Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Chcesz się napić piwa, ... nie kupuj fabryki "Caracali"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska miała mieć 90% udziałów w fabryce Caracali !?! - Z mojej wiedzy o biznesie, to co ja rozumiem, to nikt nikomu nie buduje fabryki za darmo. Francuzi w offsecie, obok helikopterów, chcieli opchnąć Polsce całą fabrykę Caracali? - Za ile, i po co?

.

.

LINIA PRODUKCYJNA w WZL-1

W swojej ofercie Airbus Helicopters zgodził się na utworzenie wraz z WZL-1 jedynego w Polsce państwowego zakładu produkcji śmigłowców, w którym Polska posiadałaby 90% udziałów.

Airbus Helicopters zaoferował (?) linię produkcyjną H225 Caracal, identyczną pod względem możliwości jak w istniejącym zakładzie we Francji.   

Pozwoliłoby to produkcję śmigłowców zarówno na rynek krajowy, jak i na rynki eksportowe. Zakład miałby potencjał rozwoju z myślą o produkcji innych typów śmigłowców w przyszłości. Nasza oferta zawierała zobowiązanie do dostaw wyprodukowanych w WZL-1 na eksport. Porównywanie tego projektu do "lakierni" całkowicie wprowadza w błąd opinię publiczną.

<>

Polska miała mieć 90% udziałów w fabryce Caracali? / To po co kupować Caracale, ... rozsądniej by było od razu kupić licencję na samą fabrykę, ... tylko po co?

Z mojej wiedzy o biznesie, to co ja rozumiem, to nikt nikomu nie buduje fabryki za darmo. Francuzi w offsecie, obok Caracali, chcieli opchnąć Polsce fabrykę? - Ciekawe za ile, ... i po co? Zrobilibyśmy pewnie biznes jak na chęci picia piwa i zakupie browaru. - 

Chcesz się napić piwa, nie kupuj fabryki "Caracali"

 *** Sprzedaliśmy fabryki PZL Świdnik za tanie pieniądze, kupilibyśmy fabrykę Caracali za grube pieniądze, potem byśmy to za grosze sprywatyzowali. ///  Byłby niezły przekręt, gdyby się po latach okazało że Francuzi właśnie za te "grosze" odkupili od Polski odkupili te 90% " państwowego zakładu produkcji śmigłowców, w którym Polska posiadałaby 90% udziałów", ... kupionego wcześniej za grube miliardy. 

Ten cały "żydowski interes" wygląda mi na próbę naciągnięcia na sfinansowanie czyichś inwestycji. : /

KOMENTARZE

 • Airbus uderza w polski rząd i ujawnia szczegóły umowy
  http://m.neon24.pl/afac6dcb18e7309eb3cd709ca733314b,0,0.jpg
  .

  W świetle ostatnich oświadczeń dotyczących przetargu na pozyskanie śmigłowca wielozadaniowego dla Polski, Airbus Helicopters czuje się w obowiązku, by odeprzeć szereg wprowadzających w błąd zarzutów publikowanych przez polskie media. Jesteśmy przekonani, że Polacy i Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej zasługują na pełną wiedzę o postępowaniu przetargowym, w który Airbus Helicopters i Airbus Group były w pełni zaangażowane w ciągu ostatnich czterech lat

  — pisze Gullaume Faury. >>> http://wpolityce.pl/gospodarka/311506-airbus-uderza-w-polski-rzad-i-ujawnia-szczegoly-umowy-zaproponowalismy-offset-przekraczajacy-wartosc-kontraktu
 • NEWSWEEK.pl "Polska straciła okazję, by zyskać przychylność Francji"
  .
  >> Skąd my to znamy? :D
  >> https://www.youtube.com/watch?v=suivTn9J7GE
  .
  http://m.neon24.pl/ec11b08238db0c426fe8a842f25cf241,0,0.jpg
  .
  Facegłup: Bruner skomentował polską rezygnację z Caracali >> http://ziut.neon24.pl/post/134245,faceglup-bruner-skomentowal-polska-rezygnacje-z-caracali
 • S.Michalkiewicz: kto ile wziął za przetarg na Caracale?
  >> https://www.youtube.com/watch?v=szoqWu7W5co
 • A.Macierewicz w sprawie Caracali, nie będzie żadnych kar.
  >> https://www.youtube.com/watch?v=_LY1PH4yRP4
 • To znaczy, jak?
  Że mielibyśmy trzy różne fabryki produkcji śmigłowców w Polsce.
  W tym jedną całkowicie rządową.
  Mało tego.
  Można było się wymienić akcjami i mieć udział 51% zamiast 90% i np. po 10% w dwóch pozostałych.

  Wszystko wskazuje na to, że oferta Franc była bardzo korzystna, i na dodatek powiązana jeszcze z bronią strategiczną, bo tylko Francom mogło zależeć w wyposażeniu w nią nas.
  Ale to tylko domysły.
  W każdym razie PISmeni-patridioci przekazali materiał do budowy broni - wzbogacony uran, do Rosji.
 • wywiad jajwajki z Superstacji
  Antek Singer Pazuzu i Alfons Damato

  http://www.superstacja.tv/program/nie-ma-zartow-tomasz-piatek,6424078/
 • Wiadomo było, że po wygraniu wyborów, PIS jako przedstawiciel interesów
  Izraela i USA na tereny Polski utnie umowę z Francuzami, by dać zarobić zakładowi, który z przekrętem sprzedali Amerykanom.

  http://wrzodakz.ne.3lab.info/post/77885,koszt-sprzedazy-pzl-mielec

  Co więcej, zanim ogłoszono podobnież otwarty przetarg już nasz genialny miłośnik młodych doradców bez wykształcenia ogłosił, kto ten przetarg wygra i czym nasze wojska będą latali, by wspierać "sojuszników" na Bliskim Wschodzie, jak F16. Trzeba być ślepym by nie widzieć, że przekrętasy z PiS znów rolują Polaków. Pytanie, głupota to, czy łapówka? Pytanie, co Macierewicz ma na Kaczyńskiego, że po tylu gafach jeszcze go Kaczyński nie pogonił. Czyżby Smoleńsk?
 • @Zawisza Niebieski 12:22:56
  .
  A MNIE TEN "BLACK DACK" PASUJE :D
  .
  http://m.neon24.pl/4b9c4438754415185e0c9802890d544c,0,0.jpg
 • Hej! Mielec się cieszy, ... brawo!
  .
  >> hej.mielec.pl TV: Premier Szydło w PZL Mielec
  >> https://www.youtube.com/watch?v=Koy58d418Q8
 • @Ziut 16:51:38
  Interesuję się lotnictwem choć w życiu siedziałem tylko za sterami szybowca. Latać to wspaniałe uczucia. Mam kilku znajomych lotników, w tym znam jednego z oblatywaczy systemów ILS, który z politowaniem patrzy na kłamcę smoleńskiego niejakiego Macierewicza i jego zespół światowej sławy analfabetów lotnictwa. Nie będę zajmował się tym, który z helikopterów będzie dla nas lepszy, o tym powinni wypowiadać się eksperci. Mówię tylko o przekrętach PiS. Oddali praktycznie za darmo fabrykę lotniczą, teraz prezentują USraelowi duży kontrakt. Rozdawnictwo, niszczenie Polski ma się bardzo dobrze. Korzystanie z funduszy europejskich dla poprawy życia Polaków, dla rozbudowy infrastruktury leży totalnie. Bo przecież nikt z "dojnej zmiany" nie ma pojęcia jak to ugryźć. Posełek ukryty na czas wyborów ten co przegrał z Ewą Kopacz nie zna się na wszystkim, wręcz w wielu sprawach jest analfabetą, ale nikt z kapciuszkowych nawet się nie ujawni, że wie coś więcej. Za to w PiS natychmiastowa banicja. Więc nikt nie podejmie decyzji bez jego aprobaty. Szczególnie, gdy doradcami np. takiego Macierewicza są młodzi chłopcy, po szkole średniej. Tak się zastanawiam, ile wyniosła dola od korporacji Sikorskiego. Bo przecież PiS nie jest aż tak pożytecznymi idiotami by zakład z tradycjami oddać praktycznie za pieniądze Polaków, by zakładowi szykować kontrakt, by przed rozpisaniem przetargu już ogłosić zwycięzcę, Macierewicz to zrobił. Jak myślisz, idioci czy do cna skorumpowani urzędnicy?
 • @Zawisza Niebieski 22:00:12
  Jak jest teraz dowiemy się gdy za 11 lat w końcu wygra PeŁo / jak jeszcze będzie istnieć / ... TU i TERAZ to patrząc obiektywnie lepiej że Polacy wybrali "Czarnego Kaczora" bo zawsze lepiej gdy helikopter produkowany jest w fabryce zlokalizowanej w Polsce, a nie we Fracji.

  - TAKĄ FABRYKĘ ZAWSZE MOŻNA ZNACJONALIZOWAĆ

  No i popatzr na tego "BLACK DACK'A", ... z czerwonym dziobem prezentuje się świetnie. :D
 • @Ziut 22:21:55
  Ja nie martwię się kto wygra wybory za 11 lat, ja martwię się, że za 3 lata nie będzie nikogo, na kogo Polak będzie mógł zgodnie z sumieniem oddać głos. Bo dziś mamy do wyboru reprezentantów Usraela i korporacji amerykańskich - PiS, reprezentantów korporacji europejskich, PO, reprezentantów bankierów Nowoczesną. Na kogo ma Polak głosować, by rządzili nami ci, co będą reprezentowali nasz interes?
  W tej chwili psy szczekają, karawana toczy się dalej, na katafalku PiS a meta na śmietniku historii. Tyle, że uczciwi Polacy po stronie karmienia krowy a złodzieje PiS-PO-Nowoczesna przy wymionach.
  Widzisz, nie jestem panienką, co to podnieca się na kolor dziobu, jestem inżynierem, kolor dzioba mnie nie interesuje, za to przydatność do działań, stosunek korzyści do ceny a i owszem.
 • @Zawisza Niebieski 23:09:03
  // Widzisz, nie jestem panienką, co to podnieca się na kolor dziobu, jestem inżynierem, kolor dzioba mnie nie interesuje, za to przydatność do działań, stosunek korzyści do ceny a i owszem. //

  - TOĆ PRZECIE NAPISAŁEM

  Największą zaletą PZL Mielec jest to, że jest w Polsce. Na wypadek wojny jest ona u nas nie w Ameryce bez względu czyja ona jest, ... I MOŻNA JĄ ZNACJONALIZOWAĆ. /// Tej we Francji nie.

  Zresztą WWII pokazała że Francuzi to bardziej kolaboranci a nie sprzymierzeńcy na których można liczyć.
 • @Ziut 03:28:48
  W razie wojny, myśląc o wojnie z Rosją to nasze tereny będą linią frontu. Nie będzie miało żadnego znaczenia czy fabryka będzie znacjonalizowana czy też nie. Nie będzie działała. Zaopatrzenie wojsk produkuje się z dala od linii frontu. Z tego co wiem o naszym przemyśle uzbrojenia to trwa jego dezorganizacja od wielu lat.

  Myślisz, że Amerykanin będzie ginął za "Gdańsk"? Im dalsze sojusze tym mniej skuteczne. Jeśli mówisz, że Francuzi to kolaboranci, to może pamiętasz kto nas sprzedał w Jałcie?
 • @Ziut 06:23:06
  Szczerze powiedziawszy dziwię się Francuzom, że zerwali negocjacje kontraktu, który był warty 13,5 mld zł., a więc ok. 3 mld euro. w sytuacji, gdy firma AH znajduje się - o ile mi wiadomo - w niezbyt dobrej kondycji finansowej ..."Sprawa dotyczy sprzedaży turbin słonecznych w latach 2002-2010. Według Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, koncern ALSTOM wydal „na wsparcie” 75 mln dolarów, przy kontraktach wartych 4 mld dolarów."

  kary "za korupcję urzędników w Chinach, Indiach, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Indonezji, Wysp Bahama,"

  http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1333231,Alstom-producent-Pendolino-zaplaci-772-mln-dolarow-kary-za-lapowki

  Jeśli to jest schemat działania koncernów fracuskich
  to 13,5mld ZŁ = ok 3,5 mln $$

  Tak więc przy kontrakcie na karakony łapówka dla różnych urzędników w Polsce mogła być podobna.

  Skąd biorcy z PO-PSL NIErządu wezmą teraz powiedzmy 30 mln $$ [ połowa przed dostawą ], jak od wzięcia upłynęło już ok 16 miesięcy.
  Pain in ass.
  A Leon Zawodowiec pakuje walizkę .
  Tych mądrali z PO należy spytać kto i jaką wziął wziątkę? I kiedy odda Francuzom? Swoją drogą politykom PO polecam wypowiedź "ojca założyciela" czyli gen. Gromosława Czempińskiego, który w kwietniu ubiegłego roku w TVP Info powiedział: "Od dawna było wiadomo, że system, w który wyposażone są śmigłowce Caracal jest przestarzały. Te helikoptery nie mają systemu samoobrony, czyli są bezbronne w obliczu nowoczesnej broni, którą nosi pojedynczy żołnierz". Tak więc PO nie tylko, że prowadziła politykę "na kolanach", ale i musiała - jeżeli wierzyć słowom gen. Czempińskiego - mocno uderzyć się w głowę, zanim przystąpiła do rozmów z Francuzami.
 • @Ziut 23:46:10
  Oto jak kupowali CASY i o tym się nie mówi a powinno http://www.niewygodne.info.pl/artykul7/03351--Kosztowna-CASA-od-Airbus-Military.htm

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY