Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

"SPRAWIEDLIWI" / Anty-Gross'owski film z 1968 roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rarytas / Zobacz kadry z filmu z komentarzem: W 1968 roku ukazał się film "Sprawiedliwi", który w świetle świadectw świadków i dokumentów ukazywał niezłomną postawę Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

Film jeden jedyny raz wyemitowany w TVP dostał "pułkownika", czyli leżenie na półce. A zatem przypominamy go, ale już z uwspółcześnionym wstępem.


Białka - rozstrzelani  7 grudnia 1942 r. bo pomagali Żydom

Z filmu Sprawiedliwi, można usłyszeć - w relacji Kazimierza Sidora - o tragedii w Białce. To tu 7 grudnia 1942 roku Niemcy rozstrzelali  96  mieszkańców wioski, która pomagała licznej ludności żydowskiej ukrywającej się w lasach parczewskich. Po wymordowaniu ukrywających się Żydów, Niemcy zaczęli w okolicznych miejscowościach dochodzić, kto pomagał ukrywającym się.

Mieszkańcy Białki nikogo nie wydali. Wszyscy mężczyźni między 12. a 60. rokiem życia zostali ustawieni przed miejscową szkołą w piątkach i kolejno wyprowadzani za szkołę i rozstrzeliwani. Kolejni, zorientowawszy się zaczęli uciekać. Niemcy strzelali do Polaków, "jak do kaczek". Następnie jeszcze dobijano tych, którzy leżąc we krwi jęczeli.

W tym czasie wszystkie dzieci, kobiety, dziadkowie zostali zebrani w szkole i pilnowani, by nie podchodzili do okien. Kiedy po rzezi mężczyzn, reszta mieszkańców została wypuszczona i zobaczyła pomordowanych mężów, braci, ojców... nie ma słów, by oddać ogrom bólu tych, którzy przeżyli; niektórzy żyją do dziś.

Warto dodać, że do dziś w Białce nie pojawiła się choćby najmniejsza delegacja przedstawicieli żydowskich, by choć na chwilę pochylić czoło przed tymi, którzy życie oddali za pomoc ich żydowskim braciom.

Warto, by pan Gross odwiedził to miejsce!:

1. Kopiec usypany za szkołą gdzie rozstrzeliwano kolejne piątki Polaków.
2. Widok na szkołę i okoliczny plac gdzie strzelano do rozbiegających się i uciekających Polaków. W oddali kopiec - pomnik.
3. Pamiątkowy pomnik przed szkołą z nazwiskami pomordowanych Polaków.

Autor: Andrzej Wronka

Ziut: Oglądając, należy być przygotowanym na oddzielenie elementów propagandowych od faktów / Link do filmu znajduje się w komentarzach

Oto słowa z pomnika postawionego  w Jedwabnym w  2001 roku.:

Pamięci Żydów z Jedwabnego i okolic. Mężczyzn. Kobiet. Dzieci.

- WSPÓŁGOSPODARZY TEJ ZIEMI  -

Zamordowanych, żywcem spalonych w tym miejscu. 10 lipca 1941 roku

Jedwabne 10 lipca 2001

Relacja Maxa Kolonko z rozmów z Żydami z NY  2:34   >>  https://www.youtube.com/watchv=gF5U2_xzOmE 

10 lipca 2001 rok / Max Kolonko z Nowego Yorku:  Dwie rzeczy, które trzeba pamiętać kiedy mówimy o Żydach w Ameryce. Mieszka ich tutaj więcej Żydów niż  w Izraelu. 6 milionów ludzi, podczas gdy oficjalne statystyki Izraela mówią o ponad 5 milionach Żydów mieszkających tam. / Jest to grupa która ma tutaj bardzo duży wpływ na amerykańskie życie polityczne, a także na to co piszą amerykańskie dzienniki, jak choćby nowojorski New York Times. Jest to grupa, która jest bardzo dobrze zorganizowana. działa poprzez szereg, około 1000 różnego rodzaju organizacji o charakterze świeckim i religijnym, z których największą i najstarszą, bo założoną w 1906 roku,  jest  the American Jewish Committe,  czyli Amerykański Komitet Żydowski. Jest to organizacja, która ma także przedstawicielstwo w Polsce, i która od początku przyglądała się sprawie Jedwabnego,... i która także uczestniczyła w dyskusji na temat formy napisu, który ma się pojawić na inskrypcji, która ma się pojawić na tablicy upamiętniającej mord w Jedwabnym.  / relacjonował Max Kolonko /

 Chodzi zapewne o napis na powyższym pomniku ze zwrotem: 

Pamięci Żydów z Jedwabnego i okolic. Mężczyzn. Kobiet. Dzieci.

- WSPÓŁGOSPODARZY TEJ ZIEMI -

Komitet żydowskizajmuje się wszystkimi sprawami które dotyczą spuścizny historycznej Żydów i Narodu Żydowskiego. Formułuje opinie cytowane przez główne amerykańskie dzienniki. Kwestia  zbrodni w Jedwabnem podniesiona w dwóch marcowych artykułach w Washington Post jest śledzona przez Komitet z dużą uwagą.  Komitet współpracował min. nad kształtem ostatecznej treści napisu na tablicy upamiętniającej mord w Jedwabnem.  

Przedstawicielka komitetu Żydowskiego:  Mimo że nadal jesteśmy    rozczarowani faktem że ta tablica nie mówi kto popełnił tę zbrodnię,  niemniej jednak uważamy dzisiejsze uroczystości za krok do przodu. Jak się dowiadujemy prezydent Polski ogłosi publiczne przeprosiny i weźmie odpowiedzialność za to, co tam się stało. ....

Powiedziała Mariuszowi Max Kolonko, przedstawicielka American Jewish Commette z Nowego Jorku, ... mając zapewne na myśli to, aby słowa Kwaśniewskiego o winnych zbrodni "przelać na kamień".

Kwaśniewski, po zdjęciu jarmułki:  Wiemy z całą pewnością, że wśród prześladowców i oprawców byli Polacy. Nie możemy mieć wątpliwości, tu w Jedwabnem obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zginęli z rąk innych obywateli Rzeczypospolitej.   -    Dzisiaj, jako człowiek, i jako obywatel, jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, przepraszam. Przepraszam w imieniu swoim, i tych Polaków których sumienie jest poruszone tamtą zbrodnią. W imieniu tych, którzy uważają, że nie można być dumnym z wielkości polskiej historii, nie odczuwając jednocześnie bólu i wstydu od zła, które Polacy wyrządzili innym. 

Szewach Weiss, Ambasador Izraela, bez ściągania jarmułki: Panie prezydencie! Dziękuję za te słowa. Wychodzą z serca, i wejdą do naszego serca. A ten deszcz może jest też symbolem, może Bogu też się chce płakać dzisiaj razem z nami? 

-   Niebo płakało zanim jeszcze Polski Prezydent powiedział "Przepraszam.", a Izraelski Ambasador powiedział "Dziękuję."

Prof. Iwo Cypriana Pogonowski:"Zachodni dyplomaci i członkowie rządów nigdy nie wyrażają przeprosin i skruchy. zawsze wyrażają, w obliczu jakiejkolwiek zbrodni, ubolewania. Ubolewania, że się to stało. Ale nie przepraszania. - To jest wyjątkowa perfidia Kwaśniewskiego, kiedy jako prezydent Polski dokonał takiego oszczerstwa na Narodzie Polskim za pomocą wyrażenia przeprosin i skruchy." / KONIEC CYTATU /

- Warto abyśmy sobie zadali pytanie, dlaczego Kwaśniewski przeprosił?  

A jeśli już to zrobił, dlaczego odbiorcą przeprosin był ambasador obcego państwa, .... skoro jak powiedział sam Kwaśniewski, i jeśli to prawda,  "w Jedwabnem obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zginęli z rąk innych obywateli Rzeczypospolitej."   -   Tam nie było obywateli Izraela.

27 czerwca 1941 r. w Białymstoku doszło do podobnej tragedii jak w Jedwabnem.  -  67 km od  Jedwabnego, niemieckie hitlerowskie bataliony policyjne spaliły  Wielką Synagogę w Białymstoku, paląc w niej około 1000 osób.  ////  Zobacz  relację z uroczystości z 2016 r., z obecnością prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego   >>  //ziut.neon24.pl/post/132462,jaroslaw-kaczynski-pod-pomnikiem-wielkiej-synagogi

 

KOMENTARZE

 • Film dokumentalny Sprawiedliwi z 1968 / II WŚ / Polacy - Żydzi
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=eFSh_J6gLMU

  Ryszard Gontarz - Komentarz do filmu Sprawiedliwi z 1968 r. - II WŚ - Polacy - Żydzi >>> https://www.youtube.com/watch?v=N1R6NzmM78Y
  .
  http://m.neon24.pl/a2d4a8cbae1010fdd1b51781a5efaa78,0,0.jpg
  .
  Białka - rozstrzelani 7 grudnia 1942 r. bo pomagali Żydom
 • matterhorn 08:49:22 @Autor
  @Autor Zaraz tu wpadną "myślący" inaczej wielbiciele prawdy Grossa,Michnika czy Baumana,niektórzy nawet z Londynu i będą wciskać kit ,że to fałszywki Przecież nie podał Pan lokalizacji archiwalnej tych dokumentów i filmów więc to jest g...o warte.
  Dla nich tajny dokument to oczywiście musi być sporządzony w tysiącach egzemplarzy i rozwieszony na każdym słupie w mieście i na wsi.Oczywiście Berman i jemu podobni bydlacy mieli po kilka sekretarek i stenotypistek ,które z dyktafonami w dłoni i komputerami na stole notowały każde słowo kacyka i wysyłały mailem do archiwum .Przecież w 1946r archiwum było już odbudowane i skomputeryzowane.
  I tak wciskają kit Polakom uważając ich za idiotów ,a tymczasem sami robią z siebie debili nie wartych splunięcia.

  matterhorn 05.07.2016 08:49:22
 • matterhorn 05.07.2016 08:49:22
  // Dla nich tajny dokument to oczywiście musi być sporządzony w tysiącach //

  Ściśle tajne K. AA/OC113 Moskwa, 3.IV.1947 r.
  Instrukcja NK/003/47 (Odpis dokumentu pochodzącego z kancelarii Bolesława Bieruta) >> https://gloria.tv/article/cMqynaSrGJgm1G5y6fgVVoVCV/language/yRzTXUtRLRQ62rJdtFy6KYgTd

  - To ich dopiero wścieknie / Szukam wersji oryginalnej

  TAJNY REFERAT TOW. JAKUBA BERMANA WYGŁOSZONY NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU ŻYDOWSKIEGO
  .
  Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.

  Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

  Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami - prasą, filmem, radiem.
  .
  http://m.neon24.pl/f94538e53fee6d1d1708892af7fdd575,0,0.jpg
  .
  PRL-owski prezydent Polski z Jakubem Bermanem
  .
  http://m.neon24.pl/8a4b611dd7cdb64b18f3e62fa6b27cc2,0,0.jpg
  .
  Na zdjęciu "REFERAT" Bermana w Praktyce
 • @
  Niestety zmuszony byłem dać 1.
  Promowanie Polaków ratujących żydów jest złe.
  Potem inni mają pretekst do gadania o "polskiej głupocie".
  Przeczytaj, dlaczego ratowanie żydów, jak i chwalenie się tym są złe:
  http://sukarno.neon24.pl/post/130437,dlaczego-polacy-nie-powinni-byli-ratowac-zydow
 • @Sukarno 18:01:19
  Czy jest też czymś złym, że powinno się mówić o tym, że w czasie WWII z powodu bycia Polakiem nie ginęli tylko sami Obywatele Polscy pochodzenia żydowskiego?

  - TO JEDNA, ALE NIE NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA

  Najważniejszą sprawą jest to, dlaczego obce państwo (Izrael), wykorzystuje śmierć Obywateli Polskich żydowskiego pochodzenia, w jakim to robi celu, ... i dlaczego "nasz" Prezydent A. Kwaśniewski pozwolił się wprzęgnąć w wykorzystanie tragedii sprzed kilkudziesięciu lat, do celów wciąż bierzącej polityki.

  - Czy "Promowanie Polaków ratujących żydów jest złe" / Ludzie których mordowano też byli Polakami, ... ratowanie każdego życia jest dobre.
 • @
  Akcja = reakcja.
  Pejsaci w końcu się doczekają. Jak będą "szczekać" na Polaków, którzy ich ratowali w trakcie II WŚ (a wiadomo, za to szło się pod ścianę)... dojdzie do czegoś, po czym Jedwabne będą wspominali z radosnym rozrzewnieniem. Może NAPRAWDĘ "polskich obozów śmierci"?

  Polak mądry po szkodzie, ale jednak...
 • @laurentp 00:48:31
  // Jedwabne będą wspominali z radosnym rozrzewnieniem //

  - Nie sądzę, ... ale w tej tragikomedii, te ich "zagraniczne zabiegi" sugerowałbym raczej "wykończyć" śmiechem.
 • @Ziut 01:21:48
  Kiedyś byłem ZA nimi, "jak to żydzi na piasku zbudowali imperium", (w kontraście do Palestyńczyków podkładających bomby),
  ale lektura netu i nazwiska
  w "polskiej" władzy i finansach....
  no sorry,
  Sejm to nie Kneset, mają swój....

  Obecnie jestem za tym, żeby każdego pejsatego nie gazować, ale deportować do Izraela, mają państwo? Mają? To niech się rządzą.
 • W sumie...
  Jeśli za Żydami (obywatelami Polski!)
  "ujmuje się" ambasador Izraela,
  to może czas ich potraktować jak obywateli obcego kraju? Właśnie Izraela.

  I deportować! Bo szkodzą Polsce!
 • @Ziut 21:55:43
  "Czy jest też czymś złym, że powinno się mówić o tym, że w czasie WWII z powodu bycia Polakiem nie ginęli tylko sami Obywatele Polscy pochodzenia żydowskiego?"

  Nie, nigdzie tak nie napisałem.

  "Czy "Promowanie Polaków ratujących żydów jest złe" / Ludzie których mordowano też byli Polakami, ... ratowanie każdego życia jest dobre."

  Nie jest istotne to, czy mordowani żydzi, których Polacy próbowali ratować, czy czuli się oni Polakami czy nie. Istotne są konsekwencje samego ratowania jak i chwalenia się tym na około, a do tej pory były one fatalne i mogą być fatalne. Przez to "ratowanie żydów" żydzi jeszcze bardziej mają na naszą ziemię i zrobienie sobie Judeopolonii.

  Ratowanie zaciekłego wroga NIE jest dobre, to jest czyn szkodliwy. Ale jeżeli uważasz, że jest inaczej, to w takim razie powinno się gloryfikować Polaków walczących po stronie III Rzeszy.
  A kto nas uratuje od Judeopolonii? Skoro według większości internautów stan naszego narodu jest tragiczny i sami nie możemy sobie pomóc? Kto bezinteresownie się narazi dla naszej sprawy tak jak ci Polacy się bezinteresownie narazili, aby ratować żydów?

  Tak będzie wyglądać życie w Judeopolonii jeżeli czegoś z tym nie zrobimy:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dzisiejsi-wladcy-zycia-w-rosji-a-prosty-narod-bezbronny-i-bez-praw-2016-07

  Rosjanka została brutalnie pobita przez urzędasa z gwiazdą Dawida bo ośmieliła mu się zwrócić uwagę.
 • @Sukarno 17:55:14
  // Ratowanie zaciekłego wroga NIE jest dobre, to jest czyn szkodliwy. //

  - Naszym wrogiem nie są Żydzi, ... naszym wrogiem są syjoniści. / Gdybyśmy szli Twoim tokiem myślenia, powinniśmy "wystrzelać" samych siebie, bo komunizm też był naszym wrogiem, ... a duża część Polaków (w większym lub mniejszym stopniu) była komunistami.
 • @Ziut 18:14:10
  "- Naszym wrogiem nie są Żydzi, ... naszym wrogiem są syjoniści."

  Skoro uważasz że tylko syjoniści są naszym wrogiem, a nie żydzi jako tako to:

  - czy żydzi mordujący Polaków w ZSRR to byli syjoniści?
  - czy syjonistami byli żydzi współpracujący z caratem w tępieniu powstania styczniowego?
  - czy syjonistami byli żydzi wspierający germanizację Polaków w zaborze pruskim?
  - czy syjonistami byli żydzi współpracujący z najeźdźcą szwedzkim, których hetman Czarniecki kazał wyciąć?
  - czy syjonistami byli żydzi, którzy porywali dzieci chrześcijańskie i je mordowali rytualnie?
 • @Sukarno 06:31:09
  Panie Sukarno! Pańska mentalność jest iście talmudyczna. Czyżby geny dały osobie znać.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY