Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Skąd wrogom Antoniego Macierewicza wyrastają nogi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pozbycie się Bartłomieja Misiewicza nie zakończyło akcji grillowania Antoniego Macierewicza, i co najsmutniejsze widzimy coraz wyraźniej, że w próbę usunięcia szefa MON bardzo zaangażowany jest pałac prezydencki - Link w komentarzach

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że zgodnie z "Ustawą 1066" to szef MON może zapoczątkować rozpoczęcie procesu "bratniej pomocy", po którym Prezydent określi zakres działań "wojsk okupacyjnych" na terenie Rzeczypospolitej.  -   Czyżby właśnie teraz ,ten  "szkopuł", był podłożem sporu na linii pRezydent-Minister?  

Czy ktoś jeszcze pamięta jaki się podniósł wrzask w Izraelu na wiadomość, ze to właśnie Macierewicz będzie Ministrem Obrony?  -  Zaczynam się obawiać że zwłoka w wyjaśnianiu sprawy zamachu, nazywanego "Katastrofą Smoleńską", oraz niepublikowanie sławnego ANEKSU inicjuje właśnie stworzenie warunków dogodnych do skorzystania z regulacji jakie daje "Ustawa 1066", ... OBYM BYŁ W BŁĘDZIE.

 

NIŻEJ PYTANIE i MOŻE NIE CAŁKIEM AKTUALNA NOTKA Z 27.06.2016 R

ziut.neon24.pl/post/132399,czy-prezydent-okresli-cel-wojsk-obcych-jako-okupowac

Warto się zastanowić, co się może stać w przyszłości, gdy Ministrem Obrony Narodowej nie będzie Antoni Macierewicz, a prezydentem Andrzej Duda, i gdyby  pRezydentem  został jakiś obcy agent?    

ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin

 

Czy to nie dziwne, że status obcych wojsk mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego jedno osobową decyzją jakiegoś prezydenta? - Taką "ustawkę" mogła wymyślić tylko obca agentura, a nie Polski Rząd. 

Kto jest patronem tekstu "Ustawy 1066"?

 

 

TUSK GOV ERROR 404 DETECTED [WIDEO]

ziut.neon24.pl/post/138094,tusk-gov-error-404-detected-wideo

"Rządzą nami namiestnicy obcych interesów, a społeczeństwo trwa w hipnotycznym letargu. Płonne jest oczekiwanie że obecna sytuacja międzynarodowa naznaczona groźnym paroksyzmem histerii sowieckiego imperium, w obliczu kurczącej się strefy wpływów, obudzi nasz naród i zachęci do działania by zrzucić jarzmo niewidzialnej okupacji.  Jeśli katastrofa smoleńska nie spowodowała u nas rewolty, to pewnie i wkroczenie wrogich wojsk dałoby się piarowsko nagłośnić  w „zaprzyjaźnionych mediach” jako sukces obecnej ekipy." 

- pisał Ryszard Makowski 3 kwietnia 2014 roku na portalu wPolityce.pl  

Paradoksalnie, dwa lata po tych słowach rządzi PiS (właśnie zakończyły się manewry "Anakonda" / przed nami "szczyt NATO"), ... a słowa Makowieckiego  wciąż jakby aktualne.  /   Czy nie było by jeszcze większym paradoksem, gdyby udało się "piarowsko" uzasadnić wkroczenie do Polski armii izraelskiej w obliczu zagrożenia z Moskwy?  

Znowelizowana "ustawa 1066" nie mówi przecież kto wróg, a kto przyjaciel. Mówi że wkroczyć do Polski mogą OBCY!  -  Tak mi przyszło do głowy. 

ziut.neon24.pl/post/132370,mene-takel-fares-jak-slowo-w-biblii-prawda-przeliczona

Czy to nie dziwne, że status "obcych wojsk" mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego jednoosobową decyzją jakiegoś prezydenta?

"Art.3a.1. Zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą  w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów.

2. W zgodzie, o której mowa w ust.1 ,  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień, a także inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Określając zakres uprawnień, o których mowa w ust.2 , Prezydent wskazuje, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom obcym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

* Ustawa jest dwuznaczna.  /  "Ustawa 1066" nie obliguje prezydenta do zatwierdzania  (lub nie),  tego o co wystąpi Minister Obrony Narodowej, i na co wyrazi zgodę Prezes Rady Ministrów.

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się że decyzje zapadać powinny "trój-stopniowo":  "minister-premier-prezydent",  decyzję o zakresie i uprawnieniach wojsk obcych, wydaje sam prezydent.

"Ustawa 1066",  z powodu swojej dwuznaczności,  nie spełnia warunku posiadania swego rodzaju "zaworu bezpieczeństwa", jaki powinna posiadać. 

Prezydent RP nie zatwierdza  /  Prezydent RP wskazuje, określa i wydaje zgodę, ... a to nie jest to samo co kolegialne, "trójstopniowe", podjęcie bardzo ważnej decyzji, możliwe że w bardzo krytycznym momencie.  -   Dlaczego w ustawie nie użyto słowa prezydent  "zatwierdza"  to, o co wystąpi Minister Obrony, i na co wyrazi zgodę Premier?  

Wniosek Ministra Obrony, i zgoda Prezesa Rady Ministrów na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiejw słowach jak to zapisano, są tak  naprawdę "zasłoną dymną" rzeczywistych uprawnień,  jakie jednoosobowo otrzymał Prezydent RP do wykorzystania w "momencie krytycznym", w przyszłości, gdy może nawet nie być czasu na zastanawianie się, co "jakiś tam" prezydent faktycznie robi. 

Znowelizowana "Ustawa 1066" mówi wyraźnie,  że to   prezydent  "określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień".   

W  praktyce można więc interpretować ustawę w ten sposób, że po zainicjowaniu przez Ministra Obrony procesu mającego umożliwić  obecność i przemieszczanie się wojsk obcych do Polski, prezydent  może  sam określić ich status, czyli to, na co wyraża zgodę, a na co zgody nie wyraża.  -   Może nawet ujednolicić ich status ze statusem Wojska Polskiego.  -  Czy  tego  nie  można by było nazwać "zagrożeniem okupacją"?   

Taką "ustawkę" mogła wymyślić tylko obca agentura, a nie Polski Rząd. -   Kto jest inicjatorem i patronem tekstu "Ustawy 1066"?

  

Warto więc zastanowić się, co się może stać w przyszłości, gdy Ministrem Obrony Narodowej nie będzie Antoni Macierewicz, a prezydentem Andrzej Duda, i gdyby prezydentem  został jakiś obcy agent?

PiS-owska zmiana "Ustawy 1066" to jedyna ustawa PiS "jednogłośnie" poparta przez PO, i jedyna której nie kwestionuje KOD.  -   Tylko to wskazuje, że z ustawą 1066  jest "coś nie tak".

<> 

Duda z grupą amerykańskich senatorów z komisji ds. wywiadu

Politycy z USA przebywają w Polsce z nieformalną wizytą. Rozmowa miała charakter nieformalny, media nie zostały do niej dopuszczone.  >> //wpolityce.pl/polityka/285767-wazne-spotkanie-prezydent-duda-rozmawial-z-amerykanskimi-senatorami-zajmujacymi-sie-bezpieczenstwem
.

.
Były szef MSZ i wieloletni polityk komunistyczny Włodzimierz Cimoszewicz wskazuje na nietypowy charakter wizyty Amerykanów w Polsce.

Zajmowałem się sprawami zagranicznymi w polskim Senacie przez ostatnie 8 lat i nie przypominam sobie podobnego wydarzenia, by przyjechała do nas spora grupa senatorów amerykańskich — powiedział Cimoszewicz.  - A potem wskazał: Charakterystyczne jest, że wszyscy są z komisji ds. wywiadu.

 

KOMENTARZE

 • Soloch ma stanąć na czele MON? Krążą słuchy, że to człowiek prezydenta Dudy
  .
  >> http://warszawskagazeta.pl/polityka/item/4765-soloch-za-macierewicza-tak-jak-ostrzegalismy-pozbycie-sie-misiewicza-nie-zakonczylo-akcji-grillowania-szefa-mon
  .
  Zwolennicy PiS mogą być zdezorientowani tym całym z premedytacją wywołanym zamieszaniem. Dlatego przypominamy, że w 1992 roku po „nocnej zmianie” i obaleniu rządu Jana Olszewskiego nastąpiła konserwacja systemu III RP, a Antoni Macierewicz kreowany był na znienawidzonego „wroga ludu” nr 1 tylko za to, że chciał ujawnić komunistyczną agenturę.

  Co wówczas robił dzisiejszy szef BBN i człowiek prezydenta, Paweł Soloch? Właśnie w 1992 roku rozpoczęła się jego kariera. W latach 1992-99 pracował w MSZ i MON pod skrzydłami premierów: Hanny Suchockiej, Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego, Włodzimierza Cimoszewicza i Jerzego Buzka. Dlatego zastanawiając się, kogo w tym sporze poprzeć pamiętajmy skąd niektórym wrogom Antoniego Macierewicza wyrastają nogi
 • Myślę, że to zdrada: Duda zainstalował AJC w POLIN
  >> http://ziut.neon24.pl/post/137732,mysle-ze-to-zdrada-duda-zainstalowal-ajc-w-polin
 • Sorki ale brednie.
  Prezydent RP jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP a nie minister MON a Antos poczuł się ponad prezydenta i robi co chce co wkurzyło Dudę.
  Izaak Singer poczuł się najważniejszy, ot, dlatego kłótnia w rodzinie.
 • @lorenco 21:19:56
  // Antos poczuł się ponad prezydenta i robi co chce co wkurzyło Dudę //

  - A wszyscy mówili że Duda to nieudacznik bez jaj, ... wygląda na to że się pomylili. To facet z "byczymi [jak bull] jajami" :D
 • A.Duda
  A.Duda to człowiek z poparciem byłego prezydenta H.Obamy(pamiętne uhonorowanie go przez Obamę zaproszeniem do stolika nr 1 na Sesji ZO ONZ we wrześniu 2015 roku przy którym oprocz Obamy i Dudy siedział Putin i Sekretarz Generalny ZO ONZ).
  Wybory parlamentarne wygrane przez PIS to zasługa służb związanych z CIA w celu wymiany rządu PO-PSL(proniemieckich i prorosyjskich) na PIS(antyrosyjski) w sytuacji zmiany sytuacji geopolitycznej z polityki resetu USA-Rosja na politykę konfrontacji z Rosją.
  Premier Szydło jest absolwentką Szkoły Liderów przy amerykańskim Departamencie Stanu. Elewi tej Szkoły Liderów są wybierani przez dyplomatów z Ambasady USA w każdym kraju.
  Zresztą mniejsza z tym, bo okazuje się, że tę samą akademię ukończył prezydent Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Hanna Suchocka i Kazimierz Marcinkiewicz.
  Kiedyś za czasów ZSRR kształcono naszych liderów w Moskwie teraz w USA a nawet w ambasadzie Izraela w USA(takie szkolenie przeszedł na początku lat 90-tych XX wieku A.Seremet, któremu powierzono tuż przed 10.04.2010 funkcję "niezależnego" Prokuratora Generalnego pod którego kierownictwem prowadziła skandaliczne śledztwo Prokuratura Wojskowa.
 • Trudno być Polakiem, i przyjacielem Macierewicza
  Lobbysta przemysłu zbrojeniowego USA i Izraela, zakupy bez przetargów, pohańbienie żołnierzy z Nangar Khel, destrukcja Wojska Polskiego, miłośnik młodych chłopców bez jakichkolwiek kompetencji, sprowadzenie obcych wojsk do Polski, wielokrotny kłamca smoleński. Czy nie wystarczy?
 • Autor
  Nad czym Ty tu płaczesz? Przecież ta ustawa powinna była zstać zniesiona na pierwszym posiedzeniu pisowskiego sejmu, gdyby to faktycznie był rząd patriotyczny, za jaki się podaje.
 • @Zawisza Niebieski 22:52:19
  Może nie wystarczyć jeśli się jest patriotą inaczej.
 • @Ziut 21:26:20
  Pewnie Duda obudził się po oglądnięciu "Ucho prezesa", gdzie prezydent RP tkwi ciągle w przedpokoju:)
 • @lorenco 23:47:07
  // Pewnie Duda obudził się //

  - Uważaj, ... twierdzenie że jest "śpiochem" może się komuś nie spodobać :D
 • Pan Prezes zamknął ryje tym którzy wieszczyli rekonstrukcję rządu
  https://t.co/wTuetmyxmJ
 • Przypominam!
  6 maja marsz parchów i s....synów.
  Obecność w/w obowiązkowa.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY