Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 4603 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Czy prezydent określi cel wojsk obcych jako: Okupować!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy to nie dziwne, że status obcych wojsk mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego jednoosobową decyzją jakiegoś prezydenta? - Taką "ustawkę" mogła wymyślić tylko obca agentura, a nie Polski Rząd. - Kto jest patronem tekstu "Ustawy 1066"?

 

"Rządzą nami namiestnicy obcych interesów, a społeczeństwo trwa w hipnotycznym letargu. Płonne jest oczekiwanie że obecna sytuacja międzynarodowa naznaczona groźnym paroksyzmem histerii sowieckiego imperium, w obliczu kurczącej się strefy wpływów, obudzi nasz naród i zachęci do działania by zrzucić jarzmo niewidzialnej okupacji.  Jeśli katastrofa smoleńska nie spowodowała u nas rewolty, to pewnie i wkroczenie wrogich wojsk dałoby się piarowsko nagłośnić  w „zaprzyjaźnionych mediach” jako sukces obecnej ekipy." 

- pisał Ryszard Makowski 3 kwietnia 2014 roku na portalu wPolityce.pl  

Paradoksalnie, dwa lata po tych słowach rządzi PiS (właśnie zakończyły się manewry "Anakonda" / przed nami "szczyt NATO"), ... a słowa Makowieckiego  wciąż jakby aktualne.  /   Czy nie było by jeszcze większym paradoksem, gdyby udało się "piarowsko" uzasadnić wkroczenie do Polski armii izraelskiej w obliczu zagrożenia z Moskwy?  

Znowelizowana "ustawa 1066" nie mówi przecież kto wróg, a kto przyjaciel. Mówi że wkroczyć do Polski mogą OBCY!  -  Tak mi przyszło do głowy.  >>>  //ziut.neon24.pl/post/132370,mene-takel-fares-jak-slowo-w-biblii-prawda-przeliczona

Czy to nie dziwne, że status "obcych wojsk" mógłby zostać zrównany ze statusem Wojska Polskiego jednoosobową decyzją jakiegoś prezydenta?

"Art.3a.1. Zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą  w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów.

2. W zgodzie, o której mowa w ust.1 ,  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień, a także inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Określając zakres uprawnień, o których mowa w ust.2 , Prezydent wskazuje, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom obcym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

* Ustawa jest dwuznaczna.  /  "Ustawa 1066" nie obliguje prezydenta do zatwierdzania  (lub nie),  tego o co wystąpi Minister Obrony Narodowej, i na co wyrazi zgodę Prezes Rady Ministrów. - Choć na pierwszy rzut oka wydaje się że decyzje zapadać powinny "trój-stopniowo":  "minister-premier-prezydent",  decyzję o zakresie i uprawnieniach wojsk obcych, wydaje sam prezydent.

"Ustawa 1066",  z powodu swojej dwuznaczności,  nie spełnia warunku posiadania swego rodzaju "zaworu bezpieczeństwa", jaki powinna posiadać. 

Prezydent RP nie zatwierdza  /  Prezydent RP wskazuje, określa i wydaje zgodę, ... a to nie jest to samo co kolegialne, "trzystopniowe", podjęcie bardzo ważnej decyzji, w możliwe że bardzo krytycznym momencie. -  Dlaczego w ustawie nie użyto słowa prezydent  "zatwierdza"  to, o co wystąpi Minister Obrony, i na co wyrazi zgodę Premier?  

Wniosek Ministra Obrony, i zgoda Prezesa Rady Ministrów na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiejw słowach jak to zapisano, są tak  naprawdę "zasłoną dymną" rzeczywistych uprawnień,  jakie jednoosobowo otrzymał Prezydent RP do wykorzystania w "momencie krytycznym", w przyszłości, gdy może nawet nie być czasu na zastanawianie się, co "jakiś tam" prezydent faktycznie robi. 

Znowelizowana "Ustawa 1066" mówi wyraźnie że to prezydent  "określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień". -  W  praktyce można więc interpretować ustawę w ten sposób, że po zainicjowaniu przez Ministra Obrony procesu mającego umożliwić  obecność i przemieszczanie się wojsk obcych do Polski, prezydent  może  sam określić ich status, czyli to, na co wyraża zgodę, a na co zgody nie wyraża.  -   Może nawet ujednolicić ich status ze statusem Wojska Polskiego.  -  Czy  tego  nie  można by było nazwać "zagrożeniem okupacją"?   -  Taką "ustawkę" mogła wymyślić tylko obca agentura, a nie Polski Rząd.  -  Kto jest inicjatorem i patronem tekstu "Ustawy 1066"?

  

Warto więc zastanowić się, co się może stać w przyszłości, gdy Ministrem Obrony Narodowej nie będzie Antoni Macierewicz, a prezydentem Andrzej Duda, i gdyby prezydentem  został jakiś obcy agent? - PiS-owska zmiana "Ustawy 1066" to jedyna ustawa PiS "jednogłośnie" poparta przez PO, i jedyna której nie kwestionuje KOD. - Tylko to wskazuje, że z ustawą jest "coś nie tak".

KOMENTARZE

 • Dudy z grupą amerykańskich senatorów z komisji ds. wywiadu.
  .
  Politycy z USA przebywają w Polsce z nieformalną wizytą. Rozmowa miała charakter nieformalny, media nie zostały do niej dopuszczone.
  >> http://wpolityce.pl/polityka/285767-wazne-spotkanie-prezydent-duda-rozmawial-z-amerykanskimi-senatorami-zajmujacymi-sie-bezpieczenstwem
  .
  http://m.neon24.pl/fccd758b22f97464a8889206ef07bacc,0,0.jpg
  .
  .
  Były szef MSZ i wieloletni polityk komunistyczny Włodzimierz Cimoszewicz wskazuje na nietypowy charakter wizyty Amerykanów w Polsce.

  Zajmowałem się sprawami zagranicznymi w polskim Senacie przez ostatnie 8 lat i nie przypominam sobie podobnego wydarzenia, by przyjechała do nas spora grupa senatorów amerykańskich — powiedział Cimoszewicz.

  - A potem wskazał: Charakterystyczne jest, że wszyscy są z komisji ds. wywiadu.
  .
 • Super Państwo
  Superpaństwo zamiast Unii Europejskiej
  Anglia przeszkadzała stworzeniu SP?

  http://www.tvp.info/25939371/nasz-news-superpanstwo-zamiast-unii-europejskiej--ultimatum-francji-i-niemiec
 • @Ziut 04:26:18
  Wolałabym widzieć tekst tej ustawy . Bo jakoś nie mogę znaleść
  Znalazłam tę z 2014r
  tu
  http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/1066_u/$file/1066_u.pdf
  10 stycznia 2014 r. Sejm VII kadencji przegłosował ustawę o "bratniej pomocy". Zakładała ona, że funkcjonariusze obcych państw mogą brać udział w operacjach na terenie Polski. Normowała ona podstawy prawne mające umożliwić interweniowanie na terytorium Polski „w razie” „zagrożenia bezpieczeństwa publicznego" lub „porządku publicznego".

  Rok później rząd Platformy poszedł o krok dalej. 9 lipca 2015 r. w życie weszła umowa o współpracy policji niemieckiej i polskiej. Umożliwiła ona samodzielne działanie na terenie Polski niemieckiej policji i służb specjalnych włącznie z tzw. funkcjonariuszami „pod przykryciem”.
  Takie porozumienie dało możliwość użycia broni palnej na naszym terytorium – nie tylko w wypadku zagrożenia życia. Odpowiednio interpretowane przepisy mają pozwolić również na podporządkowanie polskich jednostek policji zwierzchnictwu niemieckiemu – podaje niewygodne.info.pl.


  A teraz ktoś chce zaistnieć i to Kukiz i Winnicki !!

  W Sejmie znajduje się projekt ustawy, który znosi mocno kontrowersyjną ustawę 1066 o „bratniej pomocy”, która została w 2014 roku przepchnięta przez rząd PO przy wsparciu PSL, SLD i Twojego Ruchu. Regulacja znosząca przepisy przyjęte przez Donalda Tuska została złożona do laski marszałkowskiej przez posła Kukiz’15, Roberta Winnickiego.

  ???????????

  Podaj mi link z ustawą według której tu oparłeś swój tekst.
 • @klementyna 09:38:02
  "USTAWA 1066 O BRATNIEJ POMOCY" / WERSJA PiS / DRUK 358 >>> http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=3ED3557718EF1F52C1257F6F004BB923

  Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy w brzmieniu z druku nr 358 >>> http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=15&NrGlosowania=62
 • @klementyna 09:38:02
  Ustawę o bratniej pomocy" przygotowano w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 04 marca 2016 roku, czyli w dniu samochodowego wypadku Prezydenta Polski Andrzeja Dudy.>> http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/40FB8ED1691BD32EC1257F6F00485034/%24File/295.pdf

  - Biorąc pod uwagę swoje spostrzeżenie chce zadać pytanie:

  KTO KONKRETNIE PRZYGOTOWAŁ PROJEKT NOWELIZACJI USTWAY PiS O BRATNIEJ POMOCY - OSOBIŚCIE PREMIER SZYDŁO, CZY KTÓRYŚ Z JEJ PODWŁADNYCH?

  Jeśli projekt napisała osobiście Premier Szydło, to kto jeszcze miał na to wpływ? / I najważniejsze pytanie: dlaczego ten projekt wygląda tak jak wygląda, czyli źle, ... a nie tak, jak powinien wyglądać?

  TAK TEN PROJEKT, MOIM ZDANIEM POWINIEN WYGLĄDAĆ

  "Art.3a.1. Zgodę na pobyt wojsk NATO /"państw grupy Schengen" na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju wydaje Premier Rady Ministrów na wniosek Ministra Obrony Narodowej.

  2. We wniosku Ministra Obrony Narodowej w celu uzyskania zgody, o której mowa w ust.1 , Minister Obrony Narodowej określa cel pobytu wojsk NATO / "państw grupy Schengen", i zakres ich uprawnień, a także inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

  3. Po określeniu zakresu uprawnień, o których mowa w ust.2 , Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zatwierdza, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom NATO /"państw grupy Schengen" na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

  4. Po wyrażeniu zgody, o której mowa w ust.1, i zatwierdzeniu jak w ust.3, zawiadamia się niezwłocznie Marszałków Sejmu i Senatu, w celu podjęcia uchwał aprobujących decyzję Prezydenta RP. - Sejm i Senat mogą zadecydować o zakończeniu misji wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 • @klementyna 09:38:02
  Przypomnijmy Dziennik.pl: "Autorzy projektu piszą, że potencjalny przeciwnik może wywołać (w Polsce) konflikt o charakterze pozornie wewnętrznym (podobnie jak na Ukrainie - PAP), narzucić niekorzystny dla nas reżim prawny i dzięki temu uzyskać przewagę."

  Dziennik.pl tak opisywał przedstawiony wyżej projekt nowelizacji: Przygotowany przez MON projekt ma znowelizować przepisy ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium RP oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium, która reguluje, kto i kiedy wydaje zgodę na obecność zagranicznych żołnierzy w naszym kraju.

  >> http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/514478,mon-projekt-polska-szpica-nato.html

  "Wprowadzenie tych regulacji jest konieczne ze względu na pogarszający się stan bezpieczeństwa w sąsiedztwie Polski i pozostałych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Zmieniająca się sytuacja geopolityczna może wymusić działania wymagające natychmiastowego wsparcia polskich sił zbrojnych przez obce wojska (NATO) w sytuacji, gdy nie byłoby jeszcze podstaw do uruchomienia działań na podstawie art. 5 traktatu północnoatlantyckiego" - argumentuje CIR.

  W projekcie zwrócono też uwagę, że wsparcie sojuszników może być potrzebne niemal natychmiast, zanim jeszcze będą podstawy do uruchomienia wspólnej obrony w ramach NATO.
 • @Ziut 14:18:47
  . Zgodę na pobyt wojsk NATO /"państw grupy Schengen"

  Jak możesz decydować sam o grupie Schengen?
  Odróżniaj że to dotyczy wojsk NATO !
  A majdan zrobili sobie sami i wojsk NATO tam nie było. Jezeli u nas ludzie zaczną wierzyć oszołomom, co to podobno chcą naszego dobra , to będzie to samo.Naród który nie ufa swojemu rządowi to przegrany naród.
  Tobie łatwo zawrócić w głowie mnie nie!
  Trzymaj się faktów , nie słuchaj liberałów bo blogerów teraz jak grzybów.
  Możesz nie lubić tego rządu możesz wymyślać różne scenariusze .Tlki prawa i ciągłości zdarzeń nie zmienisz.
  Wszyscy głosowali na tak !Mówi ci to coś?
 • @klementyna 17:40:02
  /// .Naród który nie ufa swojemu rządowi to przegrany naród. Tobie łatwo zawrócić w głowie mnie nie! ///

  - Przypomnę, że nawet sam Kaczyński powiedział że opozycja jest w Polsce potrzebna aby kontrolować rządzących, nawet tych z PiS

  /// Jak możesz decydować sam o grupie Schengen? Odróżniaj że to dotyczy wojsk NATO ! ///

  - Dlaczego więc zamiast wojsk NATO napisano "obcych wojsk"?
  Odpowiedź jest prosta: Bo ustawa nie dotyczy samych wojsk NATO, tylko kogoś jeszcze, ... myślę że Izraela.
 • @Ziut 18:36:13
  Przecie nie można wyliczyć żadnej nacji w NATO . Wojsko mamy teraz zawodowe.
  A być może jest układ wasz premier nasz prezydent jak w Rosji . Tak to można interpretować . Zawsze prezydent jest ich . Konstytucja obojga narodów.
  Kaczyński dobrze gada tego jestem pewna. Ja pierwsza zauważę kiedy kłamie.
  Obserwuję go bacznie.
  Być może dlatego podał rząd do dymisji , bo różnica z bratem. Ona żydówka . Bul on polak ona żydówka .Kwas on żyd ona polka .
  to jest może jakiś trop.
  Trop za tym !
 • @klementyna 19:01:04
  /// Przecie nie można wyliczyć żadnej nacji w NATO . ///

  - Wiadomo jakie państwa są członkami NATO / Gdyby w ustawie 1066 napisano że chodzi po wojska państw NATO nie byłoby problemu, bo byłoby wiadomo o jakie armie chodzi. - TAKSAMO BYŁOBY GDYBY WYMIENIONO TAM WWOJSKA IZRAELA.

  - Napisano obce wojska, aby nie było potrzeby wojsk innych niż państw NATO, ... zapewne też po to, aby nie było potrzeby wymieniania wojsk Izraela - z wiadomego powodu. / Każda partia która by to napisała otwarcie przegrała by natępne wybory. / Dlatego robi się z nas idiotów. Robiła to PO , ... i zapewne to samo robi to PiS, choć w mniejszym stopniu i mniej bezczelnie.
 • @Ziut 18:36:13
  To chodzi o armie Panamy,Kostaryki,Haiti,Mauritius,Vanuatu,Monako,
  Islandie,Watykanu,

  http://g1.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/831000/831350-gwardia-szwajcarska-w-watykanie-657-438.jpg
 • @Husky 19:52:55
  Zapomniałeś wpisać Trynidad i Tobago : /
 • @Ziut 20:04:13
  Wyspy Samoa
 • @Husky 20:07:48
  Przestań mnie drażnić! : /
 • @Husky 20:07:48
  Przeszło mi, ... teraz mogę Cię "pogryźć" na luzie. (:

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY