Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
701 postów 4623 komentarze

"Orzeł" - Pismo sympatyków Obozu Narodowo Demokratycznego

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny - Przyszedł czas na "Obóz Narodowo Demokratyczny - NOTKA FUNDACYJNA [Founding note] - http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

Moje komentarze

 • Sekretarz stanu USA wychwalał w Warszawie Franka Blaichmana. Stalinowskiego oprawcę!
  .
  >> https://wpolityce.pl/polityka/433769-skandaliczna-wpadka-pompeo-wychwalal-stalinowskiego-oprawce

  Amerykański sekretarz stanu podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem nawiązał do sprawy restytucji mienia utraconego w czasie Holokaustu.

  Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam/namawiam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu

  — mówił. Warto zadać pytanie, czy nie jest to nawiązanie do głośnej ustawy JUST.

  Mike Pompeo przywołał jako symbol postać niedawno zmarłego w Stanach Zjednoczonych Franka Blaichmana.

  Jeden z żydowskich partyzantów, którzy ryzykowali życiem przeciwstawiając się nazistowskiej machinie wojennej. Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha i oddania amerykańskim ideałom, które mówią, że każdy, kto przykłada się do pracy może osiągnąć swój cel — powiedział.

  Po wojnie został obywatelem USA. Bardzo dobrze funkcjonował jako deweloper w Nowym Jorku (…) Był ucieleśnieniem tego, o czym mówił prezydent Trump podczas swojej wizyty w Polsce w 2017 r. Polska żyje, Polska się rozwija, Polska zwycięża — opowiedział Pompeo.

  Jednak słowa te mogą świadczyć jedynie o ignorancji, bądź niewiedzy amerykańskiego polityka. Frank Blaichman był bowiem… stalinowskim oprawcą!
  "Zdjęli Lecha Kaczyńskiego, ... powiesili Armię Ludową"
 • Czy powinno się "zdekomunizować" Pomnik Powstania w Gettcie?
  Od sierpnia 1942 do końca funkcjonowania warszawskiego Getta w budynku dawnych Koszar przy ul. Zamenhofa 19 swoją drugą i ostatnią siedzibę miał warszawski Judenrat, współodpowiedzialny wraz z Gestapowcami, za wysyłkę w sposób zorganizowany, polskich obywateli pochodzenia żydowskiego mieszkańców Getta , do niemieckich obozów zagłady.

  Jedna z najsłynniejszych żydowskich myślicielek XX wieku Hannah Arendt w 1963, w książce "Eichmann w Jerozolimie", wystąpiła z dramatycznym oskarżeniem przeciw Judenratom. Twierdziła, że bez ich udziału w rejestracji Żydów, koncentracji ich w gettach, a potem aktywnej pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby znacznie mniej Żydów, ponieważ Niemcy mieliby więcej kłopotów z ich spisaniem i wyszukiwaniem.
  >> https://ziut.neon24.pl/post/147674,czy-powinno-sie-zdekomunizowac-pomnik-powstania-w-gettcie
  "Zdjęli Lecha Kaczyńskiego, ... powiesili Armię Ludową"
 • ZDJELI LECHA KACZYŃSKIEGO, ... POWIESILI ARMIĘ LUDOWĄ ]:D
  Dekomunizacja w Warszawie – te słowa brzmią jak ponury dowcip. Po 11 miesiącach drogowcy zdjęli właśnie z ulic tabliczki z nazwiskiem Lecha Kaczyńskiego. Powróciła Armia Ludowa. >> https://wpolityce.pl/polityka/433762-zdjeli-lecha-kaczynskiego-powrocila-armia-ludowa
  "Zdjęli Lecha Kaczyńskiego, ... powiesili Armię Ludową"
 • Czy polsko-amerykańscy Żydzi ukrywali prawdę o Holokauście?
  Temat warto zacząć chyba od ustalenia, czy w Ameryce wogóle istnieje coś, co powinniśmy nazywać "polsko-amerykańską diasporą" pochodzenia polskiego? / Odpowiedź na to pytanie może okazać się zaskakująca.

  Zacząć trzeba od historii, czyli od tego, że korzenie American Federation of Polish Jews [Amerykańskańskiej Federacji Żydów Polskich], wcześniej the Federation of Polish Jews in America [Federacja Żydów Polskich w Ameryce], którą ufundowana w 1908 roku jako the Federation of Russian-Polish Hebrews [Federacja Rosyjskich i Polskich Hebrajczyków].

  W roku 1920, a więc po wojnie polsko bolszewickiej, Federacja ta wyrzuciła z nazwy słowo "Russian", a w roku 1926 zmieniła w nazwie "Hebrows" na "Jews". Ustanawiając the World Federation of Polish Jews [Światową Organizację Żydów Polskich] w roku 1935, która służyć miała pomocą Żydom w Polsce.
  >> https://ziut.neon24.pl/post/147674,czy-powinno-sie-zdekomunizowac-pomnik-powstania-w-gettcie
  Czy powinno się "zdekomunizować" Pomnik Powstania w Gettcie?
 • WŁADZE NOWOPOWSTAŁEGO IZRAELA ŚCIŚLE WSPÓŁPRACOWAŁY Z WŁADZAMI KOMUNISTYCZNEJ POLSKI
  .
  >> The Spielberg Jewish Film Archive - After 2000 Years
  >> https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=cOq9b9VHQS8

  >> DOKUMENT CIA z 1947 r ws. restytucji mienia żydowskiego [PL]
  >> http://ziut.neon24.pl/post/147519,dokument-cia-z-1947-r-ws-restytucji-mienia-zydowskiego-pl
  Czy powinno się "zdekomunizować" Pomnik Powstania w Gettcie?
 • Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Bohater%C3%B3w_Getta_w_Warszawie
  Czy powinno się "zdekomunizować" Pomnik Powstania w Gettcie?
 • @Astra - Anna Słupianek 18:59:09
  // Jak się ma tytuł do treści wpisu?
  A Tag? Adamowicz?
  Piszesz jak jakiś BOT a nie bloger... //

  ..................................................................................

  TREŚĆ "TRZYMA SIĘ KUPY" / A TAG JEST "LOTNY" :D

  Czyżby administracji przeszkadzały dwa pierwsze punkty polskiego programu wyborczego?
  ==================================================

  *** W związku z powyższym dwoma podstawowymi punktami polskiego programu wyborczego powinno być:

  1. Ściągnięcie do Polski złota od 1939 roku zdeponowanego w Anglii.

  2. Odsunięcie sędziów od liczenia i przetwarzania oddanych i zliczanych po wyborach głosów przy pozostawieniu im tylko i wyłącznie kontroli procesu ich zliczania, a w konsekwencji dodanie do wszystkich szczebli Ponad-Obwodowych Komisji Wyborczych członków tych Komisji wybranych przez Komisje Wyborcze kandydatów biorących udział w wyborach

  BEZ TEGO TWARZE "ELIT RZĄDZĄCYCH" POLSKĄ NIGDY SIĘ NIE ZMIENIĄ
  Ściągnąć z Anglii polskie złoto do Polski
 • DOKUMENT AMERYKAŃSKIEGO CIA
  .
  TAJNY DO DNIA 1999-09-08 Nr. CIA-RDP8200457R00140008-1

  Źródło: Odtajnione archiwa CIA  Pozyskane od: Drobny urzędnik Agencji Żydowskiej

  1. zawarte zostało porozumienie gospodarcze w sprawie denacjonalizacji mienia żydowskiego w Polsce; porozumienie zostało zawarte między rządem polskim oraz Keren Keyemet (Jewish National Found).

  * Uwaga 1:Jewish National Found ma swoje "odnogi" w UK, USA i Izraelu, od 1901 r. Fundusz ten zajmował się wykupem ziemi w Palestynie pod osadnictwo żydowskie / Kto wie, czy teraz nie robi tego samego w Polsce?

  2. Uważa się, że beneficjentami porozumienia będą Keren Kayemet i Uniwersytet Hebrajski. Instytucje te rzekomo podjęły się zadania rejestracji nieruchomości zgodnie z dwiema kategoriami przewidzianymi w umowie; 1 >> posiadłości należące obecnie do Żydów w Palestynie 2 >> i posiadłości Żydów, którzy zginęli w Polsce.

  * Uwaga 2:W tym drugim przypadku chodzi zapewne o "teraz sporne" mienie bezspadkowe.

  3. Lucsan Horowic z Ministerstwa Handlu i Przemysłu oraz Izaak Gruenbaum, szef Departamentu Pracy Agencji Żydowskiej, rzekomo prowadzili negocjacje, które zostały wyraźnie zainicjowane przez Greunbauma, gdy odwiedził Polskę w czerwcu i lipcu 1947 r. Wierzy się, że Gruenbaum miał wyjechać z Polski do Szwajcarii, aby kontynuować negocjacje i znaleźć dyskretną formę transferu środków na odszkodowaniaza przedmiotowe nieruchomości. 25X1X6 [stil poufny znak?]

  * Uwaga 3: "Dyskretna forma" nie powinna nikogo dziwić, ... wszak polscy "towarzysze żydowscy" okupujący wtedy Polskę zwrócili nieruchomości tylko swoim współbraciom , okupanto Palestyny [rączka rączkę myje]:D

  25X1A6a [...] Gruenbaum ma [...] trudności ze względu na swój upór w popieraniu terroryzmu. Mówi się, że doszło do poważnego rozłamu między nim a zarządem Agencji Żydowskiej, głównie z Benem Gurionem, przewodniczącym zarządu. Mimo, że Gruenbaum zrezygnował z pracy w Agencji, organizacja syjonistyczna przekazała informację prasową o tym, że Gruenbaum nie rezygnuję, i przygotowuje się do pracy w Europie w obozach dla osób wysiedlonych.25X1X6

  * Uwaga 4: Tutaj warto zauważyć, że wcześniej przed tymi wydarzeniami doszło w Polsce do tzw. "pogromu Kieleckiego", który nikomu tak bardzo nie był "na rękę" jak będącemu w trakcie tworzenia się, powstającemu państwu Izrael, który wtedy niczego bardziej nie potrzebował jak właśnie nowych obywateli. -- Po "pogromie Kieleckim" Polskę opuściło ponad 100 000 obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. Żydzi uciekali wtedy z Polski w liczbie 700 osób dziennie, ...czy umowa o denacjonalizacji ich mienia i "pogrom Kielecki" był "transakcją wiązaną"?/ Ciekawe pytanie. Po wojnie Polskę opuściło 90% z 500 000 "ocalałych" obywateli polskich pochodzenia żydowskiego.

  4. [...] Konsulat Polski w Tel Aviw przeniósł na rzecz Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Żydowskiej w Palestynie, a własność sali wykładowej i kantyny przy ulicy 96 Hayakorn w Tel Awiwie, dawniej wykorzystywanej przez sekcję propagandową. W związku z tym przeniesieniem własności, dwaj członkowie Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Żydowskiej w Palestynie, Anzelm Reiss i dr Chaim Drea ..., sekretarz Achud Avody, udadzą się do Polski.

  TUTAJ WERSJA ORYGINALNA DOKUMENTU

  >> https://ziut.neon24.pl/post/147505,sensacja-komuna-zdenacjonalizowala-oddala-mienie-zydowskie

  DENATIONALIZATION OF JEWISH-OWNED PROPERTY IN POLAND

  >> https://www.cia.gov/library/readingroom/document/cia-rdp82-00457r001000140008-1

  >> https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP82-00457R001000140008-1.pdf
  Ściągnąć z Anglii polskie złoto do Polski
 • Komuna ODDAŁA ŻYDOM mienie pożydowskie już w 1947 r.
  W 1947 roku, tajną umową ekonomiczną z [PRZYSZŁYM] Izraelem, polscy "towarzysze żydowscy" zdenacjonalizowali [oddali izraelskim Żydom] mienie polskich obywateli żydowskich , oraz ich polskich zmarłych, ... na na zakup ziemi w Palestynie. - wynika z odtajnionych informacji amerykańskiego CIA ! ! !
  >> https://ziut.neon24.pl/post/147505,sensacja-komuna-zdenacjonalizowala-oddala-mienie-zydowskie

  Czy Morawiecki zapłacił Żdom za 447 polskim złotem z Angli?
  >> https://www.youtube.com/watch?v=5kwKy0vS5SU
  Rozmowa o tym toczy się pod koniec nagrania od 48:45 + Warto odszukać

  Podaj dalej >> https://ziut.neon24.pl/post/147660,czy-morawiecki-zaplacil-zdom-za-447-polskim-zlotem-z-angli
  Ściągnąć z Anglii polskie złoto do Polski
 • Czy Morawiecki zapłacił Żydom za 447 polskim złotem z Angli?
  .
  Taką sensacyjną, choć jeszcze niesprawdzoną informację, ujawnił poseł R. Majka w programie u Roli, w wywiadzie o szokującej przeszłości polityków RP! od 48:40 +> https://www.youtube.com/watch?v=5kwKy0vS5SU

  Gdy usłyszał to Rola szybko poprosił posła Majkę o deklarację, że czuje się dobrze i nie chce popełnić samobójstwa. Rozmowa o tym toczy się pod koniec nagrania. Warto to odszukać / Podaj dalej >> https://ziut.neon24.pl/post/147660,czy-morawiecki-zaplacil-zdom-za-447-polskim-zlotem-z-angli
  Ściągnąć z Anglii polskie złoto do Polski
 • @zenekkw 16:03:55
  // Czytając ten post odniosłem wrażenie //

  Wrażenia mogą być różne / W niektórych przypadkach zapewne bezpodstawnie, .... ale Autor wierzy jednak w mądrość czytających (:
  Czy Morawiecki zapłacił Żydom za 447 polskim złotem z Angli?
 • @goodness 21:24:57
  >> Mój 'Wiersz' / Apel do nie tylko "gdańskich kiboli"
  >> https://ziut.neon24.pl/post/147644,moj-wiersz-apel-do-nie-tylko-gdanskich-kiboli
  Czy Morawiecki zapłacił Żydom za 447 polskim złotem z Angli?
 • Premier Morawiecki: Losy III RP mogły potoczyć się o wiele lepiej
  Premier przypomniał, że wojskowe służby spreparowały rzekomy transport broni, amunicji, materiałów wybuchowych, które rzekomo miała przejąć Solidarność Walcząca.


  Telewizja pokazała wtedy do cna zakłamany propagandowy film. Zanosiło się więc na to, że aresztowanym zostaną postawione zarzuty, zagrożone wyrokami śmierci >> https://wpolityce.pl/polityka/433281-morawiecki-losy-iii-rp-mogly-potoczyc-sie-lepiej

  Szef rządu wspominał również jedno ze spotkań z mec. Olszewski, które - jak przyznał - przyniosło jego rodzinie wielką ulgę.

  Stwierdził wtedy bowiem, że postawienie najpoważniejszych zarzutów, zagrożonych najwyższą karą, przestało być realnym zagrożeniem. Skończyło się to podstępem. Kiszczak postanowił o deportowaniu Kornela Morawieckiego i Andrzeja Kołodzieja. W przypadku mojego ojca nawet dwukrotnym, bo po pierwszej próbie powrotu został wyrzucony za granicę po raz drugi. Wrócił posługując się paszportem przyjaciela i w odpowiedniej charakteryzacji


  TAK SIĘ TWORZY[ŁO] KONSPIRACYJNE LEGENDY?
  Czy Morawiecki zapłacił Żydom za 447 polskim złotem z Angli?
 • Komuna zdenacjonalizowała ODDAŁA mienie żydowskie już w 1947 r.
  .
  W 1947 roku, tajną umową ekonomiczną z [PRZYSZŁYM] Izraelem, polscy "towarzysze żydowscy" zdenacjonalizowali [oddali izraelskim Żydom] mienie polskich obywateli żydowskich , oraz ich polskich zmarłych, ... na na zakup ziemi w Palestynie. - wynika z odtajnionych informacji amerykańskiego CIA ! ! !
  >> https://ziut.neon24.pl/post/147505,sensacja-komuna-zdenacjonalizowala-oddala-mienie-zydowskie

  Czy Morawiecki zapłacił Żdom za 447 polskim złotem z Angli?
  >> https://www.youtube.com/watch?v=5kwKy0vS5SU
  Rozmowa o tym toczy się pod koniec nagrania od 48:45 + Warto odszukać

  Podaj dalej >> https://ziut.neon24.pl/post/147660,czy-morawiecki-zaplacil-zdom-za-447-polskim-zlotem-z-angli
  Czy Morawiecki zapłacił Żydom za 447 polskim złotem z Angli?
 • GDAŃSKA KAMPANIA WYBORCZA JUŻ SIĘ ZACZĘŁA / GŁUPOTĄ W BRAUNA
  >>> Adamowicz żyje ? | PUŁAPKA na prawicę:
  >>> Żerujący na Jego śmierci oskarżą o to innych.
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=awSPh-R8Ysc

  CZYLI ABY BYĆ MĄDRYM TRZEBA BYĆ ŚLEPYM?
  Mój 'Wiersz' / Apel do nie tylko "gdańskich kiboli"
 • Premier Morawiecki: Losy III RP mogły potoczyć się o wiele lepiej
  W listopadzie 1987 aresztowany został mój ojciec, a w styczniu 1988 SB aresztowała także Andrzeja Kołodzieja. Przygotowywano im proces, który zapowiadał się groźnie. (…) Telewizja pokazała wtedy do cna zakłamany propagandowy film. Zanosiło się więc na to, że aresztowanym zostaną postawione zarzuty, zagrożone wyrokami śmierci. - Premier przypomniał, że wojskowe służby spreparowały rzekomy transport broni, amunicji, materiałów wybuchowych, które rzekomo miała przejąć Solidarność Walcząca.

  >> https://wpolityce.pl/polityka/433281-morawiecki-losy-iii-rp-mogly-potoczyc-sie-lepiej

  Dodatkowo wstrząsnęło nami to, że Amnesty International odmówiła wystąpienia w obronie Kornela Morawieckiego i Andrzeja Kołodzieja. Wtedy, poniewczasie, pojąłem jak wybiórczo tego typu organizacje traktują krzywdę ludzką i jak mocno zależy ona od przynależności do jednego obozu ideowo-politycznego

  — mówił premier Morawiecki, dodając, że sytuacja była dla jego rodziny i znajomych przerażająca. Uspokoiło ich to, że obrońcą został właśnie Jan Olszewski. Szef rządu wspominał również jedno ze spotkań z mec. Olszewski, które - jak przyznał - przyniosło jego rodzinie wielką ulgę.

  Stwierdził wtedy bowiem, że postawienie najpoważniejszych zarzutów, zagrożonych najwyższą karą, przestało być realnym zagrożeniem. Skończyło się to podstępem. Kiszczak postanowił o deportowaniu Kornela Morawieckiego i Andrzeja Kołodzieja. W przypadku mojego ojca nawet dwukrotnym, bo po pierwszej próbie powrotu został wyrzucony za granicę po raz drugi. Wrócił posługując się paszportem przyjaciela i w odpowiedniej charakteryzacji

  TAK SIĘ SKŁADA, ŻE PAMIĘTAM ROK 1987 / GDYBY TA HISTORIA DOTYCZYŁA 1982 LUB 1983 TO FAKTYCZNIE MOGŁO "WYGLĄDAĆ TO GROŹNIE" - W ROKU 1987 KOMUNA PRZYGOTOWYWAŁA SIĘ DO ODDANIA WŁADZY, ... DZISIAJ WIDZIMY W CZYICH RĘKACH ONA JEST: W RĘKACH SYNA "BOHATERA" ]:D

  - WARTO W TYM MIEJSCU PRZYPOMNIEĆ "TEN SYNEK" PIERWSZE CO ZROBIŁ PO OBJĘCIU PREMIEROWANIA TO UZYSKAŁ USTAWOWĄ ZGODĘ SEJMU NA WYPOSAŻENIE WOJSK OBCYCH W BROŃ WOJSKA POLSKIEGO.

  - JAK WIDAĆ MA PO TACIE JAKIEŚ "ZAMIŁOWANIE DO BRONI" : /
  Czy "Pani Basia" jest "Wachowskim" Jarosława Kaczyńskiego?
 • Wyszkowski: Okrągły Stół oznaczał zdradę. Wybicie się Polaków na niepodległość nadal nie jest rozstrzygnięte
  Jako straszliwy błąd, traktując to w kategoriach nieświadomości. Strona „Solidarności” nie była świadoma skutków tej sytuacji. Okrągły Stół oznaczał zdradę. Spowodował utrwalenie i wprowadzenie systemu Polski formalnie niepodległej i całego potężnego układu targowickiego, z którego Polska nie może się wyzwolić i który uniemożliwia wyzwolenie się ku rzeczywistej niepodległości
  >> https://wpolityce.pl/polityka/432623-tylko-u-nas-wyszkowski-okragly-stol-oznaczal-zdrade
  Czy "Pani Basia" jest "Wachowskim" Jarosława Kaczyńskiego?
 • Braun o "aferze srebrnej", zdradzie Polski ws. Okrągłego stołu, Marku Jakubiaku i gierkach PKW!
  >> https://www.youtube.com/watch?v=5egniNBNv04
  Czy "Pani Basia" jest "Wachowskim" Jarosława Kaczyńskiego?
 • JESZCZE WIĘCEJ ! ! !
  >>> https://www.google.com/search?biw=1093&bih=444&ei=_W5fXL2xAcWp5wLM5I_YCg&q=ZIUT+Ustr%C3%B3j+pa%C5%84stwa+jest+jeszcze+bardziej+zale%C5%BCny%2C+w+rzeczywisto%C5%9Bci%2C+od+ordynacji+%5Bwyborczej%5D+%2C+ani%C5%BCeli+od+Konstytucji%3A+przy+najlepszej+Konstytucji+z%C5%82a+ordynacja+mo%C5%BCe+da%C4%87+w%C5%82adze+w+r%C4%99ce+ludzi%2C+kt%C3%B3rzy+b%C4%99d%C4%85+j%C4%85+gwa%C5%82cili+na+ka%C5%BCdym+kroku%2C+i+poprowadz%C4%85+pa%C5%84stwo+wbrew+Konstytucji&oq=ZIUT+Ustr%C3%B3j+pa%C5%84stwa+jest+jeszcze+bardziej+zale%C5%BCny%2C+w+rzeczywisto%C5%9Bci%2C+od+ordynacji+%5Bwyborczej%5D+%2C+ani%C5%BCeli+od+Konstytucji%3A+przy+najlepszej+Konstytucji+z%C5%82a+ordynacja+mo%C5%BCe+da%C4%87+w%C5%82adze+w+r%C4%99ce+ludzi%2C+kt%C3%B3rzy+b%C4%99d%C4%85+j%C4%85+gwa%C5%82cili+na+ka%C5%BCdym+kroku%2C+i+poprowadz%C4%85+pa%C5%84stwo+wbrew+Konstytucji&gs_l=psy-ab.3...6397.7593..8210...0.0..1.0.0.......4....1..gws-wiz.Mnu69g1AaNA
  Czy "Pani Basia" jest "Wachowskim" Jarosława Kaczyńskiego?
 • Kto i jak wybierze prezydenta Gdańska?
  § 3. W skład terytorialnej komisji wyborczej wchodzi co najmniej po jednym wyborcy zgłoszonym przez każdego pełnomocnika wyborczego. / W skład wszystkich innych komisji wyborczych wchodzą sami sędziowie. >> http://ziut.neon24.pl/post/147461,quiz-kto-i-jak-wybierze-prezydenta-gdanska

  WIĘCEJ NOTEK "Z JANISZEWSKIM W TLE" >> https://www.google.com/search?source=hp&ei=2G1fXNeoM4qO5wLgy7nwDA&q=Ustr%C3%B3j+pa%C5%84stwa+jest+jeszcze+bardziej+zale%C5%BCny%2C+w+rzeczywisto%C5%9Bci%2C+od+ordynacji+%5Bwyborczej%5D+%2C+ani%C5%BCeli+od+Konstytucji%3A+przy+najlepszej+Konstytucji+z%C5%82a+ordynacja+mo%C5%BCe+da%C4%87+w%C5%82adze+w+r%C4%99ce+ludzi%2C+kt%C3%B3rzy+b%C4%99d%C4%85+j%C4%85+gwa%C5%82cili+na+ka%C5%BCdym+kroku%2C+i+poprowadz%C4%85+pa%C5%84stwo+wbrew+Konstytucji&btnK=Google+Search&oq=Ustr%C3%B3j+pa%C5%84stwa+jest+jeszcze+bardziej+zale%C5%BCny%2C+w+rzeczywisto%C5%9Bci%2C+od+ordynacji+%5Bwyborczej%5D+%2C+ani%C5%BCeli+od+Konstytucji%3A+przy+najlepszej+Konstytucji+z%C5%82a+ordynacja+mo%C5%BCe+da%C4%87+w%C5%82adze+w+r%C4%99ce+ludzi%2C+kt%C3%B3rzy+b%C4%99d%C4%85+j%C4%85+gwa%C5%82cili+na+ka%C5%BCdym+kroku%2C+i+poprowadz%C4%85+pa%C5%84stwo+wbrew+Konstytucji&gs_l=psy-ab.3...2731.2731..4298...0.0..0.159.159.0j1......1....2j1..gws-wiz.....0.JQT7cXd5fdQ
  Czy "Pani Basia" jest "Wachowskim" Jarosława Kaczyńskiego?

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY