Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Jak donosi Kaczyński, PiS pracuje nad reprywatyzacją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zastanawiam się czy w tej sprawie Pan Prezes Kaczyński bywał ostatnio wzywany do Ambasady USA, ... na wniosek naszych "pejsatych aliantów zza oceanu" oczywiście?

wGospodarce.pl: A czy PiS zaproponuje własne rozwiązania w sprawie reprywatyzacji?

Kaczyński: W Ministerstwie Sprawiedliwości powstała taka propozycja, zapoznaję się z nią. Jest pytanie, czy ten projekt jest wystarczająco dobrze osadzony w całym systemie prawnym. W każdym razie rząd pracuje nad tą sprawą.

>> //wgospodarce.pl/informacje/30098-jaroslaw-kaczynski-w-wywiadzie-o-podatku-handlowym-przetrwaniu-unii-europejskiej-i-kolejnej-kadencji-pe

ZBYT WYLEWNY W TEJ SPRAWIE TO ON NIE BYŁ

* Warto przypomnieć / Jedną z form nabycia w Polsce nieruchomości jest nabycie przez zasiedzenie. Do zasiedzenia nieruchomości dochodzi po 20 latach "siedzenia" na nieruchomości w dobrej wierze, ... i po 30 latach w złej wierze np. komunistycznej.

Każda więc forma ustawy reprywatyzacyjnej będzie tworzeniem prawa na niekorzyść obecnych właścicieli nieruchomości / bez względu na to kim są /, ... oraz jeśli dojdzie do rekompensat, na niekorzyść większości polskich obywateli którzy zostaną obciążeni kosztami wypłaty rekompensat. - Żadna reprywatyzacja po 70 latach po wojnie nie powinna mieć miejsca. 

Jeśli teraz działacze PiS myślą o reprywatyzacji tego, co wcześniej jako "wczesna opozycja" pozwolili ukraść po raz drugi / tym razem Państwu Polskiemu /, to mamy do czynienia z kolejnym przekrętem. Po raz kolejny na niekorzyść wszystkich polskich obywateli, ... tak samo jak po roku 1989, na niekorzyść wszystkich polskich obywateli, dopuszczono do prywatyzacji ówczesnego mienia państwowego. - Wtedy trzeba było reprywatyzować. - Teraz nie ma już co, i z czego.

Jedyne co Sejm powinien zrobić w tej sprawie to przyjąć uchwałę, że wszelkie powojenne roszczenia majątkowe uważa się za przedawnione. 

*** Tutaj trzeba dodać. Pan Prezes Kaczyński, jako były opozycjonista lat 80-dziesiątych i wcześniej, jest współodpowiedzialny za doprowadzenie do powstania systemu IIRP, w którym rozszabrowano to, co komuna znacjonalizowała.

Warto by zadać Panu Prezesowi pytanie:  Czy jako działacz opozycyjny On, lub organizacje w których działał, korzystały z "dotacji" Fundacji Stefana Batorego?

Bo że prawie wszyscy wtedy z tych pieniędzy korzystali, to rzecz powszechnie wiadoma.  Jak na razie w piersi uderzył się tylko Pan Bronisław Wildstein.  -  Jeśli korzystał to tym bardziej nie ma On moralnego prawa dokonywać jakiejkolwiek reprywatyzacji. - Zrobił to już w części George Soros, dobrodziej Fundacji Batorego, wykupując za grosze polski majątek narodowy.

image 

FOREIGN JEWISH NGOS PROTEST LACK OF CONSULTATIONS

 
Reference ID Created Classification Origin
05WARSAW1225 2005-03-04 14:09 CONFIDENTIAL Embassy Warsaw
This record is a partial extract of the original cable. The full text of the original cable is not available.
C O N F I D E N T I A L  WARSAW 001225
SIPDIS
E.O. 12958: DECL: 03/04/2015
TAGS: EFIN PHUM KNAR PL
SUBJECT: FOREIGN JEWISH NGOS PROTEST LACK OF CONSULTATIONS
ON POLISH PRIVATE PROPERTY LEGISLATION
REF: A. 2004 WARSAW 1368  B. 2003 WARSAW 4074
Classified By: Political Counselor Mary Curtin, reasons 1.4 (b) and (d)
1. (SBU) In Warsaw on February 16-17, a World Jewish  Restitution Organization delegation discussed private property restitution with the Ambassador, SLD party leader Jozef Oleksy, opposition leader Jan Maria Rokita, Treasury Minister Jacek Socha and Sejm Speaker Wlodzimierz Cimoszewicz.  The delegation expressed its dissatisfaction with the GOP,s failure to carry out promises to consult on  private property legislation with NGOs.  The delegation called the current draft legislation conditionally adopted by the Polish Council of Ministers on February 15 unacceptable as it contains no possibility for in rem restitution and provides for cash compensation at the rate of only 15 percent of current value.  They also floated the idea of a separate settlement for Jewish owners.
TŁUMACZENIE
1 . ( SBU ) 16-17 lutego (2005 roku) w Warszawie, DELEGACJA Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucji Mienia (World Jewish  Restitution Organization) spotkała się i przedyskutowała z Ambasadorem (USA), liderem SLD Józefem Oleksym, liderem opozycji Janem Marią Rokitą, Ministrem Skarbu Panstwa Jackiem Sochą, i Marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Cimoszewiczem, sprawę restytucji własności prywatnej (w Polsce). DELEGACJA wyraziła swoje niezadowolenie z działań "Partii Rzadzacej" (GOP) spowodowane niewywiązaniem się z przyżeczenia konsultowania przygotowywanego projektu ustawy reprywatyzacyjnej z Organizacjami Pozarządowymi (NGO). DELEGACJA nazwała projekt ustawy, przyjetej warunkowo 15 lutego (2005 r) przez Polską Radę Ministrów, za nie do zaakceptowania z powodu tego, że nie zawiera on możliwości zwrotu mienia w naturze, zawierając jedynie możliwosc rekompensat finansowych, w wysokosci 15 procent aktualnej wartości nieruchomości. DELEGACJA zaproponowała też aby stworzyć oddzielne "settlement" dla byłych właścicieli nieruchomości (po) żydowskich.
AMBASSADOR'S OCTOBER 28 MEETING WITH SEJM SPEAKER KOMOROWSKI
Date: 2008 October 29, 07:02 (Wednesday)
Canonical ID:08WARSAW1250_a
Original Classification:CONFIDENTIAL
Current Classification:CONFIDENTIAL
Źródło: //www.wikileaks.org/plusd/cables/08WARSAW1250_a.html
Fragmentu raportu ambasadora z rozmowy z Komorowskim z dnia 29.10.2008
Dotyczy ustawy reprywatyzacyjnej
6. (C) w sprawie perspektyw uchwalenie przepisów w sprawie odszkodowań za nieruchomości prywatne skonfiskowane w czasach II wojny światowej i erze komunistycznej, Komorowski powiedział, że jest "osobiście zaangażowany" przekonać rząd Tuska, aby przenieść projekt ustawy do przodu tak szybko, jak to możliwe.
8. (C) Komorowski powiedział że wielkim problemem w rządzie jest procent odszkodowania.
Komorowski powiedział, że opowiada się za wyższym procentem, mimo że oznacza to wydłużenie okresu, w którym jak twierdzi, odszkodowanie może być wypłacone.
Podkreślił, że ważne jest, aby ustawodawstwo było nową alternatywę dla obecnego polskiego stanu prawnego, podkreślając, że zainteresowani mają obecnie możliwość korzystania z kroków prawnych dochodzenia odszkodowania lub zwrotu skonfiskowanego mienia prywatnego na drodze prawnej.
MamPrawoWiedzieć.pl
AMBASSADOR'S FAREWELL CALL ON SEJM SPEAKER KOMOROWSKI
Date: 2009 January 23, 16:23 (Friday)
Canonical ID: 09WARSAW78_a
Original Classification: CONFIDENTIAL
Current Classification: CONFIDENTIAL
Żródło: //www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html
Fragment raportu ambasadora USA z rozmowy z Komorowskim, z dnia 23.01.2009
Dotyczy: Ustawy reprywatyzacyjnej
6. (C) W sprawie perspektyw uchwalenie przepisów o odszkodowaniach za prywatną własność skonfiskowaną w czasie II wojnie światowej i ery komunistycznej, Komorowski wyraził obawę, że kryzys finansowy przedstawił "nowe okoliczności".
Niemniej jednak, Komorowski powiedział: Tusk jest zdecydowany zmusić nieprzejednanych ministrów, zwłaszcza Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska, do przyczynia się do wypłaty odszkodowań z funduszy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości państwowych, w tym lasów. 

 
Gdyby powyższe przeszło, dalibyśmy za darmo organizacjom żydowskim miliardy dolarów, całkowicie im nienależne, za które organizacje te mogły by wykupować sprzedawane przez Polskę Lasy Państwowe. Powstałby samonapędzający się mechanizm przejmowania 1/3 terytorium Polski przez podmioty niepolskie. -  Warto w tym miejscu przypomnieć sobie historię powstania Izraela. Wtedy też żydowskie organizacje latami wykupowały ziemię w Palestynie, na wykupionej ziemi osiedlali się imigranci żydowscy z Europy, co w konsekwencji stworzyło warunki do powstania w Palestynie państwa Izrael. - Myślę, że ten manewr chce się powtórzyć, tyle że w przeciwnym kierunku, kosztem Polski. 
 
DOKUMENTY WIKELEKS 2005 -2010 DOTYCZĄCE RESTYTUCJI i LASÓW
 
W związku z wyciekiem "dokumentów WIKILEAKS" z Ambasady USA w Warszawie powinna powstać Sejmowa Komisja Śledcza do spraw ewentualnych związków tej sprawy z zamachem na Prezydenta RP w Smoleńsku. - Sprawa restytucji tzw. "mienia pożydowsakiego" jest najbardziej prawdopodobnym motywem tego zamachu. >>>  //zonacezara.blogspot.com/2015/12/dokumenty-wikeleks-2005-2010-dotyczace.html

KOMENTARZE

 • SENSACJA! To jest warte więcej niż legendarny "Złoty Pociąg"
  .
  >> http://ziut.neon24.pl/post/130497,sensacja-to-jest-warte-wiecej-niz-legendarny-zloty-pociag
  .
 • Czyżby więc czekał nas los...
  Palestyńczyków?
 • @Ziut 04:14:39
  Sezon Ogórkowy, czyli o „chorej, żałosnej, wypranej z mózgu, sprzedajnej”... - tfu...!, zakonnicy przejechanej na pasach

  http://wpolityce.pl/polityka/312025-sezon-ogorkowy-czyli-o-chorej-zalosnej-wypranej-z-mozgu-sprzedajnej-tfu-zakonnicy-przejechanej-na-pasach
 • @Ziut 18:38:22
  Ponad 100 tys. pielgrzymów przeprasza za grzechy naszego narodu. Wielka Pokuta jest odpowiedzią na kryzys duchowy Polaków

  http://wpolityce.pl/kosciol/312027-ponad-100-tys-pielgrzymow-przeprasza-za-grzechy-naszego-narodu-wielka-pokuta-jest-odpowiedzia-na-kryzys-duchowy-polakow
 • @Ziut 18:41:10
  Jarosław Kaczyński: Ekshumacja mojego brata będzie jedną z pierwszych. Zgadzam się z tą decyzją

  http://wpolityce.pl/smolensk/311986-jaroslaw-kaczynski-ekshumacja-mojego-brata-bedzie-jedna-z-pierwszych-zgadzam-sie-z-ta-decyzja
 • @Ziut 18:41:10
  Ogórek bez ogródek: "Bardzo się cieszę, że rozdział pt. Adam Michnik dobiega w Polsce końca. On szkodził Polsce"

  http://wpolityce.pl/polityka/311885-ogorek-bez-ogrodek-bardzo-sie-ciesze-ze-rozdzial-pt-adam-michnik-dobiega-w-polsce-konca-on-szkodzil-polsce
 • @Ziut 18:41:10
  Ależ oni się boją! Warszawski ratusz nagle walczy z „aferą reprywatyzacyjną”! Wystarczyło, że prokuratura wznowiła kilkadziesiąt postępowań i śledztw, a CBA zatrzymało jedną osobę, by urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz zaczęli wstrzymywać decyzję o wypłatach odszkodowań, blokować przekazywanie nieruchomości i wysyłać zawiadomienia do prokuratury o rzekomych podejrzeniach popełnienia przestępstw. Co takiego, ci sami urzędnicy, robili przez ostatnią dekadę, by uchronić Warszawę od gigantycznego skandalu i miliardowych strat? Wydawali nieruchomości, wypłacali milionowe odszkodowania i ukrywali sprawy przed śledczymi!

  http://wpolityce.pl/polityka/311792-panika-w-warszawskim-ratuszu-nagle-chca-walczyc-z-afera-reprywatyzacyjna-pahl-nie-oddamy-boisk-i-parkow
 • @Ziut 18:55:21
  "ZIEMIA POLIN" >>> http://wpolityce.pl/polityka/312112-odznaczenia-panstwowe-i-list-prezydenta-dudy-do-polakow-ratujacych-zydow-chyle-czola-przed-panstwa-mestwem-i-odwaga-calosc
 • @Ziut 18:55:21
  Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie -– mówi w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskim minister obrony narodowej Antonii Macierewicz.

  >> http://wpolityce.pl/polityka/312064-tylko-w-nowym-numerze-wsieci-wazna-rozmowa-z-szefem-mon-antoni-macierewicz-zapowiada-zbudujemy-polskie-smiglowce

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY