnyj Wokzał" o godzinie 5:00 a w relacjach Polskiej Agencji Prasowej i mediów w Polsce było to o godzinie 4:00 //

WSZYSTKO SIĘ ZGADZA

Na stacji "Prigorodnyj Wokzał" Macierewicz spojrzał na godzinę na telefonie [telefony zmieniają czas automatycznie po przekroczeniu strefy czasowej], ... i była godzina 5:00 czasu lokalnego smoleńskiego.


W POLSCE BYŁA 4:00 CZASU LOKALNEGO POLSKIEGO = RÓŻNICA 1 GODZINA, ... A NIE 2 JAK WMAWIA KOMISJA MILLERA  
 
SPÓR Z 35STAN DOTYCZYŁ MANIPULACJI ROSYJSKIMI STREFAMI CZASOWYMI
 
 
Nie da się ustalić czasu "Katastrofy Smoleńskiej", ... ale [czy] da się stalić że "Komisja Millera" nie ustaliła jej poprawnie. - Czy raczej to też zostało już ustalone i przekazane Platformie przez Amerykanów?Na Youtube YT[1] w komentarzach, w 30 sek. mozna usluszec ze, zgodnie z oficjalnymi danymi, telefony komórkowe wszystkich osób, które były z Prezydentem na pokładzie polskiego juz nie pracują [nie znamy godziny]./ KIlka lat później mozna się było dowiedzieć, ze z telefonu Prezydenta wykonano połączenie 5 minut po katastrofie YT [2] w komentarzach.  -  To chyba niemozliwe, jeśli ustalona godzina katastrofy jest poprawna. - Czy jest poprawna?  >>> //ziut.neon24.pl/post/138188,ambasador-usa-odmawia-skladania-zeznan-ws-smolenska-cz-2
 
W trakcie "śledztwa" okazało się, że jeśli "Macierewiczowi ukradziono zegarek", i do odczytu czasu w Smoleńsku posługiwał się on swoim telefonem komórkowym, zmanipulowane "o godzinę do tyłu" były wskazania czasu rosyjskich wież telefonii komórkowej, .... wskazując 1 godzinę różnicy między czasem polskim i czasem lokalnym w Smoleńsku.
 
 * Telefony automatycznie wskazują czas wierzy telefoni komórkowej z którą mają połączenie, a te powinny wskazywać czas lokalnej strefy czasowej na której się znajdują. / 10.04.10 operator wiezy telefoni komórkowej obsługującej Smoleńsk odstąpił od tej zasady
 
PRAWIDŁOWO POWINNY WSKAZYWAĆ 2 GODZINY RÓŻNICY ZAMIAST 1-DNEJ 
 
Czyli jeśli chodzi o podniesiny alarm, że telefon Prezydenta dzwonił 5 minut po katastrofie, w rzeczywistości dzwonił on 1 godzinę i 5 minut po katastrofie, ... i to jest realne.
 
Powyższe nie zmienia jednak faktu, i jest to bardzo realne, że do katastrofy w Smoleńsku doszło godzinę wcześniej, niż nam to oficjalnie podano. 
 
BYŁO TO MOŻLIWE DZIĘKI PRZYJĘCIU, ŻE CZAS KATASTROFY USTALONO NA PODSTAWIE CZASU URZĄDZENIA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA POKŁADZIE TUPOLEWA,
 
... i to ma swoje konsekwencje na dalszym etapie śledztwa badającego zamach, i przygotowania do zamachu, bo to by wskazywało na to, że czas tzw. "katastrofy" został "ustawiony" w Warszawie, zanim do zamachu doszło.
.
 
Michał Krzymowski / Marcin Dzierżanowski
SMOLEŃSK ZAPIS ŚMIERCI
 
Cytat ze str 30: Wizyta Kaczyńskiego [w Katyniu} zapowiadała się beznewsowo. ... agencja [Routers] nie przewidywała nawet obsługi prasowej tego wydarzenia [ale przez przypadek mieli swoją korespondentkę na miejscu]. ... Kelly była tu półprywatnie. Bater, wieloletni korespondent telewizyjny w Moskwie, bawił ją rozmową, tak że nawet nie zauważyła, kiedy odebrał telefon. Była godzina 8:49*** [7:49 CZASU POLSKIEGO***]. Zarówno treść rozmowy, jak i wyświetloną na aparacie godzinę połączenia dziennikarz zapamięta do końca życia.
 
Cytat ze str. 18 - 19: Sasin już czekał przy bramie. Dla wszystkich było jasne, że trzeba jak najszybciej ruszać na lotnisko. Najpierw dwoma samochodami Sasin i jego kierowca mieli jechać prezydencką skodą
Superb, a ochroniarze - BOR-owskim mercedesem Viano. Zanim ruszyli Rosjanie załatwili asystę milicji, a Sasin zdążył jeszcze zadzwonić do żony, aby powiedzieć, że jest cały i zdrowy. Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***
 
ANALOGICZNIE JAK U MACIEREWICZA, W WARSZAWIE BYŁO O GODZINĘ WCZEŚNIEJ, BYŁA 8:04 CZASU LOKALNEGO WARSZAWSKIEGOM
 
Dopiero godzinę po tym zdarzeniu o "sensacji" dowiedziała się Polska.
 
<>
 
***Taki zmanipulowany czas, do telefonu Macierewicza, Batra i Sasina, 10.04.10  przekazały rosyjskie wieze telefoni komórkowej  /  Rzeczywisty czas lokalny był (+1 godzina), a rzeczywisty czas w Polsce (- 1 godzina) licząc od czasu, który 10 kwietnia 2010 r. wskazywały telefony komórkowe w Smoleńsku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Polish President Lech Kaczynski dies in plane crash in Russia
  .
  YT [1] Przesłany 10 kwi 2010 >> https://www.youtube.com/watch?v=HIVIdqGfQxA

  Telefon Prezydenta Opublikowany 28 cze 2012: Telefon śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, 5 minut po oficjalnej godzinie katastrofy smoleńskiej, był używany. Kto korzystał z prezydenckiego telefonu? Tę sprawę wyjaśnia Zespół Parlamentarny badający katastrofę smoleńską, pod przewodnictwem posła Antoniego Macierewicza.

  YT [2] >> https://www.youtube.com/watch?v=yAZz-QhOW0A
 • @Ziut 17:04:48
  W tekście notki znalazły się przekłamania.
  W dniu 10.04.2010 roku mediach polskich i rosyjskich(moskiewskiej strefy czasowej) utrzymywana była 2-godzinna różnica czasów lokalnych a nie jednogodzinna.
  Zarówno w Polsce jak i w Smoleńsku, godziny przybycia pociągu specjalnego były czasem zimowym 4:00 UTC+1 i 6:00 UTC+3
  Potwierdza to przywoływana przeze mnie godzina wschodu słońca w Smoleńsku, o którym to zjawisku mówią świadkowie(pasażerowie).
  Oprocz przywołanych przeze mnie, byli jeszcze inni, którzy potwierdzali przybycie pociągu w czasie wschodu słońca(np. szef harcerzy). Jedni mówili o świtaniu a inni o mocnym kwietniowym słońcu, co było zależne o którym momencie mówili; o zblizaniu się do Smoleńska czy o czasie kiedy opuścili już wagony i wyszli na perony.

  Jest film z podróży, na którym widać poświatę na niebie w czasie zbliżania się do Smoleńska(
  Wschód słońca w dniu 10.04.2010 roku był o godzinie 3:02 UTC(czasu uniwersalnego) i jest to zjawisko obiektywne.
  Podawana przez PAP godzina przybycia pociągu jako 4:00 to przecież 4:00 UTC+1 a 6:00 w Smoleńsku to 6:00 UTC+3

  Przekłamanie w przywołanym tekście :
  Michał Krzymowski / Marcin Dzierżanowski
  SMOLEŃSK ZAPIS ŚMIERCI
  (...)a Sasin zdążył jeszcze zadzwonić do żony, aby powiedzieć, że jest cały i zdrowy. Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***(...)

  Nie " na jego komórce była 9:04.***" ale na komórce jego żony w Polsce, co potwierdził w relacji przed ZP:

  (…)Tak, tak, dokładnie, ponieważ katastrofa nastąpiła około, o godzinie jak wiemy 8.41. Ja spodziewam się, że na lotnisku w Smoleńsku mogłem być gdzieś godzinę po katastrofie czy mniej więcej tak, tak to oceniam. Bo jeszcze 5 po 9. byłem jeszcze na, na cmentarzu. Też może, ale to jest taka godzina, którą zapamiętałem, znaczy nie tyle ja zapamiętałem, co właśnie o tej godzinie,o 8.04 dzwoniłem do małżonki, o 9.04, a ona jakby miała czas w telefonie, więc sprawdziła później godzinę połączenia. Więc jeszcze,no to 10 po, mniej więcej wyjechałem,powiedzmy o wpół do byłem, o wpół do 10. byłem na lotnisku, bo tam spędziłem jednak myślę około, około godziny na miejscu katastrofy, więc to byłaby godzina wpół do 11., o 11. byłem z powrotem na, na cmentarzu.(…)

  U Sasina w komórce była 8:04 a u żony 9:04

  Gdy prześledzimy drogę Sasina z Katynia na Siewiernyj w Smoleńsku i potem z Siewiernego do Katynia i zarejestrujemy czas wystąpienia jego i Bahra przed Mszą Świętą, to stosując czas z telefonu żony Sasina(9:04), przemówienie miało miejsce o ......11:42

  9:04 - J.Sasin odbywa rozmowę telefoniczną z żoną będącą w Polsce

  ~9:10 – J.Sasin wyjeżdża z Cmentarza w Katyniu i udaje się na Siewiernyj

  ~9:30 – 9:40 – J.Sasin przyjeżdża na Siewiernyj(przebywa tam około 1 godzinę)

  ~10:30 – J.Sasin i J.Bahr wyjeżdżają z Siewiernego i udają się na Cmentarz w Katyniu

  ~11:00 - J.Sasin i J.Bahr przybywają na Cmentarz w Katyniu

  ~11:42 - J.Sasin i J.Bahr przemawiają do zgromadzonych na Cmentarzu, przed rozpoczęciem Mszy Świętej w intencji ofiar tragedii

  Natomiast na pasku TVP w czasie przemówienia była godzina....10:42

  http://images68.fotosik.pl/699/97695df807cd3d26gen.jpg

  Gdyby zastosować czas z telefonu Sasina(8:04) to wtedy czas przemówienia byłby jako 10:42
  To pokazuje, że TVP realizowała program, mając na pasku czas zimowy UTC+1
  Przytaczałem wypowiedź Anny Komorowskiej, ze:

  "Informacje podawane w mediach przez długi czas były opóźnione w stosunku do tego, co wiedzieliśmy"
  http://wiadomosci.dziennik.pl/smolensk-rocznica-katastrofy/aktualnosci/artykuly/330208,anna-komorowska-do-slow-kaczynskiego-podchodze-z-dystansem.html

  To opóźnienie w relacjach medialnych, o których mówiła Komorowska, to potwierdzenie stosowania czasu zimowego zamiast letniego i to zarówno w Polsce jak i w Smoleńsku.

  Potwierdza to w zeznaniach zastępca ambasadora Bahra w Moskwie Pan P.Marciniak:

  W załączniku nr 56 BIAŁEJ KSIĘGI SMOLEŃSKIEJ TRAGEDII czytamy:

  (…) W dniu 10 kwietnia 2010 r. j przebywałem w Moskwie. W Smoleńsku delegację powitalną reprezentował Pan Ambasador RP J. B. Około półtorej godziny przed planowanym lądowaniem w Smoleńsku samolotu prezydenckiego, otrzymałem informację od G. C.(Grzegorz Cyganowski) , że z uwagi na złe warunki pogodowe nad Smoleńskiem, planowane jest lądowanie samolotu z Prezydentem RP w Moskwie na lotnisku Wnukowo, ewentualnie w Mińsku lub Witebsku. Z uwagi na powyższe udałem się na lotnisko Wnukowo, oddalone od Ambasady RP o około 20 km. W międzyczasie kontaktowałem się z G. C., aby ustalić, gdzie samolot będzie lądował. Nie potrafił mi tego powiedzieć. Będąc blisko lotniska Wnukowo sekretarka Ambasadora RP, J. Cz. poinformowała mnie telefonicznie, iż najprawdopodobniej doszło do katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Informację tą uzyskałem około godziny 11.00 czasu lokalnego. Natychmiast wróciłem do Ambasady. (…)"

  W tym zeznaniu mamy :

  - "Około półtorej godziny przed planowanym lądowaniem w Smoleńsku samolotu prezydenckiego"
  czyli około 8:30 c.p., 10:30 c.m.(planowany czas lądowania) - 1:30 = około 7:00c.p., 9:00c.m. czyli przed startem TU154M nr 101 z Okęcia, które wg MAK nastąpiło o 7:26c.p., 9:26c.m.

  - udając się natychmiast na Wnukowo i nie dojechawszy do Wnukowa oddalonego od ambasady około 20 km, otrzymuje info o katastrofie i twierdzi, że było to około 11-tej czasu rosyjskiego, czyli niecałe 20 km pokonywał przez .....2 godziny?????????
  Przecież to wyraźnie pokazuje manipulację czasu w mediach i u operatorów telefonii komórkowych w Polsce i Rosji, ale ani prokuratorzy, ani "eksperci" ZP i sam Macierewicz i ci sami eksperci z podkomisji MON nie zauważają.

  Nie zauważają tego co podał ambasador Feinstein w mail'u do DS podając czas katastrofy jako:
  (...)„Krótko przed 10:00 czasu warszawskiego, samolot rządu polskiego Tu-154 przewożący delegację na czele z polskim prezydentem Lechem Kaczyńskim rozbił się w gęstej mgle na lotnisku w Smoleńsku w Rosji.”(...)
  http://images68.fotosik.pl/1147/6bf68d3191226470med.jpg
 • @35stan 22:32:43
  // W tekście notki znalazły się przekłamania. W dniu 10.04.2010 roku mediach polskich i rosyjskich(moskiewskiej strefy czasowej) utrzymywana była 2-godzinna różnica czasów lokalnych a nie jednogodzinna. //

  MOŻLIWE / ALE MY USTALAMY CZY "RAPORT MILLERA" PODAJE PRAWIDŁOWY CZAS KATASTROFY

  Ustaliliśmy, że różnica w czasie"między Macierewiczem w Smoleńsku" a Warszawą wynosiła 1 godzinę, a powinna wynosić 2 godziny. - DWIE GODZINY - Tyle wynosiła różnica czasu między czasem lokalnym moskiewskim, i czasem lokalnym warszawskim.

  TAKĄ SAMĄ RÓŻNICĘ POWINIEM MIEĆ CZAS NA TELEFONACH, MIAŁ 1GODZINĘ, ... i W TYM CAŁY "PIC" i ZAMIESZANIE

  Czas na telefonach w Smoleńsku, w momencie gdy Warszawa zaczęła nadawać że coś się stało, upodobnił się do tego z na telefonach w Smoleńsku,

  >> A Z UWAGI ŻE POLACY NIE MAJĄ DOŚWIADCZENIA ZE STREFAMI CZASOWYMI,
  >> udało się medialnie uprawdopodobnić, że czas z telefonów to czas teraźniejszy w Polsce.
  >> gdy faktycznie był to czas z jednogodzinnym poślizgiem.

  -----------------------------------------------------------------------------------
  Michał Krzymowski / Marcin Dzierżanowski
  SMOLEŃSK ZAPIS ŚMIERCI

  Cytat ze str 30: Wizyta Kaczyńskiego [w Katyniu} zapowiadała się beznewsowo. ... agencja [Routers] nie przewidywała nawet obsługi prasowej tego wydarzenia [ale przez przypadek mieli swoją korespondentkę na miejscu]. ... Kelly była tu półprywatnie. Bater, wieloletni korespondent telewizyjny w Moskwie, bawił ją rozmową, tak że nawet nie zauważyła, kiedy odebrał telefon. Była godzina 8:49*** [7:49 CZASU POLSKIEGO***]. Zarówno treść rozmowy, jak i wyświetloną na aparacie godzinę połączenia dziennikarz zapamięta do końca życia.

  Cytat ze str. 18 - 19: Sasin już czekał przy bramie. Dla wszystkich było jasne, że trzeba jak najszybciej ruszać na lotnisko. Najpierw dwoma samochodami Sasin i jego kierowca mieli jechać prezydencką skodą
  Superb, a ochroniarze - BOR-owskim mercedesem Viano. Zanim ruszyli Rosjanie załatwili asystę milicji, a Sasin zdążył jeszcze zadzwonić do żony, aby powiedzieć, że jest cały i zdrowy. Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***

  ANALOGICZNIE JAK U MACIEREWICZA, W WARSZAWIE BYŁO O GODZINĘ WCZEŚNIEJ, BYŁA 8:04 CZASU LOKALNEGO WARSZAWSKIEGOM

  Dopiero godzinę po tym zdarzeniu o "sensacji" dowiedziała się Polska.  ***Taki zmanipulowany czas, do telefonu Macierewicza, Batra i Sasina, 10.04.10 przekazały rosyjskie wieze telefoni komórkowej / Rzeczywisty czas lokalny był (+1 godzina), a rzeczywisty czas w Polsce (- 1 godzina) licząc od czasu, który 10 kwietnia 2010 r. wskazywały telefony komórkowe w Smoleńsku.
  ----------------------------------------------------------------------

  Gdybyśmy zaczęli uporządkowywać wydarzenia, wszystko zaczęło by wchodzić w swoje miejsce
 • @Ziut 23:48:31
  "ANALOGICZNIE JAK U MACIEREWICZA, W WARSZAWIE BYŁO O GODZINĘ WCZEŚNIEJ, BYŁA 8:04 CZASU LOKALNEGO WARSZAWSKIEGOM"

  Proszę czytać ze zrozumieniem.
  Przytoczyłem Panu relację J.Sasina przed ZP, z której jednoznacznie wynika, że u Sasina w komórce była 8:04 a w komórce żony Sasina w Polsce była 9:04.

  Twierdzenie "Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***" jest kłamstwem Michała Krzymowskiego / Marcina Dzierżanowskiego
 • @35stan 10:13:24
  // Twierdzenie "Kiedy wybierał numer, na jego komórce była 9:04.***" jest kłamstwem Michała Krzymowskiego / Marcina Dzierżanowskiego //

  TO WSZYSTKO DA SIĘ SPRAWDZIĆ / TERAZ WIADOMO O CO PYTAĆ

  35stan@Ziut Żona Komorowskiego Anna, w wywiadzie rocznicowym

  >> http://wiadomosci.dziennik.pl/smolensk-rocznica-katastrofy/aktualnosci/artykuly/330208,anna-komorowska-do-slow-kaczynskiego-podchodze-z-dystansem.html

  potwierdziła fakt podawania przez media informacji o wydarzeniach z 10.04.2010 roku: (...) Informacje podawane w mediach przez długi czas były opóźnione w stosunku do tego, co wiedzieliśmy - przyznaje. (...) 35stan 28.04.2017 17:18:39

  >> http://ziut.neon24.pl/post/138188,ambasador-usa-odmawia-skladania-zeznan-ws-smolenska-cz-2

  Gdybyśmy zaczęli uporządkowywać wydarzenia, wszystko zaczęło by wchodzić w swoje miejsce. // Wejdzie to skąd Sikorski wiedział wcześniej, ... o co pytał JK >> https://www.youtube.com/watch?v=NXL9PQ0ddJ8

  Wejdzie nauczycielka która mówiła nauczycielka ze Smoleńska, i wiele innych rzezczy.
 • ,rosja_pociag_specjalny_z_rodzinami_pomordowanych_dojechal_do_smolenska.
  http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/412486,rosja_pociag_specjalny_z_rodzinami_pomordowanych_dojechal_do_smolenska.html
 • Pociąg specjalny do Smoleńska
  http://3obieg.pl/pociag-specjalny-do-smolenska
 • Pociąg specjalny do Smoleńska
  http://ludwiq.salon24.pl/631294,specjalny-pociag-do-smolenska,2
 • Norbert i Józek w TVP 11.04.2010
  https://www.youtube.com/watch?v=v_8wOOXoO3E

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY