Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
575 postów 4078 komentarzy

Ruch dla Rzeczypospolitej RdR2018.WordPress.com

Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej - ----- 11 LISTOPADA STRACIMY NIEPODLEGŁOŚĆ! ----- ---- Przyszedł czas na "Wielki Ruch Listopadowy" / Wygrajmy MYŚLĄC Wspólnie ---- Ziut.NEon24.pl/post/133700,Zamiast-Flagi-Ruch-Listopadowy-Bialo-Czerwona-Kartka

Moje komentarze

 • @Stara Baba 22:55:55
  NAM GROZI, ... NAM! / TAK MYŚLĘ / PROSZĘ PRZEANALIZOWAĆ PONIŻSZY FRAGMENT

  PRZEANALIZYJMY JAK NOWELIZACJA WYGLĄDAŁABY W PRAKTYCE

  Na "pierwszy rzut oka" wszystko wygląda dobrze, Prezydentem jest Andrzej Duda, nic nam nie grozi. - Sprawa zaczyna się komplikować gdy dowiemy się, że pierwotnie DRUK 358 miał numer 295 >> http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/druk.xsp?nr=295 >>Pod obrady Sejmu wniosła go Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, ... a dokument ma dziwny numer RM-10-08-16, ... i powstał 04 marca 2016 roku, ... czyli w dniu wypadku Prezydenta Dudy. - Co a dziwny zbieg okoliczności!

  1. Gdyby Prezydent Duda "dziwnie poległ" w wypadku, odbyłyby się przedterminowe Wybory Prezydenta (jak po zamachu w Smoleńsku), ... i nie wiadomo, kto zostałby nowym Prezydentem Polski. - CZY NA PEWNO BYŁABY TO OSOBA, KTÓREJ MOŻNA BY ZAWIERZYĆ , ŻE NIE ZAINSTALUJE W POLSCE OBCYCH WOJSK OKUPACYJNYCH?

  PROJEKT NOWELIZACJI "USTAWY O BRATNIEJ POMOCY" >> Art.3a.1. Zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów.

  2. W zgodzie, o której mowa w ust.1 , Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej określa cel pobytu wojsk obcych i zakres ich uprawnień, a także inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

  3. Określając zakres uprawnień, o których mowa w ust.2 , Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wskazuje, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom obcym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

  Drugim dziwnym zbiegiem okoliczności jest to, że bez względu na to, o co wnioskowałby, i co w swoim wniosku odnośnie "obcych wojsk" proponowałby Minister Obrony, i bez względu na to, na co zgodził(a) by się Premier, ... ostateczną decyzję "Określając(ą) zakres uprawnień, o których mowa w ust.2 (nowelizacji) , (określałby nowy) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wskazując, które uprawnienia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będą przysługiwać wojskom obcym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej."

  Czy to nie dziwne, że status "obcych wojsk" mógłby zostać zrównany ze statusem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej decyzją tak naprawdę jednego człowieka, ... na dokładkę ani w nowelizacji, ani w pierwotnej ustawie nie ma "bezpiecznika" w postaci tego, że Sejm, reprezentant Narodu, czyli suwerena nie ma zagwarantowanej możliwości wycofania "obcych wojsk" z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

  Przypomnijmy Dziennik.pl: "Autorzy projektu piszą, że potencjalny przeciwnik może wywołać (w Polsce) konflikt o charakterze pozornie wewnętrznym (podobnie jak na Ukrainie - PAP), narzucić niekorzystny dla nas reżim prawny i dzięki temu uzyskać przewagę."
  Czy 10.04.16 służby USA i MOSSAD zrobią nam smoleńską szopkę
 • @fan-wolności 22:43:10
  Pan przestań chlać, ... to się Panu ZIUT z Ziukiem przestanie kojarzyć. (:
  Czy 10.04.16 służby USA i MOSSAD zrobią nam smoleńską szopkę
 • @Nibiru 22:27:12
  https://sites.google.com/site/zonacezara24/home/PISUCKI%20SPOT%2010%20my%20im.jpg?attredirects=0
  Czy 10.04.16 służby USA i MOSSAD zrobią nam smoleńską szopkę
 • @fan-wolności 22:14:29
  Pan Ziut powinien swoje bezcenne uwagi przesłać bezpośrednio do kancelaryj.

  - TO SIĘ DA ZROBIĆ (:
  Czy 10.04.16 służby USA i MOSSAD zrobią nam smoleńską szopkę
 • @Wrzodak Z. 08:42:17
  Wrzodak Z. 23.03.2016 08:42:17 @Ziut 04:21:54 Kaczyński to przeszłopść pracy dla żydów. Chłopie jestes w straszliwym błędzie. Wszystko co robi obecna ekipa to podwaliny pod Judeopolonie.

  - CZAS POKAŻE

  Pan myśli kategoriami sprzed 10.04.10, to przeszła epoka, ... tak samo jak Pan. / Nawet jeśli ktoś był filosemitą, gdy zabija mu się brata to musi/powinien zmienić poglądy. ... NIE UWAŻA PAN?
  SENSACJA! To jest warte więcej niż legendarny "Złoty Pociąg"
 • @Wrzodak Z. 18:49:54
  Panie Pośle.

  Tak, to była ustawa dla wszystkich, w tym dla Żydów, ... i dzięki Bogu ktoś w porę pomyślał że ma być tylko dla Polaków, bo by się Niemcy też mogli podłączyć.

  - Ale za ustawą lobbowało Żydostwo, dlatego gdy zrobiono ją tylko dla Polaków Kwaśniewski Żyd ją zawetował, bo Żydzi by się nie załapali.

  TUTAJ TO ŻYDZI SAMI PISZĄ ŻEBY SIĘ NIE ZAŁAPALI >>> http://polishrestitution.com/background/timeline/

  Zagranicznym Żydom nic się nie należy, bo Polska podpisała z obcymi państwami umowy, jak ta wyżej z USA.

  Tutaj ma Pan historię niech PAN sobie odświeży pamięć. / NIgdy nie miało być reprywatyzacji dla samych Żydów >>> http://kancelaria-obrebski.pl/weblog/polskie-doswiadczenia-z-ustawa-reprywatyzacyjna/

  A TO, ŻE KACZYŃCY FAKTYCZNIE SZLI NA RĘKĘ ŻYDOM TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ
  SENSACJA! To jest warte więcej niż legendarny "Złoty Pociąg"
 • @Wrzodak Z. 09:40:08
  Wrzodak Z. 22.03.2016 09:40:08 @ Ziut 05:44:57 - 10 sędziów wyleci z powodu złamania Konstytucji??? No właśnie a kto ich wyrzuci zgodnie z prawem, a kto stwierdzi, że oni łamią Konstytucję???

  - SEJM STWIERDZI, ŻE TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY NIE WYKONAŁ POLECENIA SEJMU ZAWARTEGO W USTAWIE PiS / To jest złamanie art.197 konstytucji

  To jest fakt który wystarczy stwierdzić. Sejm to zrobi, i powinien zastosować dyscyplinarkę. Zacytuję fragment swojej notki:


  Czy nie powinno być tak, że Naczelnik Pastwa wzywa ich do stawienia się przed oblicze Sejmu, Marszałek Sejmu oskarża ich o wypowiedzenie posłuszeństwa Narodowi, i wnosi przed Sejm projekt uchwały nakazujący aresztowanie oskarżonych?

  Czy jeśli Sejm uchwaliłby areszt, oskarżeni nie powinni zostać aresztowani na sali Sejmu przez Straż Marszałkowską w wrzuceni do "sejmowego lochu", ... po czym cała dziesiątka powinna zostać przekazana pozostałej piątce Trybunału Konstytucyjnego, w celu osądzenia ich czynów.

  Czy jeśli Trybunał Konstytucyjny orzekłby zdradę Narodu, zdrajcy nie powinni zostać usunięci z urzędu, a Sejm nie powinien powołać nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, nie będących "ciurami obozowymi" Platformy Obywatelskiej, i sługusami obcych dworów?

  Czy zarząd, i władze koalicji PO-PSL, które spiskowały z sędziami Trybunału Konstytucyjnego nie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nieudaną próbę konstytucyjnego zamachu stanu, który rozpoczął się 25 czerwca ubiegłego roku, i zakończył (nieudanie) kilka dni temu?

  TAK POWINNO BYĆ, I JEŚLI NACZELNIK PAŃSTWA I SEJM MAJĄ JAJA TO TAK BĘDZIE
  Burza w studiu: Prof. Rzepliński, ... wciąż prezesem TK : /
 • @Wrzodak Z. 09:46:57
  Wrzodak Z. 22.03.2016 09:46:57 @ Ziut 05:40:18 Zgoda, każdy rząd obiecał oddać żydom majątek Polski w kwocie 65 mld$, ale ustawę złożył tylko Rząd Kaczyńskiego.

  Gdyby Pan nie był posłem napisałbym, że się Pan myli. / Pan był posłem, więc napiszą wprost PAN JESTEŚ KŁAMCA PANIE WRZODAK

  Wcześniej była złożona i uchwalona ustawa reprywatyzacyjna rządu Jerzego Buzka dająca 50% zwrot wartości mienia. W ostatniej chwili ktoś z AWS dał wniosek aby oddawać mienie tylko obywatelom polskim, co zostało uchwalone. - Dlatego Kwaśniewski zawetował ustawę, weta Sejm nie dał rady odrzucić.

  10-15% oferowane przez rząd PiS wydawało się Żydom za mało, dlatego zapewne doszło do jego usunięcia(się ?).

  UWAŻAM, ŻE ZAMACH W SMOLEŃKU DOKONAŁ MOSAD Z TEGO SAMEGO POWODU, BO LECH KACZYŃSKI SKIEROWAŁ DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO USTAWĘ W KTÓREJ PLATFORMA PRZYZNAŁA ŻYDOM OBYWATELSTWO POLSKI POTRZEBNE DO UCZESTNICZENIA W PRZYSZŁEJ, JAK CHCĄ ŻYDZI, REPRYWATYZACJI. >>> http://www.zonacezara.blogspot.com/2016/03/rozdajemy-izraelskim-zydom-obywatelstwa.html

  WOKÓL TEGO PRZEZ OSTATNIE 25 LAT KRĘCI SIĘ POLSKA POLITYKA
  SENSACJA! To jest warte więcej niż legendarny "Złoty Pociąg"
 • @Wrzodak Z. 23:23:48
  Wrzodak Z. 23:23:48 @ apoloniusz 19:27:53 >> "Ziut wkleił rozdział z Konstytucji o TK. Mi i wielu nie podoba się Rzep, ale prawna droga wywalenia go jest zapisana w Konstytucji."

  - I TAK TO SIĘ WŁAŚNIE SKOŃCZY. / NIE ŻADNĄ NAGONKĄ, TYLKO TYM, ŻE 10 SĘDZIÓW WYLECI Z POWODU ZŁAMANIA KONSTYTUCJI

  Pan Rzepliński dodatkowo powinien siedzieć za spisek z Platformą
  Burza w studiu: Prof. Rzepliński, ... wciąż prezesem TK : /
 • @Wrzodak Z. 23:10:07
  Wrzodak Z. 21.03.2016 23:10:07 @ Ziut 15:15:55 Jedyny ,,żond", który złożył do sejmu projekt ustawy o zwrocie żydom majątku równownowartości 65 mld $ był ,,żond" J. Kaczyńskiego w 2006 roku. Tylko postawa posłów LPR i Samoobrony oraz niezależnych nie dopuściłą do jej uchwalenia. Cały PIs w I czytaniu był za oddaniem majatku żydom.

  - MYLI SIĘ PAN / WSYSTKIE RZĄDY IIIRP (w tym PiS-owski w 2006) chciały dokonać bezprawnej reprywatyzacji mienia na korzyść Żydów

  Ma to Pan tu >>> http://polishrestitution.com/background/timeline/ , ... jeśli Pan czyta po angielsku

  Rząd PiS chciał oddać 10-15 % ale zanim przegłosowano ustawę odwołał się, i nie wygrał wyborów.

  ZASTANAWIAM SIĘ, CZY TA CAŁA AFERA ROLNA NIE BYŁA WŁAŚNIE PO TO , ABY PiS NIE UCHWALIŁ TEJ USTAWY, BO RZYDZINCHCIELI 100% , NA DODATEK W NATURZE, A NIE W PIENIĄDZACH

  A poniższe proszę sobie przetłumaczyć, bo jest bardzo ciekawe

  2001:The Sejm passed a property restitution bill proposed by the government of Prime Minister Jerzy Buzek which provided that former owners could recover 50% of the property’s value.

  >>> The bill — requiring Polish citizenship to be eligible,
  >>> would have precluded virtually all Jewish claimants –
  >>> was vetoed by President Aleksander Kwasniewski.
  SENSACJA! To jest warte więcej niż legendarny "Złoty Pociąg"
 • @apoloniusz 19:27:53
  @apoloniusz 19:27:53

  apoloniusz 21.03.2016 19:27:53 @ Ziut 13:47:46 / Nie obrażając, tyle to i ja (szaraczek) wiem, ale maiłem nadzieję, iż Pan Poseł do lepszych szkół uczęszczał, więc pozwoli Pan Ziut, iż będę czekał do upadu na sposoby Pana Posła.

  - OBAWIAM SIĘ, ... ŻE APOLONIUSZ SIĘ NIE DOCZEKA.

  Jedyna nadzieja w Naczelniku Państwa, że jak w końcu stłucze i zje to "świąteczne jajo", to weźmie się za tych 10-ciu renegatów z Trybunału Konstytucyjnego.
  Burza w studiu: Prof. Rzepliński, ... wciąż prezesem TK : /
 • @Nibiru 17:46:29
  Nibiru 21.03.2016 17:46:29 Pewnie do tej pory ukrywały się przed Niemcami i dopiero ostatnio ujawniają się i zgłaszają do WJC. WJC szuka teraz dla nich jakiegoś łatwego żerowiska.

  - Taaak, ... przewiduję z tym problem. / W Polsce właśnie stracili koryto. (:
  SENSACJA! To jest warte więcej niż legendarny "Złoty Pociąg"
 • @Nibiru 16:28:29
  Nibiru 21.03.2016 16:28:29 -- Wiadomo, że z każdym rokiem przybywa "ofiar" ocalałych z "holy-cows 2". Polska stanowi zaplecze dla uwłaszczenia ich i ich potomstwa, a ciała Polaków mogą się przydać jako źródło organów do przeszczepów dla wiecznie niezaspokojonych "ofiar".

  - WIADOMO NAWET SKĄD TE "OFIARY" OCALAŁE "HOLY-COWS2" SIĘ BIORĄ

  Polecam artykuł FORBES'a "Kadisz za milion dolarów"
  >>> http://www.forbes.pl/kadisz-za-milion-dolarow,artykuly,160596,1,1.html#

  Uważnie czytając znajdziesz tam wzmiankę o szefie żydowskiego cmentarza, który uciekł z listą ponad 200 000 inwentaryzowanych nagrobków z cmentarza w Warszawie

  PO CO KOMU LISTA MARŁYCH? - Ano każdy zmarły miał rodzinę, może dom.

  Wystarczy przeszukać w księgach wieczystych, ... o poprosić Warszawę o zwrot mienia. / Kto wie, może nawet Państwo Polskie wystawi potrzebne "fejkowe dokumenty ??? >> Rozdajemy izraelskim Żydom obywatelstwa jak ulotki >>> http://www.zonacezara.blogspot.com/2016/03/rozdajemy-izraelskim-zydom-obywatelstwa.html
  SENSACJA! To jest warte więcej niż legendarny "Złoty Pociąg"
 • @kfakfa 15:10:32
  kfakfa 21.03.2016 15:10:32 Co robi chazarski PIS ?

  - Z tego co wiem, to zablokował sprzedaż Lasów Państwowych, z których miano finansować roszczenia Żydów opiewające na $ 65 miliardów dolarów.

  Myślę, że PiS się stara, ... dlatego go zewsząd naciskają.
  SENSACJA! To jest warte więcej niż legendarny "Złoty Pociąg"
 • Eeeee tam!
  Barak Husein Obama niedawno się widział z Prezydentem Dudą.

  - Ja bym odradzał zbyt częstych kontaktów z międzynarodowymi terrorystami.

  Przedwczoraj Obamę odwiedził w Waszyngtonie premier Kanady, ... po raz pierwszy od 19 lat! I co? Ano nic!
  Los baz NATO w Polsce jest przesądzony
 • @Wrzodak Z. 09:33:10
  "Po za tym, tekst pełen bełkotu bez wiedzy, typowo propaganda pisuarowców - trockistów, którzy sieją w Polsce anarchię i celowo dzielą Polaków. Najpierw ten ich naczelny prezes namawiał za konstytucją a teraz występuje przeciwko tejże konstytucji, naczelny prezes wraz z swoim mlaskatym rezydentem nawiali za przyjęciem TL, który to jest wyższą rangą dokumentem od tej ,,naszej" konstytucji, a teraz naczelny głupa pali, że ten jego kolega Rzepa łamie konstytucję.
  Naczelny i tacy podobni jak ta Hejk mają za zadanie robienia wody z mózgu Polakom, podobnie robi to też jej kolejny przy...............as Rachoń w TVP info za pomocnika mają Dawida tego od proszku do prania i kielicha."

  - BELKOT BEZ FAKTÓW JEST WYŻEJ, ... SUGERUJĘ PRZESTAĆ PUSZCZAĆ PIANĘ, ... i ODNIEŚĆ SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE DO PRZEDSTAWIONYCH FAKTÓW
  Burza w studiu: Prof. Rzepliński, ... wciąż prezesem TK : /
 • @apoloniusz 11:33:49
  apoloniusz 21.03.2016 11:33:49 - "Czcigodny Panie Pośle, może by Pan nas szaraczków oświecił jak obecnie wykreślić z TK p. Rzeplińskiego skoro według Pana prezydent nie potrafi lub nie chce ?"

  Polecam Art.181 Konstytucji / Art. 196. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego nie może być, bez uprzedniej zgody Trybunału Konstytucyjnego, pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności.

  >>> Sędzia nie może być zatrzymany lub aresztowany,
  >>> z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa,
  >>> jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania.

  O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego.
  TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY >>> http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/8.htm

  Art. 188.Trybunał Konstytucyjny orzeka w sprawach:

  1.zgodności ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją,
  2.zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie,
  3.zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami,
  4.zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych,
  5.skargi konstytucyjnej, o której mowa w art. 79 ust. 1.

  Art. 189. Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa.

  Art. 190. 1.Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.

  2.Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".

  3.Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał Konstytucyjny może określić inny termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego. Termin ten nie może przekroczyć osiemnastu miesięcy, gdy chodzi o ustawę, a gdy chodzi o inny akt normatywny dwunastu miesięcy. W przypadku orzeczeń, które wiążą się z nakładami finansowymi nie przewidzianymi w ustawie budżetowej, Trybunał Konstytucyjny określa termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego po zapoznaniu się z opinią Rady Ministrów.

  4.Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucją, umową międzynarodową lub z ustawą aktu normatywnego, na podstawie którego zostało wydane prawomocne orzeczenie sądowe, ostateczna decyzja administracyjna lub rozstrzygnięcie w innych sprawach, stanowi podstawę do wznowienia postępowania, uchylenia decyzji lub innego rozstrzygnięcia na zasadach i w trybie określonych w przepisach właściwych dla danego postępowania.

  5.Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego zapadają większością głosów.

  Art. 191.

  1. Z wnioskiem w sprawach, o których mowa w art. 188, do Trybunału Konstytucyjnego wystąpić mogą:

  1) Prezydent Rzeczypospolitej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, 50 posłów, 30 senatorów, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Prokurator Generalny, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznik Praw Obywatelskich,
  2) Krajowa Rada Sądownictwa w zakresie, o którym mowa w art. 186 ust. 2,
  3) organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego,
  4) ogólnokrajowe organy związków zawodowych oraz ogólnokrajowe władze organizacji pracodawców i organizacji zawodowych,
  5) kościoły i inne związki wyznaniowe,
  6) podmioty określone w art. 79 w zakresie w nim wskazanym.

  2.Podmioty, o których mowa w ust. 1 pkt 3-5, mogą wystąpić z takim wnioskiem, jeżeli akt normatywny dotyczy spraw objętych ich zakresem działania.

  Art. 192. Z wnioskiem w sprawach, o których mowa w art. 189, do Trybunału Konstytucyjnego wystąpić mogą: Prezydent Rzeczypospolitej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego i Prezes Najwyższej Izby Kontroli.

  Art. 193. Każdy sąd może przedstawić Trybunałowi Konstytucyjnemu pytanie prawne co do zgodności aktu normatywnego z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi lub ustawą, jeżeli od odpowiedzi na pytanie prawne zależy rozstrzygnięcie sprawy toczącej się przed sądem.

  Art. 194. 1.Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą. Ponowny wybór do składu Trybunału jest niedopuszczalny.

  2.Prezesa i Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

  Art. 195. 1.Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji.

  2.Sędziom Trybunału Konstytucyjnego zapewnia się warunki pracy i wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich obowiązków.

  3.Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w okresie zajmowania stanowiska nie mogą należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

  Art. 196. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego nie może być, bez uprzedniej zgody Trybunału Konstytucyjnego, pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności. Sędzia nie może być zatrzymany lub aresztowany, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania. O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego.

  Art. 197. Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.
  Burza w studiu: Prof. Rzepliński, ... wciąż prezesem TK : /
 • @Marx 8888 09:50:09
  "Pisz co chcesz a mnie ta menda przyspawana do stołka Andrzej Rzepliński i tak się nie podoba i szczerze to wisi mi jakimi metodami go od spawają bylem nie musiał już tego ryja w TV oglądać."

  - JEGO, i CAŁEJ DZIESIĄTKI DRAJCÓW
  Burza w studiu: Prof. Rzepliński, ... wciąż prezesem TK : /

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY